Najdi forum

Če si prepričan v svoje mnenje, se ti ni treba ubadati z zafrkancijo na svoj račun in odgovori, ki ti niso všeč. Napiši odgovor, počakaj minut, preden ga oddaš, in ga še enkrat preberi. Si prepričan, da si ga želiš oddati?
(Zdaj samo upam, da ne bo prihrumela ona koka, ki ima mene na piki.)
[/quote]

Čeprav mi je včasih žal da se sploh ukvarjam z takšnimi otroškim zadevami včasih pa me stvar zabava ( a ni zabavno da ji tip liže kanalizacijo na sred kuhnje ?) in ne morem iz svoje kože. Prsti delajo hitreje ot pamet. J* ga. 🙂

Res je.. in težko je celi družini, ko se mora ukvarjat z nekom, ki mu osnovne moralne vrednote niso jasne. No, to ne drži čisto – jasne so jim popolnoma, ko so žrtve oni, le v obratni situaciji jim niso jasne.
[/quote]

Oni to ne doživljajo kot neki moralnega. Moralne vrednote pri njih niso kot bi rekli ‘na jedilniku’.
Vara ženo in sedaj filozofira. Išče opravičila tam kjer jih ni (niti nikoli ne bojo). Ljubica mu nudi brezplačno ‘mindžo’ (ha,ha,ha… to sem nekje prebral tukaj na forumu) in človek je najdel izgubljeno mladost,kaj češ … Sedaj svira kurcu, poln nekakšnih virtualnih negotovosti in pri tem spregleda kot praviš ti ‘osnovne moralne vrednote’. Niti v mali mozak mu ne pride da z svojim početjem bo nekogar resno prizadel. On se počuti prikrajšanega za home made mindžo in si je takoj ob prvi priliki izmislil virtualno. Ni mu žena dala sise in on hop …se pričučal na drugo. Sej,po njegovem, ima na to vso pravico, a ne ? Ali kako pravi una koleštura ‘sto ljudi-sto čudi’. Kaj češ…. Svet se vrti naprej….

Jaz se pa res sprašujem, če sta ti dve ženi res tako srečni kot vidva modrujeta. Moj bodoči bivši mož ima zadnje leto in pol isti problem kot vidva. Ampak, ko mu že pet let ponavljam, da morava delati na odnosu, da nočem, da živiva en mimo drugega, da sem utrujena od njegove ignorance in nepripravljenosti na to, da si deliva življenje, dobro in slabo, delo in zabavo,… mi reče samo dej že nehi s temi bednimi psihološkimi forami. Ko sem bila noseča in po porodu je on živel kot prej, po porodu ni hotel kuhati, ni imel časa pospravljat in “svetit” zraven, ko je imel otrok krče in ni spal (čeprav je bil na dopustu), to je pa vedel kdaj je mimo šest tednov in bi morala spet v “akcijo”.
Če ga pa kdo kaj vpraša, pa vse dela, je idealen partner, jaz pa samo težim, sem zmešana konzervativna komplikatorka. In ob tem pozablja, da ko je on utrujen spi in počiva. Ko rabi zabavo gre ven s prijatelji. Skrbi zase in športa (tudi on je atletske postave in urejen, pa zgleda to ni vse). Ko je doma in bi se jaz rada pogovorila mora nujno maile pogledat ali pa kar direkt reče naj neham težit. In sem nehala. Seveda mu je tudi denarja škoda za vse.
Trpel bo pa najin otrok celo življenje zaradi tega, ker se je pretežko pogovarjat in mislit še na koga razen nase. Osnovne moralne vrednote so pa itak za konzervativce, samo enkrat se živi ane, in je treba uživat.

Jaooo Darwin..
Prav uzivam zmerom ko te berem – ti bi rabil res eno veselo in sprosceno pupo, da bi te faajn obdelala:)
Cist vredu bi bilo, da bi predvsem ona tebi na kuhinjskih tleh popucala kanalizacijo:)
– ker le tako bi mogoce kdaj tudi ti kaj veselega na ta forum napisal
Darwin – saj vsaka ti cast, kot pises zgleda da si res moski poln moralnih vrednot….ampak daj se ze enkrat sprosti, zaaadihaj faaant zivljenje in odnose bolj na pozitivno…
Zate je vse crno
Vse pokvarjeno
Vse negativno
Darwin ti si totalni moski obup…
Nihce ti nebo nikolo pripel medalje – pa se na nagrobni kamen si bos moral ti sam napisat UMRL JE POLN VREDNOT In totalno osamljen…slava mu 🙂

Ja…boljše to kot da piše ‘umrl ker ni hotel posredovat desetim ljudjem tisti email’ … 🙂

Če še vedno živiš dalje kot prej, pravzaptrav nisi naredila nič. Ne zase, ne za vaju dva.
Preprosto, tipično in že klasično dolgočasno: moža si prevarala, to zakrila in zdaj še naprej hinaviš zlagano življenje naprej.
Pravzaprav strahopetno in nezrelo.

Ja, tudi mož te je pravzaprav ignoriral in zanemarjal, ter pravzaprav prevaral, ne direktno s tretjo osebo, ampak laž je bila v vseh obljubah, ki jih je ob sklenitvi zak.zveze potrdil, in potem prekršil.
In to je vredno obsodbe, čeprav marsikdo tukaj to povsem zanemari in zignorira, v primeru varanja s tretjo osebo.

Vendar nisi absolutno nič boljša, če to rešuješ z maščevanjem, laganjem in skakanjem čez plot.

Je res satisfakcija v maščevanju preko skakanja čez plot, tisto največ, kar si sposobna doseč, rešit, si izboljšat v lastnem življenju?
Tako zelo malo?
Žalostno.


In kje si TI v vsej tej zgodbi?
TI, kot odgovorna zrela odrasla oseba, ki jo po vsej verjetnosti nihče ni prisilil v zak.zvezo s tem nedonošenim egoistom, in jo pravtako nihče ni po vsej verjetnosti posilil in ji naredil otroka, s to isto nezrelo egoistišno osebo?
Ne, ne dajem prav zgodbici “zakaj sem si izbral ljubico, brez slabe vesti”, ki je itak polna izgovorov.

Imata pa obe zgodbici nekaj skupnega; tako tista zgoraj o tipčku, ki konzumira kao domačo idilo brez seksa, pardon zdaj že s seksom z ljubico, kot tvoja zgodbica, kjer je mož totalni egoist.

Morda opaziš, kaj imata skupnega ti dve življenji?
Ti bom pomagala;
brezbarvni sta oz. vse je ČRNO-BELO.
A ŽIVLJENJE je vse prej kot to; je polno barv, v najbolj žalostnih primerih, pa je kvečjemu sivo.

Črno belo, vsaj danes, tukaj na zahodu, kjer so zak.veze sklenjene PROSTOVOLJNO, ne obstaja.

Tako TI, kot žena in mama, si, draga moja, ODGOVORNA, da si tam kjer si. Torej, da si se s tem velikim egotom odločila živeti in ne samo to, odločila tudi otroka imeti.
In si do sebe in do otroka pravtako ODGOVORNA, kaj boš naredila iz tega lajfa v prihodnje.
Jokcala, cepetala na mestu, igrala žrtev male nedolžne deklice in krivila velikega grdega egoističnega moža, da je kriv za vse?
On je takšen kot je.
Kaj in kdo si pa ti in kaj TI lahko tu narediš, zase in za otroka?
S tem se maš za ukvarjat, ženska!
Vse ostalo je beg, izgovori in prelaganje krivde na drugega.
Ker je tako najbolj izi, ane?
Nič spremenit, premaknit, in iskat izgovore in prelagat krivdo na drugega.
Že skrajni čas je…
..da mal odrasteš!

No vidis
To pa je primer cisto zavozenega moskega –
Sramota –
Pri meni niti slucajno ni tako –
To so r pa res do konca nesposobni zavoženi egoisticni “moški”
Želim ti veliko sreče naprej

Aja seveda – skoraj bi pozabil – naš Darwinček
– počasi te bom skozi provokacije spoznal – ali te pa bomo – mi postaja vse bolj jasno
S svojimi moralnimi brezkompromisnimi načeli – si sigurni idealen mož in oče –
Sam veš Darwin – obstajajo pripadnice nežnejšega spola (kot je npr bila tvoja žena) – ki pa npr – rada vidi, da ji nekdo “ovohava, liže in se sladka” z njeno “kanalizacijo” 🙂
In veš – tudi to je vrsta “občevanja” – reče se mu “oralni spolni odnos” – kjer moški oz ženska – s svojimi usti zadovoljuje svojega partnerja tam – kjer lula/kaka
In ves (zdej sem na tvojem nivoju pogleda na oralni spolni odnos) – punce majo to zelo rade –
Vidim da si eden teh moških ki ženo verjetno v življenju ni polizal (kaj šele pripeljal do orgazma) – boh ne dej da bi pomislil da bi ženi v navali strasti zapičil jezik v njejo rit – in verjetno seveda ti je blo kul če je žena oralno zadovoljevala tebe (če te je sploh lahko – ker sumim po tvojih izjavah – da imaš ekstremno majhnega lulčka) – in verjetno prav z gotovostjo upam trdit – da po tem ko ti ga je žena prenehala “dražit z usti” – se več nisi želel z njo poljubljati ker se gabiš tudi samemu sebi –
Veš Darwin –
PRAVI MOŠKI – ki želi dati svoji ženski/lubici – kakorkoli – vedet – da jo brezpogojno ljubi od glave do pete – jo bo sredi belega dneva obiskal v službi – tudi pomislil ne bo na “njeno kanalizacijo” kot ti praviš – ji bo strgal hlačke dol iz njene riti (obvezno povonjal vonj njene “kanalizacije” na spodnjih hlačkah – ter jezik zapičil v njeno rit in se malo višje nežno s prstki in jezikom poigral z njenim “gumbkom” ki se nahaja nad “kanalizacijo” (po tvoje) – ter ji podaril en velik set “kanalizacijskih” krčev – samo za začetek 🙂
Veš – to majo marsikatere “punce” zeli rade 🙂
In tvoja žena je mogla bit “ ti šment” – ena izmed teh – in glede na tvoje izjave – se mati tvojega otroka – RES – ampak RES smili :/
Resnicno upam – da fanta uzgaja njegova mama –
Aja – drugace – cist informativno –
Zaradi “lizanja ženske kanalizacije” – ni še noben umrl – znanstveno dokazano –
Moj dedek – pri 96.letih – nima tako “bizarnih” pogledov in izjav kot jih imas ti
Upam da s to svojo zadrgnjenostjo ostanes sam do konca zivljenja – skoda bi bilo ene ženske duše – da bi se povezala s tabo – mogoče pa najdes enkrat kaksno cist frigidno – ker sam si vec kot ocitno cist aseksualen clovek – ali pa si samo en navaden prikriti gay – ali pa imas pod streho spravljene kaksne stare zenine modrcke pa spodnje hlacke ter kiklce – v katere se naskrivaj rad obleces !

Ja res je. Povsem prav imaš, vse to se sedaj sama sprašujem. Kam sem gledala in zakaj se s tem nisem soočila prej? Sedaj hodim na terapijo in poskušam to razčistiti in zagotovo sem odgovorna najmanj zato, da veze nisem prekinila. Dejansko pa je odnos vedno nekaj kar se dogaja med dvema in na to oba vplivata. Ampak, ko sem začela to pisati me prevzela jeza… in napisala sem kot sem.
In delam na tem da to spremenim, svojo situacijo in svoj pogled.

Pezde si, ena ti je dobro napisala. Ne dobiš seksa, ne delaš tega, ne delaš onega. V tvoji glavi je vse prav, kaj je pa res, pa je nemogoče ugotoviti. Rabiš seks, rabiš to in ono. Vse razumljivo. Ampak ljudje gremo narazen, ko ne gre več. Ljudje tistemu, ki ga imamo radi dovolimo malce integritete. Saj je težko, ampak ga vsaj ne ponižaš na nivo najmanjše smeti, ko ga varaš naokoli. Kdaj se bo tak človek pobral ko bo izvedel? nikoli. Normalni ljudje imajo občutek tudi za druge. Pa naj ti še tako hude stvari dela. Dokler si dobil, kar si hotel,je bilo v redu .Sedaj je pa najslabša. Veš kako moj pravi, pa vse se bo rešilo, malo sem tečen. Nisi ti nič kriva. Pa je v redu. Za vezo pa pravi, da se splača potruditi.

Ne drži. Seksualno prenosljive bolezni se prenašajo z vsemi oblikami spolnosti, tudi oralnim.. kjer pa je specifično kunilingus povezan za rakom na grlu: https://www.webmd.com/sexual-conditions/hpv-genital-warts/news/20070509/hpv-linked-to-throat-cancer#1
Analingus pa je podobno povezan z marsikatero nepotrebno boleznijo in obolenjem.

V obeh primerih sicer velja, da pri zdravem in snažnem človeku to ne bo problem.. tako kot spoštujoč človek ne bo za določene dele “ljubljenega človeka” (!?) uporabljal izraz: kanalizacija.

De omnibus disputandum..

O čem ti to ? Kdo je rekel da je otrok moj ?
Drugo… da nisi ti eden od tistih perverznežev ki vohajo ženske gate kot pes? Jezik v ….? Tvoja žena pa res prišpara na wc papirju….:)

Ne sekiraj se. Tale forum je kar dober strelovod, če je pa res prehud sestavek pa moderator objavo prepreči. Ti se samo izkašljaj, tudi to je del terapije.

Po tem, kar si napisala je nekaj gotovo: Si daleč od konservativne žene, tvoj mož pa je precejšen egoist. 😉

Ne morem verjeti koliko enega obsojanja in obmetavanja z imeni. Ker vsi ste pa pravi poosebljeni angeli, kajne? Če ti je do tega, da poskušaš rešiti zakon, predlagam obisk zakonskega terapevta in delajta na tem. Seveda to pomeni , da pretrgaš stike s svojo ljubico. Če tudi to ne pomaga, življenje je prekratko, da bi ga živel nesrečen.

Tule manjka logike.
Varajoči so na “sex tržišču” iskana roba. Če ne bi bili, bi ne našli nekoga za varanje. V veliki večini se popolnoma zavedajo kaj počnejo in kakšne so lahko posledice, vse kar zavestno in načrtovano naredijo je posledica ega in manjka spoštovanja in sočutja do partnerja/partnerke oz. osebe, ki jih ljubi. Z zavedanjem tega, se mi zdi reševanje zakona nekako neprimerno, ker gre spet za ukalupljenje, za bolj ali manj podreditvi nekim zahtevam partnerja, ki pa so bile določene že prej pa jih je varajoči popolnoma zanemaril in potisnil na stran.
Zakonski terapevt bi morda dobrodejno deloval na zakon prej, ko je bila želja po varanju pa je bil potencialno varajoči v dvomih, a to je v večini primerov znanstvena fantastika.
Zdaj pa vprašanje: Je nekdo, ki je okusil slasti prepovedanega sposoben tolikšne samokontrole, da se bo v bodoče odpovedal prepovedanemu? Mislim, da je to mogoče, ampak gre za tip osebe “one in a million”. Vsi ostali, ki so izkusili prepovedano pa bodo poslej v strpnosti samoodpovedovanja bolj ali manj nesrečni v svojem kratkem življenju.
Angelčki pa itak nismo, ne mi, ki stojimo trdno za svoje dostojanstvo, resnicoljubnostjo, spoštovanje do soljudi, nit ne tisti, ki se na to preprosto požvižgajo.

ja…”dostojanstvo, resnicoljubnostjo, spoštovanje do soljudi” … vse lepo in prav…
Če ne bi bilo tistih ‘metuljčkov’ ….. 🙂
Ahh ti metuljčki ….

ha, ha, kako dobro si tole napisal. Sicer malo preostro in preveč konkretno, ampak vseeno dobro. Ampak tale darwinček te ne bo nikoli razumel. On je izgubljen primer. Zdaj tudi jaz razumem, zakaj je bil prevaran. Kriza, za njega je seks gnus. Joj, joj, potem pa nam tukaj moralizira….

Mene pa zanima, zakaj moderatorji spustijo v eter poste, ki so osebno zaljivi, ki napadajo osebo?
Ja, darwinovi posti tudi meni pogosto postavijo kocine pokonci, ampak se vedno gre le za eno mnenje nekoga. Za prepricanje, ki je v vecini tako zelo drugacno od mojega. Ampak lahko debatiramo o mnenjih, lahko skusamo nekaj = rdeco nit najt, tako zelo drugacna mnenja nam lahko sluzijo kot ogledalo: kaj nam je pomembno, kje smo ranljivi, kaj nam dvigne pokrov, in s tem nekaj naredimo. Ali pa ne naredimo nic in samo obrnemo nov list. Kako bolj preprosto je uporabljat vedno nek drug nick, da te ljudje ne morejo povezat in te napadat iz drugih tem in forumov. Ampak to tudi nekaj pove o pisocih: nocejo se identificirati, upajo pa si biti zaljivi in podajati vrednostne sodbe o pisocih. Da smo si na jasnem: obsojam zaljivke. Ker oznacijo osebo in ji odvzamejo moc argumenta, ces, tvoje mnenje itak nic ne steje, ker si sam brezveznik. Pisanje po forumih, kjer ni selekcije, me spominja na oni film Eksperiment, ko ljudem das v roke moc in jih postavis za avtoriteto, se pokazejo sence in tema privre na plano.

Ko imam slab dan, znam biti tudi jaz pikra in neusmiljena, mogoce bi se v “tistih dneh” morala preimenovat v pikaklicaj, da ljudje ne bi vsega tako osebno jemali. Si gremo lahko kako nasproti?

Je tezko, kadar nas tema osebno zadane, je tezko, kadar nas to spomne na bolece spomine. Se da to jezo in zamero kako drugace obrnit? Nekako konstruktivno? Izhajat iz sebe in pisat na podlagi svojih obcutenj.

Se nekaj: ocitki se nikoli (odkar zivim in sodelujem v pogovorih) niso pripeljali do konstruktivne resitve, nikomur niso odprli oci in ponudili alternative. Ne, ljudje na ocitke reagiramo z jezo, uzaljenostjo, zamero, celo mascevalnostjo (ti si mene, jaz bom pa tebe tam, kjer mislim, da te najbolj boli). Cemu se poslizujemo “tehnike”, ki ne prinasa rezultatov? Ker je to najlazje za sprostitev nakopicene energije – je tako? Kaj pa drugace? Odpres srce in poves, kaj te boli, kaj te prizadane. Takrat se ljudje zacutimo, se prepoznamo v bolecini, zacutimo naklonjenost, usmiljenje in socutje. Si podamo roko. Boli, ja, ampak skozi bolecino se transformiramo. Saj se tudi licinka metulja namatra, da se pregrize skozi svoj ovoj, da prileze na plano in razpre krilca.

Danes sem nekam mehka, jutri bom gotovo spet “normalna”, izkoristite ponudbo, dokler traja, in se mi pridruzite :)))

New Report

Close