Najdi forum

nikita, si začela danes z postom? jaz se že mesece pripravljam psihično da ga izvedem nikakor nisem našla tiste prave moči, discipline in motivacije. No danes pa sem začela in samo upam, da bom vztrajala 21 dni

nikita si začela z postenjem danes? se ti pridružujem…..

A me zafrkava mal net 😉

Ah sem očitno sama v tej temi zdaj;) danes je moj 2 dan posta in se počutim predvsem lažjo in dobre volje 😉 upam, da bom vztrajala načrtovanih 21 dni… vikend bo najhujši zame

skirca, srajčica, sonček, kako je sedaj z vašo težo po več kot letu dni?

Jutri pričnem z 10 dnevnim postom (Madalbal).
Se mi katera pridruži?

Marienkafer, jaz bi rada začela v ponedeljek s 5-dnevnim postom, ampak dvomim, da bom vzdržala.Korenje zmiksano z vodo v sok je dovoljeno? Potemtakem tudi surovo korenje?

Serah, bi bila zelo vesela, če se mi v ponedeljek pridružiš in bova tako skupaj zmogle – ti 5 dni, jaz 10. Boljše je, če korenje zaužiješ le v tekoči obliki – lažje prebavljivo. Torej boš imela post z zelenjavnimi sokovi?

Ojla!

A bi se kdo postil z mano..v ponedeljek sem zacela z 10 dnevnim postom..Ampak glede na to, da sem zelo slabo skrbela za svoje telo in prehrano, razmisljam, da bi post podaljsala in se postila 21 dni..
Zaenkrat se pocutim super, nisem lacna..kar je fantasticno;)

A je kdo za akcijo?.

Kake soke naj pijem?

Prebral super knjigo z naslovom “Past užitka”, ki v drugem delu res dobro opisuje neverjetne koristi postenja. En odlomek mi je bil še posebej zanimiv, ga delim z vami:

Hudo bolni zdravnik je s postenjem želel narediti samomor, toda po dveh tednih je bil zdrav kot mladostnik

Henry Tanner je bil zdravnik srednjih let, ki je živel v Duluthu v Minnesoti, in je leta trpel zaradi revme. Imel je tudi astmo, ki je kronično motila njegov spanec, ure, ko je bil pokonci, pa je preživel v nenehnih bolečinah.
Tannerja so učili, da človek lahko brez hrane preživi le deset dni, in to znanje mu je bila edina uteha. Ni verjel v samomor, zato se je odločil, da se bo preprosto izstradal do smrti. Toda usoda je imela za doktorja Tannerja prijetno presenečenje. Peti dan svojega posta je lahko mirno zaspal. Enajsti dan je poročal, da se počuti »tako dobro kot v mladostniških letih«. V pričakovanju, da bo kmalu umrl, je prosil svojega kolega, zdravnika doktorja Moyerja, naj ga pregleda. Doktor je poslušal Tannerjevo zgodbo in je bil zaprepaden. Tanner se je spominjal, da mu je Moyer rekel: »Moral bi biti na pragu smrti, toda zagotovo si videti bolje, kot kdajkoli prej, ko sem te videl.«

Reklama,trolanje

New Report

Close