Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija YAZ in vmesne krvavitve

YAZ in vmesne krvavitve

Zanima me ce dobis menstruacijo v casu placebo tabletk cetudi imas vmesne krvavitve?

Do odtegnitvene krvavitve (menstruacije med jemanjem KT nimate) pride zaradi usahnitve dotoka hormonov. Če zanosite, potem odtegnitvene krvavitve ne bo, čeravno tudi lahko nastopi, ampak temu potem rečemo krvavitve v nosečnosti.

Matjaž

Lp

A je mozno da vgnezditvena krvavitev traja 6 dni in je dokaj mocna? Ali gre samo za vmesno krvavitev?

Pozdravljeni, vgnezditvena krvavitev je običajno kratkotrajna in zelo šibka.

Matjaž

Torej mislite da gre za vmesno krvavitev?

Saj niti ni pomembno, kaj si mislim. Vas skrbi morebitna nosečnost (kot skušam razbrati iz vaših vprašanj), za razjasnitev pa ne potrebujete mnenja, ampak test nosečnosti, vsaj 14 dni po odnosu ali če bi menstruacija zanmujala.

Matjaž

Zadnjo M sem imela 29.1. in je trajala 4 dni, tako kot ponavadi. 17.2. sem opazila krvavitev ki je dokaj mocna in traja se danes (10dni). Danes sem vzela zadnjo belo placebo tabletko, jutri pa morem nadaljevat z novim zavojckom. Kaj je tu narobe?
Naj se povem da sem na zacetku te krvavitve imela tudi krce. Kt jemljem ze 7 mesecev brez kakrsnihkolih tezav.
Hvala za odgovor.

Najbrž gre za prebojne krvavitve, ki se bodo (upajva) ustavile z novim zavojčkom. Če se krvavitve ne bodo ustavile ali bodo postale močnejše, se oglasite pri ginekologu.

Matjaž

Hvala za odgovor!
Zanima me ce obstaja moznost nosecnosti? (Mozno da sem v prvem ali drugem tednu jemanja kt tabletko izbruhnila).
Zanima me pa se kako naj vem ce je ta krvavitev ki traja se danes M ali ne? Cist sem zmedena.

Možnost nosečnosti je majhna, zanemarljiva. Če vas kljub vsemu skrbi, naredite test. Saj ni pomembno, kaj je ta krvavitev – pač krvavite, dokler krvavitve niso zelo močne, vam ne bo nič hudega (je pa seveda nadležno).

Matjaž

Zakaj je pa moznost nosecnosti majhna? Saj sem eno tabletko izpustila (verjetno), imela sem pa redne spolne odnose.

Evo danes se je ze ta krvavitev malo umirila 🙂

Hvala in LP

Računam, da ste kakšno tabletko (verjetno, ni pa nujno) izbruhali, a saj se to ni dogajalo kar vsak dan, kajne? Posebej v drugem tednu jemanja tablet napake niso kritične. Sicer pa menda veste, da je izbruhano tableto potrebno nadomestiti?

Matjaž

Tako je. Izbruhila sem samo eno in to se mi zdi da v prvem tednu. Kaj je pol s zascito?
Vem da jo morem nadomestiti ampak sem pozabila ker sem bila bolana in sploh nisem razmisljala o tem.

Je smiselno opraviti test nosecnosti clearblue 4 dni po pricakovani menstruaciji?

V kakšnem kontekstu sprašujete? Seveda, če vas zanima morebitna nosečnost, potem bo test za nosečnost dal odgovor.

Matjaž

Pozdravljeni!
Spet jaz 🙂 krvavitve so se pri novem zavojcku ustavile. 4 dni po pricakovani M sem naredila test clearblue in je pokazal jasen – .
Zanima me ce je se potrebno enkrat opraviti test ali je to sigurno?

To je sigurno.

Matjaž

Mogoce se za ziher test ponovim 🙂
Ker sem namrec slisala da je veliko zensk clearblue “zafrknil” in pokazal lazen – po pricakovani M. Kaj vi mislite o tem?

Aja ss to.. ko sem delala test ga nisem delala z jutranjim urinom ampak popoldan. Ko se je testna palcka obravala v rozo sem test polozila na ravno povrsino. Mickeno sta barvo spremenili tista 2 okenca. Prvo se je pokazal -, potem se je pa v kontrolnem okencu pokazala vodoravna crtica ki pomeni da je test uspesno opravljen. Je to uredu ali bi se prvo moglo obarvat kontrolno okence in se nato okence za rezultat?

Test lahko ponavljate, dokler ne boste zadovoljni z rezultatom…

Matjaž

New Report

Close