Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Vse in še več o homeopatskih ANTIDOTIH

Vse in še več o homeopatskih ANTIDOTIH

Pozdravljeni!

Ravnokar sem dobila homeopatska zdravila nux vomica. Homeopat mi je priporočal, naj ne pijem zeliščnih čajev. Zelo rada pijem kavo iz cikorije in ječmena…ali to tudi ni priporočljivo?

Kava torej ni priporočljiva, … tako sem prebrala. Homeopat pa mi kave ni odsvetoval. Zakaj to?

Lep pozdrav

Zelišča, ki lahko antidotirajo homeopatska zdravila, so predvsem poprova meta in kamilica. Ostalo lahko uživamo, razen nekaterih izjem, ki jih za nazaj določamo individualno.
Ne vem, zakaj vas homeopat ni podučil o antidotalnem učinki kofeina, je namreč močan antidot. Morda je pozabil.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

na forumu ljubiteljev čaja sem našla tale zapis:

Tein kot so ga klicali v tistih časih je bil odkrit v čaju leta 1827. Kasneje se je izkazalo da je “tein” identičen kofeinu v kavi, tako sej izraz “tein” nehal uporabljati.

Vse do zdaj sem mislila, da ob homeopatiji lahko pijem zeleni čaj, zdaj pa tole… Kakšno je vaše mnenje? Je zeleni čaj antidot ali ne?

Vnaprej hvala za vaš odgovor in lep pozdrav!

No, poskusimo streti še ta oreh. Doslej mu nisem posvečal pretirane pozornosti, ker zadeve v praksi niso tako važne, a poskusimo priti zadevi do dna. Sem se bolj natančno pozanimal, kako je s tem teinom in kofeinom.
Dejansko imajo ljubitelji čaja prav. Stimulativna substanca v čaju (tein) je pravzaprav kofein, razlika je, da je vezan na čreslovine, zato se ga absorbira manj, absorbira se počasneje in zato dosega nižje koncentracije. V suhi teži čaja ga je tudi prisotno manj kot v kavi.
V homeopatiji delamo zaključke predvsem iz opazovanj iz prakse. Tako se mnogokrat vidi, da se začetno uspešno zdravljenje zelo rado podre ob pogostem pitju kave in redko ob uživanju pravega čaja. Še redkeje ob uživanju čokolade, ki tudi vsebuje kofein. Najbrž zaradi zgoraj opisanih razlogov, ker koncentracije v telesu niso tako visoke.
Kadar z delovanjem homeopatskega zdravila nismo zadovoljni, iščemo potencialne individualno specifične antidote in takrat zaostrimo tudi brezkofeinski režim. Tako lahko zaključimo, da čaj odsvetujemo šele v drugem krogu.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani,
zanima me, ali je med zdravljenjem s homeopatskimi zdravili “dovoljeno” barvanje las. Vonji in kemikalije so namreč kar močne.
Hvala za Vaš odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
natančnih priporočil ni. Potrebna je zdrava kmečka pamet. Če so vonjave in postopki agresivni in dolgotrajni s sedenjem pod “havbo” in podobno, se je takega barvanja v času homeopatskega zdravljenja dobro izogibati.
Če pa nek preparat nanašamo bolj na domačo varianto, to zagotovo ne bo antidot.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani dr. Klemenc,

v zadnjem času sem veliko prebrala o konopljinem olju, ki vsebuje THC (kot vam je verjetno znano, je nelegalno in se ga dobi le na črnem trgu) in bi naj zdravil celo raka. Zanima me, ali je takšno olje antidot oz se ga sme jemati ob sočasnem uživanju homeopatskih zdravil?

Prav tako sem brala knjigo (avtobiografijo) o ženski, ki si je z urinoterapijo pozdravila raka (pila je svoj urin, ta bi naj imel neke vrste homeopatski učinek). In me prav tako zanima, ali je pitje urina in/ali masaža telesa z urinom (praksa, ki jo uporabljajo tudi jogiji) lahko antidot oz se sme to prakticirati ob sočasnem prakticiranju urinoterapije?

Lepo vas pozdravljam.

Pozdravljeni,
vprašanja so precej specifična, jasnih odgovorov ni. Po mojem občutku pa je konopljino olje lahko antidot in ga jaz ne bi jemal sočasno s homeopatijo, urinoterapija pa najbrž ni antidot homeopatskemu zdravljenju.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani,

ali lahko pri zdravljenju s homeopatijo sočasno uživamo tudi prehrambni dodatek alge Chlorella (zelena alga) ali Spirulina (modrozelena alga)?
Vase naj bi vsrkale mnoge toksine. Piše tudi, da če jemljemo zdravila, naj alge zaužijemo z 2 urnim zamikom.

Hvala za odgovor že vnaprej.

Alge niso antidot, tudi 2 uri zamika ne potrebujejo pri homeopatiji, dovolj je 15 minut.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani,

pred kratkim sem začela s homeopskim zdravljenjem in sicer sem 10 dni pila zdravila (2 granuli razstopljeni v dcl vode 2 dni po požirkih). Zdravilo naj bi nato učinkovalo še 5 tednov. Rečeno mi je bilo naj se v času homeopatskega zdravljenja odpovem kofeinu, mentolu, meti, kamilici. Kaj to pomeni – temu se odpovem v času, ko sem zdravilo dejansko pila ali tudi nadaljnih 5 tednov? Če se pregrešim in spijem eno kavo sem si naredila veliko škodo?

Prav tako me zanima kako zdravite nepojasnjeno neplodnost? Koliko časa poteka zdravljenje? Ali naj se zdravita oba partnerja ali dovolj samo ženska? Ali je zdravljenje združljivo z morebitnim IVF postopkom?

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni,
najprej naj se opravičim za pozen odgovor, nekako sem spregledal ta post.
ena kava ne bo hujšega, nekaj kav pa je lahko že popoln antidot. Antidotov se izogibajte toliko časa, dokler se ne boste popolnoma pozdravili in tudi še potem vsaj pol leta.

Neplodnost zdravimo kot vse ostale zdravstvene težave. S poglobljenim pogovorom o delovanju telesa ženske ponavadi pridemo do nekega uvida, kaj in kako v telesu ne deluje optimalno in predpišemo ustrezno zdravilo. Dobro je tudi preveriti partnerja, kjer spet lahko presodimo, kaj se dogaja in z večjo verjetnostjo ugotovimo, ali je tudi pri njemu kakšen problem in spet po potrebi predpišemo ustrezno zdravilo. Nato spremljamo spreminjanje stanje na nekaj mesecev, kakšno leto pa se ponavadi dobivamo, lahko manj ali tudi več.
Sočasno zdravljenje z IVF navadno odsvetujem za kakšno leto, da telesu brez agresivnih postopkov pustimo, da lahko samo izvede določene spremembe na bolje, k čemur ga spodbudijo homeopatska zdravila. Ti postopki so pravzaprav zelo močan antidot, načeloma pa je tovrstno zdravljenje, tako kot vsa druga zdravljenja, združljivo s homeopatijo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Živjo,
hčerka ima močno obliko atopičnega dermatitisa. Zanima me, če je že kdo sprobal homeopatsko kremo Halicar in kakšne izkušnje imate z njo?

LP

Cardiospermum je v homeopatiji znana rastlina za lajšanje atopičnih težav. Matično tinkturo te rastline vsebuje omenjena krema. Tovrstni preparati ne ozdravijo temeljne motnje imunskega sistema, lahko pa kar dobro ublažijo simptomatiko. Vsekakor jo prej priporočam kot bolj agresivna kortikosteroidna mazila. Zanimajo pa tudi mene vaše izkušnje s tem mazilom.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Še en podatek je v tej temi treba povedati.
Po končanem zdravljenju akutnih bolezni se je priporočljivo izogibati antidotom vsaj še 3 tedne, po končanem kroničnem zdravljenju pa vsaj še 3 leta!
Tako pač je. Sem imel kar nekaj pacientov, s katerimi smo uspešno zaključili zdravljenje, pa so se javili več kot leto kasneje, da se jim je spet vse podrlo. Vzrok je bilo ponovno pitje kave. Spet sem odsvetoval kofein in ponovil zdravilo, ki je zdravje spet kmalu uredilo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

prosim za odgovor glede žvečilnih…potrebno je izločiti le žvečilke ki vsebujejo mentol? Sin jemlje homeopatska zdravila in vsega se držimo, ampak navadnih žvečilk (otroških, jagoda ipd.) pa nismo izločili. Upam da je tako ok?

Hvala, pozdrav,
D.

Mislim, da lahko dopustimo navadne žvečilke brez peperminta, čeprav nekateri ortodoksni homeopati tudi te odsvetujejo, ker imajo v sebi sledove kafre, ki je tudi antidot. Sam pri teh žvečilkah nisem opažal antidotalnih učinkov.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani,

pred kakšnimi desetimi dnevi sem homeopatska zdravila za približno 5 ur pustil v avtu, v armaturnem predalu; takrat sploh nisem razmišljal, ampak bilo je še kar vroče (zunaj kakšnih 25 stopinj, v avtu kdo ve) in sedaj me skrbi, da se niso kaj “poškodovala” oziroma da niso več uporabna?

Hvala za vaš odgovor, lep pozdrav, D.

Pozdravljeni,
tega ne moreva vedeti. Najbrže jim vročina ni škodila, bolj je problem neposredna sončna svetloba. Homeopatska zdravila “prenesejo” tja nekje do 65 stopinj C.
Lahko jih uporabite, ampak če ne bodo imela pričakovanega učinka, bodite pozorni na to, da jim je kuhanje v avtu lahko škodilo. Če pa hočete biti popolnoma gotovi, priporočam nakup novih zdravil.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,
zanima me, ali je uživanje čilija ali drugi pekočih jedi lahko antidot pri homeopatskem zdravljenju?
Hvala za odgovor.

New Report

Close