Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Zavetišča za živali

Zavetišča za živali

Ker tukaj žal nihče od administratorjev ne popravlja na mojo prošnjo prvotnega spiska, kjer je nekaj spremenjenih podatkov, ponovno lepim

– ZAVETIŠČE ZONZANI – Dramlje (Jarmovec 5, 3222 Dramlje, tel: 03 749 0602,
041 725123).
http://www.zonzani.si/zonzani/

Če mačko pelješ v zavetišče, ta tam najprej čaka na potencialnega skrbnika. Po osmih dneh se šteje za nelastniško. Potem, ko se konča obdobje karantene, je mačka zdrava, sterilizirana/kastrirana, prične iskati najprimernejši dom.
…….
jst sm nsšla na vikendu mucko. nahranil smo jo in pač pustili tam, ker starši ne dovolijo met mačk in psov, pa še kunca in 2 hrčka imam doma in bi jih mucek lahko pojedel in ranil. ker se je bližala zima pač nismo imeli srca pustiti jo tam in smo jo odnesli v gmajnice. tam so nam rekli da jo bodo pregledali jutri in naj pridemo takrat,zdaj pa naj jo odpeljemo domov. povedali smo jim da smo jo sm pripeljali prav zato ker je nimamo km dat.
IN KAJ JE NAJHUJŠE?
potem ko bi jo veterinar pregledal in če še ne bi bla duvol stara bi mi postali začasni odgovorni skrbnik. in kam naj revico damo?
na koncu smo jo dali tam blizu doma na neko kmetijo. a je hirto pobegnila ker so bile tam tudi druge mačke…
IN ZDAJ MI POVEJTE ZAKAJ SO TU ZAVETIŠČA? SM ZAGOVORNICA ŽIVALI! PROSIM POVEJTE KAJ SE PA VAM ZDI?
[/b]

A JE KAKŠNO ZAVETIŠČE KJER IMAŠ PSA LE ZA TEDEN ČE PA TI JE VŠEČ GA LAHKO POSVOJIŠ

Ja punca dj zresn se !
ps ni igrača in ne obnaši se kt da je… če imaš resen namen psa posvojit, skrbet in ga lepo vzgajat so to prvi pogoji za sploh imet psa. Gvečjemu če ti je pes res ušeč se vanj zajlubiš ko ga vidiš in prvič sprehodiš,pa ti ni važn al je mešanec med pasmami ki veljajo za napadalne ali ne.
tkle da ne govori tle okol če ”so kje zavetišča kjer lahkoo psa maš tko za en tedn pa če ti ni všeč ga vrneš” KAAAAJ ? stabo nek resn ni uredu.
prosim,ne kupi si psa, ker enostavno nisi zrela..

Sprehajanje psov ni isto kot “probavanje” psov, če ti paše ali ne. In to sprehajanje, ki ga opravljajo prostovoljci nima ničesar s posvojitvami.
In ja, otrok psa ne more sam sprehajat – ne nepoznanega psa. Ja, kdo pa misliš, da bo odgovarjal, če se kaj zgodi? Si predstavljaš gručo otrok, vsak ima na povodcu nepoznanega psa, se stepejo med sabo psi ipd. Kaj bo potem? In še nekaj – če starši nimajo časa in volje it z otrokom sprehodit psa za recimo 15 minut, potem je popolnoma brezveze sploh razmišljat o posvojitvi psa.
Kar se pa zgornjega vprašanja tiče – v enem tednu psa niti spoznaš ne. Sploh pa so to živa bitja in jih ne moreš vsak teden selit sem in tja.

Ja, saj lahko pridejo otroci s starši, ki podpišejo in prevzamejo odgovornost. To pa pomeni, da potem ne gredo kofetkat, pač pa so na sprehodu ves čas prisotni.
Da bi pa otrokom dajali sprehajat kateregakoli psa… Bodi resna, še odrasli vsi ne morejo kateregakoli sprehajat.

p.s. Pa lepo bi prosila za malo lepše pisanje, ker je res težko brati tvoje poste. Verjamem, da bi morala znati, če si odrasla oseba (glede na to, da imaš 9-letne izkušnje z RW).

Veš zelo si želim voziti pse na sprehode še posebej zato ,ker se mi tam smilijo

In koliko si stara?

12 še zelo dolgo da jih bom mela 18.

Ja, pa naj gresta starša ali eden od njiju s tabo. Kje je problem?

Ja ,samo nimata časa ker je moj ata v službi moja mama pa živi drugje js pa si zelo želim voziti pse na sprehod v tem je problem.

Spisek zavetišč, društev in ostale informacije na: http://zavetisca.mojforum.si/

zakaj zavetišče za pse in mačke če jih lahko postrelimo.,ampak potepuških mačk pa ne maram.bo pa prišlo do tega dabodo več vredni kot otroci.čeprav imam mačko in psa,imam otroke rajši.ostali pa kar potepuške pse in mačkečkajte. me

poro ne vem ali tukaj samo provociraš ali misliš resno? Ampak v obeh primerih si ne zaslužiš nobene živali niti pogledat kaj šele imeti in upam da se takim ljudem povrne sve slabo kar so naredili v življenju in še kaj za nameček.
Živali si prav tako zaslužijo živeti in samo ljudje smo tisti zaradi katerih trpijo.

Tukaj imate link in si poglejte zanimive video predstavitve zapuščenih živali iz zavetišča. http://www.n-tv.si/poucni-video-posnetki-zivali-in-zivalskega-sveta

Glede sprehajanj v zavetiščih.

Po tujini, pa počasi tudi pri nas se končno uveljavlja sistem, da naključni sprehajalci vse manj sprehajajo zavetiške pse. Za nas, ki smo jih sprehajali je to veliko razočaranje, ampak pogledati je treba tudi izs tališča, kaj je za psa boljše. Psi so namreč živali, ki imajo radi rutino. To, da jih dan za dnem sprehaja neka nova oseba je zanje stresno in lahko posledično celo ogroža njihovo zdravje. Prav tako voditi psa na sprehod ni le držanje vrvice. Vedeti je treba kdaj je potrebno psa korigirati, kaj sme in česa ne in kako reagiramo v kaki neljubi situaciji. Sama nisem otrok, pa še par let nazaj o tem nisem vedela ničesar.
Seveda so zavetišča (pri nas vem, da Mariborsko in obalno), ki še vedno imajo sprehajana. V primeru, ko je psov veliko, prostovoljcev pa malo je tudi sprehajanje v rokah obiskovalcev boljše kot če sprehoda sploh ni seveda.

V tujini je način sprehajanja s stalnimi sprehajalci prostovoljci povečini že stalna praksa, pri nas smo pač malce za luno.

Pa še nekaj o najdenih mačkah. Če najdete mačko (tudi če vam je všeč) morate najdbo najprej prijaviti zavetišču. Če lastnika ima jo bo tako najlažje našel, lahko pa celo, da je mačka čipirana (moje so čipirane vse 3) in bo lastnik tako najden takoj. Zavetišče mora mačko pregledati, nato se izvede 10 dnevna karantena (ko je mačka ločena od ostalih). Če je vse ok je potem cepljena in išče nov dom. Nažalost je situacija pri nas takšna, da skoraj nobeno zavetišče nima dovolj veliko število kapacitet za mačke. Zato se v veliki meri opirajo na začasne namestitelje, ki imajo mačko doma, dokler išče nov dom. Ta namestitelj je običajno najditelj, ki velikokrat postane tudi uradni posvojitelj. Če zavetišče absolutno ne more sprejeti mačke, ker je polno, najditelj pa je ne more namestiti, mora zavetišče mački nuditi oskrbo, jo cepitit in sterilizirati potem pa se jo vrne v okolje, kjer je bila najdena.
Občina je res dolžna sterilizirati mačke, ki so prostoživeče ali nimajo lastnika, vendar pa večina zavetišč ne jemlje mačk na rezervacijo. Torej, če najdete mačko, ki jo nameravate obdržati potem jo sterilizriajte, razglistite in cepite na lastne stroške, ker mačko ki je v zavetišču lahko posvoji kdorkoli, ki se zavetitšču zdi primeren. In če se jim bo zdel nekdo drug primernejši boste ostali brez mačke ;), rezervacij pa večina zavetišč ne sprejema.

Nikar tako žaljivo o stvareh, ki jih očitno ne poznaš dovolj, če pa že, pa vsaj argumentiraj napisano.
Psi v obalnem zavetišču imajo tri tako velike izpuste, da za dnevno dozo gibanja sprehodov sploh potrebovali ne bi. Vloga sprehajalcev v smislu kot ga navajaš ti, je zanemarljiva.

Morda ste pri vas res še za luno, pri nas zagotovo nismo.

~ ~ ~ http://bobi4ever.net/doglog Hello, hello, remember me? I'm everything you can't control.

a mogoče vete za pasje zavetišče ko so psi obrezani pa cepljeni pa da so po možnosti psi 4-8 mesecev stari al pa mogoče kaj več?

Mislim, da psov v nobenem zavetišču ne obrezujejo.

Ali veste, ce je v zavetiscu ZONZANI mozno sprehajanje psov?

New Report

Close