Najdi forum

Zbir. zamaškov (dobila mail)

Še bolj ste nori, kot sem mislil.
Zdaj boste še ničvredne odpadke UVAŽALI al kaj???

40.000€ = 133,33 ton => 1€ = 3,33kg
(in ne 34kg, kot je bilo izračunano zgoraj – seveda velja vse to ob predpostavki, da ima zamašek 2 grama, ker tako občutljive tehtnice nimam, da bi preveril).


@in
potem…:
Če bi iz vaše firme, kjer štancate zamaške, celotno dnevno proizvodnjo (par miljonov = 2.000.000) odpeljali direktno v reciklažo, potem bi za to potrebovali nekaj več kot 33 dni. Kar je več kot dovolj, glede na to, da je časa 6 mesecev oz. verjetno je že kakšen mesec manj 🙂

Toliko za lažjo predstavo, o čem govorimo… in smiselnosti tega početja, če je cilj proteza; saj je lepo in prav, da se ozavešča in skrbi za ekologijo. Vendar ali ni v tem primeru glavni namen nakup proteze, ne pa zbiranje zamaškov (to lahko sicer poteka neodvisno od te akcije še naprej)? Razlika med enim in drugim je velika…

hja,
zanimivo se je malo poigrati z matematiko, škoda, da nekateri nočejo ali pa ne morejo razumeti, kaj številko pomenijo!

66 milijonov zamaškov, ki bi bili teoretično vrendni 40.000 €, pomeni, da bi moral vsak Slovenec zbrati 33 zamaškov. Kar ni videti tako veliko, a to ne bi bilo možno. Ampak, če vemo, da nekateri z birajo zamačke za Anžeta, drugi za Jožeta, tretji za Natalijo, četrti pa za Jožico, potem bomo pač samo z zbiranjem zamaškov težko napraskali kaj večk kot nekaj evrov.

In če predpostavimo, da povprečna slovenska družina odpre recimo eno plastenko na dan, pomeni to reci in piši 30 zamaškov na mesec / 4-člansko družino. In če je polovica slovenskih družin (pa jih je bistveno manj) ekološko in humanitarno dovolj zavednih, da zbirajo zamaške, potem lahko izračunamo, da v enem letu zberejo 30 x 12 x 500.000 / 2 = 90 milijonov zamaškov, kar je slabih 60.000 € za vse humanitatne potrebe skupaj.Ampak se moramo zavedati, da zamaškov niti približno ne zbira polovica slovesnkih družin, pa da jih povprečna družina verjetno porabi manj kot 30 / mesec, pa da je za dostavo 90 milijonov zamaškov potrebno še pa še nafte (konec koncev je to približno 200 ton, kar bi sicer po teži zmoglo peljati kakšnih 5 šleperjev, zaradi majhne specifične teže / velikega volumna pa bi jih bilo tudi 10 premalo), pa če odšteješ vse te stroške, ugotovimo, da bi ob idealnih predpostavkah komajda zmogli zbrati skupaj dovolj zamaškov za eno protezo v enem letu.

Kakor je rekel že račun, veliko bolj ekološko in manj obremenjujoče do okolja bi bilo zbiranje evrčkov, če bi uspeli prepričati pol slovenskih družin (recimo, da jih je vseh 500.000), bi to prišlo celih 16 centov po familiji.

meni pa se pri vsem tem poraja eno vprašanje. torej, če se mi nekaj zgodi in bom ob roko ali nogo ne morem računati na naše zdravstvo ampak bom prepuščena milosti ljudstva in plastičnim zamaškom? proteza ti ne pripada in ni financirana vsaj delno? očitno sem naivna in mislim, da če mi nogo odrežejo da mi bodo dali nadomestno? no sicer pa, če mi lasje izpadejo si bom mogla sama kupit lasuljo in če mi izpadejo zobje si jih moram sama plačat! in izguba roke ali noge se obravnava enako?

Le čevlje sodi naj kopitar!
To velja za osebo “račun”, če bo seveda vedel kaj to sploh pomeni. Ne samo, da ne zna računati, celo toliko ni, da bi dojel smisel zbiranja zamaškov. Naj se utopi v svojih smeteh, ne potrebujemo še njegovih zamaškov. Do danes smo jih zbrali že 10 ton oz. 10.000 Kg, ki so že bili pripeljani v reciklažo. Denar za protezo je že nakazan na ustrezen račun in Anže je že korak bližje do nakupa ustrezne proteze. Če je kdo zainteresiran kako izgledajo “kupice” zamaškov se naj javi in mu bom poslal slikice.
Vse dobre ljudi pa prosim, naj nadaljujejo z ekološko humanitarno akcijo, neglede za koga se zbira denar.
“Računu” pa še to, nekateri darujejo zamaške, nekateri humanitarno prispevajo za prevoz, nekateri zrtvujejo svoj čas in pomagajo koordinirati akcijo. Za nekater pa bi bilo najbolje, da dajo vsaj mir, če ne želijo pomagati.
Hvala in L.P.
Iztok

Tudi pri nas dajemo zamaške na kup, ker jih v sorodstvu en osnovnošolec vneto zbira. Verjamem predvsem v vzgojno plat tovrstnih akcij, manj ali nič pa v materialno plat. Ker predstavljajo zamaški zares skoraj zanemarljiv vir proti drugim selektiranim odpadkom, večjim in težjim, ki jih vseeno še naprej veselo mečemo v smeti. Poleg tega tak način vzpodbuja pri otrocih nakupovanje pijač v plastenkah, kar je po ekološki plati popolnoma nesprejemljivo, dalo pa bi se razpravljati tudi o materialnih in zdravstvenih vidikih.

Ampak to ni poanta mojega pisanja. Poanta je, da mi, kljub temu da zbiram zamaške, še nikoli ni prišlo na misel, da bi kakorkoli blatil tiste ki jih ne zbirajo, ali pa skeptike. Zakaj morajo vsako še tako lepo akcijo sfižiti nestrpni akcijaši? Če si DOBER ČLOVEK, potem pač ne moreš biti nesramen do drugih, Iztokp.

Tudi na šoli mojega sina se zbirajo zamaški za Anžeta.

Sram naj te bo, ‘račun’! S svojimi primitivnimi izjavami in izračuni. Bolje zbrati VSAJ NEKAJ IN OB TEM VAROVATI ŠE NARAVO, kot pa jih metati v navaden smetnjak, ko bodo leta in leta gnili na deponiji.
Najbrž imaš polno rit vsega in nimaš pojma, kaj pomeni normalizacija življenja za enega mladega fanta, kot je Anže.
Četudi nam ne rata zbrat ne vem kolk milijonov zamaškov, je vsak prispevek dobrodošel.
Pa mimogrede, brezposelna gospa na Hrvaškem je z zbiranjem sicer plastenk in pločevnk sezidala hišo!
In ne mi govori, da se ne splača, v slogi je moč, da o vzgojnem aspektu dotičnih akcij ne govorim!

Tudi meni se zdi naravnost nezaslišano, da ena umetna noga stane tako ogromno denarja. Kaj ima vgrajene kristale Swarovski, ali kaj?!? Pa ne vem, če ne stane toliko tudi kakšen luksuzen avto, v katerega so, upam trditi, vgradili dosti bolj sofisticirano vezje, mehaniko, elektroniko itd… kot pa v eno umetno nogo, ki tehta kak kilogram. Seveda me bo precej kdo napadel, da kako lahko primerjam avtomobil z nožno protezo. No, kako pa lahko primerjamo nožno protezo s pravo, meseno nogo? Tudi najboljša proteza na tem svetu, z vdelanimi ne vem kakšnimi mehanizmi iz nevem kakšnih materialov, ne seže niti do kolen (primerjava na mestu 😉 pravi nogi. Če bi pa bila izumitelj tako zelo napredne proteze, ki bi tako zelo izboljšala kvaliteto življenja ljudem, da bi bila le-ta vredna 40.000 €, potem bi patent podarila državi s pogojem, da omogoči protezo vsem, ki jo rabijo in to ZASTONJ!

Spoštovana opozicija!

Če ne pomagate, pustite vsaj tistim,ki to počnejo, da lahko počnejo to naprej! Na Rakovnik sem pred časom peljal na prošnjo kolega pol kombija zamaškov, pa vas nisem vprašal ne za pomoč pri zbiranju, ne za pomoč pri nakladanju, vožnji ali razkladanju! Pa tudi mi vi ne pišete potnih nalogov!
Imate vi svobodno voljo, imamo jo pa tudi mi! Lep pozdrav!
Mimogrede, o pripomočkih, ki jih daje ZZZS, in dobaviteljih, pa bi se dalo veliko razpravljati! A to je že druga tema!

žal je dandanes tako, da nihče ne sprejme kritike ali kašnega dvoma brez plazu opazk in negodovanja..

načeloma je vsaka akcija, ki REALNO prispeva k izboljšavi česarkoli spodbudna in jo pozdravljam..

ne razumem pa vas, da tako vehementno udrihate po “račun”-u, če je hotel izpostaviti dejanski problem finančne učinkovitosti tega početja-oz sam fokus tega zbiranja..

kolikor gledam v našem kraju so ljudje kar ekološko ozaveščeni in lepo ločujejo odpadke na ekoloških otokih..

vem pa tudi, da je npr.. vprašljiv odkup papirja, ki ga vsako leto zbirajo osnovnošolski otroci..

tako, da ni vse črno, če se nekdo vpraša o smiselnosti kakšnega dejanja..

jaz osebno odnesem kakšen material(obleke, obutev) na rdeči križ, pa v mercatorju sem kakšno moko ali špagete pa kakšne konzerve kupil pa dal v voziček, pa enim brez rok, ki vsako leto pošiljajo voščilnice, ki jih narišejo tisto plačam..

..zamaškov, zobotrebcev ipd. stvari pa ne bi zbiral zaradi pomoči nekomu..

lp

Pozdravljeni tudimi zbiramo plastične zamaške.Namreč zbiramo za večji avto.Imama sina z Cerebralno paralizo je odvisen od naju in sedanji avto je dotrajan star je 14.let avto.Sin ima invalicki voziček in če ga hočema dobiti v avto morama celega raztavit.Tudi mož je 2.leti na bolniški imel je hudo operacijo Tumor na slušnem živcu.In tako ni kreditno sposoben da bi si lahko kupili večji avto.Zato sma šla v akcijo z zbiranjem zamaškov.Za tono zamaškov dobima 300eur.Vozima jih v Črno na Koroškem v Žerjav.Vozima jih sama ker se noče noben ponudit vsak ima izgovor.
Zato bi vas lepo prosila če imate kaj zamaškov in neveste kam z njimi dajte jih nam.Smo družina iz Velenja.Vse ostale inf. na e. naslovu. [email protected]
L.p. mamica Nataša

Ja, tako je, oglasam se se tukaj, ker ocitno vsi ostali mediji niso bili dovolj, da bi se vsi tam informirali.

Kot ze receno nestetokrat sem skupaj z celotno slovenijo in zamejstvom uspel zbrati in odpeljati ze 82 TON zamaskov. tako je ja, 82TON! Akcija zame se zakljuci cez dva dni, vendar imamo v skladiscu se priblizno 20ton zamaskov, tako da se bomo ustavili pri 100TONah zamaskov, zbranih z pomocjo celotne slovenije.

Kar se pa same matematike tice: Ja, res je, vcasih se za pobiranje 10kil zamaskov ne splaca iti na lokacijo in bi bilo bolje, da se enostavno poslje “gotovina”. Ampak vse ostalo pa je humanitarne narave in se ti stroski porazdelijo po velikem stevilu ljudi, in na koncu je vsak od teh, ki je pobiral zamaske mogoce doniral 10 ali pa 20, mogoce celo 30€.. Je to veliko? Za nekatere ja, za nekatere ne.. So pa vsi delali to iz srca in iz zelje pomagati meni..

Tako da pustimo matematiko. Ob koncu akcije bomo zbrali iz zamaskov priblizno 30.000€ in mislim da tukaj ni nastalo stroskov, ki bi presegali 3000€ za bencin in amortizacijo vseh udelezencev, ki so to vozili, razvazali oz kakorkoli vlozili notri sredstva, ki niso samo prosti cas.

Torej ce je pa 10% “dobicka” namenjenega v stroske, pa tudi ni taka rec. Raje se vprasajte, koliko bo drzava hotela od tega imeti pri oddaji moje dohodnine..

Za vec informacij sem dosegljiv na [email protected] ali na moji spletni strani http://www.subjectx.net

Anže res svaka ti čast da so ti ljudje priskočili napomoč,ker ko se maj dala v javnost kot vidim nimajo ljudje interesa ali kaj bi rekla.Ko mi tudi zbiramo zamaške za večji avto za sina ki je invalid.In hodimo veliko v Ljubljano v Sočo.So se javile nekatere oš.In imam zbiralna mesta od kot pač kličejo in uredim v gasilskih domovih.Sam za prevoz se pa znajdi kakor češ.Upam da se bo tudi nam nasmehnila sreča in da bodo ljudje pomagali da bomo prišli do avta.
Anže tebi pa vso srečo še naprej res pogumen si in da maš take ljudi da ti stojijo ob strani.Lepo se mej pa vse lepo.Družina Pinter iz Velenja. [email protected]

joze972,

smo zbirali zamaške (za anzeta) in jih bomo še naprej.
zanima me, če boste kje na obali imeli kakšno zbirno mesto oz. kako vam to dostavit?- no, da ne bo pomote, nisem kakšna firma , pač to zbiramo doma in malo po malo se kej nabere.
Lp

tud mene zanima kam lahko dostavim zamaške??? predvsem me zanimajo okoliške lokacije, kot so razne osnovne šole in podobne zadeve v ljubljani oz. centru mesta??? glede na to, da se akcija zaključi jutri, bi zamaške rada odpeljala danes ali pa pač jutri.

aja pa še to naše zdravstvo in zdravstveno zavarovanje je res “fenomenalno”, človek prej umre in sprhni, kot pa da zdravstvo kej nardi!!! vem iz lastnih izkušenj kako je in tud vidim in občutim kako je ko zdravstveno zavarovanje začne zategovat pas in zraven zatrjuje, da je preventiva boljša kot kurativa. kakšno usrano nakladanje!

Zamaske lahko oddate se danes in jutri na rakovniku pri cerkvi marije pomočnice, na drugem platoju pri založbi salve ali pa do konca leta na Igu, Banija 47 v centralnem skladiscu.

Hvala vsem ki so zbirali in zbrali zame do zdaj neverjetnih 80ton zamaskov!

Vec informacij na mojem emailu: [email protected] ali pa na moji spletni strani http://www.subjectx.net

Lp Anze

Katera podjetja v sloveniji pa odkupujejo zamaške?

na norveškem je odkup plastenke 2,5 kroni kar je nekje 33 centov.povprečno na dan popijem vsaj 4 litre ustekleničene vode kar je pa 1 evro dnevno v plastenkah se pravi okoli 30€ mesečno…360€ letno itd….kar se pa že lep denar….in ne samo da prišparam nekaj malega denarja z tem ampak tudi oranjam naravo “račun” ti si pa očitno en zabit kmet ki je pred kratkim prišel do računalnika,ki ga znaš prižgati pa ugasniti….razgledan si pa kot uprežni konj ki vidi samo naravnost..pa še on je bolj razgledan od tebe….zamaške zbiramo že kakšna 4 leta od prve akcije ki je bila za mio ( deklico ki je oslepela )
“račun” takšne kot si ti bi pa jaz na goli otok poslal skupaj z našimi politiki

Ok, tema je sedaj že zelo stara, ampak sem po naključnju naletela nanjo in:

nihče nikomur ne preprečuje, da bi zbiral tudi “papirčke s številkami” AMPAK

“štoflci” so stvar, ki se nabere v vsakem domu sproti. Nikomur se ni treba ničemur odpovedati zaradi tega in ker se zbira večinoma pa šolah, vrtcih in nasplošno krajih, kjer je pretok ljudi nekoliko večji in kamor ljudje v vsakem primeru pridejo. Zamaški se pač zberejo in PROSTOVOLJCI jih potem, ko se jih nabere za nekaj polnih vreč za smeti, odpeljejo na zbirna mesta.
Pri otrocih ne gre toliko za samo količino ampak, da se s tem začnejo zavedati in pridobivati občutek za solidarnost. Otroci pač ne morejo zbirati papirčkov, zamaške spotoma, ko pridejo v vrtec pa radi prinesejo.
Poleg tega s tem odvržene plastenke v smetnjakih za embalažo nimajo pokrovčkov in je njihova obdelava lažja, marsikdo namreč ne ve, da je potrebno pokrovčke s plastenk sneti.

Enako je s papirjem. Za 10 kg dobiš malo več kot pol evra. Ampak, recimo društva za zaščito živali v Ljubljani in Kranju imajo vsako leto vsaj dve zbiralni akciji (se pravi vsaj 4 akcije) in na vsaki se zbere čez 20ton papirja, ki ga posamezniki in podjetja tako ali tako “sproduciramo”. Zakaj torej ne bi koristili naravi IN še pomagali nekomu s tem?

New Report

Close