Najdi forum

Začnem 20. 8. Se kdo pridruzi?

živjo.

imam eno vprašanje: kaj naj jem za zajtrk? jem jaboke, ali pa ovsene kosmiče.. in tu se konča.. kaj pa bi lahko dala na polnozrnat kruh? kakše zelenjavne namaze ali kaj?

kaj si pa lahko nosim v šolo kot malico?

hvala!

xdora, odvisno kaj ti paše sedaj če ti bolj pašejo sladke stvari lahko poješ recimo eno tisto bombeto polnozrnato z namazi od Nutelle, do sirovih namazov, marmelad vse živo. Jaz včasih jem tudi čokolino če mi zapaše ali pa dobra stvar je tudi mlečni riž, ali pa angleški Poridge, lahko si narediš tudi polento z malo mleka za zajtrk. Ali pa klasični slani zajtrki recimo jajček na oko pa kakšno piščančjo hrenovko popečeš ali vegetarijansko zraven. Ali si pa naredi špansko omleto to je zelenjavna omleta, priprava je zelo podobna kot pri navadnih palačinkah. Jaz si včasih naredim carski praženec/šmorn’ je zelo fajn zadeva in v maso dam potem kar mi paše. Ko delam sladkega dam eno malo žličko sladkorja, cimet, esenco ruma ali vanilije, kokos, če delam pa slanega pa dodam zeliščno sol, poper, svežo baziliko, peteršilj, podobno kot pri španski omleti. Za zajtrk lahko ješ precej, ne se prenajesti samo lahko si privoščiš recimo tudi ene 5 palačink pa gor daj kakšen namaz. Se ne boš zredila, važno je da ne ješ zvečer, tam nekje po 7 uri ni ravno dobro.

Ne vem za v šolo, si lahko kot malico prineseš kakšen tekoči jogurt da se ga lahko izpije brez uporabe žlic. In pa kakšni riževi krekerji za zraven. Ali pa tekoči jogurt + banana/jabolko….Sendviči kot malica so že tako prežvečeni, če si jih boš delala si kupi recimo toast polnozrnati pa daj notri recimo kakšen polnomastni sir, kumarice in to je to, za zraven še kaka banana in boš sita. Pa pij pri vsakem obroku vodo ali nesladkani čaj.

xdora Za zajtrk lahko ješ praktično vse kar ti pride na pamet – sploh če imaš zajtrk bolj pozno. Osebno se izogibam samo salamam, paštetam, hrenovkam in doručkom in podobnim zadevam.
Malica v šoli pa je lahko večji problem. Jogurti, skuta, sadje, kakšna zelenjava, ki jo lahko ješ brez rezanja ( paradižnik, paprika, korenček, kumare, kakšnen list solate…), prepečenec, kakšni Crispy kruhki, sendvič s pečenim mesom in kakšno zelenjavo, kakšna tuna v konzervi, testeninska solata ali pa solata kar tako mogoče z dodatkom kakšnega trdo kuhanega jajca, hladen mlečni riž ali zdrob, šmorn…. Rabiš pa seveda primerno in kvalitetno plastično posodo, ki se dobro hermetično zapre in primeren pribor.
V bistvu lahko tako kot doma ješ veliko hladnih stvari. Drži se načela, da zjutraj in za dopoldansko malico ješ veliko, za kosilo malo manj, večerjaj pa skromno.
Saj veš : ” Zajtrkuj kot bogataš, kosi kot meščan, večerjaj pa kot berač.” Pa seveda voda in nesladkan čaj – nabavi si termovko, da si boš tudi pozimi privoščila topel čaj. Ja to bo pa že luksuz, ki si ga danes lahko privoščiš.

Ko danes pomislim kako je to vse na easy – imaš vprašanje – ga tipkaš na forum in dobiš kup nasvetov. Ali pa strička Googla vprašaš za nasvet.

Ko sem jaz hodila v srednjo šolo sem bila brez zajtrka ( vstajala sem ob 5.00), brez šolske malice ( sendvič na sendvič- bljak) , če je bil denar sem si mogoče spotoma v trgovini kupila kakšne prigrizek ( spomnim se Super čokoladke in kakšni Smokiji) ali burek, kosilo je bilo ob 16.00, ko sem prišla domov, večerjala sem pa kakor kdaj. Kakšnih 5 obrokov dnevno in zdravo prehranjevanje! Nihče tega ni učil, nihče se v to ni poglabljal. Ker večinoma dlje kot do tiste prehrambene piramide nihče ni prišel. Pa tudi doma se je kuhalo kar je pač letnemu času primerno bilo na razpolago. Kakšno pravilno kombiniranje obrokov!

hvala za izčrpne nasvete 🙂

zdaj si kombiniram zajtrik (ob 6h) z malico(okoli 10 – 11h), npr. če imam za zajtrik sadje, imam za malico kakšo tunino solato, ali pa polnozrnat kruh s polmastnim sirom ( 😉 ) … če je pa zajtrik bol obilen (jajčke al pa kaj), pa imam za malico sadje in jogurt.

ko pridem domov imam kosilo, okoli 3. ure, okoli 5. al pa 6. ure si pa spijem kapučino. ali je s tem kaj narobe?

hvala za odgovore, ampak res potrebujem nasvete glede prehrane kar je velika ovira za mene..

(152cm 55kg)

xdora meni se zdi tvoj jedilnik normalen, ješ 4 obroke dnevno. Bodi kar disciplinirana dalje in jih ne izpuščaj. Mogoče edino to da se odvadiš dajati sladkor če ga daješ v kapučino, čaje in ostale napitke. In tudi obroke ješ pravilno na 3-4 ure, pa če piješ mleko pij tistega z 0,5 ali 1,5 maščobe pri jogurtih pa podobno, ne rabi človek tistih 3,5 maščobe. Pa tako kot si napisala da tudi sama zaključiš s hranjenjem ob 6, je dobro da se nekje po 6, 7 uri ne je več ali pa vsaj 2-3 ure pred spanjem da se neha. Kar tako dalje, boš za novo leto že lahko oblekla kako sexy oblekco za na zabavo:)

oh, super! ja, sladkorja v kapučino ne dajem, v čaj se pa tudi navajam in mi kar paše 🙂
upam da res, da bom na maturancu sijala, juhu! 🙂

hvala!

Živjo! Popolnoma sem zginla iz obličja zemlje. 🙂 Začela sem z novo službo in se mi je ritem zmedel. Pazim še vedno na prehrano in delam vaje za trebuh, ker imam čist oslabljenje mišice. Pazim, da zvečer ne jem. Kruh jem v večini primerov samo za zajtrk. Lovim se pri večerjah, ker ne želim jest sploh. Ampak imam urnik tak, da večkrat delam od 12h do 18h in sem potem lačna kot volk. Gledala sem v Mullerju beljakovinske napitke – kaj menite o tem?

Miis o Zakaj pa bi kupovala beljakovinske napitke, če lahko res vse potrebne beljakovine iz hrane dobiš? Saj veš najosnovnejši vir beljakovin so meso, jajca, mleko, sir, soja, jogurti….. Si mogoče želiš mišično maso povečati. V tem primeru priporočam malo več telovadbe za določen sklop mišic.
Večerje ni vredno spuščati – ne vem zakaj se sploh trudiš da bi jo preskočila? Če si za večerjo lačna kot volk to pomeni, da čez dan premalo ješ. Imaš dve izbiri – čez dan več jej pa boš za večerjo pojedla res malo. V kolikor čez dan zaradi kateregakoli razloga ne moreš več jesti vsaj to pazi, da zvečer ne ješ ocvrtih, mastnih jedi in seveda vse delikatese ( hrenovke, klobase, salame) ter visokokaloričnih namazov ( majoneza, tatarska omaka, paštete..).

Držim se načela, da večerjam res “kot berač”.Na srečo sem tak tip človeka, ki ima rad preproste jedi s čim manj sestavninami in pripravljene kar se da enostavno. Moški del večerja po svoje, najraje jima jaz kaj pripravim, da je čim bolj zdravo in neobremenjujoče za trebušček. Seveda pa ne morem pričakovati, da večerjata kot “piščanček” kot mi ljubkovalno kadar pravita, ko vidita kaj in koliko imam na krožniku. Pa kadar pecivo, potice ali palačinke pečem tudi to v omejenih količinah jem. Saj dobrot res ne pečem vsak dan, tistih 1x – 2 na teden pa ne more škodovati, ali pač?

Cencha, hvala za nasvete! 🙂 Jst morem zgubit predvsem trebuh, ker se mi zdi, da je vseh 10,15 kg viška ravno na tem mestu. :/ Zaradi operacije imam mišice čist zanič in vse povečeno. Delam vaje iz sklopa Slim in 6 in 10 minute trainer – vzamem one za trebuh. Upam, da mi bo uspelo iz kdaj še laufat. Ne vem, vedno imam filing, da me vsi gledajo!! Ker ženske, ki tečejo po Rožniku so vse v Adidas/Nike/… opremi. Vse tipitop. Malo da ne naličene. Vse miljon kondicije… Potem pa jst. Žalost na dveh nogah. Rdeča v glavo in zadihana. Predvsem pa ne tipi top, ampak v pajkicah iz Mane! :))) Zima je tak fajn čas za hujšanje, ker so puloverji in majice, ki zakrijejo špeh. 🙂 Poleti je vse skup bolj vidno. Hehehe…

Miis a tečeš zaradi njih, ki so oblečene v fancy opremo, ali zaradi sebe? Tek ni modna revija, tudi tiste pajkice iz Mane so čisto O.K. Vedno imej v glavi, da to delaš zase in samo zase! Kmalu boš imela tudi ti več kondicije – samo pogumno in VZTRAJAJ.

Mah, sej vem. Še vseeno se mi zdi, da me vsi gledajo in kar ne pašem tja. Mam občutek, kot da si vsi mislejo: “Ah, jst laufam, da bom še lepša, ta bajsa pa misle, da bo shujšala. Muahahah!” Mal karikiram. 🙂 Sem si danes kupla kasule z jabolčnim kisom v DMju. Vem, da čudežev ne delajo. Predvsem sem jih kupila zarad vseh pozitivnih učinkov kisa in vitamina C. Če bodo pa kakorkoli pomagale pri izgubi maščobe pa še tolko boljš!

cencha, ti si res ful uredu ženska, a veš to? 🙂

Miis: Lepota je zelo realativen pojem. Važna je tista notranja lepota, da v prvi vrsti spoštuješ samega sebe, potem pa tudi vse okoli živo in neživo okoli sebe. Tukaj pa kile ne igrajo bistvene vloge. Glavo gor, vztrajaj in vztrajaj in še enkrat vztrajaj s tekom – ne glede na letni čas in vreme. Verjemi, da uspeh ne bo izostal in na pomlad se bodo vsi za teboj obračali, ko te bo že na pogled manj skupaj.

Ja tiste tabletke in DM-a pa……..saj veš kakšno imam mnenje okoli tega. V veliki večini ti izvlečejo denar iz žepa. Drži se raje naravne medicine – kaj pa je s tem narobe če zjutraj 1/2 ure pred zajtrkom spiješ kozarec mlačne vode z dodano veliko žlico domačega jabolčnega kisa? Kemije je ziher manj kot v kupljenih kapsulah, poleg tega se ti bo pa še prebava malo bolj uredila če imaš težave z zaprtjem.

cencha: Kapsule sem kupila predvsem zato, ker mi jabolčni kis tako smrdi, da se mi želodec obrača. Sem poskusla tudi tako, da sem nos zaprla, ampak ne gre. 🙁 Sem si že hotla kupit Ašičev kis z medom, ampak je drag kot žafran in mi je škoda dat € za nekaj, kar ne bom po grlu spravla. Kakor sem rekla – ne obetam si čudežev. 🙂 Mi je pa zima res boljša za hujšanje, kot pomlad/poletje. Ne vem zakaj. 🙂 Sej počasi gre, ampak preveč počasi. 🙂 Nikakor pa se ne bom posluževala kakšnih ketonskih diet, Nupota ipd. Pazim pri kombiniranju prehrane in gibanje. Edinokrat, ko sem ful shujšala, je bila po sredi huda bolezen. No, ta način ni preveč fajn. Je učinkovit, ampak ni ok. :))))))))

Meni ves kis smrdi, da je joj – tako, da te čisto razumem. Je pa zima po moje res boljša za hujšanje. Ker nas zebe telo začne maščobo kuriti, da se segreje. To je dokazano res. Samo kaj ko smo tudi več doma in posledično večkrat hladilnik in štedilnik obiščemo – pa še prazniki so vmes. Ob pomanjkanju poletnega sadja in zelenjave tudi bolj kalorične jedi kuhamo. Kar poglej, a ti kislo zelje in krvavice pridejo poleti na misel, da bi jih jedla. Kot ti tudi pozimi na pride na misel, da bi za kosilo samo eno sklado “plastičnega” paradižnika pojedla. Meni pa sploh ni pomoči, ko poleg tako rada še slaščice pacam – na srečo imam dovolj odjemalcev 🙂 in zame malo ostane.

Sem popravla svoje kg. Je pa tako, da mi teža niha med 79 in 80. Zato sem napisala enko povprečje. :)))

Živjo, punce!
Upam, da ni prepozno, da se vam pridružim. Nekaj malega besed o moji zgodbi in tem, kako sem vas našla – v osnovni in srednji šoli sem se precej ukvarjala s športom, tako da mi kilogrami nikoli niso povzročali preglavic. Potem pa je prišla poškodba kolena, sledila je operacija..in tako sem se ‘zasedela” in pridelala obloge. 🙂 Z njimi se spopadam zadnjih nekaj let, a bolj kot ne neuspešno..sicer se ne poslužujem posebnih diet, ampak poskušam po načelu več manjših obrokov + veliko rekreacije (tek, hribi, kolo). Moj problem so predvsem sladkarije – v šusu lahko zbašem celo tavelko Milko 🙂 in pa, da si v poplavi vseh obveznosti ne vzamem časa zase. Tako da, evo, sem se danes odločila, da si poiščem nekaj podpore, da bo stvar lažja. Jutri začnem, v ponedeljek pa, tako kot imate v navadi, tehtanje, potem pa javim svoje številke! 🙂
Pa lep vikend vam želim!

Punce, živjo!
Nov teden je. Kako vam gredo kilogrami? Jst tukaj nimam vage. 🙁 al pa 🙂

Sem pa ponosna, ker sem danes kupila nove kavbojke, ki so manjše številke. 🙂 Wuhu!

Prav tako pa POČASI začenjam s telovadbo. Po Slim in 6, ki je res fajn, ampak rata obupno monoton, sem se odločila za 10 minute trainer. Čeprav je skoraj neverjetno, se v 10 minutah prešvicah. Plan je narejen tako, da si sam izbereš, koliko minut boš telovadil (10, 20 ali 30). Za prvi dan se vzela 20 minut, ker se bojim muskafibra jutri. Priporočam ga vse, ki nimate časa (ali denarja) za fitnes, aerobiko ipd. Pač delaš doma, ko imaš čas. Deset minut na dan ga ima pa vsak, je tako? Sicer kaže nore rezultate, ampak je zraven še njihova Shakeology (nekej taga). Skratka: moj plan je, da se držim neke zdrave hrane (s padci:) in vsak dan vsaj 10 minut te telovadbe. Poglejte si same pa presodite, če vam ustreza. 🙂 Sem brala na internetu, da dejstvo, da rabi telo 40 minut preden začne kurit maščobo, me ”mal” straši. Kako je s tem? Ker ta tipček v 10 minute trainerju pa pravi, da to ni res in da je potrebno samo 10 minut pravilne vadbe. Hmmmm. 🙂

Ok, pupe! Ponosna sem na vas in to iskreno, ker se vse trudite!!

Kot, da bi brala sebe…pa še leta so ppodobna…Pri meni isto, oš in sš veliko športa, potem operacija in faks in kg gor…seveda pa so sladkarije glavna atrakcija. 🙂


Jaz sem tudi brala, da je potrebno vsaj 30minut delat, da začne telo delat-srce hitreje biti. Nekateri športniki celo pravijo, da 1 uro…Mislim, da je za kurjene maščob pomembno kako visoke impulze imaš-po končani vadbi, se s sprsti dotkaneš žile na vratu, ali na roki (zapestje) in šteješ število utripov v 10ih sekundah in množiš s 6. Mislim, da je med 120-160 pokazatelj, da takrat telo dela.

New Report

Close