Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa 90 – dnevna ločevalna dieta; danes začela, gre katera z mano?

90 – dnevna ločevalna dieta; danes začela, gre katera z mano?

lepo da smo se razumele … in zdaj gre debata naprej …
tukaj med nami ni hude ure, ni zamere in ni cartanja v smislu” joj no” …in niti najmanj ne zganjamo užaljenosti …

btw: tema je ločevalna dieta … in tudi pri tej dieti ljudje jedo vse, le v različnih dnevih …

ste se kdaj samooklicani strokovnjaki vprašali, da marsikdo s povečano težo nima kupa denarja … da bi si privoščil dodatke, vsak dan meso in sadje … in drage fitnes trenerje?

zato ljudje hujšajo in se rekreirajo znotraj svojih zmožnosti … a da bi se lahko razvila konstruktivna debata, je potrebno drugega tudi poslušati … tukaj na forumu je zelo zaželjeno funkcionalno branje …

mimogrede… če se imaš za normalno, čemu hujšaš?

Vesna: Normalna teža zame ni idealna teža. Moja idealna teža je 47kg, pri taki teži še izgledam zdrava in se jaz dobro počutim. Jaz ne hujšam iz 52 na 50, ampak na 47. Vendar moj prvotni cilj je bil 50, ko sem to dosegla sem šla naprej. Zame je bolje, da si postavljam kratke cilje, ker tako dobim večjo motivacijo.

Jaz sem brala nekje na internetu, da je zdravo jesti vse v 1 dnevu (aja, kar se mesa tiče, itak naj ne bi bilo zdravo vsak dan jesti). Ampak to velja zame, ker nimam nobenih zdravstevnih težav. Kar se pa fitnessa tiče, pa v svojih koemntarjih nisem nikoli omenjala športa. Zakaj? Ker se ve več ukvarjate s športom kot jaz in nimam jaz kaj tukaj pamet solit :). Jaz še nimam otrok in si zato lahko privoščim treniranje plavanja. Semptembra začnem.

Sicer je najbolj pomembno, da se dobro počutiš v svoji koži, oziroma sam s seboj. Imam občutek, da ste ve same s seboj bolj zadovoljne kot jaz. Meni primakuje take samozavesti, kot jo imaš ti (Vesna) ne glede na to, koliko kg imam. In ta forum meni večinoma to daje, nekako mi vi pokažete, kako se spoprijemati s težavo in ne obupati v širšem smislu.

Jaz se držim funkcionalnega branja, samo če kdo postavi vprašanje, kot ga je npr. pika (kakšen jedilnik imate), jaz povem kakšnega imam. Sedaj naj se pa ona odloči, ali je zanjo to vredu, ali ne. Ampak zgodi pa se, da me potem vsi drugi napadte, kot da sem naredila kaj narobe. Ljudje delamo napake, ampak ne samo jaz, tudi vi.

kot sem rekla … super, da smo se razumeli, debata na to temo končana … vsaj zame …ker se ne grem v nedogled …

moja replika je bila na tvoj post v tej temi, po uro 9,26 …

Sicer ne vem, kaj sem spet narobe napisala, saj sem odgovorila samo na vprašanje.

Jaz sem mislila, da bom nazaj dubila odgovor: želim ti vse njaboljše pri hujšanju.

Bom pa jaz napisala: želim vam vse najboljše pri hujšanju in tudi tistim, ki se držijo ločevalne diete, ker še sama ne morem verjeti, da jim to toliko časa uspeva.

lp

začetek: 120,5
začetek ločevalne diete: 106,3 (16.8.2011)
danes: 102 kg ….torej…4kg??!?! a lahko verjamete?!?! nisem mogla verjeti ko sem stopila na tehtnico da je to možno….verjetno sem res imela v sebi veliko vode da je šlo toliko dolj v enem tednu…v glavnem…izredno izredno iiizzzrrreeedddnoooo VESELA :bigsmile::bigsmile::bigsmile: (upam da mi ne kaže tehtnica narobe hehehe)…prvo sem se tehtala takoj ko sem se zbudila: 102,9 in potem čez 2 urci…102kg hahahah happy :))

v glavnem punce, takole bom rekla, težko je…vsaj začetek…vsaj meni…ampak se splača!!! rezultati so!! je pa res da tudi zraven telovadim, trenutno 3 na teden hodim na intenzivno zumbo :)) včeraj sem bila popoldne na sadnem dnevu kr lačna, moram priznati…ali pa so bile to le lušte…danes je lažje, proteinski dan in me za kosilo čaka zrezek ter ogromno solate..njaaaamiii :))

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1sqwGD/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w1sqwGD/weight.png[/img] [/url]

za sadni dan si mirno lahko skuhaš zelenjavno enoločnico, seveda brez krompirja in drugih dodatkov …moja znanka si jo zgosti tako, da kuhano juho napol zmiksa in postane taka gosta kremna s koščki zelenjave … za poobedek pa ima pečene hruške, pretlačene z vilicami in potresene z mletimi orehi …
ona je tudi zelo zadovoljna, samo jaz bi preveč pogrešala meso 🙂

Tudi jaz danes začenjam s 3md. Pred časom sem z njo uspešno shujšala, zadržala kile cca 2-3 leta, ja, potem me je pa spet odneslo….sedaj imam 99 kg (zjutraj stehtana), ITM tam nekje 32.

Kot Vesna pravi, osnova bo zelenjava, zraven pa pač po dnevih, kar je treba. Zraven pa še telovadba, seveda.

Srečno vsem, lp!

Legica: ja super, sem vesela da se je tukaj še katera javila za to dieto :)) bova lahhko spodbujali ena drugo :)) Jaz imam trenutno 101 kg…tko da sva na podobnem začetku :))
vso srečo!

Živjo, erika27, lepo, lepo, v družbi bo lažje 🙂
Jaz sem v enem tednu minus 1,5 kilce, torej 97,5 kg, za moralo super.
Povej, kako ti gre? Jaz sem kar nekako polna optimizma, volje, počutim se, kot da sem že blazno veliko shujšala – gre pa le za to, da sem naredila miselni preskok v glavi, po dolgem obdobju nekakšnega cincanja. Sedaj vem kaj hočem, in čutim, da bo šlo. In se že samo zato dobro počutim.
lp in poročaj! Ti si sedaj blizu mejniku, ala bo fino ko bo pokazalo 99, a ne?

Legica čaoooo…
ufff v enem tednu 1,5 kg je zavidljiv rezultat, bravo!!! to da si polna optimizma je pa itak carsko :))
joooj jaz komaj čakam da bo 99 hehehehe, mi je zadnjič pokazala ko smo imeli 3 urni maraton zumbe in sem itak prešvicala vso vodo ven, ampak to veselje je bilo res kratko hahahahaha, jutri imam sadni dan in z njim prvi vodni dan, tako da upam da s tem pridem vsaj do 99.9 :)) rezultati naj bi se pokazali 2 dni po vodnem dnevu, torej nekje v petek.drugače mi pa teža zdle že malo več kot teden dni stoji :(( malo razočarana, ampak se telo brani po izgubljenih 20kg, tko da upam da ga ta vodni dan porine naprej :))

Erika, nisem šla za nazaj gledat tvojo statistiko, ampak kaaaaj, ti si že minus 20 kil??? Bravo!!!! Upam, da se bom nalezla tvoje vztrajnosti, vrzi sem notri nekakšen računalniški shujševalni virus, prosim 🙂
3 urni maraton zumbe?!?!? Uau, sliši se ubijalsko. Jaz sem dva tedna nazaj šla na neko kolesarsko turco, 4 urce v klanec, neprekinjeno, polar mi je kazal porabo 2.800 kalorij…..spila pa sem 2,5 l vode v tem času, pa še sem žejna okoli gledala.
Uspešen sadni dan!

Ok, Erika sem šla gledat tvojo statistiko in vidim tudi, da si tudi ena taka velika punca kot jaz (za 1 cm te vodim) 🙂
Kakšna je kaj tvoja ciljna teža? Moja je prvo 85 kil. Potem zajamem sapo in razmišljam naprej.

Ojla legica, u madonca 4 urni maraton v hrib…pfffff svakaaa čaaaast :)) bravo!!!
moj cilj je približno takšen kot tvoj, zanimivo a ne :)) hehe tam nekje 80-85 je zaenkrat moj cilj, če to dosežem bom izredno vesela 🙂
pred 8 leti sem shujšala iz 110 na 89kg, bila sem si kr všeč moram priznati, še sedaj imam kavbojke ki sem jih takrat nosila 🙂 spomin na moja bolj suha leta hahahaha in ti moram povedati da proti mojim kavbojkam z 120kg je velikaaa razlika hahahaha…tako da če pridem na malo manj kot sem bila bom skakala od veselja, tiste kavbojke še šparam ker bi rada res prišla v njih en dan :))
danes imam sadni dan, jutri vodnega…drži pesti da mi bo uspelo…danes tudi 2 uri zumbe, jutri 1 uro (seveda če se bom počutla pri vodi)
skupaj nama bo uspelo, boš videla :))
sedaj sva pri podobni teži, do 85kg imam še 20kg…tako da upam da do konca ločevalne pridem tja blizu hehehe, ti pa tako še imaš skoraj celo ločevalno pred sabo in sem 100% da boš dosegla svoj prvi cilj 🙂

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1sqwGD/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w1sqwGD/weight.png[/img] [/url]

Ok, pri 89 kg bova prvo lepi. Pri 85kg očarljivo lepi. Pri 80kg osupljivo lepi itn itn itn 🙂
Zdrž sadni in vodni dan, po tejle tvoji zumbi boš sam dol padla in ti še na misel ne bo prišlo, da greš čekirat hladilnik 🙂

Jaaaa prav imaš, 🙂 vedn o lepši :))
Evo sadni dan je mimo…jutri pa voda…ufff to pa mislim da ne bo tako lahko :)) ampak držim pesti da mi bo uspelo…
Kateri san si že ti?
Meni je prvi mesec kr hitro minil, je pa res da sem si vzela tudi kakšen off dan, in sem kej pojedla kar ne bi smela.ma zakaj pa ne,konec koncev tudi ko bo konec diete bova pijedli kaj česar ne bi smeli, ampak to pokutimo in ne obupamo in gremo naprej :))

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1sqwGD/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w1sqwGD/weight.png[/img] [/url]

Erika, saj se nisi slučajno utopila v vodi?
:-)))))))))

Ti gre?

srčno upam, da punca zna plavati 😀

hehehehe Legica in Vesna100 hehehehe sta me pa nasmejale :)) e pa da vama povem: wiiiii…ura je 23:44 in vodni dan je za mano, juhuuuu, ne znam opisati kako sem vesela, zdle lepo v posteljico pa pančkat jutri pa beljakovinski dan, njam njam :))
Zjutri sem pazila od ata novega kužija in me je popolnoma okupiro popoldne sem imela srečo da sem šla že ob pol 7h na zumbo, lepo zumbala malo več kot urco, potem pa smo šle punce še na čajčeka in evo me :)) nisem si mislila da bom lahko zumbala danes, ampak sem zumba manijak in mi je uspelo hehehehehe…

V petek se pa tehtam pa vam sporočim uradne rezultate od prvega meseca ločevalne :)) (pfff sicer se bom tehtala že jutri ker sem firbec, sam punce pravijo da naj bi se učinek vodnnega dneva poznal nekje dva dni po njemu…nevem…bomo videli 🙂 ).

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1sqwGD/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w1sqwGD/weight.png[/img] [/url]

Bravo za uspešen vodni dan!!
Jaz imam danes OH, ta mi je ok. Makaroni z zelenjavno omakco pa solata.

…evo, nisem mogla zdržati da se bi tehtala šele jutri (no, jutri se bom tudi , da vidim če bo razlika od danes, tako kot pravi marinolinka bi se naj tehtali dva dni po vodnem dnevu)..evo moji rezultati

začetek: 120,5 kg
začetek ločevalne diete 14.8.2011: 106,5 kg
rezultati po včerajšnem vodnem dnevu: 98,5 kg 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
juhuuuuu PRESREČNAAAAAA….tako da nekje 22,5 kg vse skupaj, po enem mesecu ločevalne 8kg (razen če bo jutri kaj več pokazalo, ampak dvomim, ker je tole že resnično neverjetno rezultat). Včeraj sem celo poskusila dve bundici ki sta mi bili skos premajhni in sta mi sedaj skoraj super :))

Dosegla sem svoj prvi cilj in sem veselaaaaa, prišla sem pod tromestno številko….juhuuuuuuuuuuuuuuu

joj občutek je resnično fenomenalen, tao da punce vztrajajte…se splača!!! :))))

danes pa komaj čakam kaj konkretnega za pojest, ker sem odkrito kr malo lačna 🙂 zjutri sem si privoščila jogurt namesto sadja :))

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1sqwGD/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w1sqwGD/weight.png[/img] [/url]

New Report

Close