Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Zbadanje v prsnem košu

Zbadanje v prsnem košu

Hvala mi lahko tole razložite na izvidu lad je primerna distalno je videti gracilno D1 ..Distalni LAD sledim vse do apeksa..iz bifurkacije debla izhaja zmerno močna intermediarna arterija distalno fokalno poteka skozi miokard..

se nekaj me zanima lepo prosim ..tiščalo me je za prsnico in bolečina se širila v levo ramo in navzdol po roki…grem k zdravnici mi naredi ekg pravi normalen ekg..ko me je poslušala je sicer rekla ko sem sedel da sem tahikarden ampak na ekg je bil pulz 80 sinus rytem…potem ko sem odšel od zdravnice sem si vdihnil 2 vpiha pod jezik nitroniguala…nakar po 2 min bolečine v rami ni in v prsih..sedaj me zanima to torej pomeni da imam bolno srce oz angino pektoris če mi pomaga to zdravilo..ali je lahko kaj drugega se možno.. hvala za odgovor

Odgovor ni potreben!

Torej če ti pomaga nitronigual je bolečina od srčnih žil…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10559, 07.12.2023 ob 18:48

Torej če ti pomaga nitronigual je bolečina od srčnih žil…

Načeloma drži, kajti NTG sprej ali tabletka deluje tako, da razširi koronarne arterije in s tem poveča pretok krvi. Srčna mišica je zelo občutljiva na pomanjkanje krvi in se v tem primru pojavio tipične angiozne bolečine (angina pektoris: tiščanje za prsnico, pekoča bolečina ipd.).

LP

    Pozdravljeni, zanima me ali mi je zadostni pokazatelj da je z mojim srcem vse ok in ni zamasenih zil da opravim intenzivni trening v hrib cca 50min na max kar zmorem in mam pri tem enake rezultate brez posebnih odstopanj. Tudi zadihan nisem nic vec kot ponavadi. Sprasujem ker se mi je zacelo obcasi pojavljat da zacutim srce v grlu ko mi preskoči. Bi potreboval kake preizkave? Hvala

Spoštovani,

Vse kaže, da je z vašim srcem vse v najboljšem redu. Občasni “preskoki” so verjetno prezgodnji utripi, dokaj pogost benigen pojav, ki naj vas ne skrbi.

LP

New Report

Close