Najdi forum

vsako leto isto – šok

Kaj ima računovodja veze s tem, da doplačajo?
Če ne dajo izjave za neupoštevanje dodatne olajšave, mora računovodja obračunati tako, kot govorijo predpisi, da se obračuna brez izjave.
Če je zahtevek, da se obračuna olajšava za otroka, jo računovodja pač obračuna. Njega ne sme zanimati, ali bo ta zaposleni potem res celo leto uveljavljal olajšavo sam ali pa jo bo partner.
Vse take izjave pa veljajo do preklica.
Niso nič računovodje krivi, krivda je na zaposlenih, ki nimajo pravilnih izjav, za katere morajo poskrbeti sami!
[/quote]

Kaj ima računovodja s tem?
Reci, da se hecaš s takšnimi izjavami!

Dober računovodja ve, da je večini ljudi to področje španska vas in bo sam poskrbel, da delavci podpišejo te izjave delavce.
Slab računovodja bo pa čakal, da mu jih nevedni delavci sami priskrbijo.

Kaj ima računovodja s tem?
Reci, da se hecaš s takšnimi izjavami!

Dober računovodja ve, da je večini ljudi to področje španska vas in bo sam poskrbel, da delavci podpišejo te izjave delavce.
Slab računovodja bo pa čakal, da mu jih nevedni delavci sami priskrbijo.
[/quote]

In potem si bo delavec premislil in bo uveljavljal olajšavo za otroke (ki jih ima med letom prijavljeno) na koncu samo za par mesecev, preostalo pa drugi starš, pa spet ne bo štimalo.
Aja, to je astro fizika za nekatere, tako da tega takšni navadno ne počnejo. Pozabi. Enim bedakom lahko 100× razložiš, pa bo vsako leto znova jamral, ko bo imel 50 eur za doplačat. Pač pustiš bedaka v svoji neumnosti in se ne obremenjuješ z njim. Večina je hotela dohodninski sistem (prej je SDK sproti vzela, kar je bilo državnega, pa je bil mir), pa imamo to. Že to, da sedaj obstaja zelo poenostavljen način, je dobro. Predstaavljajte si, da bi morali sami vlagati napovedi in računati kot to delajo npr. Američani. Takrat bi se folk zavedel, da ni hec. Tukaj pa vsako leto znova jokcajo, ko morajo doplačati tam 100 EUR.

In potem si bo delavec premislil in bo uveljavljal olajšavo za otroke (ki jih ima med letom prijavljeno) na koncu samo za par mesecev, preostalo pa drugi starš, pa spet ne bo štimalo.
Aja, to je astro fizika za nekatere, tako da tega takšni navadno ne počnejo. Pozabi. Enim bedakom lahko 100× razložiš, pa bo vsako leto znova jamral, ko bo imel 50 eur za doplačat. Pač pustiš bedaka v svoji neumnosti in se ne obremenjuješ z njim. Večina je hotela dohodninski sistem (prej je SDK sproti vzela, kar je bilo državnega, pa je bil mir), pa imamo to. Že to, da sedaj obstaja zelo poenostavljen način, je dobro. Predstaavljajte si, da bi morali sami vlagati napovedi in računati kot to delajo npr. Američani. Takrat bi se folk zavedel, da ni hec. Tukaj pa vsako leto znova jokcajo, ko morajo doplačati tam 100 EUR.
[/quote]

Saj smo to počeli – še pred 15 leti smo sami zbirali obračune izplačevalcev, pa račune in izračunavali ter vlagali napoved.
Za leto 2007 (v 2008) tega nismo več počeli, prej pa ja.

In potem si bo delavec premislil in bo uveljavljal olajšavo za otroke (ki jih ima med letom prijavljeno) na koncu samo za par mesecev, preostalo pa drugi starš, pa spet ne bo štimalo.
Aja, to je astro fizika za nekatere, tako da tega takšni navadno ne počnejo. Pozabi. Enim bedakom lahko 100× razložiš, pa bo vsako leto znova jamral, ko bo imel 50 eur za doplačat. Pač pustiš bedaka v svoji neumnosti in se ne obremenjuješ z njim. Večina je hotela dohodninski sistem (prej je SDK sproti vzela, kar je bilo državnega, pa je bil mir), pa imamo to. Že to, da sedaj obstaja zelo poenostavljen način, je dobro. Predstaavljajte si, da bi morali sami vlagati napovedi in računati kot to delajo npr. Američani. Takrat bi se folk zavedel, da ni hec. Tukaj pa vsako leto znova jokcajo, ko morajo doplačati tam 100 EUR.
[/quote]

Komentar na poudarjeno: pri nas že videno. Glede na to, da se dohodninski sistem pojavlja od 1991. leta dalje in je bilo že od nekdaj pri večih otrocih ključno, kako si jih razporedil. Testni izračuni online še niso obstajali in narediti ga je bilo treba “peš”. In nedolgo nazaj smo kar sami zbrali podatke o dohodkih preteklega leta in vložili dohodninsko napoved do 31.3.

Tako, da nam je cel postopek precej poenostavljen.

Komentar na poudarjeno: pri nas že videno. Glede na to, da se dohodninski sistem pojavlja od 1991. leta dalje in je bilo že od nekdaj pri večih otrocih ključno, kako si jih razporedil. Testni izračuni online še niso obstajali in narediti ga je bilo treba “peš”. In nedolgo nazaj smo kar sami zbrali podatke o dohodkih preteklega leta in vložili dohodninsko napoved do 31.3.

Tako, da nam je cel postopek precej poenostavljen.
[/quote]
Verjemi, da je vse naše do sedaj bilo malenkost v primerjavi z njihovim sistemom. Tisti računčki so bili samo malenkost, tudi vzdrževani člani, daaaleč od kompliciranega. Res pa so znali eni že takrat delat bedarije 🙂

Ne vem no, pri nas je dokaj točno vsako leto. Dobim par eur razlike v + ali v -, dam ugovor za vzdrževane člane, če je potrebno in to je to. Nobenih prestresov zadnjih 20 let, redno dobivam nazaj znesek za vzd. člane, ker ga ne uveljavljam med letom. Edino včasih pozabim na vlogo februarja, pa gre potem pač preko ugovora.
Zdaj ko gre vse še preko edavkov, pa je sploh kamot.

Kaj ima računovodja s tem?
Reci, da se hecaš s takšnimi izjavami!

Dober računovodja ve, da je večini ljudi to področje španska vas in bo sam poskrbel, da delavci podpišejo te izjave delavce.
Slab računovodja bo pa čakal, da mu jih nevedni delavci sami priskrbijo.
[/quote]

meni ne rabiš tega govorit, ker nisem računovodja, pa sem poskrbela za to, da na naši firmi tega ni
ampak…. imaš pa vsako jakih
marsikje je tako, da računovodje po nalogu direktorja tega ne smejo počet, ker je treba prikazat višje neto plače.

direktor se zmenil z delavcem za neto plačo, pogodb zaposleni itak ne znajo brat, kak pridejo iz neto do bruto pojma nimajo, pol pa je tak, kot je

vsekakor pa so davki in dohodnina nekaj, kar bi moral vsak razumet. in bože mili, RES NIMAMO KOMPLICIRANEGA SISTEMA

če mene vprašaš,če maš za doplačat potem ti ne gre slabo 🙂 Jaz dobim nazaj cca 100,oo eur enkrat do 28.5.

Vsako leto se isto zgodi, tebe pa vsako leto preseneti in šokira?

Jaz sem lani na rit padla, ko sem v novi službi dobila za doplačat skoraj celo plačo. V računovodstvu so samo skomignili, da sem pač očitno dobivala previsoko neto plačo in da tako pač je, oni nič krivi. Sem šla sama preverjat vse postavke in ugotovila, da mi je kar obračunavala olajšavo za otroke,čeprav nisem tega nikoli rekla niti podpisala kakšne olajšave, ker jih uveljavlja mož. Ko sem ji razložila, da je to njena napaka je čisto pop** kaj se grem, da pač moram plačat, saj je vseeno kdaj, da je tako zame še bolje, ker me je država celo leto kreditirala??!! Sem se skregala na polno.

potem tudi plačilne liste sploh ne preveriš, ko jo dobiš?

Jaz vsako leto s strahom čakam tisto dohodninsko kuverto in vedno z razlogom. Me davčna vedno oskubi. Lansko leto sem pred korono začela varčevanjem za leta, ko ne bom več službeno aktivna. Nekje sem prebrala, da gre v dohodninsko olajšavo. No, pa da vidimo.

očitno dober računovodja zna preračunat.
dokler sem imela otroka – vzdrževanega družinskega člana, sem z izjavo “kreditirala” državo, ker mi je bilo fajn, da vračilo dobim nazaj lepo malo pred počitnicami.
odkar tega več ni, imam letno v +/- med 2 in max 6 centov (letos).
enako vsi ostali v firmi, nobenih presenečenj.


Glej, doplačaš tisto, kar si dolžna in nisi plačevala med letom, to pomeni, da te je celo leto država brezobrestno financirala.
Ali bi raje dobila jurja vrnjenega, ker bi med letom plačevala več kot si dolžna in kar bi pomenilo, da bi ti celo leto državo brezobrestno financirala?
[/quote]

Končno pameten odgovor.
Eni se tako trapasto veselijo, ko dobijo veliko dohodnine nazaj, ker so tako trapasti, da ne vedo, da so pač oni prej celo leto preveč plačevali državi.
Drugi pa v jok, ker morajo doplačat, ker jim tudi ni jasno, da je njih pa država kreditirala.

Pa ne rabiš biti nek računalničar, računovodja, matemetik. Jaz sem družboslovka pa so mi take osnove povsem jasne. Pa pri meni računovodje kar ok poračunajo. Vedno samo nekaj malega doplačam.

In potem si bo delavec premislil in bo uveljavljal olajšavo za otroke (ki jih ima med letom prijavljeno) na koncu samo za par mesecev, preostalo pa drugi starš, pa spet ne bo štimalo.
Aja, to je astro fizika za nekatere, tako da tega takšni navadno ne počnejo. Pozabi. Enim bedakom lahko 100× razložiš, pa bo vsako leto znova jamral, ko bo imel 50 eur za doplačat. Pač pustiš bedaka v svoji neumnosti in se ne obremenjuješ z njim. Večina je hotela dohodninski sistem (prej je SDK sproti vzela, kar je bilo državnega, pa je bil mir), pa imamo to. Že to, da sedaj obstaja zelo poenostavljen način, je dobro. Predstaavljajte si, da bi morali sami vlagati napovedi in računati kot to delajo npr. Američani. Takrat bi se folk zavedel, da ni hec. Tukaj pa vsako leto znova jokcajo, ko morajo doplačati tam 100 EUR.
[/quote]

In kaj, če si delavec premisli?
Še vedno je bolje zanj, če nekaj manj doplača, kot pa, če mora polno porcijo plačati za nazaj.

Ker si nekateri po kalkulaciji dohodkov obeh staršev utemeljeno premislijo glede uveljavljanja VDČ, je po po tvoje zato bolje, da se vsem delavcem med letom obračunava akontacija dohodnine na slabši način?
Res slaba logika.

Jaz štekam, računovodja ne more vedet vsega, al uveljavljaš otroke, pa a varčuješ pokojninsko zavarovanje, tam se ti ful pozna potem.

Ma ja, kaj pa ti preostane drugega. Plačaš dohodnino in nek procent nameniš zavetišču. Vsaj nekam gre denar, kjer ga potrebujejo..

Jaz tako naredim, da dam znesek dohodnine v kripto valute in se mi ta znesek podvoji, potem pa ni več tako težko plačati. Lahko pa skleneš tudi kakšen varčevalni paket.

Jaz pa kar nekaj nazaj dobim, pa me zanima, tukaj ste sami podkovani, če kdo ve kako bi ta denar lahko plemenitila. Se da na kakšen način z varčevanjem za “varno” starost. Jaz tega denarja nič ne pogrešam med letom in mi je potem škoda, da gar porbimo za kakšne brezveznije. V banko ne bi dajala, saj nič ne profitiram.

Popolnoma sama si kriva, ker si tako zanikrna, da v novi službi nisi pregledala niti prve plačilne liste!!! Lahko te je sram.

To, koliko zaposlenih absolutno ne razume, kaj je sploh dohodnina, kaj je akontacija in kako se plačuje, mi je pa naravnost neverjetno! Vedo za vsak klinčev popust in akcijo v vseh možnih diskontih, ne pozanimajo se pa za tiste tri, štiri osnovne stvari glede dohodnine. Ali da bi vsaj v slovar pogledali, kaj je to dohodnina in kaj pomeni akontacija.

New Report

Close