Najdi forum

Zbir. zamaškov (dobila mail)

To sem napisala za tepko1, ker jo je zanimalo, če je to res… drugače pa verjamem, da veste, da je to res, saj je bilo po televiziji.

Starši itak peljemo otroke v vrtce in šole. A gre zaradi parih zamaškov kaj več bencina? Džizus prav zares. Sigurno bolje, kot pa da pristanejo v navadnih smeteh.

Parih zamaškov?

en evro je 34 kil zamaškov

ja, bolje je da pristanejo v navadnih smeteh
bojo vsaj končali tam kjer morajo

Ti pa, če želiš komu pomagat izpljuni par evrov, ne pa se tolažit da s parimi štoflci rešuješ svet.

Ta akcija je taprava. Tudi mi smo zbirali pri skavtih in potem je gospa, ki je to organizirala tudi napisala, kdo je kaj dobil. Lepa poteza in zdaj zbiram zamaške na zalogo, ko bo nova akcija kje pri nas.

jaz že eno leto BREZPLAČNO IN PROSTOVOLJNO vozim zamaške iz šole in vrtca na zbirno mesto.
in ko bi ti videl(a) obraze otrok, ki v vrečkicah nosijo zamaške v za to pripravljene koše. zanje je to tudi vzgojno.
Hvala Bogu, da nismo vsi enakega mišljenja, ne??
lp

Tudi pri nas zbiramo zamaške za nečaka, ki jih nosi v vrtec že dolgo in pri nas smo jih zagotovo že zbrali 35 na vsakega družinskega člana… zdaj jih dobivamo tudi od prijateljev… mali 3-letnik od prijateljev je samoiniciativno opozoril še sosedo, da naj zbira zamaške 🙂
Saj poznamo tisti pregovor: “Zrno do zrna pogača, kamen na kamen palača.”

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

mutna posla

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

V našem vrtcu mislim, da zbiramo zamaške za psa vodnika za slepo deklico, z dobrim občutkom in v veselje otrok, ki jih mečejo v škatlo.

Važno pa se mi zdi tole:

če se ne motim, se ne zbirajo samo mali zamaški pijač, ampak vsi, ki imajo vtisnjen “eko znak”, mali trikotnik, ki označuje, da se pokrovčki reciklirajo. To so npr. tudi od nutele, pa z instant čajev za dojenčke (hipp, bebevita …) …

Mogoče to ni dovolj znano in poudarjeno na zbirnih mestih, se pa z večjimi zamaški veliko hitreje nabere potrebna količina.

Lep dan, Živa

Moja hčerka vsak dan navdušeno nese v vrtec vrečko zamaškov!
( Jih pač imamo možnost dobit na kile in kile)!
In je vsak dan znova navdušena!

Če bi pa jaz dala 5 EUR, za to še vedela ne bi in ji ne bi nič pomenilo!

Sorry, vsi ekonomisti, ki zdaj hladno preračunavate kilometre, bencin, stroške…nekaj je tu tudi srca!

( Aja, pa jaz sem tudi ekonomist mimogrede!

In kje bodo končali buča pametna? V navadnih smeteh? Misliš v odpadkih, kjer jih nihče ne bo prebral in recikrilal?

Da mi je vidit koliko evrov ti izpljuneš za dobrodelne namene, če jim še del svojih odpadkov ne privoščiš!!!

Lep zgled, da učite otroke z zamaški reševati svet.
A rabljene zobotrebce tudi zbirate?
Baje jih odkupujejo toplarne na biomaso.

Odklop od realnosti, matematike, ekonomije in logike.

Še za ono zgoraj – 35 kil, ne 35 zamaškov.
35 kil zamaškov = 1700 zamaškov = 1 evro

V bistvu se s temi svojimi igricami s štoflci dobesedno norca delate iz tistih ki rabijo pomoč. Ker od vaših štoflcev ne bo haska. Samo da imate vi in vaši sončki svojo zabavo.

In koliko si dal ti? Denarja, ker zamaške, mi je jasno, mečeš v smeti.

Pač ponudi več, kot ponuja MPI, jih bomo z veseljem vozil k tebi.

Zamaškov ne rabim, lahko se pa zmeniva za zobotrebce.
Dam 50€ za tono.

Pa od stalnega razlaganja kako se nič ne splača pa da je vse kar drugi počnejo bedasto in nerealno, tudi ne bo prevelikega haska!

In nato daš teh 50 EUR v dobrodelne namene! Zmenjeno?
Aja, pa svizec zavije tisto bedasto čokolado v folijo…

Maš prav.

Nevednemu enkrat poveš, pa ve.
Neumnemu lahko stokrat pa mu še ne bo kapnilo kako zgleda 34 kil zamaškov.

Zato se bom rajši lepo umaknil. Škoda časa, sem ga zapravil zihr že za par tisoč štoflcev z vami.

U! Gospod tudi svoj čas ceni zelo visoko!
Pa pazi komu govoriš kako zgleda par tisoč štoflcev! Jih vsak dan v naši firmi naštancamo par milijonov…

Žal se tukaj strinjam z računom.

je tudi takšnih kar nekaj na svetu…

Te zamaške se zbira zato, ker niso iz enake plastike, kot so plastenke. Večina ljudi, ki reciklira plastenke, pusti gor zamašek, kar predstavlja dodaten strošek za reciklažo, saj mora nekdo to ločiti. Zato so začeli s takimi akcijami, da ljudje ločujejo zamaške od plastenk.

Na Hrvaškem je možno vrniti plastenko v trgovino in ti dajo nekaj malega denarja, a zamaškov ne jemljejo, ker kot sem že napisala, gre za različno vrsto plastike. Lani sem imela priložnost videti, kako je ena starejša gospa pobirala plastenke iz smetnjaka, odvijala zamaške in jih metala po tleh. Okoli smetnjaka je bilo vsaj 200 zamaškov.

Zato letos, ko greste na Hrvaško, naberite zamaške za domov 😉

New Report

Close