Najdi forum

Se mi kdo pridruži?

Živjo! Sem nova tukaj. Stara sem 45 let, prenažiram se čist preveč, migam skoraj nič, posledično se moja teža že približuje stotki, jaz pa sem vsa nesrečna in čedalje bolj obupana. Začela sem se izogibat družbi, ker me je sram, ker nimam kaj oblečt … medtem ko življenje teče mimo in mi vse uhaja iz rok. In zdaj imam tega res, res, RES zadost in sem sklenila končno nekaj narest zase.
Za začetek bom naredila križ čez junk food in se potrudila bolj zdravo jest. Dolgoročno pa bi se rada znebila kakih 30 kil. Kar najbrž ne bo lahko, ker sem s hrano hudo zasvojena. Zelo bi bila vesela kakšne sorodne duše, ki se podaja na podobno pot, za medsebojno podporo – takole online ali pa morda tudi na kakšni kavici ali sprehodu. Prosim, javite se, skupaj nam bo morda lažje.

od kod pa si?….

Ah, saj res: Ljubljana 🙂

Živjo! Zadnje dni se kar držim: redni obroki in bolj zdrava hrana … Nisem zares lačna, ampak vseeno praktično ves čas hlepim po piškotih in pomfriju in podobnih mašilih. Raztresti se poskušam tudi z iskanjem informacij o motnjah hranjenja in hujšanju … Predvsem pa o osebnih izkušnjah ljudi, ki jim je že uspelo ali pa ki so na dobri poti. Pomaga tudi občutek, da nisi sam v tem …
Na spletu sem zasledila, da pri nas obstaja pa skupin za samopoč pri motnjah hranjenja: svetovalnica Muza in OA (Overeaters Anonymous). Ali pa morda obstaja kaj podobnega v okviru posameznih zdravstvenih domov? Ali ima ma kdo tu kakšne izkušnje s tovrstnimi skupinami? Hvala že vnaprej za vsako informacijo!

Soseda je njegova zdravnica napotila v skupino za hujšanje v ZD. Menda so v Šiški, Bežigradu,… ker si iz Lj verjtno ne boš imela težav z oddaljenostjo. Mislim da je dovolj, da greš k zdravniku, se pomeniš in te na osnovi tvoje kartoteke vključijo v brezplačno delavnico. Je pa samo enkrat na teden, vmes pa delaš sama, oz boš pisala na forum, kako ti uspeva. tudi to nekaj.
Veliko uspehov še naprej

Kaven, najlepša hvala! 🙂
S svojo zdravnico sem pred časom že govorila o tem. Takrat me je poslala k psihiatrinji, ki mi je predpisala antidepresive, ki naj bi pomagali tudi tudi pri obsesivno kompulzivnih motnjah, kot je prisilno prenajedanje, in to je bilo vse.

Verjetno moraš vztrajati, ali pa najprej kar sama pokliči v ZD, potem pa ukrepaj naprej.

POZDRAVLJENA LIRA!
Evo, jaz se ti pridružujem. Tudi jaz bi morala do idealne teže shujšati 30kg, ampak bo dovolj že 20kg. 🙂 Kot tudi ti sem tudi jaz začela bolj zdravo jesti in se gibati. Začela sem v ponedeljek in zato se bom tudi vsak ponedeljek tehtala. Če želiš, si lahko vsak dan napiševa/ napišemo kakšno vzpodbudno besedo. Se tipkamo 😉
Majaaa

Maja, to bi bilo super!!! 🙂 Si mi prav polepšala tole jutro.

Jaz sem začela v nedeljo, vzdržala štiri dni, potem pa mi je včeraj zvečer vse padlo dol, in sem spet navalila na hrano: en sendvič, pa kos čokolade, pa celo vrečko čipsa, potem normalno večerjo, pa še ogromno sadno kupo s smetano … Tako to zgleda pri meni, da se v eni uri nabašem, kolikor gre. Kar ne morem nehat, čeprav mi sploh ni več fajn. In potem se počutim tako prekleto prazno in krivo … Skoraj sem že vrgla puško v koruzo (kot že tolikokrat doslej) in danes za zajtrk pred službo pojedla dva kosa belega kruha s pašteto. Med odmorom za malico pa sem našla tvoje sporočilo. 🙂 In ostala pri jabolku.

Kaven, hvala še enkrat.

No potem sva pa zmenjeni 🙂 Jaz se bom na tem forumu oglasila vsak dan in če bo potrebno si bova dajali ” brce v tazadnjo”. Veš tudi jaz sem imela v preteklosti takšne dneve in ker sem se sekirala sem še bolj jedla, zato sem vesela za tisto jabolko in da nisi pojedla kaj redilnega. Zdaj pa glavo gor pa naprej!!!! 🙂 Na kakšen način pa se gibaš?
LP

Si morda poskusila bel kruh zamenajti s črnim, bele testenine s polnozrnatimi,….meni najprej niso šle dol, potem sem opazila, da kljub temu, da manj pojem, enostano nisem lačna, torej mi ni treba jesti še in še.
Poskusi s kakšnimi podobnimi triki. Spodbudo dobiš pa tukaj.

Liraaa!!!
No evo pa smo spet na začetku. Danes sem bila namreč povabljena na fešto kjer sem pojedla … uf preveč. Novi načrt je jutri iti spet od začetka in zato se bom tudi jutri ponovno stehtala. Torej tehtanje bo od zdaj naprej vsako soboto.
LP

Majaaa, zmenjeno. 🙂 Tudi jaz se bom oglašala vsak dan. Danes sem potem jedla normalno (kosilo, malica, večerja), ne ravno dietno, ampak prenajedala se pa tudi nisem, kar je glede na včeraj kar uspeh. Hvala za spodbudne besede. 🙂 Gibam se pa kompletno premalo. Nekaj malega v službi in ob običajnem gospodinjstvu. Ja, saj vem … Shame on me.

Kaven, ja, bel kruh bom kar črtala z jedilnika. Polnozrnatih testenin pa, priznam, nisem še nikoli poskusila. Je res taka razlika, da bolj nasitijo?

Ojoj majaaa, šele zdaj sem opazila tvoje zadnje sporočilo. Očitno sva sočasno pisali sem gor.
Hja, torej zate velja isto, kar si rekla meni popoldne: Ne se preveč sekirat. Čeprav je občutek tak, nisi na začetku, samo zdrsnilo ti je. Kar lepo glavo gor. Jutri je nov dan. 🙂 Če ga boš še naprej lomila, te bom pa kar zbrcala. :))

Dobro jutro!
Evo jaz sem pojedla zajterk in počutim se že bolje, tako da gremo danes naprej. Aha pa še popravek: shujšati bi morala nekje 20kg in ne 30kg, ker imam okoli 73kg ( točno težo sporočim zvečer), torej, če bi shujšala 30kg bi bila pa že okostnjak 😀 Če bi imela 55 kg bi bilo pa že zeloooo lepooooo glede na to da sem bolj majhna.
Hvala ti za vspodbudne besede in ja, če bo potrebno me kar zbrcaj! 🙂
LP

Maja in Lira,

a se vama lahko pridružim?
Sem iz okolice Ljubljane. Že celo življenje sem tako nad zgornjo mejo. Se tudi jaz zadnja leta približujem stotki, tako da treba bo nekaj narediti.
Jaz sem začela bolj zdravo jesti 1. 3. Moja največja težava je VEČERJA. Cel dan mi nekako uspeva, zvečer ko pa otroci zaspijo pa navali na hladilnik, kotne omarice s sladkarijami…
Od 1.3. sem sicer shujšala 2 kg, ampak izključno in samo sem zdržala brez večerij. Jem ob 18.00 najkasneje pol pa nič več. Pa migat. Mene najbolj baše čas, ker pri treh mulcih je to malo težko. Enkrat ima eden nekaj, drugič drug, pa služba itd…
Ampak se potrudim, vsaj pol ure hitrega sprehoda vsak drugi dan. Ob vikendih pa osvajamo nižjeležeče vrhove v okolici Lj.
Sicer sem že velikokrat shujšala kako kilco, ampak mi zmanjka motivacije.
Rabim nekoga, ki bi me brcal v rit. Tako da mogoče si lahko med seboj na forumu malo pomagamo in se malo pojokcamo :))))
Pa še to, stara sem 37 let..
Lepo soboto vama želim
Petra

POZDRAVLJENI!
Petra seveda, da lahko. Več nas bo, bolje bo.
No jaz sem pa imela danes dopoldan frizerja in ko sem prišla domov smo imeli kosilo potem sem pomila posodo in že je polovico dneva zamano. V drugi polovici dneva pa bo potrebno malce potelovadit in pospravit, joj kako gre hitro. 1 2 3 in že bo ponedeljek.
Se oglasim še zvečer, ko se bom stehtala. Sporočim kje sem.
LP

DOBER VEČER!
Evo me ravno s tehtanja. Tehtnica je namerila okroglih 73kg.
Kako pa sta kaj vidve preživeli dan?
LP

Petra, super da si se nama pridružila!!! In čestitke za prvi dve kili! 🙂

Maja, čez dan je bilo vse lepo in prav, zvečer pa so prišli obiski in … prvi dve uri sem se ob obloženi mizi še držala, potem pa me je zmamilo in sem spet pojedla preveč. Mah, sploh ne bom komentirala. Zdaj se počutim prav bedno. In grem samo še spat. Jutri pa bom resno razmislila, kako naprej.

Lahko noč obema in se tipkamo jutri.

LIRA!
No potem sva pa kar na istem bili včeraj zvečer. Jaz sem namreč napisala tisti post potem sem šla gledat viktorje in čeprav sem pojedla večerjo ( jogurt+kosmiči) sem imela občutek lakote. pomoje je bil ta občutek samo v glavi ampak kakorkoli, potem sem šla spet jest:(. Grozaaa!!! Ko bi bilo to vsaj sadje….. pojedla sem čips in vidim, da bo potrebno to raztalat okoli, ker če ne bo še hudo Ah ja sej bo bolš;) Danes sem že pojedla zajterk in zdaj upam, da mi ta dan res uspe tako kot si ga predstavljam.
LP

New Report

Close