Vse in še več o homeopatskih ANTIDOTIH
Pozdravljeni.
Zelo pohvalno, da ste se odločili za ta forum. Imam kar nekaj vprašanj, da se osredotočim na dve trenutno najpomembnejši:
1. Ali homeopatija res izrecno izklučuje zdravljenje z antibiotiki, na primer pri otroku dokazane angine, škrlatinke, vnetja ušes?
2. Ali je zdravljenje res neuspešno ob zaužiti eni kavi dnevno?
Hvala in srečno.
Spoštovani.
Antibiotiki lahko antidotirajo homeopatsko zdravilo, tako da ne učinkuje več. Zato pri boleznih, ki potrebujejo antibiotično zdravljenje, izberemo tako potenco, ki se jo lahko jemlje večkrat dnevno ves čas jemanja antibiotikov. Homeopatija seveda ne izključuje zdravljenja z antibiotiki, kadar so ti potrebni, le prilagoditi moramo potenco in način jemanja.
Prav tako je med homeopati dobro poznan antidotni učinek kofeina. Mnenja o dopustni količini kofeina pa so deljena. Nekateri homeopati pacientom samo odsvetujejo pretiravanje s kavo in tolerirajo eno kavno dnevno. Drugi so bolj strogi in trdijo, da lahko samo ena skodelica kave ustavi proces zdravljenja. Mednje sodijo tudi vsi učitelji, ki jih jaz zelo cenim, ker imajo ogromno izkušenj in znanja, zato za njihove in moje paciente velja popolna abstinenca od kave.
Pozdravljeni!
Mes dni in pol že uživam homeopatske kroglice. Kave sem se popolnoma odvadila,pijem le kavni nadomestek iz cikorije in rožiča. Tudi zobno pasto imam primerno za homeopatijo.
Zanima me pa za žvečilne gumije. Ker delam z ljudmi mi svež dah pride prav. Ali ne smem nobenih žvečilnih ali pa samo tiste žvečilne,ki vsebujejo mentol? Mi lahko katere navedete?
Spoštovani,
Kakršnekoli žvečilne gumije pri homeopatskem zdravljenju odsvetujemo zaradi kafre, ki je sestavina vsake žvečilke in tudi sama po sebi močan antidot homeopatskih zdravil. Vse osvežilce diha pa seveda še dodatno zaradi dodatka mentola.
Naj dodam še, da pri homeopatskem zdravljenju ni potrebe po posebni zobni pasti brez mentola, izkušnje so pokazale, da ni problematična. Najbrž zaradi tega, ker je nimamo dolgo v ustih in ker jo dobro izperemo.
Pozdravljeni!
Da obstaja forum, kjer se lahko “pogovarjamo” o homeopatiji in na naša vprašanja odgovarja pravi “mojster”, je super 🙂 Do pred kratkim nisem imela zdravstvenih težav, zaradi katerih bi se za pomoč obrnila k homeopatu, a je se je to obrnilo in sedaj mi ni žal, da dam velik pomen homeopatiji, saj mi je le-ta resnično pomagala 🙂 O prehrani, pijači, ki jo je potrebno črtati s seznama absorbiranja ob sočasnem jemanju homeopatije, sem že prebrala, a me za nekatere stvari vseeno zanima, ali jih lahko pijem, in sicer: ingver (saj imam čaj iz ingverja zelo rada), čaj iz rmana, plahtice, krvomočnice…? Vem, da se je potrebno izogibati kavi, alkoholu, žvečilnim gumijem, meti… Zanima me pa še, čemu vsem se je še edno fajn izogniti.
Hvala in lep pozdrav
Spoštovani,
Vsega, kar ste napisali, da se je treba izogibati, drži, razen alkohola, ki ni antidot. Seveda pa je velika zmernost pri uživanju alkoholnih pijač potrebna za splošno zdravje. Poleg poprove mete in kofeina lahko antidotira homeopatska zdravila tudi kamilica in vsi izdelki, ki vsebujejo kafro. Izogibati se moramo tudi močnih vonjav (eterična olja, dišeče palčke itd.). Obstajajo tudi določene snovi, ki se jih moramo izogibati pri uživanju specifičnih zdravil (npr. limone pri belladoni, maščobe pri pulsatilli…) na kar vas bo homeopat posebej opozoril. Vsa ostala druga hrana in pijača nima antidotalnih učinkov in se lahko uživa. Tako velja tudi za rman, plahtico, krvomočnico in ingver.
Dober dan,
Prosim za nasvet. Imam homeopatsko zdravilo, ki sem ga dobila pri zdravniku homeopatu. Po nesreči sem dve kroglici “spustila” na suho kovinsko zličko. V sekundi mi je prišlo na misel, da se to ne sme. Toda v paniki sem naredila neumnost in namesto, da bi ti dve kroglici odstranila, sem jih vrnila med ostale.
Kaj naj naredim? Sem s tem “unčila” tudi vse ostale in bo zdravilo izgubilo učinkovitost?
Hvala za odgovor.
Lep pozdrav.
Tisa
Pozdravljeni,
svojim pacientom povem, da je v “brezkofeinski” kavi gotovo kakšen ostanek kofeina, da je bila v postopku dekofeinizacije kave najbrž uporabljana kemija, ki tudi ostane v kavi, zato jo težko priproročim kot dober nadomestek. Pri meni velja, da brezkofeinsko kavo lahko uživamo občasno, kadar je hrepenenje po kofetku silno močno in kriza huda.
Spoštovani dr. Klemenc,
prosim vas za vaše mnenje glede obiska zobozdravnika.
Jemljem homeopatska zdravila lycopodium. Obiskati moram zobozdravnika in me zanima, ali pri zobozdravstvenih posegih (popravilo kariesa, čiščenje zobnega kamna, menjava zalivk, morebitna lokalna anestezija-injekcija) obstajajo kakšna tveganja za neučinkovitost homeopatskega zdravljenja.
Kako je z morebitno uporabo tekočin za razkuževanje ustne votline (npr. curasept; prisotnost “aft”)
Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor!
Lep pozdrav!
Boleči zobozdravstveni posegi pa tudi sama lokalna anestezija so lahko antidot in se je dobro dogovoriti z zdravnikom homeopatom, kdaj in kako zdravilo vzeti, da bo čim manj neželenih interakcij.
Kadar je potrebnih več zobozdravstvenih posegov, ki ne morejo počakati, sam izberem praviloma LM potenco, ki se jemlje vsak dan in tako ni toliko občutljivosti na morebitni antidotalni vpliv.
Ustne vode pogosto vsebujejo kamilico in/ali mentol, ki je tudi antidot, zato se je potrebno takih izogibati.