Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost zanositev, nosečnost… kdaj bo uspelo?

zanositev, nosečnost… kdaj bo uspelo?

Natka, hvala ti za številko.
Morda še to, koliko pa računa gospa Karmen eno terapijo?

Hvala, Ida

Idika, prvi “pregled-posvet” stane 30 EUR, vsak naslednji obisk pa 20 EUR.
A si že poklicala? Pomembno je da pokličeš prvi dan M in se zmeniš za prvo masažo
pred prvo injekcijo, ko si še “čista” oz. brez dodanih hormonov.

Javi kako je šlo 🙂

Ojla,
Ne, M dobim v ponedeljek. Iz kje pa je ga. Karmen, Ljubljane?
Kaj pa kasneje druga masaža je pa lahko pod injekcijami, kajti jaz jih bom ziher dobila v sredo na UZ, če bo vse vredu, upam da 🙂

Bom sporočila, vsekakor.

Hvala ti, Natka01

Idika, ga. Karmen je iz Radomelj in ja, masaže potekajo med postopkom, po punkciji in še ena po transferju. Potem je kar je. Meni žal ni pomagalo, v tem smislu da bi prišla do željenega plusa, je pa res da sem takrat ko sem jo obiskovala super odreagirala na terapijo. Ali je to od masaže ali ne pa ne morem vedeti. 🙂

No,pa naj še jaz povem ,kako sem bila svoj boj,do materinstva.Pred desetimi leti sem izvedela,da se nama želja po otroku,gotovo ne bo izpolnila,ker je moj fsh občutno previsok,vrednost se je gibala med petindvajset in trideset enot,normalna vrednost pa mislim,da je dvanajst.Stara sem bila se ne trideset,pa skoraj v meni.Cele dneve sem prejokala,težila vsem okoli mene ,se smilila sama sebi,toda,da bi kaj naredila na sebi mi ni padlo na pamet,do dneva………………,Ko mi je moj ginekolog(sorodnik po moževi strani) rekel naj pogledam v ogledalo,kaj nastaja iz mene.Vzela sem se v roke z muko začela teči,hoditi na sprehode , ter delati na sebi.Kmalu sem šla v sedmi postopek(pričakovano neuspešen),razočaranje ni bilo prehudo,saj sem čutila,da na sebi še nisem naredila dovolj.Poklicala sem Karmen(zanjo sem slišala že veliko preje,ko so se dekleta na kliniki pogovarjale kakšne uspehe ima s svojo masažo.Dogovorili sva se,da bova poiskusili znižati fsh,že po prvih treh masažah (delali sva samo tri na mesec)je fsh padel.Tretji mesec terapij je bil moj fsh visok samo petnajst,odločila sem se ,da grem v postopek Na prvem uz,je dr ,kar nepremično gledal v monitor in zmigoval z glavo ,in končno izusti,ja kaj si pa naredila,da imaš toliko foliklov,imela sem štiri na vsaki strani.(do sedaj enega ali dva).Prišel je dan punkcije,pridobili smo šest celic in štiri zarodke…….In po dvanajstih dneh po eteju,smo izvedeli,da smo noseči..Januarja 2007,sem postala prvič mama in drugič aprila 2009.Zavem ,se ,da mi je to materinstvo omogočila karmen in sorodnik,kajti odprla sta mi oči,da se brez muje, še čevelj ne obuje.Ne mislim modrovat,toda ,ko vidite,da ne gre in ne gre ,naredite nekaj na sebi,pa naj bo še tako težko,ker se vam bo vrnilo dobro.

t.r _kako lepa zgodba, tvoji otroci so lahko ponosni nate 🙂
Ko preberem takše zgodbe, lahko grem naprej in verjamem, da enkrat bo.

Ida

je prejšnji ponedeljek pokazal plus,danes pa že bitje srčka,zanosila sem po naravni poti,kljub neuspelim postopkom na obp,tudi jaz sem hodila k naši karmen ,vsem zelim ,da stopite na mojo pot.

Jaz sem šla h Karmen po prvem neuspelem postopku. Zaradi zapletov, ki so bili med postopkom, sem za nekaj časa postopke odmislila. Kakorkoli, sicer naravno (še) nisem zanosila, ampak mi je pa Karmen zeloooo uredila menstruacijo. Prej sem jo imela na cca. 50 dni (včasih prej, včasih kasneje), zdaj pa točno 29. dan. 🙂 si vsaj lažje računam kdaj morava biti s partnerjem bolj delavna 😉

oh kako se vleče teh 14 dni do krvnega. no jaz mam 3.10 krvni in upam da bo + tudi če sem pripravljena na –
nobenih znakcu polhna energije sem samo se brezam ce slučajno je kaj ratalo.

SREČNO VSEM KI ČAKASTE NA +++++++++++++++++++

UPS ZGREŠILA TEMO

Pozdravljeni,

Mogoče nisem ravno na pravem naslovu, je pa res, da s fantom tekom enega leta, mogoče malo kasneje načrtujeva naraščaj in bi se rada preventivno posvetovala, povprašala.

Decembra bom stara 25 let, KT sem jemala od 16. leta starosti, Februarja bo 9 let. Nekaj let sem jemala Diane35, a sem zaradi pogostih močnih glavobolov prešla na tablete Yazz, slednje jemljem 4 leta.
Pred uporabo KT sem imela neredno menstruacijo, zato sem tudi pričela z jemanjem teh.
Ginekologinja mi je povedala, da imam policistične jajčnike (ki tudi povzročajo neplodnost, sicer nimam nobenih težav s težo, s poraščenostjo, s sladkorjem, s kožo, tudi pred uporabo nisem imela), januarja letos, pa je odkrila tudi to, da imam pregrado (neplodnost,splav,prezgodnji porod). Včeraj sem prenehala s tabletami, saj bi rada, da se mi telo malo prečisti. Vem, da sedaj tablete niso več toliko škodljive, samo vseeno sem se odločila za ta korak. Zdaj ne vem koliko mi boste lahko povedale, svetovale, saj pač nimate pri roki izvidov itd., pač koliko se razumete v to.
Strah me je, da zaradi težav, ki jih imam, ne bom mogla zanositi ali da bom imela težave s tem. Za pregrado vem, da se jo da odstraniti, to mi je zdravnica povedala, ne vem pa kako je kaj s temi policističnimi jajčniki, so kake druge oblike zdravljenja, da bi dobivala redno mesečno perilo ali se jih da kako pozdraviti?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Mogoče kateri pride prav, tudi za neplodnost, policistične jajčnike, endometriozo…
Pozdravljene. Sama sem imela zelo hudo obliko endometrioze. Diagnozo so mi postavili pri 21 letih. Kasneje sem bila večkrat operirana (sploh nisem več štela operacij – bilo jih je čez 10), partnerja sem poznala pol leta, ko so mi rekli čimprej imeti otroke. Na naslednji operaciji so mi odstranili en jajčnik in jajcevod, kasneje še drug jajcevod in skozi še nekaj operacij polovico drugega jajčnika. Tako, da praktično nobenih možnosti za naravno zanositev. Sva pa začela z umetnimi oploditvami. V sedmič sem zanosila, vendar v zadnjih štiri postopkih sem morala po vsakem postopku na operacijo, da mi ščistijo endometriozo, potem sem po treh mesecih lahko šla zopet na postopek. Ko sem rodila se mi je endometrioza zopet pojavila vendar je nekako mirovala (imela sem tri bule po cca 3 cm). Potem sva z mojim zopet poskušala in odšla še na 4 IVF postopke, vendar neuspešno. Po vsem tem sem slučajno naletela na izdelek vlaknine Skinny Fiber in zgodbe uporabnikov, kateri so napisali, da jim pomaga v raznih zdravstvenih težavah, tudi endometriozi. Sklenila sem da poskusim še s tem (ne vem kaj nisem že vse probala, prehrana, bioenergetik, reiki, homeopatija, čaji,…..) in zadeva se mi je obrestovala. Po dveh mesecih jemanja vlaknin sem imela ravno kontrolni UZ (z mojim sva se odločala za odhod v Prago na darovano jajčno celico in da preverimo stanje, če je vse ok za nosečnost) in moja G mi je povedala, da ni več nobenih znakov endometrioze. Zdaj pa vsi, ki jo imate veste, da se jo ne da drugače odstraniti kot z operacijo. Meni pa so tiste tri bule izginile. Spremenila nisem nič v teh dveh mesecih razen jemala vlaknine. Sedaj je eno leto od tega in za sabo imam uspešno zanositev iz Prage – prijela sta se dva zarodka, vendar SS – enega izgubila v 6 tednu in drugega v 7 tednu. Zopet sem na vlakninah in dva dni nazaj sem imela zopet UZ po prvi M po SS in nobenega znaka endometrioze. Če si katera tule želi pomagat me lahko poišče na FB https://www.facebook.com/karolina.cercek in me kontaktira. Mene čakajo še 4-je zamrznjenčki, ampak srečna sem, ker nimam več te nadloge, ker bolečine so bile neznosne. Srečno :), lp Karolina

Pozdravljene…

Se ena spet z rdecko med nogami.. Kdaj zagnati paniko pri ginekologinji? Sicer poskusava komaj 4 mesec ampak razocaranje pa vedno vecje… :((

Zivjo.

Eno leto poskusanja je normalno obdobje. Potem se “paniko” zazene 😉
Se ne prime v prvo 🙂 potrpljenje in pogumno naprej

Kdor ima težave zaradi psihičnih vzrokov, naj poišče DTC v Domžalah. Ogromno parov poznam, ki jim je uspelo zanositi. Sama sem noseča tri mesece, DTC sem obiskovala slabo leto. Res priporočam…

Pozdravljene

Vem ds je ze dolgo odkar ste pisale dvoje izkusnje glede zanositve sem kr spremljalaa vase komentarje ceprsv nism komentirala ,upam iz srca in vwm zelim da vam uspe da postanete mame ce se niste,tudi jaz sem se matrala leto dni ,po pol leta poskusanja sem sele ugotovila da sploh nimam ovulacij oz.,da so zeli slabe ,menstruacije so mi veckrst izostale in so bile neredne ze od nekdaj,ginek mi je dala klomid da sem pila pa je mal pomagalo ampak ne zadosti pa sem sama nasla pozem tbl fertulip in sem jih pila 3 mesece pisalo je da za ucinek da ti pomaga zanisiti jih moras pit vsaj 3 mesece,potem sem po 3 mesecih nehala pit tbl in ssm zanosila soloh nism vedela nobenih znakov nism imela rszen napetih dojk in spremembe razpolozenja kod pred M,zal se je koncalo z ss v 6.tednu bila sm zalostna ampak ne smem onupati dobto je ze da je uspelo tsko da upam na najboljese,sem se tudi sama ukvarjala z veliko slabe volje vsakic ko je prisla M in negativni testi,vsajo ko je zanisila sm bila vesela samo sem si mislila kdsj bo meni uspelo pa sem se matraala samo eno leto kako je sele vam bilo ampak nikoli ne smemo obupati ,jaz se nism upam da tudi meni uspe in da bom koncno mama,lp vsem skupaj 🙂

Ne izgubite upanja ,vcasih je želja premočna in to večkrat zaustavi zanositev .Prepustite naravi in telesu,da opravita svoje .Manj se boste obremenjevale lažje bo.Morda ne bo naslednji mesec niti čez dva ali pol leta ,bo pa kasneje .Poskusite opustit kontrolo nad tem kdaj se bo zgodilo saj to še bolj ustvarja pritisk na vas same in vedno znova razočaranja,ko nastopi menstruacija. Zgodilo se bo,ko boste najmanj pričakovale 🌞

New Report

Close