Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja zakon o preprečevanju nasilja…

zakon o preprečevanju nasilja…

Preberi post NeveM z dne 06.02.2008, 15:40, pa boš videla da ni govora o nikakršnem metanju kozarca iz ihte.

Seveda je razlika. Tudi jaz sem naučila hčer, da se npr. daljinca, hrane, … ne meče po tleh, lahko pa vrže kakšno igračko (ki ni nevarnosti, da se razbije), kocke, … Poanta je v tem, da ni treba skoz nekaj omejevat, da so določene stvari, ki niso niti najmanj pomembne, so pa stvari pri katerih ne popustim niti za milimeter. Pa mi uspeva, z lepo besedo, ne z nasiljem nad otroki.

Tinchi

Tudi jaz na svojega ne kričim histerično,jaz ga samo pogledam,ko gre čez vse meje in točno ve.
Če pa pogledam njegovega očeta,mu pa dete serje krepko po glavi.
Red mora bit,vedet se mora kaj se sme in česa ne,vendar vedno z razlago zakaj je temu tako.Ko je bil manjši sem ga pa tudi po riti,ne fejst ampak samo tako v vednost,da uboga on mene in ne jaz njega.

Pa kaj si ti res tako zelo nepismena????????????

Sploh nisem pisala, da je meni polil, ampak je pri svojem očetu polil in doživel njegovo kazen. Pri meni je že neštetokrat polil, pa se v to sploh ne poglabljam. Pač pobrišem gor.

Sem pa napisala, da sem ga po nešteto opozorilih in prošnjah in poskusih kompromisov, odnesla stran od štedilnika na katerem se je cvrlo olje in ga z roko po riti, naj se drži od štedilnika (pa to se ni zgovilo prvič, ko se mota okoli štedilnika). Mali je pač povsod okoli mene, ko grem na stranišče, ko se tuširam, ko berem, kadarkoli pač. Nikjer ni panike, ampak vroče olje, plinski štedilnik in njegova vztrajnost in radovednost, pa so strupena in nevarna kombinacija.

Sploh pa…bolj kot berem, sploh ne razumem, kako lahko tak površno bereš in kar nekaj sodiš. Torej sploh ne naslikaš prave slike in govoriš o napačni uporabi barv?! Hmmmmm

Naj ga še enkrat navedem, da si boš bolje prebrala.

nevaM: zunaj je lep sončen dan. poglej skozi okno in globoko vdihni. 🙂 pusti tinchi, ona je itak sposobna pisat samo o nasilju, drugih stvari v njenem življenju itak ni (poglej, na katere teme se oglaša).

… me zanima kako “pametna” bo, ko bo njen mulc imel 13 let. to bo zanimivo 🙂

pa še to: moj otrok je do zdaj dobil z roko po riti največ 10x. Je že toliko brihten, da se lahko z njim vse zmenim. Ko bi ga videla, bi vedela o čem govorim. Na njem ni nobenih sledi o kakršnemkoli nasilju iz moje strani. Malček je živehen, radoveden, prijazen in nadvse priljubljen. Kaorkoli pride očara vse okoli sebe. Ve, da je on Sonce, zase in zame. S tem, ko sodiš o drugih, ne da bi jih poznala in predvsem ko sodiš ljudi in ne njihovih dejanj, največ poveš o sebi.

katarina, še volkovi vedo, kdo je alfa in koga je treba ubogati. alfa ne uporablja nobenega nasilja, ampak je nagonsko določen red. Nekateri pa v naši družbi ustvarjajo anarhijo, potem ko vlada total kaos, pa kažejo s prstom na šolo in državo.

pa sploh pa…pri nas je megla in oblačno :-(…pridem k tebi!

neva ne vzemirjaj se preveč, za ene je žuganje s prstom že huda oblika nasilja,ki ga je treba takoj prijavit sončni upravi..
in kaj dobimo na koncu,da je otrok komandant celi familji..potem pa jok in stok..vse sem ti dala,vse naredila zate,nikoli te grajala,še s prstom ti nisem požugala..ccc

nevaM: tukaj sije sonce. ufffff kako je lepo. 🙂

sicer pa … ti si tvojega po riti, Tinchi pa svojemu reče, da ga ne bo imela rada, če ne bo priden. 🙂 al pa nardi žalosten obraz, če je ne uboga. pa smo si bot. ena izvaja fizično ,druga pa psihično nasilje. katero je hujše? 🙂

prid k men, se boš mal posončila.

Ja, razkuri me, s kakšno lahkoto ti pišeš o nasilju, zato se vedno oglašam na kakšen post o nasilju, ker ga ne toleriram. In sem ponosna na to, da lahko opozorim tudi tebe na to, da je nasilje nesprejemljivo tako do otrok kot odraslih. Kar posmehuj se, sama o sebi največ poveš tako. Res je lep dan ja, brez nasilja. Tebi je lep dan, otroku, ki je pretepen pa verjetno malo manj.

NevaM: s tem zadnjim postom pa si tudi pokazala kaj si… in kakšen red je potreben v tvoji hiši, samo zakaj vraga si se tolk opravičevala in pojasnjevala v prejšnjih postih?

Tinchi

A te lahko prosim, da mi citiraš stavek, ali del posta, v katerem si ti razbrala opravičilo? Pojasnila so pa posledek debate. Se ne strinjaš?

pa ups, ups, ups….a si postala verbalno nasilna???? to tudi znaš, al kaj? :-)))))))))))))))))))))))))))

Neva………gremo raj na kavico. :)))))))))))

pridi do mene, če boš morala na teren, pa spijema kako, pa še rečema zraven. pa še zbutama se lahko, če češ :-)))))))))))))))))))))

Tinci mislim,da res pretiravaš s tem nasiljem.Ne ena ne druga nista nasilnici,otroke vzgajata po svoje,tako kot mislita da je prav,to da pa nikoli ni prav pa vsi vemo,ker popolna vzgoja ne obstaja,je ni..se motimo,delamo napake in se na njih tudi učimo.

Kako z lahkoto govoriš o nasilju, samo verjetno te še nihče ni prebutal ne? Ker če bi te, bi verjetno malo zbirala besede in bila malo bolj občutljiva na to temo. Sočutje tudi ni tvoja beseda ne? No, sočutje se mora razvijat od rojstva dalje, pri tebi se očitno ni, kar ti ni ravno v ponos! Pa isto prenašaš na otroka, na žalost.

Tinchi

A to meni ali nevi?

TINCHI: draga moja, tko kot sem bila jaz kot otrok namlatena, ti nikoli ne boš, zato ne pridigaj in ne delaj iz muh slona, ker pojma nimaš kaj je kdo od nas preživel.

jaz imam še vedno posledice zaradi pretepanja, ki se danes odažajo v nenadzorovanih gibih, ko kgo dvigne roko. tako da zelo, ampak zelo zelo dobro vem, kaj pomeni tako fizično kot psihično maltretiranje. in zato tudi znam ločit med nasiljem in tem, kar počnejo mame, ki otroka po roki ali po riti ali postavijo v kot, da se ohladi. ti pa očitno tega ne ločiš.

mimogrede: ker si že tolk protinasilna. zakaj, misliš, ima država zakone, policijo, zapore? ker smo nenasilna družba?

hahaha, no ta je pa dobra. Zdaj v svoji zanesenosti in prepričanosti v svoj prav, ne poznaš samo moje trenutne osebe, temveč vso mojo zgodovino. hahahahaha.

Redke so tiste, ki vedo, kakšna preteklost govori iz mene. In še redkejše so tiste, ki bodo to še izvedele. Rečem lahko samo to, da moj otrok še muhe ne ubije, pa ne zato, ker bi ne utegnil, ampak zato, ker mu ni nič naredila in ni prav, da prizadeneš tiste, ki ti niso ničesar naredili….

TPM verjamem, da NevaM ni nasilnica, za Katarino pa ne dam roke v ogenj. Nasilje pa je nasilje, prej ko se bomo začeli kot družba tega zavedati, boljše bo za vse otroke in odrasle. Zato pa je tako. Mene je treba napast, ker ne zagovarjam nasilja. To je samo dokaz, da nasilje je in se ga še vedno tolerira. Tebi se zdi, da pretiravam, ok. Meni pa se ne zdi, tako pač čutim. Sem pa že enkrat prej povedala, da nasilje ni del vzgoje, nasilje je prepovedano in kaznivo in je družbeni problem, ne problem in stvar ene matere.

Tinchi

potem je kaznivo tudi tvoje prihično nasilje tukaj. 🙂

New Report

Close