Najdi forum

Se mi kdo pridruži?

Lep pozdrav vsem!
Oooo,Saska,sem te že prav pogrešala.:) SUper si s težo:)
Vzdrževanje je kar težko:), jaz jem isto kot sem med hujšanjem,ker že takrat nisem imela diete in sem jedla vse. EDino da si sedaj večkrat za zajtrk privoščim kaj bolj redilnega (rogljički, namesto navadnega jogurta občasno sadnega,kakšno pašteto),sadja pojem veliko več (sedaj tudi popoldan ali zvečer če mi zadiši),sladkarije pa imam 2-3x na teden- jih pa pojem vedno kot samostojni obrok (malica).DRžim pa se še vedno tega da ne večerjam OH(razen občasno kakšno sadje). Upam, da sem ti pomagala, če te pa še kaj zanima, pa kar vprašaj.:) Tako,da čeboš jedlazmerno,3-4 na teden migala se nimaš česa bat.
Glede izgube kilc pa, če boš jedla normalno se bo telo samo ustavilo ko bo imelo dovolj.
Gibanje pa jaz obožujem, sploh nevem zakaj sem po porodu rabila toliko časa,da sem se spravila v pogon.
Pri meni je vse ok,danes sem sploh vesela,ker imam sladko za malico( jabolčna pita seže hladi).

Lep dan vsem:)

pozdravljene,
arrabella; ja na tejle temi sva ostale popolnoma same, zgleda. Ja ful si mi pomagala, res. Ravno to sem tudi jaz mislila, da si bi privoščila kakšen bolj obilen zajtrk, kot sedaj k imam vedno sadje. ;Mogoče kakšne pol koščka črnega kruha ali pa kosmiče v jogurt ali pa mleko ali pa kaj podobnega. Za sladko, da bi zjutraj kakšne rogljičke, mi pa ni, hvalabogu. No, pridejo pa dnevi pred menstruacijo, k pa samo gledam kje je kaj sladkega. Danes sem na teži točno 60,00 kg. Res ti ne znam povedat, koliko sem zadovoljna, sploh pa najbolj ponosna na to, kar sem dosegla. Pa še počutje je vrhunsko.
Ja tudi jaz sem se spravila nazaj k telovadbi, tko da je vse po starem. Samo kondicije sem izgubila ful in sem zaštartala samo s pol ure, ker sem crknjena ko konj. Je pa res, da imam še vsako sredo uro telovadbe v zdravstvenem domu. Samo tam je tko, to je bolj razgibavanje za starejše, kot pa kakšna telovadba za nas, ki smo v srednjih letih. Ampak, tudi to je bolje kot nič.

Veš kaj, ponosni sva lahko nase in upam, da obema takole ostane.
Lepo bodi. Kako pa kaj sinček?

Pozdravček,
Saska, ti si lahko pa itak za vzgled, izgubit toliko kg res ni lahko delo. Komot si privošči še kaj drugega za zajtrk, jaz sadja nikoli nisem jedla zjutraj, ker se ga ne najem. Razen zdaj tist dni ko grem tečt pojem banano (na tešče ne morem ker me boli glava),po tušu pa še pravi zajtrk. Jem pa jaz večinoma mlečne jedi,ker jih imam rada.
Jaz se še enkrat tedensko tehtam, da vidim kako je na stvariin da bi lahko še pravi čas ukrepala.
Sinko je vredu, v soboto je dopolnil 2 leti,energije ima pa ogromno :), edino sedaj ga malce zobki jezijo in ponoči slabo spimo:),pa malce je začel trmarit:)
Kako pa so tvoji? Saj imaš 2 deklici,a ne?
Na kondiciji se pa res pozna če nekaj časa ne vadiš,ampak se da hitro nazaj prit: 🙂
Danes pa grem malo v šoping, rabim kar nekaj garderobe:), pa mali tudi:)

živjo punce,
Arrabella; O sinko pa že kar 2 leti. Enga lupčka mu daj nemsto mene. Veš trmica pa pri teh letih pride, ampak verjemi da tudi mine. Mislim, da je kar pri vseh isto, ni kakšne razlike.
Ja res je, jaz imam dve punčki, eno staro 7 let, druga pa 19 let. Tako da, z malo so mali problemi, s taveliko pa veliki. Ampak, moram rečt, da sta kar pridni, ni nobenih posebnih problemov. Hvalabogu, da imamo take otroke. Vedno se potem zamislim, nad kakšno drogo pa ostalim, pa me kar zmrazi. No, saj eno mamo še majhno pa kaj veš kaj bo.
Ta velika zaključuje sedaj gimnazijo, mala pa hodi sedaj v drugi razred.
Jaz sem danes nekaj zbolela, tko da ne bom telovadila. Vse skupaj mi je udarilo na pljuča in komaj diham, pa še strašansko kašlam. Tko, da bo morala telovadba danes počakat. Ma je tako vreme, da smo vsi doma nekaj marot, edino še mož je vredu, me tri pa vse prehlajene.Saj človek ne ve kako bi se obleku, pa je ful mraz ali pa pol vroče, tko da,….
Vglavnem sinčku daj enga lupčka, pa uživajte v vikendu

Lepo pozdravljenje vse!
Ko sem brala vaše zgodbe je bilo tako, kot bi brala svojo lastno. Več kot 15 let sem se borila s preveliko težo, dietami, odrekanji in samoobtoževanjem, sramom, pretesnimi oblačili, depresijo itd. Celo premoženje sem zapravila za diete, dopolnila, fitnes itd. Nato pa sem pred pol leta prebrala knjigo Gabrielova metoda hujšanja. Prevzela me je. Začela sem. Prvič na drugačen način, počasi, z glavo, premišljeno in zelo poceni. Knjigo sem prebrala trikrat in še vedno se vrnem nazaj na kakšno posebno poglavje. Moj program je enostaven. Jutro začnem s poslušanjem (13minut) motivacijskega nagovora, nato pa se cel dan ne odrekam ničemur (hrani) in ker se ne odrekam, nimam želja. Zvečer pa pred spanjem spet poslušam motivacijski CD (večerni). V pol leta sem dosegla tole: postala sem samozadostna, samozavestna, dobre volje, sedaj počasi izgubljam kilograme (ščasoma gre to vedno hitreje), postavila sem si cilje, ki jih uresničujem. Skratka življenje se mi je obrnilo na lepo stran.
Ta metoda deluje počasi, deluje najprej v glavi in kar je najbolj čudovito, deluje do konca življenja, saj se spremeniš na bolje.
Knjiga je prevedena v slovenščino in ima priložen CD. Vsaj preberite jo. Mogoče tudi vam spremeni življenje.

Pozdravček,
Saska,sem “predala” sinčku lubčka 🙂 . O,ti imaš pa že veliki deklici doma, lepo to, sta ziher zelo ponosni na tvojo trdno voljo in dosežen rezultat.In kako gre vzdrževanje?
Jaz sem tudi zbolela, sem cel vikend skoraj preležala ( pa tak lep sončen vikend je bil), tako me je kuhalo.Še dobro, da je bil vikend, da sem lahko počivala.Danes sem že skoraj čisto OK, pri meni je vedno tako, da me konkretno kuha, ampak hitro mine :).Niti nisem imela kaj prida apetita,tako da mi je še 1 kila šla dol,ampak verjetno bo čez par dni že nazaj :).
Uživajte:)

pozdravljene punce,
Arabbellla; no lepo da si sinku dala lupčka v mojem imenu. Ja moje punce sta že kar velike. Sta pa ponosni name ja, sploh tavelika. Veš kako je sedaj fino, ko si lahko menjava oblačila, imava obe dovolj za oblečt. Tudi jaz sem več ali manj cel vikend ležala, še danes nisem bogve kaj, ampak malo boljše je. Telovadba pa te dni zopet počiva, ker enostavno nisem dovolj pri močeh. Vzdrževanje, ha, težko je če ti po pravici povem. Jem veliko več kot prej, zajtrk je obilen, malica sadje, kosilo si kar privoščim, zvečer pa tudi kaj dam v usta ali kislo mleko popijem, ali jogurt, ali malo sira ali pa piščančja prsa al pa kej podobnega. Amapak kg še kar padajo. Danes mi je tehtnica pokazala okroglih 59 kg. Sem zelo zelo vesela.
Sem pa najbolj vesela, da se oblečem v svoj stil oblačenja, ki sem ga vedno pogrešala, ko sem bila debela. To pa mi je res tisto in in pa seveda počutje, ki ni primerljivo s prejšnjim.

Ja, tudi jaz se pridružujem, sploh zato, ker so ukinili forum 90 dpd na www moj planet, kjer sem dobila ogrooooooomno pametnih nasvetov, pa tudi graj.
Ja po 33 letu se konstantno borim s kilami – ne, da bi jih imela full preveč ampak počutim se pa ne ravno vedno najbolje v svojiu koži.
Na hitro:
starost 40 let
višina 162cm
teža trenutno 55,5 kg.
Pred letošnjim prvim majem pa sem jih imela celih 67 in sem se počutila kot prava bajsika. Saj vsi poznate občutek – šlaufki tu in tam, hlače nočejo več čez rit, ko pa jih po muki le dobiš ugotoviš, da jih komaj zapneš. v kopalke te je sram iti, kratkih hlač se v velikem loku izogibaš.
In tako naprej.
Torej se pridružujem, čeprav ne hujšam ampak težo vzdržujem.
Utopija je namreč, da imam še enkrat v življenju 49 kg kot pri 21 letih preden sem zanosila.

Pozdravček,
saska super da kilce padajo kljub temu,da sedaj malo več ješ. Če boš zmerna prihrani,malo pomigala, preverjala težo na vagi bo vse ok. Je pa to vzdrževanjena začetkukar težko, ko ne veš kako in kaj bi, potem pa najdeš svoj sistem in ritem in gre.Jaz tudi nisem bila nič kaj pridna pri vadbi, sicer sem danes in včeraj bila na hoji,za tečt mi še ni, ker sem še malo prehlajena.
SEm pa ta2 dni sedaj pripravljala ozimnico oz.sem bila pri mami in sma jo skupaj, sma kuhali marmelado, vlagali papriko, še zelje boma kisali,…je bilo kar delovno, a se splača.
Fajn,da si s hčerko menjata oblačila, se spominjam kako luštno je bilo, ko sma si jih s sestro, no to si še seda včasih. Me je pa ravno sestra danes okregala, da naj neham hujšat, da me ve nič ni,tako da se moram jutri stehtat:) .Me je pa ravno ona na začetku najbolj vzpodbujala.

CENCHA, dobrodošla, tudi jaz že lep čas vzdržujem težo:) In kako ti gre?

arrabella :
Kar gre tole vzdrževanje, kadar grejo kile malo gor – koliko nimam pojma, ker z tehtnico nisem ravno obsedena, pa spet kile malo dol – vidim po hlačah ko jih zapenjam. Odvisno kaj in koliko jem, pa tudi koliko se gibam. Gibanje nič posebnega – 3 x dnevno sprehod s kužkom – dnevno cca.skupaj 1 ura max 1,5 ure, vrtičkanje po potrebi, na kolo ali peš 2 km daleč v službo. Nobenega teka, fitnesa, kakšne organizirane telovadbe.
Ja ozimnica pa je krasna stvar – pri nas že celo poletje nekaj v kozarce in skrinjo tlačimo. Že poleti smo v kis vlagali kumare, bučke in paprike, pa paradižnikovo omako in marmelado iz bučk sem kuhala, 3/4 hladilne omare je zmrznjenih bučk, stročjega fižola, dolge vigne, graha, peteršilja, zelene, bazilike, pehtrana in mete… Pa turšija je tudi že v posodi. Posušila sem meliso, origano, majaron, feferone – samo še v kozarce moram spraviti. Pa prve gobe so tudi že vložene in v skrinji – ja lansko leto jih ni bilo niti za en kozarec in eno gobovo jugo. Bo pozimi še hudičevo prav prišlo, ko ne bo toliko zelenjave na vrtu.
trobentica55 – tudi jaz se nobeni hrani ne odrekam – če se mi zalušta si jo brez slabe vesti privoščim – samo na količine malo popazim.

Pozdravček,
Chenca, ti si še bolj pridna pri ozimnici 🙂 Kako pa vlagaš bučke? Jaz jih imam pol zamrzovalnika :).
Mi pa še jabolka in orehe poberemo,pa smo konec za letos. Krasno je imet večino stvari doma 🙂
Sem danes nabrala kar veliko marel (gob), sedaj pa razmišljam, da bi jih spanirala in zamrznila,pa ne vem kako bi se to obneslo? Vseh danes ne bomo mogli pojest:)
Glede vzdrževanja teže pa imaš super:), jaz sicer tečem in vadim še doma, jem pa vse zmerno,tehtam pa se 1x tedensko (čeprav se mi že kar dogaja, da pozabim na to).

Kje ste ostale, upam,da vam gre dobro 🙂
Uživajte 🙂

Pozdravljene! Vidim,da ste z pisanjem že zdavnaj prenehale,vendar nekako moram napisati še svoj zaključek k vsemu temu.Jaz imam odveč kakšnih 10 kg,vendar nočejo in nočejo dol.Vsi mi pravijo,da če bi shujšala 10 bi bilo preveč vendar 5 kg bi bilo čisto prav,ampak mi enostavno ne uspe.So dnevi,ko telovadim (sobno kolo 45 min) so pa tudi dnevi,ko bi samo jedla čeprav nimam poseben želje za tem.Vsak dan sklenem,da jutri bom začela in včasih tudi začnem,vendar že naslednji dan najdem nekaj s čim se zamotim in na telovadbo pozabim.Zelo si želim,da bi shujšala teh 5 kg ali kakšen kilogramček več,da bi dokazala sebi in drugim,da jaz to lahko,vendar že,ko to izgovorim se mi ne zdi mogoče.Saj vem da bi lahko,ampak najtežje se je spraviti na kolo.Se je že zgodilo,da sem 2 tedna pridno telovadila in izgubila 4 kg se mi zdi da so bili res štirje 🙂 In to je bilo to bila sem zadovoljna s tem in sem kar nehala saj vem da bi lahko nadaljevala in shujšala še 4 vendar očitno nimam prevelike želje oz.nekakšne moči za to upam,da mi bo nekega dne uspelo,da ko se bom pogledala v ogledalo en bom videla osebe,ki samo je in nič ne naredi zase temveč,da bom videla osebo,ki je nekaj naredila zase in prišla do te točke,da bom s seboj zadovoljna 🙂 Želim vam vse najboljše upam,da vam je že uspelo se pa opravičujem za tako pozno sporočilo prej nisem zasledila teme,če bi jo bi vam še kako vzpodbudno rekla 🙂

Vlaganje bučk – cuket.
1 l kisa za vlaganje – jaz kupim tistega Tuševega v 3 l kantici
2 l vode
10 jedilnih žlic sladkorja
3 jedilne žlice soli ( lahko tudi malo manj)
To zavrem in ohladim, da imam stalno pri roki.

Cukete olupim in narežem na kocke cca. 1 cm x 1 cm
Za 1 l kozarec rabiš še cca. 1 jedilno žlico grobo sesekljanega svežega peteršilja in 2 žlici grobo sesekljanesveže bazilike ter 1 čajno žličko sesekljenega rožmarina- tega lahko bolj na drobno sesekljaš – to najbrž ne bo problem, če imaš vrt.
V opran kozarec daš po plasteh bučke in začimbe. Kozarec zapreš.
Vzemi bolj globoko posodo in vanjo nalij vodo ( prej pomeri, da bo kozarec vsaj do 1/2 v vodi) ter daj na štedilnik – pusti, da zavre. Potem daj not zaprt kozarec z bučkami. Ko kis v kozarcu zave ( vidiš male mehurčke, ki se dvigujejo) pusti še cca. 5 minut vreti.
Potem vzemi kozarec in vode in ga zavij v odejo, da se počasi ohladi.

Pa krasna marmelada se da iz bučk skuhati.
RABIŠ:
1 kg bučk cuket
1 kg sladkorja – lahko tudi malo manj
1- 2 želina
2 limoni ali 1 pomaranča ali 1 grenivka
2 banani ali kakšnega drugega sadja – dodaj po občutku malo vmes poskusi
šilce ruma ali kakšne druge žgane pijače ( to je samo za okus zato dodaj po želji ni nujno)

Bučke olupi stehaj in nareži na kocke cca. 1 – 1,5 cm. Potem dodaj toliko sladkorja kot so bučke tehtale – lahko pa tudi malo manj. Pusti čez noč.
Naslednji dan odcedi – tekočino obvezno prihrani, jo rabiš na koncu, če je vse skupaj pregosto.
Daj na štedilnik, da zavre. Dodaš lupinico in sok limone, pomaranče ali grenivke. Kuhaj cca. 10 minut, dodaj banano ali dve za okus ( lahko tudi kakšno drugo sadje), kuhaj še cca 5 minut. Zmiksaj s paličnim mešalnikom, če je pregosto dodaj še malo tekočine, ki si jo prej shranila. Po navodilih pripravi in dodaj še Želin. Pred pokušanjem obvezno ohladi.
Krasna marmelada – letos sem jo skuhala 6 kozarcev po liter- delala sem jo z bananami – ma je dišalo.
Lahko pa vzameš tudi kakšno drugo sadje – marelice, breskve, nektarine, vredno ja probati tudi s kakšnimi jagodami. Fora je v tem, da sploh ne veš, da je tu marmelada iz bučk, ker prevzame okus tistega sadja ki ga dodaš.

V tisto tekočino, ki ti ja ostala lahko dodaj še enkrat toliko vode kot je tekočine in skuhaj kompot iz jabolk. Jabolka potem daš na dno skodelice, iz tekočine pa skuhaj puding in ga polij po jabolkih.
Ali pa kuhana jabolka iz kompota naloži na torto, iz tekočine pa z dodatkom žalatine skuhaj preliv in ga polij po jabolkih.
Ali pa tekočino preprosto prihrani, zamrzni in jo porabi namesto vode za vlaženje oblatov torte.

Živjo!
Sem nova na forumu, upam, da nimate nič proti, če se vam tudi jaz pridružim. 🙂
Tudi sama grem oz. sem že na ”shujševalnem” pohodu…v narekovajih pa zato, ker v bistvu bolj kot ne želim izoblikovati telo, no seveda pa je pred tem treba tudi maalo shujšati. Imam pa sicer malo drugačen način; ne bom mogla pisati dosežkov, ker se ne tehtam…dokler ne bom popolnoma zadovoljna s seboj. V juliju sem si omislila sobno kolo, in ga zelo pridno uporabljam, razen sedaj, 1 teden ali mogoče celo 2 nič nisem delala, ker sem bila bolana, ni se mi zdelo smiselno še bolj forsirati bolanega telesa…Začela sem tako, da sem najprej delala pol ure, pa potem zvečer 1 uro, vsak dan. Sedaj pa so se začele resne obveznosti in odkrito rečeno, nimam več časa za oboje in sem raje izbrala 1 uro na dan 🙂 Sčasoma bom podaljševala, naprimer danes bom na kolesu 1 uro in 5 min, čez 1 teden pa bom poskusila z 1 uro in 10 minutami. Delam tudi trebušnjake(priznam, to bolj redko kdaj) in pa dvigujem uteži, da ne bojo rokice mlahave. 🙂 Držim z vami, in upam, da nam vsem uspe! 🙂

zabica2 – zakaj pa si ne omisliš pravega kolesa in greš ven na zrak?
Tistega sobnega pa uporabljaš samo ob dežju ali pozimi, ko je res full slabo vreme. Verjemi mi, tudi pozimi, ko je sneg in pločnike skidajo se ob lepem vremenu na kolesu daleč pride – sploh, če sonček sveti – ga ni večjega užitka.
Sorry, res ne razumem tistih, ki se potijo doma v sobi ali fitnesih…

Drage dame!

Rabm nasveteeeee!!!!

Lansko leto avgusta sem z 85kg in 166cm začela z ločevalno dieto, ki sem se je držala približno 10 mesecov. Z rezultati sem bila kar zadovoljna, ni pa bilo to to kar sem želela. Po ločevalni dieti sem padla nazaj v fazo pridobivanja in se zredila ter kasneje spet shujšala.

Danes imam 69kg in sem še bolj nezadovoljna sama s seboj kot takrat ko sem imela 85kg!!!!!!!!!

Namen imam shujšati še kar nekaj kilogramov ampak mi nič več ne gre!! Ločavalne diete se ne bi rada še enkrat lotila, moj namen je bil da jem normalno in po 18.uri ne, kruha in sladarij ne…
AMPAK MOJ PROBLEM JE, DA NEPOZNAM POMENA BESEDE NORMALNO PRI HRANI!

Prosim za odgovore in pomoč, drugače bom znorela hehehehehhe 🙂

POzdravček punce,kako kaj gre?
Chenca hvala za recepte,sem že shranila za drugo leto, ko bojo spet bučke :).
Pozdravljena zabica 2, ta tema je res malo zamrla, škoda,je bilo luštno klepetat in se vzpodbujat 🙂
Jaz sem se po prehladu spet spravila tečt, je prav luštno :),pa vsak dan sma s sinkom na sprehodu po gozdu, da ga malce zmatram:)
Pri hrani ga malo biksam, sladkarije mi spet zelo dišijo, upam da me to čimprej mine.

Se kar strinjam s tem, ni ga večjega užitka kot gibanje v naravi 🙂 Jaz telovadim sicer tudi doma, a bolj uživam v teku. Sem si ravno danes nabavila oblačila za tek v bolj hladnem vremenu,sem se le odločila da bom še naprej tekla 🙂

Pozdrav, jaz sem hujšala tako,da sem jedla vse,ampak bolj zdravo, manjše količine, držala sem se tega ,da po kosilu (po 15 uri) nisem več jedla OH, sadja. Imela sem 4- 6 manjših obrokov na dan, pa res sem ogromno telovadila (skoraj vsak dan). Na ta način sem v 7 mesecih izgubila 17kg, več kot sem najprej sploh imela v planu.Občasno sem pojedla tudi kakšno sladkarijo, kak hamburger, pizzo,…in tako jem še vedno ( no,sedaj pojem malo več sadja in sladkarij).
Kdaj ješ večerjo je tudi vseeno,ker je najbolj pomembno kaj ješ in seveda količina 🙂
Jaz npr.imam zadnji obrok med 18.-20.uro,odvisno od mojega časa. 🙂

Arrabella, najlepša hvala za odgovor!!

Zanime me še kaj si jedla za zajtrk? In kako telovadiš?

Namreč js trenutno ponavadi zjutraj pijem jogurt, zdej sem iz sadnih preklopila na navaden jogurt.
Veliko sem pretelovadila z pilatesom, ki ga imam na DVD-ju, trenutno pa sem si omislila orbitrek ki ga zdej že dobra dva tedna uporabljam in sicer sem najprej po 30min na dan zdej pa 40min na dan in imam v mislis počasi se mal več!

New Report

Close