Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Čakanje na operacijo,…

Čakanje na operacijo,…

No meni dr. ni nikoli rekel, da se kaj vidi na UZ. Včasih kar ne zaupam nikomur več. Resnično si samo ena številka.

Tudi Reša bom malo povprašala o vsem tem, kako in kaj.

Pana, če imaš hydrosalpinks, ti priporočam zamašitev oz. odstranitev jajcevodov. Meni so odkrili hydrosalpinks lani v mesecu maju na UZ v MB, delal mi ga je dr. Reljič. Hydrosalpinks se res vidi na UZ, vendar če ti ga doktor ne omeni, ali ni pozoren, pač ne veš da ga imaš.

Kot je meni razložil dr. Reljič, je hydrosalpinks tekočina, ki se počasi izliva iz jajcevodov, ta tekočina je strupena za zarodke, torej jih ubija. Kar pomeni, da ti noben IVF ne bo pomagal zanositi, ker vsakič, ko ti bodo prenesli zarodke, jih bo ta tekočina ubila.

Reljič je pri meni posumil na hydrosalpinks, ker sem imela že 8. ET blastocist in se nobena ni prijela. V mesecu juliju (torej dva meseca po odkrtiju me je operiral in mi zamašil/odstranil jajcevode), konec septembra smo štartali s postopkom, sedaj sem pa v 28. tednu z dvojčki

Hvala Freakica– mi je dr. Pušenjak tudi še enkrat napisal, da je skoraj bolje, če grem na to operacijo.

Ne vem kako naprej. Za maja imam predviden nov postopek pri Rešu. Ne vem kaj naj sedaj naredim. Resnično je tako, da si moramo enostavno seme znajti naprej in spraševati.
Mogoče veš, kam se recimo lahko naročim, kje te posege opravljajo in ali imaš mogoče kake podatke o naročanju na to operacijo?

Hvala ti za vse napisano

A ja še to, preden sva šla v MB, sem imela 4. postopke na GKLJ, tukaj sem tudi imela teh 8. ET-jev in nihče mi niti z besedo ni omenil hydrosalpinksa, pa sem imela zadnji UZ na GK LJ v mesecu aprilu, pa ga nihče ni videl. Čez en mesec sem imela UZ v MB in so mi takoj našli hydrosalpinks, pa sem 100% da ta hydrosaplinks ni nastal v enem mesecu.

Freakica –

mi prosim poveš (če boš vedala seveda), kako je s prijavo na to operacijo (kdo da napotnico, kam poklicati itd)

in še nekaj Freakica –

hm kako naj se najbolje izrazim. No, jaz moram (ok ta mesec ne, ne vem zakaj) imeti obvezno vsak dan v hlačkah dnevni vložek, drugače je poplava :), ampak res. Saj ne vem al je to to, al je kaj drugega. Samo sprašujem ali je bilo pri tebi tudi kaj podobnega.

Na to sem opozorila tudi svojo bivšo ginekologinjo, pa je le zamahnila z roko, češ to pa res ni nič. No saj sem jo lani zamenjala, ker ženska itak nima pojma od pojma

Hvala

Pana,

jaz sem se dogovorila v MB vse v okviru posveta za IVF. Midva sva se po 4. neuspešnih postopkih na GK LJ odločila, da zamenjava center, odločila sva se za MB, ker sva slišala res dobre stvari o njem. Na posvet v MB sem prinesla s seboj vse izvide, ki sem jih imela iz LJ (Bris, spermiogram, hormoni, laparaskopija, vse o postopkih,…), ko je dr. Reljič pogledal najine izvide je rekel, da ne bomo štartali prej, dokler ne ugotovimo, kaj je vzrok, da se ne prime, kljub temu, da imava vedno kvalitetne blastociste.

Ko sem mu omenila, da imam zamašene jajcevode, je takoj posumil na hydrosalpinks, kar se je en mesec kasneje na UZ izkažalo za upravičen sum.
Meni je Reljič dal že na samem posvetu napotnico za laparoskopijo in histeroskopijo (sem imela tudi minimalno pregrado) tako da sem prišla na vrsto za operacijo zelo hitro (nekako se mi dva meseca ne zdi tako dolga doba za čakanje.

Jaz sicer imam telefonsko, na katero sem se naročila na operacijo (02 321 21 95), samo moraš imeti napotnico, najboljše da pokličeš gor in se pozanimaš. Napotnico ti da pa lahko po moje tudi tvoja G.

A ja, glede izcedka, jaz ga nimam in ga nisem imela, lahko da je tvoj izcedek posledica kakšnega vnetja, to naj ti G pregleda in če imaš vnetje oz. bog ne daj kakšno infekcijo, jo poskušaj pozdraviti preden zanosiš. Namreč, vnetja in infekcije, so v večini primerov krive za prezgodnji porod.

pa veliko sreče

Hvala za odgovor, se bom pozanimala v najkrajšem času, kako naprej in seveda še z mojim se morava pogovort, kako in kaj.

Živjo!

Sem spet malo pokukala na to temo, pa moram vseeno nekaj pripomnit na post od denci, namreč res si verjetno bolj na hitro prebrala, ker jaz sem imala dva splava, in sicer prvega v 20., drugega pa v 16. tednu nosečnosti in operacija pregrade je bila res potrebna. S tem da vmes nisem mogla zanosit leto in pol, tako da so mi, kot je dejala srecka, res med operacijo našli še nekaj drugega – zarastlino, ki je nastala od 1. abrazije in preprečuje zanositev, pa tudi splave povzroča.

Če se mi te stvari ne bi zgodile, pa res vprašanje kako bi razmišljala, ker sem tudi jaz slišala, da je marsikatera s pregrado donosila. Kot sem pa že prej napisala, če veš da imaš pregrado (jaz nisem vedela samo zato, ker nisem bila nikoli na UZ razen v nosečnosti), potem se moraš zavedati, da tvegaš splav. Tvegaš. Res pa ni nujno, da se bo zgodil. Pa tudi iz tvojega primera ukrivljenega prstka, ki se je dobro končal, se vidi, da težave s pregrado so lahko – tudi drugačne, med drugim prezgodnji porod. Res ne vem če bi tvegala, ker operacija ni škodljiva, lahko le pripomore. Naj pa še to povem, da sem takoj, ko sem se po operaciji naspala (5 ur), sem skakalaa naokoli, kot da se nič ni zgodilo, tako da lahko samo rečem “lahka operacija za preprečitev možnih velikih težav”.

Pozdravljene,

ker sem tudi sama v podobni “zagati” (pregrada maternice) in čakam na histeroskopsko operacijo pri dr. Tomaževiču v Lj, bi vse tiste ki kaj več veste, lepo prosila za kakršnokoli informacijo v zvezi s trenutnimi čakalnimi dobami za to operacijo pri omenjenem zdravniku. Namreč čakam že nekaj mesecev in nobenega glas… Ne vem, kaj naj naredim … Dnevi se že kar vlečejo in rada bi opravila s tem … Pa še to, na napotnici je pisalo redno (nič nujno ali hitro).

Že vnaprej hvala!

Živijo.

Jaz sem dala oboje že čez. Povem ti lahko samo to, da če še nimaš datuma za OP, je tomaževič letos in mislim da tudi že v januarju popolnoma zaseden. Sama sem se zato odločila za drugega operaterja.

Izberi si koga drugega.

Draga Malina,
hvala za hiter odgovor. Smem vprašat, ali si že imela operacijo ali še čakaš. Katerega zdravnika si si potem izbrala? Koliko časa si nanj čakala? Ali moram prej kakšne tabletke piti in koliko časa (nekaj sem zasledila o tem, meni pa ni nihče še nič rekel).
Vem, zasula sem te z vprašanji.

Hvala in lep pozdrav!

Hoj.

Jaz sem tabletke jedla že od julija, ker sem bila prepričana da bom operirana v septembru, tako mi je namreč dejala sestra. mam dolge cikle, zato nisem bila ziher ali bo v septembru padla menstruacija. Če greš na histeroskopijo, potem zadošča, da začneš tabletke jemati tisti mesec v tistem ciklu, ko boš operirana. Pri laparoskopiji ni treba nobenih KT jest, ni pa nič narobe če jih.

Jaz sem v začetku septembra poklicala in so mi rekli da bom pri tomaževiču na vrsti decembra. Ker mi je blo to absolutno preveč, sem poklicala nazaj (isti dan sem dobila M) in rekla da prosim če me prestavijo k nekomu drugemu, ki bi me lahko operiral septembra.
Tako so me prestavili k dr. Bokalovi, na koncu pa me je po spletu okoliščin operirala dr. Ban, ki mislim da bo tudi nadaljevala tomaževičevo delo, ko se bo upokojil, ker dela na področju pregrad.

Kakorkoli, z njo sem (zaenkrat) zadovoljna, tudi dr. Bokalova je fajn.

Torej, sredi septembra sem poklicala da sem dobila M in konec septembra sem bila operirana.

Draga Malina,

še enkrat hvala za vse informacije. 🙂
Jaz sem tudi poklicala in dobila inf., da bom na vrsti v začetku prihodnjega leta, torej januar 2012 (letos je prof. tomaževič že oddal vse termine, kot si napisala). Če bi želela biti prej na vrsti (npr. pri prof. dr. Bakal), pa naj povem, saj bi se to dalo urediti. Razmišljam, da bi počakala še te tri mesece … čeprav bodo dolgi. Upam, da bo res začetek leta in ne sredina ?!? Ne vem, nisem se še odločila. Razmišljam tudi, da bi začela tabletke kar takoj piti, če ne škoduje. Katere pa? Ali je vseeno, samo da so KT?
Kako je bilo na histeroskopski operaciji? Ali si se za to odločila preventivno ali zato, da bi lažje zanosila? (jaz zaradi zanositve)

Lep sončen pozdravček!

Tabletke naj ti da ginekolog. No jaz sem drugače proti tabletkam,jedla sem jih ker ni bilo izbire, če imaš redne cikle jih jemlji samo en mesec.

Meni pregrade niso odstranili, ker je bila premala in se sploh ne smatra več za pregrado. Samo s kamero so preverili velikost.

Jaz sem šla na preventivni UZ, kjer so mi našli cisto in pregrado, noseča še nisem bila. Sem pa vesela da sem to opravila sedaj, ker sem prepričana, da bo zato vse BP ko bom hotela zanosit, kar pa je še kako leto oddaljeno 😉

Živjo,

meni niso nič povedali, kolikšna je, tako da ne vem. Tabletke mislim, da bom naslednji ciklus začela piti, da mi malo bolj M uredijo, saj nimam ravno “točne”.

Malina, hvala za odgovor! 🙂

LP

hey-ho,

punce mene pa nekaj zanima (upam da ni glupo vprašanje) ampak ali moraš spodaj imeti celo pobrito al lahk maš kako frizurico in če se lahko sam doma prej pobriješ? ker verjetno ni najbolj prijetno da te tam brije nekdo uniformiran…

Komot se prej doma sama pobriješ. Potem ko sestra vabi na britje, ti samo poveš, da si se že sama, in ponavadi so s tem čisto zadovoljne. Pred operacijo se jaz vedno pobrijem na nulo in me še nikoli ni nobena druga brila.
Predlagam, da se pobriješ na nulo, da ne bo potem kakšnih nesporazumov in neprijetnosti.

hvala za odgovor in bomupoštevala tvoj nasvet

Drage punce!

Pred kratkim sem končno tudi sama opravila s histeroskopsko operacijo. Pišem, da potrdim to, kar so punce že pisale: nič hudega ni, vsi so ful prijazni, res pa je, da me je bilo na začetku ful strah vsega skupaj. No, sedaj sem že doma.

Lep pozdrav in srečno vsem ostalim!

New Report

Close