Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa 90 – dnevna ločevalna dieta; danes začela, gre katera z mano?

90 – dnevna ločevalna dieta; danes začela, gre katera z mano?

Zdravo punce. bi se pridružila če me sprejmete. že od malega sm predebela, del teže je zarad tega ker imam težave s ščitnico, večji del pa ker rada jem. slabi 2 leti delava na dojenčku, ker ga ni, sm se odločla da temu nardim konc. v začetku oktobra sm začela hujšat, kar je pomenil da sm jedla bolj pogosto in manjše porcije.no, imela sm 96,5kile, dans jih mam 93, stara sem 26let. ker sem majhna, je moja zdrava teža okoli 50kg, bom pa čisto zadovoljna z 60 🙂 moj 1. cilj je 80kg, ki bi ga rada dosegla okoli novega leta-če bo seveda šlo, super, če ne pa kasneje-obupat ne nameravam. ker sem včeraj jedla joto, bom danes začela s škrobnim dnevom.

upam da me sprejmete, ker malo spodbude ne škodi 😉

lp,

Katja

Katka, po moje je tale tema že malo zamrla…

Jaz sem se odločila, da bom štartala jutri z ločevalno. Jutri bo zame dan D!!!!!

Drugače pa vabljena na:

http://www.mojplanet.si/forum/index.php?sid=5574e3590871ce1751eaae8e350572c3

te z veseljem sprejmemo medse.

LPB

Pozdravček!

Danes sem začela z ločevalno dieto.
Nameravala sem odpreti novo temo, pa sem našla tole, ki trenutno ni ravno obiskana.

Torej moj dolgoročen načrt je izgubiti 28 kilogramov.

Trenutno tehtam 88 kg, stara pa sem 26 let.

Vesela bi bila, če se mi kdo pridruži na poti.

It doesn’t matter how slowly you go-so long as you do not stop.”-Confucius

z veseljem se pridružim 🙂

imam ogromno za shujšat, nekaj sem že začela, pa mi je vems padla motivacija. ločevalna mi je všeč, ker imam rada zelenjavo in sadje in ker nič ni prepovedano.
jutri bo mij prvi dan, pa tudi tehtanje bo šele v soboto, ko bo že malo za menoj. ker mislim da me bo kr kap zadela, ko bom na vago stopila. od oka imam nekje 115 kg.

moj dolgoročni načrt je priti na polovico teže, a je treba začeti s prvim kilogramom.

držim pesti za vse 🙂

Dobrodošla!

Torej eno sopotnico že imam.

Ja, moj prvi dan pa je že za mano. Uspešno.

Začela sm tud s 13 tedenskim tekaškim planom za začetnike, prej sem prakticirala samo hitro hojo parkrat na tedn. V zadnem mescu pa se tud mal spotim s plesnimi koraki, sm si dol potegnla en fajn posnetek zumbe- sam me še mal koraki zafrkavajo.

Od novga leta sem shujšala že 11 kilogramov, sedaj pa bi rada mal bol pospešla in se bol disciplinirala.

Načrt mislm, d je kr uredu, zdej ga je treba pa sam še realizirat.

Veselo na delo.

Aja, pa lahko bi se dogovorile, da se naprimer enkrat na 14 dni, al pa na mesec stehtamo.

Uspešen prvi dan.

Step by step…

tudi za menoj je prvi uspešen dan. sicer mene potem kasneje začne matrati, tako da sem vesela, da nisem sama tukaj.

čez vikend imam v načrtu vaje slim in 6, ker so me dekleta v spodnji temi navdušila. tudi jaz imam neko zumbo z neta, pa mal migam.priznam, niti ne zgledam kot une lepotičke, niti ne migam tako kot one, a je začetek 🙂 drugače sem našla še nekaj zelo lahkih vaj in tako dnevno odtelovadim okoli 15 minut + hoja.
za začetek bo:)

lahko se tehtamo vsakih dni, a sem prepričana da bom vsaj jaz vsak dan stala na vagi.
pa zmerila sem bom čez vikend, tako da bom malo spremljala tudi cm.

glavo gor, ziher nam bo uspelo 🙂

Živijo in pozdravljene vse vztrajnice 🙂

Veseli me ker sem našla forum kjer se odkrito lahko pogovarjamo o dieti in kilogramih, saj me je iskreno rečeno kar malo sram priznati ljudem okoli mene koliko imam kilogramov.
V ponedeljek sem začela z 90 dnevno ločevalno dieto, se pravi sem danes opravila z škrobnim dnevom in zaenkrat se počutim super. Malo je težko se upreti sadnim sokovom in energijskim pijačam, saj imam to najraje. Ampak bo 🙂 Zanima me kaj jeste vse na OH dan? Ali je kaj priročnega kar lahko vzamem ssabo za kosilo za ta dan.. nebi ravno nosila makaronov na faks 🙂
Nazadnje ko sem se tehtala sem imela mislm da 109 kg.. upam da pridem na vsaj ene 85 kg. Prevelikih težav nimam razen s strijami, najbolj moteče pa mi je potenje po obrazu.. se to dogaja še kateri? Mislim da je to posledica prevelike teže.
Zelo lepo je videti da nisi sam in lažje je biti vztrajen če vidiš da je drugim uspelo in imaš upanje da bo tudi tebi.
Vsem en lep pozdrav oz. že lahko noč 😉

No, spet jaz.

Poskušam se držati diete kolikor se le da – imam izpitno obdobje.
Se pa po štirinjastih dneh počutim bolje, na tehtnico sicer še nisem stopila, bom čez 14 dni,, po vodnem dnevu. Vendar pa čutim spremembe in dejansko nisem več tako utrujena, kljub temu da grem vsak dan vsaj za eno uro na hitro hojo, ali kombinacijo hoje in teka.

Wexi,
Na dan ogljikovih hidratov ponavadi res jem kakšne polnozrnate špagete, ali pa vegi pizzo iz polnozrnate moke in pa vedno solato (jo obožujem).
Za sabo pa nimam ravno idej. Mogoče kakšni zelenjavni sendviči: črn kruh, lističi solate, rezine paradižnika, olive, kumarice…, pač po okusu.

Lep sončen dan in veliko volje

Wexi, sorodna duša!
Tudi mene strašno potenje po obrazu, prav zaliva me švic – ko je vroče, ob naporu … Mi gre zelo na živce.
Tudi strije mi niso neznane. 🙁 Celo na rokah sem jih dobila in to tako sovražim, da ne znam povedat.
In tudi jaz nikomur ne povem, koliko tehtam. Enostavno mi ni za razlagat. 🙁

Na ločevalno se spravljam … pa se ne spravim. Kolebam med ločevalno (prijazno za žep,manj prijazno do las, ki radi izpadajo in do imunskega sistema, ki rad popusti) in beljakovinsko (predraga, zdaj bo počasi sadje in mi je težko se upret, ker imam rada) ….. Samo cincam in se ne odločim, čas pa teče ……….

Za OH kosilo si lahko poleg zelenjavnih sendvičev spečeš tudi zelenjavno pico (brez sira in samo nevtralna zelenjava, pride zelo dobro), lahko si spečeš kakšen zelenjavni zvitek, recimo “zeljanico” (podobno kot burek, le da je za nadev zelje) ….. Pač karkoli na bazi testenin ali kruha in z dodatkom zelenjave.

Ella26, želim ti veliko uspeha pri opravljanju izpitov!!!

ella26 hvala za nasvete, sm si kr zelenjavne sendviče naredila, so bli super 😉

mango .. ja super je vidt, da nism edina s takimi problemi; veliko rajši bi švicala u noge, pazduhe ali kam drugam… vsaj ne vidi se in ni te tooook sram 🙂 Upam da bo z izgubo kg izginilo tudi to 🙂
jah evo.. js sm na ločevalni zdej 4 dni in se počutim super.. sm lih preživela sadno-zelenjavni dan in komj čakam jutri na meso, ker njemu se mi je najhuje odpovedati 😀 .. tehtala se nisem, se morm jutri, da bom sploh vedela če sem kaj uspešna 🙂 se mi pa zdi ločevalna res supr, ker nisi lačen plus sadja je ogromno, sploh pa zdaj k bo poletje.. kkšna lubenica je najbolša, imaš občutek sitosti, dobiš velik tekočine plus dobra je 😀 tko da kr jutr z mano začni beljakovinski dan !! 😛

En lep pozdrav vsem, ki se aktivno vključujete v debato 90- dnevne diete.

Meni je zadeva super, koncept diete je za moje pojme enostaven. 4 dnevi – B,Š,OH in S – vsakih 29 dni pa S dnevu sledi vodni dan.
Sem se šla to dieto 3 runde v 5 letih. Pa vam povem, kot sem dol dala sem vse gor dobila. Pri meni je fora v tem, da težko sledim dnevom – sploh sadni in vodni dnevi med vikendom so me zdesetkali. Sorry, lahko me bo kakšen imel za slabiča ampak kuhati kosila za 6 ljudi potem pa grizljati solato, kakšno sadje ali bog ne daj cel dan biti na vodi na žalost ni šlo. Pa na OH dan posebej samo zase v nedeljo za kosilo kuhati makarone ( ker za ostale to ni nedeljsko kosilo) – ja spet ni šlo. Pa lačna v trgovino hoditi, kupovati cele kufre take in drugačne hrane jo doma pospraviti. V službi nimam možnosti kuhanja – tako da sem med tednom praktično živela na hladni hrani, ker sem imela popoldneve po službi več ali manj zasedene ( predavanja, vrt, pospravljanje, likanje – med vikendom tega ne moram delati zaradi razmer, katere imamo doma) … Milijon odrekanj, slabe volje, zafrustriranosti, lačnega trebuščka, ker kadar pred 20:00 uro zaradi dnevnih obveznosti nisem uspela večerjati ali pa sem samo kakšno sadje pojedla . Skoraj vse sem si morala zase posebej kuhati. Če je kuhal kakšen drug so se kaj hitro v fižolovi juhi makaroni in kakšna suha klobasa znašli, v kislem zelju pa ocvirki. Kakšna praznovanja, pikniki – spet ni šlo, kar nisem hotela po feštah hoditi, ker sem bila čisto nedružabna in sem komaj čakala, da grem domov. . Naši doma so full na sladko mahnjeni in tako sem za vikende ponavadi v soboto popoldan kaj sladkega spekla – sama največkrat nisem niti probala ali pa odškrtnila samo majhen konček, če sem imela OH dan – več nisem upala, ker sem se panično bala, da se bo vse na tehtnici poznalo. Sadje je spomladi drago kot hudič -jabolka so bila še kar zmerna cena, sem jih pojedla toliko, da sem kar bruhala. Če sem kaj drugega domov prinesla se je največkrat do naslednjega dne že vse pojedlo in zame ni nič ostalo.

Sem letos malo pred prvim majem 10. dan diete 4. (najbrž ponovno neuspešnega) kroga spoznala da nima smisla z glavo skozi zid iti in obupala.

In končno skovala drugi plan, ki je še najbolj podoben fazi vzdrževanja po 90 – dnevni dieti, ni pa tako strogega ločevanja.

Pozdravljeni.

Ker nas je veliko, ki se borimo s prekomerno telesno težo se odpira društvo za skupinsko hujšanje. Želimo si pridobiti čim več informacij, kaj potrebujete, zato vas prosimo, da nam izpolnite spodnjo anketo.

https://www.1ka.si/a/21093

Hvala za sodelovanje.

Prijeten in romantičen vikend 😉

zanima me kam spada ajdova kaša ali med škrob ali ogljikove hidrate ali mi lahko kdo odgovori hvala in lp

V tej varianti prehrane – ločevalno, sodi v škrobni dan. Če govoriva o celem zrnu. In v OH, če ješ žgance.

ojla,

tukaj imaš en dober link glede 90 dnevne ločevalne diete : http://www.planet-diet.si/diete-in-hujsanje/70-90-dnevna-locevalna-dieta

lp

Po mojem skromnem mnenju popolnoma zgrešena ideja, ki nima nobene osnove v realnosti. Sadni in vodni dan? Torej je to post? Saj pa nočemo stradati, hočemo hujšati a ne?

Pa ne komplicirati, ker je zadeva izjemno enostavna (dokler ne želimo vrhunskih rezultatov). Je pa izjemno težko izvedljiva dan za dnem, teden za tednom, mesec za mesecom. Tukaj ljudje padejo, niso konsistentni.

“Diete” seveda ne delujejo, ker se enkrat končajo. Spremniti je treba življenjski slog in prehranjevalne navade. Telo se bo upiralo, na srečo je um lahko močnejši. Samo s čisto trmo in vztrajnostjo nekam prideš. Kot že rečeno, to je odvisnost in je lahko primerljiva s tobakom. Zjoči mi reko, še vedno si debel oz. imaš pljučnega rata. Je težko? A bejž bejž, bogi bogi. Težave s ščitnico? Nobenega ne zanima, še vedno si debel. Vse je uperjeno proti tebi, življenje ni pošteno, bogi bogi. Ne iščite pomilovanja, to vam bo vsak dal…ko bo šel mimo vas. Ljubosumje in zavist pa si je treba prislužiti.

Pazite kdo vas uči o prehrani in športu. Če nima rezultatov nima kaj za praviti, na svojem telesu ali telesu ljudi, ki jih trenira.
Priporočam ta forum, ker to kar se hočemo tukaj iti je skorajda bi lahko rekli bodibilding. Jemo in športamo ker hočemo biti lepi in postavni.
http://forum.bodybuilding.com/forumdisplay.php?f=13

Če ni rezultatov delate nekaj narobe. Pameten človek se moti in popravi, samo neumen ponavlja isto in pričakuje drugačne rezlutate.

Pa pardon za mogoče grobi post. Ampak takšni moramo biti do samih sebe. Grobi in neizprosni.

Pozdravljene,
zanima me, če katera še prakticira to dijeto. Sem ravno začela pa bi rabila malo spodbude 🙂

Zdravo,

Zanima me, če ima katera knjigo 90-dnevna ločevalna dieta na mailu?

Hvala

New Report

Close