Najdi forum

vsako leto isto – šok

pa če ne pogledate plačilne liste, kako pa sploh veste, ali vam pravilno obračunavajo plačo?? Ali dobite plačan dodatek za delovno dobo, ali dobite dodatke za deljen delovni čas ali izmensko delo…. Kako vas lahko preseneti dohodnina?? Vsaj ko dobiš prvo plačilno listo, jo moraš pogledat in se v primeru nerazumevanja pozanimati, kaj pomenijo postavke in kaj vam obračunavajo… Pa saj ste odrasli ljudje, ki svoje delo prodajate na trgu, da se zanimate, kakšna je cena vašega dela in koliko plačate od tega davkov in dajatev, je najmanj, kar se od vas pričakuje…

odkar regres ni več obdavčen, je to možno
prej pa ni bilo
jaz sem konstantno doplačevala cca 100 EUR dohodnine, ker je bilo treba regres obdavčiti po povprečni stopnji dohodnine pri izplačilu plače, furs mi ga je pa potem obdavčil s polno stopnjo dohodnine, kot je to po zakonu o dohodnini določeno, saj sem čisto vse olajšave že pokoristila

za večino ljudi, ki živi iz rok v usta, oziroma od plače do plače, pa po možnosti še kaj par dni pred plačo plačajo s kartico, da je odloženo plačilo, je višje doplačilo dohodnine kar zalogaj

to še posebej velja za tiste na minimalcu, ki jim obračunajo polne olajšave, kot jih zakon terja, potem pa na koncu leta zaradi kakšne minimalne božičnice niso več upravičeni do višje olajšave in jim nabijejo par sto evrov doplačila. pri takih je RES BOLJE, da oni kreditirajo državo, kot pa da država njih kreditira… ker NISO KREDITNO SPOSOBNI

Res je, in sram je lahko vsakogar, če ne ve, kaj sestavlja njegovo bruto plačo, kaj je neto in kaj je dohodnina.

Jaz bi z veseljem doplačal 1 mio Eur dohodnine….
[/quote]se podpisem!

Privijte svoje računovodje, da začnejo prav obračunavati! Tisti, ki dobite davek v plačilo, vam premalo trgajo čez leto. Tisti, ki ga dobite več nazaj, pa vam čez leto trgajo preveč! Pri nas so šefi zaropotali in kar naenkrat so razlike med 0,50 do 10€!!!!! v plus ali minus!!!! Nobenih šokov ob prejemu dohodnine!
[/quote]

Kdor dobi veliko dohodnine za plačati in nima še nekih prilivov in ne otrok je to samo posledica umetnega dvigovanja izplačil s strani delodajalcev, torej manjša osnova, izplačilo pa kolikortoliko, na račun neplačane dohodnine, katero pa je potem treba doplačevati, naj vam obračunajo dohodnino kot je treba , plača bo sicer v kur_cu, doplačevat pa ne bo treba.
mene je davno tega hotel delodajalec nategniti tako z otroki, zahteval je namreč da prijavim otroke med letom, za plačo sva bila zmenjena neto na uro, torej bi tistega jurja kolikor sem dobil nazaj lahko porabil za 1/12 plače vsak mesec, tako pa sem dobil tisti denar še eksta ob letu.

Kdor dobi veliko dohodnine za plačati in nima še nekih prilivov in ne otrok je to samo posledica umetnega dvigovanja izplačil s strani delodajalcev, torej manjša osnova, izplačilo pa kolikortoliko, na račun neplačane dohodnine, katero pa je potem treba doplačevati, naj vam obračunajo dohodnino kot je treba , plača bo sicer v kur_cu, doplačevat pa ne bo treba.
mene je davno tega hotel delodajalec nategniti tako z otroki, zahteval je namreč da prijavim otroke med letom, za plačo sva bila zmenjena neto na uro, torej bi tistega jurja kolikor sem dobil nazaj lahko porabil za 1/12 plače vsak mesec, tako pa sem dobil tisti denar še eksta ob letu.
[/quote]

Bruto je bruto kakorkoli obrneš. Zato se zmeraj pogovarjam izključno o bruto plači.

Glej pojma nimaš, če delodajalec ne plačuje dovolj dohodnine ti dobiš več na račun ob istem bruto znesku plače, ti imaš skozi leto občutek boljše plače, dejansko te pa zaradi tega čaka doplačilo dohodnine, če ti pa delodajalec odvaja dovolj dohodnine imaš morda malo manj na računu vsak mesec, na koncu pa ni potrebno doplačevati, samo za to gre, pri premnogih delodajalcih gre za to da namerno plačujejo manj dohodnine da imajo delavci občutek boljše plače, kaj bo pa ob dohodnini jih pa ne briga , ker to ni več njihov problem.

Bruto je zmeraj enak in to mora delavec gledati, ko podpisuje pogodbo, bruto je pomemben.

Pri istem bruto dobi delavec vsak mesec več na račun če delodajalec plačuje premalo dohodnine, zato pa jo mora konec leta delavec doplačati, to nekateri izrabljajo kot obvod da so ljudje bolj zadovoljni ko vsak mesec kapne malo več na račun, potem se pa zgodi avtor ko je treba doplačati.

Raje vidim da plačam dohodnino kakor, da mi vračajo, ker to pomeni da sem brezobrestno državo financiral med letom.

[url=http://bit.ly/3pr5FyK][b]KRIPTO VALUTE: NALOŽBA/VARČEVANJE ZA POPOLNE ZAČETNIKE (10€/TEDEN)[/b][/url] Način varnega investiranja v kriptovalute. [url="http://bit.ly/3qnTQL9"][b]NAVODILA ZA AVTOMATIZIRANO TRGOVANJE S KRIPTOVALUTAMI[/b][/url] [url=https://kriptoslovenija.si][b]KRIPTOSLOVENIJA.SI[b][/url] Skupnost kripto entuzijastov in popolnih začetnikov. [url=https://bit.ly/3bM8pn5][b]BINANCE.COM[/b][/url] Menjalnica z največjo in najboljšo ponudbo in vplačila/izplačila direktno na bančni račun.

Če vzamemo npr. cca 1000 eur vračila ali doplačila, to pomeni približno 80 eur mesečno.

Kaj vam več pomeni:
– ali mesečno 80 eur več plače (vsak mesec namesto 1000 eur dobite 1080 eur. To je npr. en tedenski nakup v trgovini.
– ali pa raje dobite mesečno 1000 eur in enkrat pred poletjem skupaj 1000 eur vračila? To je pa kar konkretna vsota – za dopust, kak večji nakup, za šolske potrebščine …

Saj zato mora pa delavec gledati bruto plačo in ne tega kar dobi na račun….

Sem umetniška duša, ki jo biroktaske zadeve strašno utrudijo. Nikoli nič ne berem. Me pa zanima, ker varčujem dodatno za pokojnino, to ni obdavčeno ali gre v olajšavo oziroma kako se temu reče. Kaj je to treba dodatno vložiti kot družinskega člana? Za vsako info, tako ta domačo, bom hvaležna.

Saj zato mora pa delavec gledati bruto plačo in ne tega kar dobi na račun….
[/quote]
Ah , povej mi koliko jih gleda bruto plačo, vse zanima koliko so dobili na račun,ko si že tako pameten , povej mi ali veš svoj bruto-bruto, torej strošek delodajalca ? ne veš ker te ne briga !


Ah , povej mi koliko jih gleda bruto plačo, vse zanima koliko so dobili na račun,ko si že tako pameten , povej mi ali veš svoj bruto-bruto, torej strošek delodajalca ? ne veš ker te ne briga !
[/quote]

Vem, saj ni nobena umetnost iz 1.bruta izračunati 2.bruto. In naj ti dodam še to, da 2.bruto ni enak strošku dela za delodajalca, če se že delaš pametnega.

In sorry, ko sem s kolegi kdaj pogovarjamo, se vedno pogovarjamo o bruto plačah.
To kar kdo dobi na račun, ni relevantno, saj se marsikomu ne samo upoštevajo razne dodatne olajšave, marsikomu se odtegujejo še kaki krediti.

Boš rekel, da ni fer? Recimo dva sodelavca, ki opravljata isto delo, celo delata v isti pisarni in hodita skupaj na malico v službeno menzo, pa en dobi na račun 1.410€, drug pa 1.100€. Fer ali ne?
Prvi uveljavlja olajšavo za 2 otroka, drugi ne, se mu pa odteguje 200€ za kredit. Bruto plačo imata do centa enako!


Ah , povej mi koliko jih gleda bruto plačo, vse zanima koliko so dobili na račun,ko si že tako pameten , povej mi ali veš svoj bruto-bruto, torej strošek delodajalca ? ne veš ker te ne briga !
[/quote]

Seveda vem, delodajalca stanem 185.000 Eur letno.

Vsak mesec daš na vačevalni račun 100 eur in čez eno leto si presenečen, ko imaš na varčevalnem računu 1200 eur 🙂 – za dopust, večji nakup, šolske potrebščine…

Vem, saj ni nobena umetnost iz 1.bruta izračunati 2.bruto. In naj ti dodam še to, da 2.bruto ni enak strošku dela za delodajalca, če se že delaš pametnega.

In sorry, ko sem s kolegi kdaj pogovarjamo, se vedno pogovarjamo o bruto plačah.
To kar kdo dobi na račun, ni relevantno, saj se marsikomu ne samo upoštevajo razne dodatne olajšave, marsikomu se odtegujejo še kaki krediti.

Boš rekel, da ni fer? Recimo dva sodelavca, ki opravljata isto delo, celo delata v isti pisarni in hodita skupaj na malico v službeno menzo, pa en dobi na račun 1.410€, drug pa 1.100€. Fer ali ne?
Prvi uveljavlja olajšavo za 2 otroka, drugi ne, se mu pa odteguje 200€ za kredit. Bruto plačo imata do centa enako!
[/quote]
saj sem rekel ob predpostavki da ne uveljavljaš olajšav, otrok že med letom, sicer pa niso vsi rako prekleto pametni kot ti.


saj sem rekel ob predpostavki da ne uveljavljaš olajšav, otrok že med letom, sicer pa niso vsi rako prekleto pametni kot ti.
[/quote]
Nikjer v komentarju, ki sem ga citirala, ni omenjenih otrok.
Drži pa to, kar sem jaz napisala in pojasnila, zakaj nikakor ne smeš gledati na to, kaj dobiš na račun!

Sami ste si krivi, ker ste težili, da hočete večjo plača.
Tisti, ko je zadovoljen s malim bruto zneskom na pogodbi bo dobil nazaj ogromno. Če si pa tečen in sitnariš za večji bruto bo pa šlo več državi na koncu.

New Report

Close