Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija YAZ in vmesne krvavitve

YAZ in vmesne krvavitve

Aja ss to.. ko sem delala test ga nisem delala z jutranjim urinom ampak popoldan. Ko se je testna palcka obravala v rozo sem test polozila na ravno povrsino. Mickeno sta barvo spremenili tista 2 okenca. Prvo se je pokazal -, potem se je pa v kontrolnem okencu pokazala vodoravna crtica ki pomeni da je test uspesno opravljen. Je to uredu ali bi se prvo moglo obarvat kontrolno okence in se nato okence za rezultat?

Testov še nisem uporabljal (iz očitnega razloga), zato vam ne znam pomagati pri interpretaciji.

Matjaž

Pozdravljeni!

Verjetno bom nasula cel kup nepotrebnih podatkov, za kar se opravičujem, ampak bolje to kot premalo. 🙂

YAZ jemljem od junija/julija 2015. V času 2. škatlice, se mi je pojavila vmesna krvavitev in sicer v času jemanja 3. vrstice. Od takrat dalje sem M vedno dobila na zadnji dan (4. placebo tabletka), ki je bil pri meni četrtek. Trajala je do nedelje/ponedeljka. Nikoli dlje.

Bistvo: V nedeljo, 28.2. sem zaključila z aktivnimi tabletkami prejšnje škatlice. Zaradi spleta okoliščin, sem v ponedeljek, 29.2. začela z novo škatlico (namesto s 1. belo tabletko). Prej sem si seveda prebrala navodila glede prestavitve M. Isti dan, torej v PON se mi je pojavil zelo blag rjav izcedek (ponavadi temu rečem “naznanilec M”). V torek in sredo sem zaradi moči uporabila tampon. V četrtek ga ni bilo, v petek pa se je spet pojavil v zelo blagi različici – praktično le kapljica (ne potrebujem niti dnevnega vložka npr.). Danes je že ponedeljek in je še vedno tu – torej že 8. dan.

Naj obiščem G?

Hvala in LP

Pozdravljeni!

Samo zaradi te vmesne krvavitve ne potrebujte ginekologa. Krvavitev se bo najbrž umirila ob naslednjem “premoru”.

Matjaž

Dobro, hvala.

Spoštovani,

KT yaz jemljem že dobra tri leta, nikoli nisem pozabila tabletke, nikoli nisem imela nobenih težav, ta teden pa se mi je v predzadnjem tednu roza tabletk pojavil blag rjav izcedek (sklepam, da gre za vmesno krvavitev).

Nekaj dni nazaj sem imela blažje prebavne težave (driska), vseeno pa sem tabletke redno jemala, prav tako sem imela redne spolne odnose s partnerjem. Odtegnitvena krvavitev v prejšnjem mesecu je bila brez posebnosti, odt. krvavitve v tem mesecu še nisem imela.

Ali je lahko blažja driska vzrok za ta rjav izcedek? Kaj lahko storim? 🙂 Počakam do konca škatlice, potem pa h ginekologu?

Hvala za odgovor in lep pozdrav! 🙂
T.

Pozdravljeni!

Samo zaradi te vmesne krvavitve ne rabite ginekologa, najbrž bo naslednji mesec bolje, sicer pa za vsak slučaj naredite test. Driska nima veze.

Matjaž

Pozdravljeni!

Kt Yaz jemljem že nekaj let, nikoli nobenih težav. Dober teden nazaj sem zaradi težav z želodcem dobila kapsule Emozul 40mg, hkrati sem jemala tudi Yaz tablete, z okrog 7 urno razliko, ker mi je v lekarni svetovala, naj bo vmes krajši premor. Ta teden me je presenetila vmesna krvavitev v zadnji vrstici tabletk (ravno par dni pred odtegnitveno krvavitvijo, dobila naj bi jo v soboto, danes pa je torek). Si lahko to interpretiram kot naznanilo za odtegnitveno krvavitev, ali je bolj pametno obiskati ginekologa? Odtegnitvena krvavitev prejšnjega meseca je bila bp, bruhala nisem.

Hvala za odgovor in lp!

Tjaša

Pozdravljeni!

Zaradi te vmesne krvavitve ne rabite ginekologa. Najbrž bodo te vmesne krvavitve trajale do odtegnitvene. Emozul ne vpliva na delovanje KT.

Matjaž

Pozdravljeni,
stara sem 20 let in že 2 leti jemljem kontracepcijske tablete Yaz. Vedno sem menstruacijo dobila redno med štiridnevnim premorom. Tokrat pa sem med jemanjem roza tablet (po vzeti 21. tableti ) dobila rjav izcedek. Nobene tablete nisem pozabila vzeti, nisem imela prebavnih težav in nisem jemala drugih zdravil, noseča nisem. Naj počakam na naslednji mesec ali naj obiščem ginekologa?
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Zaradi teh krvavitev ne rabite ginekologa. Jemljite KT naprej.

Matjaž

Pozdravljeni,
zdaj se je ta izcedek razvil v krvavitev zelo podobno menstruaciji, le da je nekoliko bolj šibka. Podobne so tudi bolečine v trebuhu in v križu. To traja že tretji dan. Morda slutite kaj bi to bilo?
Hvala in lp

Čita se kot neka vmesna krvavitev iz nestabilne sluznice, ampak saj veste da je takole na daleč nehvaležno dajati diagnoze. Lahko pa nehate jemati aktivne tablete in nadaljujete z neaktivni belimi in računate, da se bo krvavitev unesla ob začetku naslednjega zavojčka.

Matjaž

New Report

Close