Najdi forum

Ko sem se jaz psotila sem itak pisala dnevnik,zase:) Če bi ga objavila,bi pač pričakovala pozitivne in negativne odzive…kot tukaj.
Tako,da sonček, vsak pač napiše svoje mnenje.In še enkrat,sama sem dala skozi 40 dnevni post,z precejšnjimi predpripravami,tako,da vem o čem govorim oz. pišem.
Sama poznam dobre strani posta,mislim,da sem kompetentna za razpravo o njem…
Če želiš res dobre info o postu poglej blog punce,ki je bila 92 dni na sadno/zelenjavnem postu…

Tiste pa,ki dajo v javnost prispevek o čemerkoli kaj delajo/razmišljajo morajo biti pripravljene na različne odzive…drugače naj raje zase zadržijo…
Tudi ko jaz omenim,da sem veganka,dobim ohoho bedastih komentarjev,pa jim samo zaželim vso srečo in jim še za nameček postrežem z informacijo,da tako živim že 20 let…tako utihnejo.Moj oče je presnojedec več kot 35 let…pa se še danes sooča z drugače mislećimi.

Že dolgo tega, ko sem bila na faksu, sem se tudi jaz parkrat postila ob sokovih, enkrat tudi 3 tedne. Med drugim sem opazila, ko sem imela pred sabo težek izpit ali pa ko sem pisala diplomo, da post lahko zelo pripomore k zbranosti in miselni storilnosti. In seveda, tudi minus kilogramov je bil dobrodošel. Nasploh sem se zelo dobro počutila, sem pa nekaj časa po postu opazila, da mi močneje izpadajo lasje, zato tega potem nisem več prakticirala. To, na kratko, je moja izkušnja.

Drugače pa, svobodni sonček, Oblinica, srajčica, Arijana in vse druge, ki se postite in tukaj delite svoje misli in občutke, ve samo nadaljujte, super ste. Vaše izkušnje, kakršne koli že, bodo gotovo lahko komu koristile. Jaz prav rada preberem vaša sporočila, saj od njih veje ena taka prijazna, pozitivna energija, ki bi vam jo lahko marsikdo zavidal. 😉

Zanimivo in postek34, vama pa tudi srečno.

Danes je 8 dan. Počutim se dobro, ampak komaj se kontroliram, da ne začnem jesti. Sanjam o hrani. Želim si velikansko skledo solate s krompirjem. Prejšne leto sem zdržala 21 dni in še bi lahko nadaljevala. Zakaj je letos drugače, ne vem.
Sotrpinki čestitam. Je kriza že mimo? Kako dolgo boš na postu?

Pri meni teče peti dan posta. Kriza še ni minila, sem pa ponosna nase, ker mi je včeraj pozno zvečer uspelo premagati samo sebe in sem spila samo kozarec vode. Sledu o nekih presežkih energije ni. Tudi meni se prikazuje skleda zelene solate, ampak s feto. Zaenkrat sem razmišljala o 10 dnevnem postu, ker to počnem prvič. Če bo počutje malo boljše proti koncu posta bom verjetno nadaljevala z njim.

Srajčica, navijam za naju…da nama uspe:)

Arijana se kaj tehtaš?
Res je čudovit občutek, da se lahko odpoveš hrani. Jaz se bom postila samo 10 dni, potem pa naprej z zdravo prehrano. Kakšne sokove si delaš?
Lepo se imej

Živijo,

A je katera na postu ali se pripravlja nanj? jaz začnem 1.5. svoj 30 dnevni post, nekaj sem jih že izvedla v prejšnjih letih, lani pa zaradi nosečnosti nisem mogla, tako, da zdaj se pripravljam psihično nanj in se ga zelo veselim. Me zanima, če bo še kakšna sotrpinka z mano 😉

Zdravo inny,

Jaz sem danes začela s svojim 10 dnevnim postom. S pripravami sem začela v ponedeljek. Za enkrat ni nobenih težav, kar je seveda za pričakovati…. razen malo občutka lakote, kar je pri meni prve tri dni običajno. Odločila sem se za 10 dnevnega, čeprav razmišljam da če bo vse v redu bi malo podaljšala…. odvisno od počutja. Večkrat sem že izvajala 10 dnevnega, daljšega pa za enkrat se še nisem podstopila. Bomo videli…. mogoče mi pa tokrat potegne.

Živijo Anenaya, super za začetek posta. Upam, da je prvi dan posta minil dobro. Se tudi klistiraš? jaz se vedno, ker poznam razliko če se dobro in temeljito vsak dan spucaš 😉 poročaj kako ti gre, jaz bom mogoče začela že v ponedeljek, bom videla kako bom pripravljena.

Jaz sem marca postila z madal balom.
V 10dneh sem prišla iz 70kg na 60kg potem pa iz 60 na 50kg in potem še nekaj dni nadaljevala in prišla na 48kg (zato ker sem vedla da se bom nazaj zredla) Vse skupaj je trajalo 30dni. Po postenju sem se zredila nazaj 5kg in prišla na 53kg. kg je idealna za mojo višino.. do zdaj še nisem nazaj zredila, mogoče zato ker po postenju začela živeti zdravo življenje in začela gibati. Tako, da prisegam na madal balom kot pa post s sokovi in zelenjavi. Počutje je bilo super, skozi živahna in v meni je vrelo energija 🙂

No, zdaj bom pa eno “neumno” vprašanje zastavila, ker tega pač ne delam in ne poznam. Glede tega klistiranja – kaj to kupite kak prašek in pijete vsak dan ali vzamete odvajalno svečko, kako to gre? Me firbec matra, ker vedno berem pri teh postenjih, da se klistirate….

Madalbal kot prvo čestitke za tako veliko izgubo kg – jev. A zdaj ti teža lepo stoji? kako se pa kaj prehranjuješ? kako si kaj hodila na wc?

Lenčka, v sanolaborju kupiš domači klistir, to je taka vrečka z cevko in si napolniš z toplo vodo in daš v zadnjico, spustiš si vodo in čim dlje zadržuješ, nato pa letiš na wc;) če to delaš vsak dan, se strupi izločajo in se posledično počutiš bolje, sicer se ti lahko zastrupi kri in je počutje obupno.

Zdravo punce!

Danes je moj 4.dan postenja. Klistira ne prenašam, zato sem se zatekla k Donat. Vsako jutro na tešče popijem v najkrajšem možnem času 1l mlačnega Donata, po 15-20 minutah tečem na WC in to je to…. Počutim se odlično, tehtam se ravno ne, ker ni moj namen shujšati ampak prečistiti.

Živijo še od mene, danes je moj 2 dan posta in se počutim tudi super vendar jaz se obvezno klistiram. Saj če bi mi šlo z Donatom bi ga tudi jaz pila 😉
anenaya a piješ soke?

punce, čestitam ob upešnem postenju!

Svobodni sonček kako je kaj s tabo po postenju? kdaj si se nazadnje postila? si dobila vse kg nazaj?

Evo danes se začenja 3 dan, spala sem pa kot ubita 😉

Škoda, ker nimam kakšne sotrpinke za post;) sicer pa danes poteka 5 dan posta, počutje je itak super, le čutim, da moram malo več zelenjavnega soka začet pit za nadaljnje dni, da bo energija ista.

Oj,najprej vsem skupaj leeeeep pozdrav. Prvič sem z vami na forumu,in odločila sem se,da z vami tokrat delim svoj “vnovičen podvig”……..21 dni posta……ja,tako sem se odločila,to je prvi korak,drugi pa je izguba 10 kg. Danes jih imam 79 kg……tako dolgo bom z vami delila svoje “muke in odrekanja” dokler ne pridem do svojega cilja. Ovnica sem…..tako da,sploh ne dvomim v sebe. Lani sem v začetku leta štartala z postom,ki je trajal 14 dni,nadaljevala z dieto do polovice marca,in uspelo mi je v 2. mesecih izgubiti 12kg. Odločena sem 10000000% da bom sedaj ponovila svoj uspeh. Upam,da mi boste z svojimi mnenji pomagali do cilja,zato vam bom iskreno hvaležna. Ja,prve ure postenja so za mano…….bilo bi super,če mi se še katera pridruži…..čakam na svoje “prijateljice v mukah”……..

Končno še ena 😉 jaz sem tu, danes poteka moj 7 dan posta in počutje je super, le družbica manjka;) no jaz sem začela z 78kg, danes jih imam 73, tako, da sem vesela in polna energije.
Me pa zanima a ko si lani nehala s postom in nadaljevala z dijeto nisi dobila nič nazaj kg – je? no jaz ciljam na 60kg in jih hočem tudi zadržati;)
javi se še kaj

Joooj,kako sem vesela,da si se odzvala,kar zaigralo mi je srce,res. Kar zadeva moj uspeh lani….po dvomesečni res strogi dieti,ogromno telesne aktivnosti,sem naslednja dva meseca in sicer do meseca maja nadaljevala pridno brez velikih prekrškov in sem uspela še dodatno izgubiti 2 kilograma. Imela sem fenomenalno telo in počutje,potem……pa sem začela grešiti in sem pooooooočasi pridobivala nazaj dag po dag,saj veš,skoz ne moreš biti z mentalnim nadzorom nad seboj. Moram omeniti,da sem vegi in da tudi ob pridobivanju teže jem zeeelo zdravo,res pa je,da preveč zdrave hrane ravnotako pripomore k pridobivanju kilogramov. 24. Oktobra sem nehala kaditi,bila sem res strastna kadilka,pokadila sem škatlico in pol na dan,kar pa se nikakor ni skladalo z mojim načinom zdravega življenja in mišljenja,ja tako pač je…..nekaj mora biti,da nismo “perfect”. Uspela sem dobiti vojno z nikotinom ampak izgubila vojno z hrano. Tako,vidiš,zakaj imam kilograme nazaj,ne opravičujem svojega ravnanja,ampak na “dveh frontah hkrati ne moreš biti zmagovalec”. Draga Inny, ob skupni obojestranski podpori nama bo uspelo!!!!!!!!! Ne glede koliko sem močna mi bo sodelovanje s teboj in z ostalimi dobrodošlo,tako nama bo zagotovo lažje. Javi se čimprej…….

O super, res lepa spodbudna ta tvoja izkušnja 😉 no jaz tudi ne jem mesa, občasno kak košček a raje ne kot ja. Glede na to, da si vegi kaj pa recimo ješ oz. kako si se prehranjevala, da si pol po postu izgubila še dodatna 2 kg – ja. No jaz pa sem lani oktobra rodila, in sem se med nosečnostjo zelo zredila cca. 27 kg, po porodu je šlo 20 komot dol, zadnjih nekaj pa ne. Sicer pa sem se tudi leto pred nosečnostjo zredila za 10 kg, ker imam nenormalno “sladki zob”. Jaz ne rabim veliko hrane, skoraj nič, zato pa jem na dan veliko sladkega in to moram spremeniti, ker se bom skoz vrtela v začaranemu krogu pa se mi res ne ljubi. Po postu nameravam preiti v večini na vegi prehrano s čim manj prekrškov in dosti športa, vsaj 4x na teden tek.

Sedaj med postom hodim, vozičkam in mi je super. Lakote nimam oz. še ne čutim tisto željo po žvečenju. Kako se pa kaj čistiš? se klistiraš? upam, da se zaradi tvojega dobrega počutja. No glede na to, da si ovnica ne dvomim, da ti ne bi uspelo. Tud jaz sem trmica, ko si nekaj želim tako, da nama bo res skupaj uspelo. No skoraj skupaj bova post tudi končali, jaz sicer za teboj 3 dni ampak nič zato, glavno, da imam družbo. V dvoje gre lažje;)

Evo prvi dan si dala čez, le tako naprej

New Report

Close