Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Čakanje na operacijo,…

Čakanje na operacijo,…

Se vam javim ko se vrnem domov iz bolnišnice.

Lep pozdrav vsem! :-))

Ja, točno to, kar je Samo še malo napisala – tolk punc je šlo že čez to, poleg tega se baje temu reče poseg in niti ni “operacija”, bolj rutinska zadeva. To mene tolaži in mi malenkost zmanjšuje strah.

Hvala Samo še malo za info, jaz sem šla decembra celo samoplačniško k Tomaževiču na UZ, da bi bilo hitreje, zdaj pa to. No, sredi decembra so mi itak rekli, da naj pokličem po novem letu, ker še nimajo knjige … sploh ne vem kak čuden sistem imajo to. Je pa res, da ne poznam drugih in bi res želela it k njemu. Bom upoštevala tvoj nasvet.

Manci, drži se, baje itak nimajo kej preveč srt ker je taka rutina 🙂 (moja tolažba)

Sporoči!

Manci!

Kaj je novega?

Pozdravljene,

se opravičujem ker se nisem javila prej…po pravici povedano se mi ni dalo vstati iz postelje in kavča. Pa še bolečine sem imela kar hude tako da se mi v bistvu ni dalo ničesar. No v sredo 19.1.2011 sem bila sprejeta na oddelek, zvečer so me pripravili na operacijo za naslednji dan, čiščenje popka, britje, klistir,… v četrtek zjutraj pride sestra v sobo da bi mi dala tabletko za pomirjanje ampak je pozabila na žalost tako da nisem bila nič kaj pomirjena. ob devetih so me odpeljali v operacijsko mi tam vse lepo razložili, mene je bilo zelo strah sam so tam zelo prijazni in te znajo pomiriti. ob 13.00 se zbudim na intenzivni ob 15.00 me odpeljejo nazaj na oddelek. Slabo mi ni bilo niti malo samo spalo se mi je. ob 18.00 dobim končno nekaj za pojest ker sem bila od prejšnjega dneva tešča, in celo pila sem lahko – huda žeja. Malo je bilo izcedka še in bolečin. dvakrat sem zaprosila za proti bolečinam. v petek po viziti pa sem lahko šla domov. na bolniški sem bila en teden. drugače pa tri tedne brez kopanja v bazenih in v kopalni kadi. šivi odpadejo sami. Končalo se je vse dobro, sedaj pa v boj!

Se opravičujem še enkrat da se nisem javila prej!

Super Mancini….me veseli, da si vse lepo prestala!

Me pa še nekaj zanima…. Si ti prej mogoče jedla kake tablete – meni je ginekolog dal Stediril M – je rekel, ker se ne ve kdaj bo operacija pa naj jih kar jem – da je potem bolj pripravljeno.
Kako pa je potem s temi tabletami po operaciji…jaz imam operacijo na dan 13. tabletke – ali jih bom potem mogla jest do konca škatljice, ali jih takoj po operaciji nehaš – nekateri doktorji po operaciji rečejo, da jih je potrebno jest še 14. dni, zato da nebi blo kakih zapletov…
In kako je potem – recimo da jem še tabletke do konca škatljice, dobim menstruacijo – a je potem treba čakati še eno (pravo menstruacijo), ali je že ta prva ok da potem lahko zanosiš?

Hvala za odgovore….pozdravček….

Samo še malo zdravo,

jaz nisem jedla čisto nobenih tabletk… Tako da ne vem kako je pri tebi.

LP!

Ojla Manci!

Uf, tole se pa sliš kr hudo – ja kje te pa šivajo? Pa zakaj? To sploh nism vedla.

Če se ti da napisat, me še zanima, k praviš da so ti vse razložili … kaj ti pa vse povejo?

lp

Hey vivnat,

meni je moja zdravnica cel postopek lepo razložila že na pregledu UZ. Ko sem prišla na sprejem v bolnišnico ti naredijo še razne preglede kot so: izmerjo ti telesno temperaturo, krvni tlak, vzamejo kri, dajo dve odvajalni tabletki ki začneta delovati v roku 6-8 ur, izpolniti moraš razne obrazce glede anestezije, če piješ alkohol, če kadiš, če si kadil, če si že bil na operaciji, če si imel kakšne poškodbe, če si prebolel otroške bolezni (rdečke,…), če si na kaj alergičen,….in še bi lahko naštevala. Zvečer te pripravijo za operacijo ki je naslednji dan – sestra te obrije, ti da klistir v anus in ti spravi lak iz nohtov če imaš le te nalakirane. Zjutraj te pride sestra zgodaj zbuditi da se greš stuširati in če si naličena kar zjutraj verjetno ni dobena da si opereš ličila dol. Malo pred operacijo preden pridejo po tebe dobiš eno tabletko za spanje – pomirjanje – ki pa je jaz nisem dobila ker je sestra pozabila…ampak ni nič narobe če ti je ne dajo itak zaspiš pod narkozo potem. Potem pride še zdravnica in ti še enkrat pove kako bo operacija potekala in pove tudi da če je kateri od jajčnikov preveč “zamaščen” da ti ga lahko tudi odstranijo. In ti se moraš seveda s tem strinjati ker si zapišejo. Potem te odpeljejo v operacijsko kjer ti ena sestra vstavlja na zgornjo stran dlani tako imenovaneg metuljčka malo zaboli nič hudega, druga sestra ti na noge da nekakšno napravo za merjenje krvnega tlaka itd,…, tretja sestra ti pove da bo pri operaciji tvoja anestezistka in da bo skrbela da boš lepo spala. In ja povejo ti da kar te bo najbolj bolelo je to ko ti v roko vstavijo iglo :):). ko se zbudiš si še v operacijski sobi in te vprašajo če si vredu. Nato pa se ponovno zbudiš na intenzivni negi kjer te lepo skrbno sprašujejo če je vse ok…. Potem pa nazaj na oddelek in naslednji dan po viziti domov. Čez kakšen teden dobiš po pošti račun koliko znašajo stroški oskrbe, operacije itd,..tega ti seveda ne plačaš če si zavarovan. In dobiš tudi natančen opis kako je operacija potekala in kaj vse so ti delali ter kdo te je operiral, kdo je bil anestezist in kdo je bil pomočnik zdravnice. jaz imam vse šive od znotraj – ne vem kako to zgleda ampak ok nočem vedet.V glavnem šivi odpadejo sami tako da se nikjer nič ne vidi. jaz sem imela malo krvavo rjavega izcedka še tri dni ampak to je normalno dokler ne pride do velike krvavitve oz. močne. Moraš pa biti tisti dan pred operacijo tešč in piješ lahko samo do polnoči potem pa nič več. Svetujejo ti en teden bolniškega staleža in ne smeš dvogovati veliko in se napenjati. Pa kopanje v domači banji in na bazenih je odsvetovani vsaj 3 tedne.

Tako zdaj sem pa zabluzila do konca. Če še katero kaj zanima kar naj vpraša – sem čist frišna. 😉

LP!

Ojoj!!!!

Me je že strah!
No, saj bo. Nisem pa vedela, da je klistir, pa vse to, pa dovoljenje za odstranitev jajčnika – kaj? No, mogoče imajo v Lj drugačen postopek. Bomo videli!

lp

Včeraj operirana in ni bilo hudo. Nič na intenzivni, nič ni bolelo, strah me je bilo samo 2 uri pred operacijo, tik pred operacijo pa ne, ker so mi dali enekcijo za pomiritev. Skratka, zadovoljna in že od včeraj popoldne skačem naokoli. Dvigujem pa res nič težkega.

Manci, kaj so ti rekli, kdaj lahko sedaj zanosiš? Meni je sestra rekla vsaj 2 meseca ne, Tomaževič pa, da naj počakam 20 dni (kar nisem čisto razumela).

lp

vivnat meni je zdravnica rekla da če zanosim že v tem ciklusu da se na rabim nič bati in da lahko zanosim.

Vsak pravi drugače.

Vivnat:)… Potem le ni bilo treba čakati do septembra?…sem vesela zate 🙂

Si prej jedla kake tablete( Stediril M), in kako je zdaj po operaciji…nekaterim dajo tabletke, nekaterim pa ne…

Tudi glede zanositve so si mnenja res zelo različna…moja soseda je imela operacijo, pa je bila čez 3 tedne že noseča…je pa res, da je potem v 1 mesecu malo krvavela in se je res ustrašila, ampak njej niso nič rekli takrat (2 leti nazaj), da nebi smela zanosit, ko se bo počutila ok….

Držim pesti za vas!!! 😉

Manci!

Kot si verjetno opazila, mene so tko na hitr poklical za na to operacijo, da sm zvedla praktično 14 ur pred operacijo da morm pridt zjutri. Tko da sm glih v tistem prebrala tvoj post in sem ti ful hvaležna, ker si napisala ravno prav zgodaj 🙂

Ni mi čisto jasno, kako takoj? Kdaj si mela pa M?

Veš kaj me zanima:
1. A si jemala KT in ali si jih jemala še po operaciji – koliko časa oz če ne kdaj si dobila M po operaciji?

2. A si imela kakšno terapijo po operaciji (jaz imam 2 tedna brez spolnih odnosov in 3 tedne brez kopanja) – a imaš kake antibiotike? Jaz jih nimam.

3. Meni je sestra rekla da nej vsaj 2 M počakam do zanositve, Tomaževič pa, da naj počakam 20 dni (ne vem kaj je s tem mislil, ampak rekel mi je da nej jemljem kr tabletke še – čeprov jih mam sam 5 še do konca – po moje je mislu 20 dni še tabletk, potem M in potem lah zanosim).

lp

Pozdravljene,

ali se UZ pri Tomaževiču lahko tudi plača, da si hitreje na vrsti?

Kolikšne pa so trenutne čakalne dobe, in za UZ in za operacijo? Jaz na napotnici nimam napisano nujno, mi pa velja in za pregled in za morebitno operacijo – na UZ pri osebni gin. je bila vidna pregrada + sum na endometriom na enem jajčniku.

lepo pozdravljene,
sem na hitro prebrala vase tezave, ki jih imate. naj vam dam malo vzpodbude. Ko je sla od mojega brata zena prvic k ginekologu ji je ginekolog zacudeno in prestraseno rekel; ojejejej…
ustrasila se je in zacela sprasevati kaj pa je narobe? on pa ji je odgovoril draga gospodicna ti bos morala iti na operacijo. zopet se je ustrasila in ga vprasala zakaj? rekel ji je da imatako veliko pregrado v maternici in ce bo hotela zanositi, da jo bo morala podhitno odstraniti, ker bo pri vsaki nosecnosti z tako veliko pregrado splavila.
pred operacijo, ko je dobila termin, se je zgodilo to da so ji pri naslednjem pregledu odkrili nosecnost. ni bila zascitena in se tudi ni cuvala, pac je zanosila in ni rabila iti pod noz. nosecnost prenesla tako lahko, da se je po prvem porodu po sestih mesecih odlocila tudi za drugo bebico. ni nikoli splavila in nosecnost je prenesla zelo dobro, kako prvo nosecnost tako tudi drugo. edino kaj je imela probleme je imela to, da se ni mogla dolgo voziti v avtu.
je pa bila posledica ta, da je pri prvem porodu njena puncka na eni nogici imela malo zvit prstek na nogi zaradi pregrade. tudi njega je potem masirala in delala vaje z tem prstekom na nogici in zdaj je vse vredu. hvala bogu.
zato, drage moje zenske ne obupajte z pregradami. tudi z pregrado pride do zanositve.

zelim vam veliko srece in cim prej bebico v rokah.

lp denci

Zdravo,

mene pa zanima, ali je katera imela popolnoma neprehodne jajcevode in kaj je storila pred IVF postopkom. Ali je šla na operacijo, da so ji jajcevode odstranili ali je ravno tako šla v postopek umetne oploditve.

Sama sem na tem, pa ne vem kaj naj storim

Hvala
Pana

Ne vem zakaj bi šla na operacijo če imaš neprehodne jajcevode? Jaz mislim, da nima smisla, razen če seveda želiš, da ti pogledajo še ostale stvari.

Bila sem na vezi z dr. Pušenjakom, kateremu sem opisala izvid laparoskopije.

“Če sta jajcevoda spremenjena v s tekočino napolnjeni vreči (hydrosalpinks), bi pred postopki IVF bilo morda vredno razmisliti o njihovi odstranitvi, sicer bi lahko motila uspešnost postopka IVF” – To so njegove besede, ki sem jih kar prekopirala iz njegovega foruma.

Saj tudi jaz ne bi šla, ampak če bi bilo potrebno bi pa šla. Sem mu poslala še nekaj vprašanj, bom videla, kja mi bo odgovoril.

Hidrosalpiks se vidi na UZju.

Je pa tako, da pri operaciji lahko vidijo tudi kakšno drugo stvar in jo na hitro popravijo (endometriozo, mogoče malo prešpikajo jajčnike…)

New Report

Close