Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost zanositev, nosečnost… kdaj bo uspelo?

zanositev, nosečnost… kdaj bo uspelo?

Če maš zmešane hormone pol je maca res najboljša zate, pa tudi Vitex jih poštima, baje….Za vitex mi je celo kolegica rekla, da bo tudi ona začela jemati, čist tko za boljše počutje, ker se ne trudi zanositi…

Drugače pa za maco sem nekje brala, da ne učinkuje takoj, da so vidni rezultati (urejena M) po 6 mesecih jemanja….tko kokr vsaka stvar, ne more kar takoj učinkovat, da se telo navadi pol pa povečaš vnos…kokr sm jst razumela! eni pravijo, da je čaj smrdljička tudi zelo v redu pri neplodnosti…
Ah, cicmiska, tud jst sm včasih žalostna, včasih pa prov hvaležna Bogu, da sva še sama pa da še lahko uživava, ali nekaj takega…plus tega noben v družini sploh ne ve da nama ne uspe zanositi in je mogoče malo lažje, ker ni pritiska, razen v moji glavi… 😀
drugače pa tudi moja ginekologinja pri meni ni nič takega odkrila, skos je blo vse redu razen sum na septum, ki naj ne bi bil problem…v leonišču je pa ginekolog odkril PCO in nobenega problema s septumom…a sta vidva že v postopku?
jaz sem začela res gledat na prehrano…zmigala sm rit na TNZ…pa bomo videli kako bo ta mesec z M 😉
Tud jst upam, da je bil tvoj test neresnišen 😀 naj ti ravno vera pomaga na poti do uspeha…mogoče enostavno še ni prišel tvoj čas da bi postala mamica…vse je za nekaj dobro, sigurno! 🙂

Prav luštno te je brati, nekako me spominjaš name v nekaterem delu. Recimo tu, da včasih sem tudi sama vesela, da lahko še mal uživam. Sej se res vse zgodi z razlogom. Ne midva nisva v nobenem postopku, bi rada najprej poštimala pri sebi, ni še rečeno, da ne morem zanosit, pa pravijo tudi da najmanj eno leto je potrebno pokušat, tko da midva sva če bo bo.. ne vem, ni tko resno. Je pa res, da niti midva ne omenjava nobenmu o tem, tko da, kot si ti rekla, ni pritiska pametnih okoli naju 😀 bom se posvetovala s svojo ginekologinjo, pa bom vidla kaj bom še poleg jemala. Bi pa bla vesela, če boš sporočila kako je vplivalo nate vitex 😉

Hehe, 🙂 me veseli, da me je luštno brati 😉 sem pač kakršna sem 😀

Men je čist super, da skoraj nihče ne ve, sploh ker sem otrok iz družine, kjer je treba vse podrobno razlagati…. mi prav paše, da bo, ko bo, nosečnost za vse iznenada in šok..hihi, rada presenečam! 🙂

Bom poročala o vitexu ni problema, ko pridem do njega… 🙂
Glede postopka pa itak G ne da naprej, če ne mine eno leto. Nekateri dajo še klomifen preden te pošljejo in je v dostih primerih zelo uspešen že prvi mesec jemanja! upam, da vama kmalu uspe, brez postopka 🙂 držim pesti!
Poročaj o maci (kako bo ta mesec z M… 🙂 )

Sporočim na tej strani 🙂 sem vesela, da obstaja stran, kjer lahko najdeš kej zase in da ste tudi vi taki, ki radi delite svoje izkušnje 😉

Vse te pripomočke, ki so jih in ki si jih ti (če te lahko tikam) sem si zapisala na listek, pa se bom z mojo G pogovorila kako pa kaj.

Veliko veliko sreče vama želim s presenečanjem 🙂

Lahko me tikaš, seveda 🙂 saj smo same mladenke tule gor… 🙂
Z veseljem delim svoje izkušnje in oporo, ko udari kriza 🙂 tudi sama sem se že dosti naučila od punc, ki so pisale na teh forumih…. 🙂

Danes sem tudi jaz dobila MACO, ogabna je na fertik, komaj sem jo spila….bljek!upam, da ima učinek, da je vsaj en bom pila za brez veze 🙂 hehe…

Hvala za srečo pri presenečanju 😀 hehe, se bomo potrudili na max…tebi pa enako veliko uspeha želim… 🙂

Sem čakala, da boš komentirala MACO 😀
Da ti ne omenim, da ko sem jo jaz prvič spila, sem skoraj bruhala .. Nato sem poklicala bivšo sošolko, ki mi je omenla, da si je ona dajala v sokove in spila, tako si jaz zdaj dam tri prste ledenega čaja in žličko mace in spijem na ex, drugače mi ne gre.. sem se pa po treh mesecih navadla in na vonj in okus. Baje, da temnejša kot je maca, bolj je zdravilna itd. 😉

Aja, bolj kot je temna boljša je?hmmm, ne bi vedla, ker nobene druge nism vidla 🙂 sem pa brala, da je ta, ki sem jo naročila prav iz Andov, posekana na 5 let in to…..bomo videli…men je šlo tud kar na bruhanje, sploh ker sem celo noč bruhala zaradi migrene in mi tale MACA zjutraj ni prav nič pasala, tist vonj ko sem jo odprla..bljeeeek 🙂 ! Sokov ne pijem tko da sem si jo s šumečo tableto zmešala in rezultat res ni bil nekaj vabljivega..sam če bo učinek dober, pol bom pozabla da je ogabna… 🙂 hehe

Ti jo že tri mesece piješ pa maš še vedno neredno M….

Aja, za Vitex sem pa zvedela, da so učinki, ko začneš piti, kmalu že vidni 🙂 imajo jo v holistic.si, dobiš za 2 meseca kapsul plačaš pa 45 eu… 🙂 men se ne zdi drago, kaj misliš?

Dobro jutro 😉
Upam, da si se že navadla na maco in da je migrena za tabo. Jaz sem maco kupila v trgovini z naravnimi izdelki, bom pa, ko jo porabim to, probala naročit kje drugje.
No, sej ni važno s čim se popije, ampak sam da se 😀 jaz si še nekako “zaprem” nos, ki drugače bi blo grozno to vsako jutro prenašat…

E ja, samo enkrat mi je M prišla za prav, zdaj je spet nimam 🙁 ko bi vsaj vedla vzrok.

Ni drago ne, sej po posvetu z G si bom vrjetno še kej vzela. Ko bi rad rešil težave, vzameš skor vse 😉 sam da pomaga.

Hei…. 🙂

[center][center]Po dveh dneh gledanja samo naravnost in brez obračanja oči je migrena le za mano, jup… :/ katastrofa!

Za maco boš videla, kje je boljša, jaz sem brala, da jo nekateri proizvajalci ne gojijo pravilno, tako da, je tudi s tem problem (kot z vso običajno prehrano v trgovinah), da dobiš “ta pravo” maco…. na http://www.maca.si naj bi imeli pravilno gojeno….je pa res, kot si rekla, da človek vzame skoraj vse, samo da bi pomagalo….veliko pripomore že samo, da verjameš… 😉

Z G boš pa že videla, mislim, da sta vidva še preveč na začetku, da bi se lahko pokazalo kaj je pa kaj ni… 🙂 super pa je, da si že zdaj poskrbela za boljšo plodnost 🙂

Oglasi se še kaj, da kakšno rečeva 🙂

Hei……

Javljam se, da povem, da sem ta mesec spet dobila M sicer 6 dni zamude kot prejšnji mesec…
Verjetn bo moja objava reklama za maco 😛 Pijem jo od 5.10. in kar ne morem verjeti, da je možni učinek že tako kmalu…glede na to, da sem imela v septembru postavljeno diagnozo policističnih jajčnikov in to obeh je skoraj nemogoče, da bi kar čez noč dobila redno M brez pomoči….
Če pomaga MACA, potem je res odlična….ogabna ampak učinkovita 😉

Morala sem deliti to na forumu, verjamem, da je kakšna neodločna in ne ve ali bi naročila Maco ali ne pa ji bom mogoče s to objavo pomagala do odločitve 🙂

Zdaj pa v nov mesec in novo oplajanje 🙂 hehe

ursaula, katero maco si pila? V prahu ali kapsulah?

Jaz sem preko neta naročila (mislim da iz Anglije) maca kapsule ampak se je mojemu želodcu strgalo od bolečin. Očitno so premočne, pa še tako imam probleme z želodcem. Zdaj pa ne vem ali naj probam z drugimi kapsulami ali naj kar obupam nad tole maco 🙂

Jeeeej, čestitam 🙂

Jaz jo pa še kar čakam in čakam 🙁 Meni je tudi moja G 11.10.12 povedala, da imam en jajčnik poln cist, drugi manj, kakšnih pa nisem niti vprašala. Dobila sem tabletke, ki sem jih jemala 10 dni in zdaj naj bi prišla, tko da upajmo da se pojavi. V Maco imam upanje, ampak glede na trenutno situacijo, zgleda da je meni samo na začetku pomagala 😉

neee obupat nad ničemer. Moje mnenje je, da če ti kapsule ne pomagajo se obrni na drugo, to je prašek. Sama imam tudi težave z želodcem in so mi vedno odsvetovali kapsule ali šumeče tablete. Prahec si narediš 1x na dan, kapsule pa baje moraš več spit, ne samo eno.

g.g. pila sem MACO PREMIUM, to je prah, sicer je ogabna, kakor sem omenila že stokrat 😀 ampak zgleda neki že je na tem…danes sem si naročila spet novo porcijo na http://www.maca.si Niti ni draga, cenejša kakor v trgovini…pa maš jo za cca. dobre 3 tedne…(2čajne žličke/dan spiješ zjutraj)
kakor je rekla že cicmiska vsekakor ne smeš obupat!kateri dan je težje, drugi dan spet lažje, ko si poln energije misliš, da bi lahko kar sama tisti moment zanosila 😀 hehe….tako, da drži se, stay optimistic 😉
o kapsulah mace nimam pojma…
z želodcem sem imela pa tudi sama probleme, čeprav zadnje časa ne več…ne vem, če je vplivala na to Maca ali kaj drugega…jaz bi ti priporočila, da vzameš MACO PREMIUM in probaš…
pri problemih z želodcem ti lahko priporočim, da zjutraj na tešče spiješ dcl ali, če ga imaš rada, 2dcl mleka. Meni je tudi to pomagalo, da sem malo omilila bolečino, ker mleko naredi nekako oblogo. pred tem me je pa zvijalo non stop, ko sem bila lačna, ko sem jedla, ko je želodec prebavljal hrano…nobene tablete mi niso pomagale, razen Ultop, ker so bile tako močne, da sem po njih zaspala…. 🙂 zdaj pa tudi šumeče magnezijeve tablete pijem 3x na teden po treningih in nimam nobenih težav z želodcem… 🙂
aaaam, lahko probaš še čajček rman, niti ne vem več za kaj je dober, mislim, da podobno kot maca, samo da vpliva samo na menstrualne težave…zgoogli rman, da boš kej več zvedla 😉

cicmiska ja menstraaa…spet sem je bila tako, tako, tako zeloooo vesela 😀 bolelo me je vse k pr norcih, koščki menstre so tekli iz mene,, jaz pa vsa navdušena in srečna….yeeeey!!! 😀
praviš, da si bila pri G…našla ciste na jajčnikih..maš PCO (policistične jajčnike) ponavadi se naredijo zaradi prekomerne telesne teže, neko maščevje se ovije okoli jajčnika in to ti pokvari cel sistem MC…lah pa da maš une druge ciste k pa same počijo…nvm, nisi nič omenila težav z kilogrami 🙂
men je skratka G najdu oba PCO jajčnika pa je M vseeno prišla 😉 plus tega mi je pa moja G prejšnji teden rekla, ko sem bila vsa obupana pri njej, da je zanositev možna tudi s PCOjem 🙂
tako, da nikoli ni čas za obup 🙂

Hvala za info, bom naročila tole v prahu pa bom videla. Upam da pomaga 🙂

aja…. g.g.mleko piješ mrzlo 🙂 toplo ti ne priporočam, ti bo še bolj razdražilo želodec 😉

A si maco mešala s kakšnim sokom, da si potem lažje spila?

g.g. ni kej za informacije, če te bo še kaj zanimalo se lahko obrneš name… 🙂

za maco sem pa zelo težko našla sok s katerim bi mešala, ne pijem nobenih sokov, ker so vsi umetni 🙂 zdaj sem našla 100% pomarančni sok s katerim spijem brez problema, sploh ne čutim okusa (maca ima prav en svoj vonj in okus, na bruhanje mi je šlo vedno, ko sem jo pila) …mogoče sem se ga navadila, možno pa da je sok močnejši. 🙂

srečno 🙂

Ok, hvala 🙂

Sm smotana, ker nisem vprašala, ampak kar sem vidla in mi je pokazala G so ble črne pike notri v jajčnih. Tko malo izkušenj imam s tem, tko da ne vem povedat. Nimam problemov s prekomerne teže, je vedno ista, s tem hočem povedat, da ne niha. Mi je pa dala vzet kri, da vidimo kako je s hormoni. Jst se bojim, da se vse to z mano dogaja, ker sem dobila aprila inekcijo proti alergijam, je pa ime Diprofos. Hvala bogu nisem vzela vseh 5 inekcij, ker bi po dveh že lahko staknila osteoporozo. Ampak mi je dr. ORL-ja omenil, da 6 mescev ne smem poskušat zanosit .Po enekciji 5 mescev sploh nisem M dobila 🙁 Čista polomija. Upam na MACO, čeprav jo jaz spijem z eno žličko, ti pa praviš da daš dve. boooo

New Report

Close