Najdi forum

Tole z različnimi okusi je samo vljudnostna tolažba. Vzemeimo primer. Imamo 2 ženski in 6 moških. Ena ženska je 175 cm, suha, veliko oprsje, lep obraz, dolgi blond lasje. Druga 160, močnejša, s kratkimi rjavimi lasmi. Če bi bili okusi tako različni, potem bi bilo recimo prva všeč trem, druga trem, ali pa morda ena 2, ena 4… Vemo, da je to romantika in da je 95% možnosti, da bo vsem šestim všeč prva. Podobno pri moških. Imamo recimo 2 moška. En 190 cm, črni lasje, mišice, močna brada in zraven še temperamente, samozavesten, družbeno močan, ima jajca in kar je najbolj žalostno, se ne boji zavrnitve. Drugi je 175 cm, golobradi, normalne postave, babyface, sramežljiv, vendar dober po druši in poteben ljubezni. In spet. 95% možnosti je, da bo vsem šestim všeč tisti prvi. Morda kakšna grda ali obupana si bo izbraza za določen čas tistega, ampak privlači pa vemo kdo jo.

Zdaj… Okusi so v bistvu odvisni predvsem od zrelosti in trenutnih želja in potreb človeka.

Kar vam je pa Rok hotel povedati je pa prav slednje. Tip vidi eno punco, ki mu je všeč. Ok, ga je strah, ampak vendar zbere pogum in jo prijazno ogovori. In ona bo rekla kaj:”Ah, saj ta je pa res takšen, ki sem si ga želela, ” drugi moški bodo pa nonšalantno sedeli zraven in uživali v nogometnih debatah in srebali pivo in si mislili: “No, tale res ni moj tip. Super, da sta si všeč, privoščim jima.

Resnica je pač takšna,da boženska takoj zavohala koliko je ura in čez ramo gledala za boljšimi tipi.

To vam je hotel Rok povedati, ne pa statusni simbol.

No, sem prepričan, da obstajajo tiste prve, ki med tistimi temperamentneži opazijo tistega drugega.
Ne ustrezam sicer ravno čisto opisu tistega drugega, pa vseeno. Imam izkušnjo, ko sem bil opažen ravno zaradi tega, ker sem dajal vtis, da nisem ravno tip človeka, ki je sam sebi všeč, ki je poln vsega sebe itd. Ob meni pa tudi primerki, ki ustrezajo opisu prvega.
Ker sem šel po logiki, da itak nisem jaz tisti v prvem planu ni bilo nekaj časa nič, no nato se je vendarle odprlo.
No ja, zgodba bi bila boljši primerek, če bi še vedno srečno tekla, resnica pa je, da so sčasoma na plano prihajale neke karakterne lastnosti in prepričanja, kjer je bilo čutit različnosti in izkušnje iz preteklosti, ki so bile težje premostljive.
Ker sam nisem nameraval kar tako obupati in hotel, da se stvar vseeno nadaljuje, sem ostal miren, pa sem bil na koncu dobil občutek, da se je bala, da bom izbruhnil. Bala se je najbrž zaradi tega, ker je (samo sklepam, saj mi o tej stvari še ni hotela nič povedati) imela pred tem izkušnje z, recimo temu tako, bolj agresivnim tipom. Zdaj pa pride stvar, ki podpira teorijo o temperamentnežih: on je še vedno del njenih misli.

Ne, imamo več tisoč moških in več tisoč žensk. To je nekje spekter ljudi, ki jih srečujemo v nekaj letih. Ko bo šest moških srečevalo samo dve ženski, bo tvoja teorija gotovo držala, ker pa temu ni tako …

Samo primer. Jaz mladeniča, ki je moji prijateljici za dol past na smrt lep, niti pogledala ne bi na ulici, opazila ne bi, da živi. Njej je on popoln, meni je do konca brez vezen. Medtem ko moški, ki ga jaz ne morem pozabiti in preboleti, ona se obrnila ne bi za njim, nikoli. Po tej tvoji logiki bi eden moral biti trofeja, drugi pa samo vljudnostna tolažba. Meni se še nikoli ni zgodilo, da bi mi bil všeč isti moški kot kakšni moji prijateljici, kolegici, znanki.

Meni, na primer, nikoli niso bili všeč veliki frajerji, največji zabavljači na zabavah, najbolj glasni in podobni. Ampak vedno moški, ki so mrko gledali, modro molčali, imel strog pogled, da si mislil,da bodo šli čez pet minut morit. Pač, vsak ima svoj okus. Če nekdo ni prepričan v svoj okus in se mora ozreti okoli, da bi videl, kaj je všeč drugim, da bi vedel, kaj je všeč njemu, je pa to patetika svoje vrste.

Samski ljudje bežite pred dejstvom, da je iskanje partnerja tekmovanje.Pustite romantiko, kar je res je res.

Moški tekmuje z drugimi moškimi za ženske in obratno.

Moški aduti v tekmi: moč (karakterna, fizična, materialna), status v družbi, samozavest, šarm,zunanjost, intelekt, kultiviranost, izobrazba

Ženski aduti: zunanjost, izobrazba, karakter, šarm, karizma

Pr 20 smo zanesenjaški, kdor izbira pr 30, gleda racionalno.Ker je po moje kvalitetnih žensk več, kot kvalitetnih moških, ene ostanejo same.Ene ostanejo same zato, ker so skupaj s 50 ženskami tekmovale za določenega moškega, ki ga je pač dobila ena od 50.Ene ostanejo same zato, ker so tja do 30 s svoje udobne pasivne pozicije odpikale vse možne tipe..

Nič ne vem o tem tekmovanju. Nikoli mi ni bilo treba z nikomer tekmovati, da bi moškega dobila in mi nikoli ni bilo treba z nikomer tekmovati, da bi ga obdržala.

Lej samo ena stvar je čeprav ni skoraj nikoli zanesljiva priajvi se na Fb(predlagam to) ali netlogu če si že poišč kakšnga drugega pa ka je blizu pa to verjem ga boš ga že najdla izbire je veliko čeprav je netlog glede iskanja boljši in če boš kakšnga spoznala ja pol ne pridet sama če se bosta kej zmenila!!!

Draga moja, ljuba moja… enako vprašanje me pesti že nekaj mesecev…najprej sem se evforično podala v novo življenje, po skoraj odobnem razpletu z moškim, ki je bil tak in tak in tak…TAKŠEN, da sem se po letu življenja z njim popolnoma zlomila, bila sem vse čas bolana, prehlajena, tresle so se mi roke, pila sem vsak dan, ker je on tudi… Bla, bla… Bila sem pred tem poročena, nato sem leta in leta iskala pravega…in to je bil TA! Ta, ki ga opisujem …zgoraj…:)) Jaz jih imam 42…. on je bil mlajši 2 leti, z dvema otrokaoma, ki sem jih sprejela, punci me še danes občudujeta in me imata radi… na svoj način…a on je bil ljubosumen že na naš odnos…naše medsebojno ujemanje in razumevanje..

No, niam veze…SAMSKA SEM…zelo uspešna, privlačna, atraktivana…tako drugi o meni…preveč sem pametna (sicer) hehehe… ampak… skratka…nimam otrok, stara sem veliko več kot ti…izgledam zelo ohanjeno…večinoma me ocenijo, da sem tam nekje okoli 35….ampak, to je gensko, malce pa tudi način življenja…športanje…rekreativno, zmerno…ipd. Rada se iam, a bi tudi jaz nekomu dala ljubezen…a si misliš, kako je meni pri teh letih, ko grem na koncerte, diskoteke (tako službo imam, da se to zelo pogosto dogaja), vsepovsod sem (vsi te občudujejo in gledajo in opazujejo), a tipa …pravega, resnega, ni. IN NI!!!!

Naj ti bom torej, v tolažbo…. 42 samska…A ZA VEDNO????

FB je brez veze…. ne verjamem niti v netlog…to so samo F** zveze! Res… pardon in opravičilo vsem, ki ste lepo, lepše vzgojeni (in ne fu…e…in ne uporabljate besede F…k!)

:))) Hec…malce provociram…brez zamere… ja…HOČEM DEDCA! Znam pa vse delati, kuhati, ful dobro…perem…obožujem čistočo, higieno, rastline, naravo…šport….glasbo, življenje, veselje, ljubezen…romantiko, norosti…odpuljene s pozitivnim nabojem ljudi…to me zanima…a živimo v premajhni državi…kako se spoznati z nekom, ki ti je podoben, ki išče nekoga…natanko takšnega kot si ti?????

Tudi jaz sem obupana…jokala sem pred pol ure… ne znam…nočem in ne zmorem več biti sama…potrebujem VARNOST….a to pomeni…odločnega…zrelega mladeniča…

Hvala vam za branje…hvala vam, ker ste tukaj…Srečno prav vsem!

aka,

spravila si me v dobro voljo. Jaz sem M 47 (to ni mišljena puška)))), ločen, z 2 otrokoma pri sebi, še lepši in bolj ohranjen kot ti, :))))) tudi mene s pogledi občudujejo, ampak ni.

Kaj češ. POčasi pa pomisliš, da res ne bo več
:)))))))))))))

Poiu!
Me veseli, ata! Tudi zato sem na tem svetu, da koga spravim v dobro voljo… In če sem te puško M47! :)))), ki sem se je učila v srednji šoli…. zelo dobro! Upam, da imaš dva fantka! O tem sem vedno sanjala…o dečkih…v mojem lajfu! :))) Kaj pa je to POIU… to je najprej prva črka tvojeg aimena, potem pa… črke otrokovih imen……a sem vsaj blizu?

LPA

Bo, bo… ne vem…ampak se ne znajdem na teh forumih…že prej sem nekaj odpisala, nisem prepričana, kod vse to vidi ipd. Nisem dolgo tle gor…povsem slučajno….zašla…praktično…bolj me je skrbelo…zakaj, za vraga, se ne potim od pasu navzdol, ko sem v savni!!!! :))))))))

Ja, to sem želela vprašati…potem pa gledam, gledam, iščem, brskam, povsod vprašam, zastavim to zame zelo pomembno uganko na nekaj naslovov, potem vidim še tega, preberem nekaj zanimivih zadev…in nisem mogla, da ne povem samo stotinko mojega življenja… :)))) Tako to je, oči! :)))

Saj ne da sem vse prebrala, kar ste tukaj napisali, a menda sem si ustvarila pravo mnenje o napisanem. Tema je vsekakor zanimiva in aktualna, tudi zame.
Samska (spet) sem tudi jaz že nekaj let in imam vse tiste vrline in dobrine, ki jih opisuje ena zgoraj. Pa vendarle, razmišljam tudi sama, da bom za vedno ostala samska. Trenutno mi tako kar odgovarja, navadila sem se tako in ni mi dolgočasno. Moškega sploh ne iščem, če pravega kje zagledam, bom že vedela. Torej, raje ostanem samska kot da se spustim v bolan odnos z nezrelim moškim, Kakšen to je, zdaj ne bom razpravljala.

Hočem pa povedati, da je tukaj bistvo. Moški imajo še vedno raje nekomplicirane ženske in take, ki moškega potrebujejo. Ki si s tem, da se nekdo zagreje zanje, dvigajo lastno vrednost, ki razrešujejo svoje osebne probleme z moškim. In takšnih moških, ki ženske kupujejo je kar veliko. Naj bo to z denarjem ali z uslugami. Ženska je zato pripravljena spregledati marsikaj, samo da se ta moški vrača k njej. Takšni odnosi kmalu postanejo bolestni in če tudi ženska počasi vidi, da to ni to, vseeno ne želi tega moškega izgubiti. Moški to dobro vedo. Zato, dokler bo dovolj takšnih žensk, ki moškega potrebujejo, bomo me, ki ga ne, ostajale še naprej samske. Namreč, ženski, ki zna sama poskrbeti zase, ki zna zaslužiti, preživeti, se zabavati, kuhati, prati, voziti avto, pospravljati, je tehnično nadarjena in spretna in celo na izlete in zabave hodi brez moških, moški nima kaj več dati. Žalostno, tu gre le za materialni vidik zveze, tisti čustveni del pa menda pride iz gole potrebe po osebi nasprotnega spola, ki pa se seveda pri samostojni ženski niti razviti ne more. Občutek varnosti, ki sem ga brala tukaj nekje, je bolj občutek odvisnosti, saj se ta varnost v obliki moškega, lahko zelo hitro poruši. Tiste, ki to vemo, smo občutek varnosti našle v sebi. Torej, kaj potem moški lahko nudi ženski, ki ga ne potrebuje? Skoraj nič. Ker se je večini moškim težje pokazati kot duhovno bitje kot odpreti denarnico ali ji narediti kakšno uslugo.

Na drugi strani pa so moški, ki potrebujejo žensko in gospodinjo. Koliko samskih moških pa sploh je? Če so mlajši so pri mamici, če so starejši pa živijo z žensko, ki za njega skrbi. Istočasno niso pripravljeni narediti nič za obstoječo zvezo, samo pritožujejo se in mečejo trnke za kakšno boljšo od tiste ki jo imajo doma. Tako jim kar kmalu uspe sedeti na dveh stolih. Občutek, da se zanj potegujeta dve ženski ga navdaja z mačo počutjem. Potem je on tisti, ki postavlja pravila in izbira. Tista, ki se bolje izkaže, za tisto se odloči. Nikoli pa ne bo zapustil žene ali partnerke, ne da bi imel že drugo železo v ognju. Ko sem sama iskala samskega moškega mi je en, ki sem ga spoznala, smeje povedal, da takšenga vendar ni v naših letih. Naštel mi je en kup prijateljev, ki sedijo najprej na dveh stolčkih, če se odločajo za menjavo, ali pa kar tako nadaljujejo. Saj potem se ti dve ženski, če izvesta ena za drugo itak spustita v boj, katera ga bo imela, pa če tudi še naprej obe. Moški se vsekar ne loči zato, ker v nezdravem odnosu ne želi več živeti in namerava najprej ostati sam. Samski ostanejo nekaj časa samo tisti, ki jih žena zapusti.

Tole je moja ekspertiza, ki sem jo naredila v letih samskosti, zato upravičeno predvidevam, da bom lahko še naprej ostala samska.

@še ena samska:

Verjetno hote si pozabila še na samske moške (ki živijo sami), ki ne potrebujejo gospodinje in ženske. Vse postorijo sami, ko to menda postorite samostojne ženske. Strašno težko je namreč oprati tistih par cunjic in pri tem ne vsega uničiti, nemogoče je skrbeti za red v hiši, si kuhati (kuhanje je užitek, btw) in ostalo.

Živeti sam je ja najlažje na svetu. Upam si trditi, da ima samski moški v povprečju veliko bolj urejen dom kot pa samska ženska. Moje izkušnje to potrjujejo. Ampak predsodki pa vrtijo svet in tako je tudi tu.

Torej, kaj potem ženska lahko nudi moškemu, ki je ne potrebuje? Skoraj nič.

aka,
poiu ne pomeni ničesar. To so zaporedne tipke na tipkovnici, od desne proti levi. Imam pa dve punci, blizu polnoletnosti. Znjima nimam prav nobenih težav, in kot je rekel krentam imamo, odkar sem ločen, veliko bolj urejen dom kot smo ga imeli prej. Ženske nisem videl bliže od enega metra že tri leta :-))))))))))))

Saj se navadiš, :-)))))

Oh! Zdaj smo vsi nenadoma sami sebi zadostni! Kdo je močnejši in boljši? Samski moški ali samska ženska???? Aj, aj, aj! Nihče ne more nobenega prisiliti, da razmišlja drugače, a to še vedno ne pomeni, da je treba tako samozavestno, pravzaprav že precej samoljubno in egoistično zagovarjati samsko življenje. Če komu ustreza takšen način življenja, zakaj pa ne? A ga zdaj in na tem mestu, resnično ni potrebno propagirati in zagovarjati kot nekaj najbolj idelanega v sodobni družbi. Verjamem in sem prepričana, da prav vsi med nami (govorim o zdravih moških in zdravih ženskah – predvsem mentalno zdravih in zrelih), hrepenimo po ljubezni. Po občutku, ki sem ga morda ne prav posrečeno poimenovala VARNOST, pri tem misleč predvsem na občutek, da imaš ob sebi BITJE, TVOJEGA MEDOTA BRUNDAČA, ki te objame, ti skuha kavico in te zna pobožati. Ti pa svojemu medotu brundaču spečeš kakšen dober kolač, ga objameš, pobožaš… O občutku da imaš ob sebi človeka in sočloveka. Nihče, ki je zdrav ne potrebuje obeska, priveska…nekoga, ki je nedejaven, ki je neiskren, neodgovoren, neurejen (v glavi in sicer). In ker se vsi skrivamo pod krinko “saj mi nič ne manjka, odlično je biti samski/a”, se nam dogajajo naravnost neverjetne stvari. Vsi smo čedalje bolj osamljeni, odtujeni in čedalje večji individualisti. To pa je huda past, v katero nas je lepo zapeljal kapitalizem, potrošništvo, elitizem, zunanji blišč in notranja beda.
Ne glumimo za vraga! To prav nobenemu ne koristi. Vsi sm močni, znamo vse, ne potrebujemo nikogar. Potem pa se zlomimo in se tolažimo z alkoholom, z raznimi antidepresivi, uspavali ipd. Na FB in podobnih socialnih omrežij, pa vsi delujemo in se na vse pretege trudimo, da nas opazijo. Predvsem pa našo SAMOZADOSTNO in NEOMAJNO – S A M S K O – držo!

Ne počutim se fajn, ko berem kar nekaj… rada imam kresanje mnenj, a to mora biti utemljeno, če ne drugega vsaj duhovito. To… kdo je bolj samostojen in neodvisen ….samki moški ali samska ženska…hm… tega nedvomno ne gre ugotavljati na tak način. Sociološke raziskave, bolj poglobljeno osredinjenje na sicer izjemno zanimiv družbeni pojav ipd. …to pa bi me nadvse zanimalo. Takšnega branja bi se zelo razveselila!

Lepo vas pozdravljam …ljudje…dame in gospodje! Jaz verjamem v nasmeh. Še bolj pa v SMEH V DVOJE! Jejejejejeeeee…. :))))

@Aka:

Se popolnoma strinjam s tabo. Moj prispevek je letel na izjemno samozavestno “še eno samsko” in njen pristranski, kar malo hujskaški prispevek.

Povedal bom na svojem primeru, čeprav imam tudi literaturo iz tega področja, ki je kaj vredna, v malem prstu. (Mimogrede. Ameriška literatura je navadna neumnost. Obvezno jo je prebrati samo “po dolžnosti”, da ti kakšen slovenc, ki tega ne ve, ne meče naprej, da nisi prebral. Poleg tega zveš v naprej, kakšno poneumljanje nas čaka čez nekaj let).

Torej, saj ni bistveno da si samozadoaten, to je osnova, na katero nadgradiš partnerski odnos. Najprej moraš imeti kruh, da lahko nanj namažeš putr. Če tega kruha nimaš, si boš z maslom samo pokvaril želodec. Pa lahko še tako iščeš primerno maslo.

To, da si samozadosten je pomembno, da sploh preživiš. Da boš čez 10 let sploh še živ in v približno normalnem mentalnem stanju.

Je pa seveda problem tudi v tem maslu, kar je osnovna tema zgoraj. Ampak, kot sem že rekel. Brez masla preživiš, brez kruha pa umreš.

Jaz osebno sem kar dober kruh, ampak maslo tega pač ne opazi, ali pa samo od daleč opazuje. Pa nič. Ne bom se najprej s kakcem namazal, da bi se kakšnem putrčku zdel bolj zanimiv. :-))))))))))))

Kar sem napisal zveni zelo tehnicistično in prav nič romantično, ampak zrela zveza dveh temelji na njuni verodostojnosti in ne v neskončnem sajenju rožic. Kaj ti pomaga, če nekdo zna odlično sadit rožice, ne veš pa če bo sploh prišel, kot sta se zmenila.

Seveda je v dvoje lepše, se strinjam s teboj.

p.s.
Dober pokazatelj, da je nekdo hendikepiran je to, da je na FB.

Ja… ravno zato…Zaigrane pokončnosti ne prenašam prav dobro. 🙂 Seveda, pa to, da me zanimajo moški, ne pomeni, da sem obupana samska baba, ki bi za vsako cena želela ali hotela dobiti moškega. Uh, vidim da sem iščoč drug nasvet, ki sodi na drug forum…zdaj naletela na vsebine, ki me nikakor ne pustijo hladne…niti si ne morem kaj, da ne bi odreagirala, se odzvala… 🙂

No…bomo videli… Zdaj moram malce delat… potem pa se spet kaj javim…

P.S.

Tale poiu je zanimiv mladenič. Ga lahko vprašaš, prosim …ker je meni nerodno… če bi mi morda zaupal svoj e-naslov? :)))

Krentam … Hvala za posredovanje! Vrnem uslugo! Obljubim! :))

Se podpišem 🙂 Itak pod celotno pisanje. Poiu ali se ti kaj ukvarjaš “iskanjem” in kako ali kar lepo mirno živiš iz dneva v dan? (jaz sem kr na slednjem in mi je fajn :)) če pa kdaj kdo pride mimo, ki ne sadi rožic ampak ima iste interese, vrednote in namene mi bo pa tudi prav :))

aka, žal ne verjamem v internetno spoznavanje :-)))))

enataka, sem “že našel” in sem tudi “kar na slednjem in mi je fajn” in živim v miru s svojima otrokoma, morda me pa opazi kakšen fleten putrček:-)))

Kdo pa je rekel, da jaz verjamem v internetno spoznavanje??? Hm… ne vem… mislim, da sem med prvimi s skepso pisala o socialnih omrežjih… Torej, oči…hm… nisem si želela tvojega e-naslova zaradi puterčka, medota, rožic …in izpolnitve svojih sanj. Če se s človekom spoznaš, če debatiraš o istih stvareh neobremenjeno, brez kakršnihkoli pričakovanj in namigov… je v tem res kaj slabega? Aha… to je to… varno doma v naslonjaču… če pa pride katera mimo, potem morda. Tudi prav. Oči… skenslal si me, še trepnil nisi pri tem.

Enataka …pa vsi smo trenutno na forumu LJUBEZENSKI NASVETI. če se imata tako imenitno zdaj, ko sta samska…no, pa potem sta marsikomu, ki je na tem forumu in je v hudi stiski…le preberite si nekaj pisemc (zato sem jaz tukaj gor v treh dneh kar obtičala), skratka… potem bo vajin nasvet in imenitna, naravnost sijajna izkušnja s samskim življenjem, bržčas marsikomu prav prišla. Imata se edinstveno, perfektno, fenomenalno, …. navadila se…izbrala slednje..saj se mi ne da ravno navajti vajinih citatov, bi pa vsekakor vsem obupanim svetovala, da vaju malce” masirajo” in povprašajo po tej edinstveni, noro učinkoviti formuli, ki jih pripelje do čudovitega, na moč prijetnega, tako rekoč božanskega SAMSKEGA lajfa… Tako lepo v miru! Iz vajinega miru bi potem morda v vrstah teh, ki tukaj iščejo res iskrico, ne pa luči… v temi… iz tega vajinega miru….ali vam podobnih, ki ste tukaj, da sejete milino in blagost SAMSKEGA življenja, bi lahko vendarle nesebično in NAPOSLED izdavila za OBUPANCE, vsaj en strokovni, na izkušenjski ravni doživet in preizkušen nasvet….

Ljudje, tisti, ki ste v stiski, pa prosim…tisti, ki so med vami na kakršenkoli način trpinčeni, ne sezite PROSIM, po samozavajanju z besedami: SAJ JE BIL SALBE VOLJE. ONA JE SUPER, AMPAK DANES JE PAČ TAKŠNA… ON ali ONA JE DRUGAČE SUPER ČLOVEK. NEKEGA DNE BO BOLJE… itn. etc.

Vse našteto in še bi lahko nadaljevala v tej smeri je kratko malo BEG OD RESNICE. REALNOSTI. Realnost pa nam veleva, da se takšni ljudje PAČ niso nikoli v zgodovini, niti se bodo kdajkoli v prihodnosti spremenili! BOLJŠI LJUDJE NIKOLI NE BODO, LAHKO SO Z ALI SMO Z LETI SAMO ŠE SLABŠI, ČE JE PREVLADUJE PREMOČ TEMEN LUNE (če se izrazim bolj literarno) V NAŠEM ZNAČAJU, POTEM JE TA OBIČAJNO IN Z LETI ŠE BOLJ ČRNA!

Hvala lepa… vsem…ki to berete…moj ljubezenski nasvet pa je, da se podajte v akcijo…ne glede na vsa razočaranja, ki ste jih doživeli. Kajti: NIJE VAŽNO DA LI SI NOKAUTIRAN, VAŽNO JE DIŽEŠ LI SE!
Ne bom prevajala, ker je izvirnik spektakularno učinkovit in vsem dovolj jasen ali razumljiv!

Prijeten večer DAME moje… GOSPODJE… tudi vam lahko noč želim!

A.

New Report

Close