Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Čakanje na operacijo,…

Čakanje na operacijo,…

Pozdravljene!

Ali se je kateri zgodilo, da je med čakanjem na operacijo bodisi laparoskopijo ali histeroskopijo zanosila?

LP!

Mene tudi to zanima. Jaz razmišljam, da bi zanosila, ker so čakalne dobo predolge, da bi samo na to čakala.

Te smem vprašat, zakaj te to zanima?

Zanima me, da dobim malo upanja za naprej. Saj ne da sem obupala samo eno leto in pol se mi vlečejo že vsi ti pregledi in sedaj že trimesečno čakanje na laparo in histeroskopijo. Menstruacijo bi morala dobiti že včeraj pa je še ni in upam da je ne bo – čeprav vem da pride. Testa še ne mislim delati ker bi bilo potem ko se ulije še večje razočaranje. In vidva se že dolgo trudita?

Midva sva se nehala trudit. Zaenkrat. Enkrat sva se trudila leto in pol pa je bil spet splav. Imela sem dva zelo pozna splava (17., 18. teden). Zdaj pa sva se mislila spet začet trudit, ker niso nič našli, pa imam baje pregrado – slabo vidna. Čeprav je zelo hudo splavit, je še huje čakat na operacijo 9 mesecev – zdaj sem se prijavila, ker so mi šele zdaj “našli” pregrado, ja, taka je čakalna doba. In sem začela celo že o tem razmišljat, če bi pa mogoče poskusila spet zanosit, čeprav se bojim, ampak tole čakanje me ubija.

Čakanje je res hudo, in tudi splav tako pozno je zelo težko verjetno prenesti. Jaz v treh letih nisem še nikoli zanosila. Čeprav je z mojim partnerjem vse ok. No danes zjutraj pa se je pri meni ulilo. Nekako vedno vem da se bo. In danes zopet klicanje v mb na ginekološkega da javim prvi dan ciklusa za operacijo. Bomo videli kaj bodo rekli.

Jaz čakam v Lj. Koliko pa je čakalna doba v MB, pri kom boš imela hsc?

v MB je čakalna doba nekje tri do štiri mesece. Sem klicala ravno danes da sem javila prvi dan ciklusa in so mi rekli da jutri delajo program tako da moram jutri še enkrat poklicati. Ko dobim datum mi bodo povedali kdo me bo operiral. drugače pa je moja zdravnica dr. Gavričeva.

Pa imaš pregrado 100 % vidno iz UZ? Ker pri meni verjetno je, ni bila čisto vidna, nekaj je bilo videt, ampak glede na mojo zgodovino (+ostalo je vse ok) verjetno je. Najbolj me muči to, ker ni 100 % pregrada – upam pa, da je.

Sicer pa s pregrado marsikatera donosi, marsikatera pa tudi ne. Pri meni je malo možnosti, da bi bilo v tretje OK, ampak glede na čakalno dobo sem razmišljala, da bi vseeno poskusila (verjetno sem neumna). Zanosit je tudi baje teže (a to so tebi rekli, da zato ne moreš zanosit?).

Imam pregrado ki je bila po terapiji z klomifenom nekako bolj vidna kot pa prej in pa delno zamašen levi jajcevod. Tako so meni povedali. Najprej je še partner imel malo slabši spermiogram vendar sva nabavila Koencim Q10 vodotopni, matični mleček, multivitamine, vse to mu je namreč priporočil androlog in na tretjem odvzemu (od prvega do tretjega odvzema so pretekli štirje meseci) je bil izvid super boljši kot prvi. Že pri drugem odvzemu se je poznalo. Tako da je partner sedaj izključen iz vidika neplodnosti.

Ja, zate, ki še nisi bila noseča, velja takole: če slučajno zanosiš pred operacijo, tvegaš splav. Tvegaš, kar pa ne pomeni, da se bo zgodil. Tvegaš tudi zastoj rasti ploda – odvisno, kje leži pregrada pa kolk je velika. Ene ženske pa s pregrado donosijo, vendar se nama žal še niso oglasile v tej temi.

Manci! Hvala za dodatne informacije – Koencim Q10 vodotopni, matični mleček, multivitamine . moj sicer nima teh težav, ampak ker čakamo že več let na uspeh tako pri zanositvi kot donositvi, bomo absolutno tole tudi poskusili 🙂

Pozabila sem napisati da jaz jemljem še prehransko dopolnilo Omega 3 ter Olje pšeničnih kalčkov. Treba je poskusiti vse. Boljše kot čakati kdaj bo. In še to, dobila sem datum za operacijo. V sredo 19.1.11 grem na sprejem. Upam da bo vse OK.

Lep dan.

Pozdravljene punce!

Tudi meni so odkrili pregrado v maternici, vendar na “srečo” čisto preventivno – po prenehanju jemanja tabletk me je ginekolog pregledal, da vidi kaj moramo še poštimat predno zanosim 🙂 ..in tukaj je bila…
Me je malo vrglo – seveda prej o tem nisem prav veliko vedela.
Sedaj sem dobila datum za operacijo v marcu pri dr.Tomaževiču.

Je še katera taka?

Samo še malo,

meni so jo odkrili v začetku novembra. prej pa v 1,5 letu ne. Tako pač je. Če bi najprej pogledali ali je lahko to krivo bi bile prikrajšane za marsikatere preiskave in preglede. No jaz odhajam v mb v sredo.

Hej samo še malo! Jaz čakam pri Tomaževiču, pa sem dobila datum domnevno septembra! Kako pa to da si ti marca že na vrsti, to me pa res zanima. A si se sedaj prijavila? Ali že nekaj časa čakaš?

Manci, v sredo že greš – juhu!
Drži se! Jaz moram povedat, da sem dala ogromno skozi – toliko, da bi bila pripravljena it na operacijo tudi brez narkoze – pa me je vseeno strah. Poleg tega pa komaj čakam (samo to še ne vem, kako bom dočakala, kajti 9 mesecev je dolga doba). Saj vem da je bilo ogromno punc na tem posegu … pa kljub vsemu.

lp

Vivnat zdravo,

jaz čakam od avgusta 2010. Drugače pa sem na kliniki za neplodnost od januarja 2009. Tablet ne jem pa že 5 let. Tudi mene je malo strah posega. Ne spim že tri dni.

Manci, ja, dolga je to. Jaz sem imela 1 splav leta 2008 – sklepam, da sva se torej približno istočasno odločili za naraščaj. To je treba dat skozi, pa bo. Upam, da je pri tebi za zanositev kriva tale pregrada – če je samo to, imaš veliko možnosti, da naslednji mesec zanosiš 🙂 Sporoči, kako je bilo.

Mene pa ta dolga doba ubija! Sploh več ne vem.

Živijo punce!

Čakam od decembra…je pa res, da me je prijavila ena od sester, ki dela na tej kliniki, in lahko da so me kje stisnili, ali pa so ravno tako imeli frej… moje znanke so imele izkušnje tudi take, da so čakale samo eno menstruacijo pa so bile na vrsti – možno je tudi da katera odpove, ali pa jo zaradi menstruacije prestavijo – in se je meni od decembra do marca zdelo..ulala dolgo…
Je pa res, da meni ni bilo treba na UZ k Tomaževiču, ker mu je moj ginekolog nesel slikce mojega UZ pokazat in je dr. takoj potrdil, da ok za operacijo – kar mi piše tudi na napotnici.
Hmmmm…potem sem pa kar vesela, da sem tako “zgodaj” ,…nisem vedela da se ttttttooooooookkk čaka…..
Vivnat…pa daj probaj še kaj poklicat…pa mal težit…moje znanke so vse večkrat klicarile pa spraševale pa izsiljevale te datume…ker je neznosna ta čakalna doba!
Seveda so pa možnosti tudi drugi zdravniki ali celo druge klinike….sam če ne poznaš, raje ostaneš tam kjer te priporočajo.

Upam, da se ti bo kaj hitreje uredilo…meni bi kar kap…

če pa izvem kako hitrejšo varianto ti pa napišem 😉

Pozdravček….

Tudi jaz poznam nekatere ki so prišle dokaj hitro na vrsto. Ene pa čakajo oz. čakamo dolgo. Tako pač je. Za vsako pride enkrat čas. Mene kar zvija ker vem da jutri odhajam. Ampak bo že. Tudi za nas bo enkrat posijalo sonce. :-)))

Hej Manci….

Nč naj te ne zvija….tolk punc je že šlo skozi to..bomo pa še me šle. Sej se splača – mal boš počivala potem…samo ne prav dolgo ;)…
Pa poznam jih kar nekaj, ki so imele to operacijo – nobena mi pa ni pojambrala o kakšnih groznih bolečinah – vse me samo opozarjajo, da moraš počitek po tem resno vzet tisti teden, to je pa to 🙂

Držem pesti zate in za vzpodbudno novico, ko se vrneš….
Oglasi se kaj!

papa

New Report

Close