Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Zavetišča za živali

Zavetišča za živali

Ja, če si požegnan.

Pozegnan?

Ja, iz njihove strani, a ne?

rada bi delala v zavetišču kam naj grem da se prijavim

Delala kot kaj?

V zavetišču v sv.antonu nam niso hoteli “prodati”psa rekli so nam da ga bomo KAO dali na zlo kratko verigo.PA BI MELI PSA V HIŠI!!!!MISLM WTF!!!!
by by,jaz sem ti

Zavetišča ne prodajajo psov.

jaz sem mogla zanj plačat 60 evrov.!!!!!!…..lp!

Posvojnine, ne kupnine. Daj si preberi, kaj si podpisala.

Yo hvala za informacije.(bom pogledala)lp

Pozdravček,
hotela sem psa iz zavetišča/društvo za zaščito živali Kranj. Oseba iz društva me je vprašala kaj bi dala psu za jest. Povedala sem, da sem imela psa pred več kot 15 leti in da smo mu hrano kuhali, občasno pa je dobil Pedigree ali Chappy. Se je zelo razjezila in mi ni hotela dati psa. Drug dan sem klicala ponovno in povedala, da bi dala psu jesti samo tisto, kar bi priporočila in da dam tudi donacijo društvu, pa osebica iz društva ni popustila in mi tudi povedala, da meni ne bi dala nobenega psa.
Ok, potem sem kupila pasemsko psičko, sem se pozanila o tem kako moram skrbeti zanjo in jo hraniti (nikoli ne dobi omenjene hrane 🙂

Seveda ne, ker zgoraj omenjeno ni za mačke. A pol je Whiskas?

Kam spada občina Litija?
Je kakšno društvo ali zavetišče na tem področji?

Litija spada pod zavetišče Meli Trebnje.
Seznam je na linku, če še komu pride prav.

http://www.pesmojprijatelj.si/ne_prezrite/clanek/zavetisca

Na žalost smo prišli toliko daleč, da posvoji lahko samo oseba, ki ima dovolj denarja. Velikokrat sem slišala, da nočejo več živali, ker njihova oskrba pri veterinarju je bila zelo draga. Razne operacije kaj po cele plače.
Posvojitev danes za malega človeka je skoraj nemogoča. Tukaj se mora posameznik zavedati, da posvojenček ne potrebuje samo ljubezen, hrano in cepljenja. Morajo se zavedati, da bo lahko njihov posvojenček potreboval poseg, ki bo udaril po žepu 500€, ali celo več €. In to ne samo enkrat. Potem imaš možnost uspavati žival, ali pa plačat gromozanske cifre pri veterinarju. In na koncu nimaš kaj dati v lonec, položnice zamujene te pa veselo čakajo.

Na žalost smo prišli toliko daleč, da posvoji lahko samo oseba, ki ima dovolj denarja. Velikokrat sem slišala, da nočejo več živali, ker njihova oskrba pri veterinarju je bila zelo draga. Razne operacije kaj po cele plače.
Posvojitev danes za malega človeka je skoraj nemogoča. Tukaj se mora posameznik zavedati, da posvojenček ne potrebuje samo ljubezen, hrano in cepljenja. Morajo se zavedati, da bo lahko njihov posvojenček potreboval poseg, ki bo udaril po žepu 500€, ali celo več €. In to ne samo enkrat. Potem imaš možnost uspavati žival, ali pa plačat gromozanske cifre pri veterinarju. In na koncu nimaš kaj dati v lonec, položnice zamujene te pa veselo čakajo.

grwgrw

Žival imeti je luksuz. Na srečo živali. Če smo že bili takšni koristoljubi, da smo pred 10.000-15.000 leti udomačili mačke in pse, potem moramo kot človeška populacija z razumom in sposobnostjo vnaprejšnjega razmišljanja sprejeti tudi odgovornost za naše živali. Koliko kaj stane, se je pa vedno dobro prej prepričati. Ne pa da žival pripeljemo v svoj dom, se nekaj zgodi, veterinar je drag in ugotovimo, da nimamo več denarja za življenjske stroške. O tem je treba misliti prej. Smo pa prostovoljci bili pripravljeni vedno pomagat v primerih, ko se je kje hudo zalomilo zaradi življenjskih sprememb, ki pridejo nepričakovano.
Tudi stanovanja si ne najamemo tisteg za 600 eur, če imamo plače 800.

Zavetišče za živali Perun na Gorenjskem je po mojih zadnjih podatkih od 01.10.2020 zaprt in ne obratuje več.

New Report

Close