Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija vrtoglavica in pritisk v glavi

vrtoglavica in pritisk v glavi

Pozdravljeni !

Imam eno problem nekaj dni nazaj sem dokaj hitro hodil po stopnicah v stolpnici do doma ko sem stopil v stanovanje mi je srce hitro bilo po približno 2h minutah se mi je začelo vrteti ter mi postajati slabo. Je imel že kdo podobne izkušnje oziroma mi lahko kdo kaj svetuje?

Zahvaljujem se pomoč

Lep pozdrav

Zelo verjetno je šlo za kratkotrajno motnjo zaradi hitrega bitja srca. Možno je tudi, da je porastel ali padel krvni tlak. Če se bo taka motnja še kdaj ponovila, bi svetoval posvet pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Ob preskoku srca, (posamezne VES, SVES), dobim občutek pritiska v ušesih in glavi, kot imaš občutek pri vzpenjanju v višino. Zaradi ves in sves jemljem Propranolol in Xanax. Do teh preskokov pa kljub temu prihaja, vedno v mirovanju.
Kaj mi je storiti, ker je zelo neprijeten občutek pa še strah obenem, da je kaj narobe s srcem. Kardiolog je rekel, da ni nič posebnega. Je lahko to nevrološkega značaja ali vseeno gre za bolezen srca?
Hvala za vaš odgovor
Lep pozdrav
L l

Rednega utripanja srca v mirovanju ne čutimo, pač pa delovanje srca pri telesnih in duševnih obremenitvah ter pri nastopih prezgodnjih utripov (ekstrasistole). Pri obravnavi zdravljenja ekstrasistol so za zdravnika pomembni odgovori bolnika na vprašanja o okoliščinah za njihov nastanek. Ekstrasistole, ki nastajajo predvsem, ali samo v mirovanju, so funkcionalne narave in kažejo na duševne preobremenitve in stresne vplive. Ekstrasistole predvsem pri telelesnih obremenitvah so navadno prisotne pri boleznih srca.
Pri ekstrasistolah brez organskih sprememb v srcu priporočamo zdrav način življenja, polurne sprehode, delno s pospešeno hojo , 5 – 6 krat na teden, nekajenje, zadostne nočne počitke, izogibanje stresnim situacijam in po potrebi predpišemo še blaga pomirjvala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Pri ekstrasistolah ob organskih boleznih srca zdravniki predpisujejo različna zdravila.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Doma si dajem inekcije proti strjevanju krvi ker trenutno ne smem telovaditi in se gibati zaradi poskodovanega kolena. V ponedeljek zjutraj ko sem vstala iz postelje se mi je grozno zavrtelo, in sem pac misla da sem prehitro vstala. To se mi je zacelo dogajat tudi ko lezim, sedaj je prisotna tudi slabost. In me zanima, ce obiscem zdravnika, ali me bo poslal na krvne teste in kaj tocno na krvnih testih gledajo? A gledajo tut prisotnost drog?

Hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni.V večini primerov berem ,da imajo ljudje težave z visokim pritiskom.Tudi sama imam diagnosticirano hipertenzijo,čeprav nimam visokega pritiska.Stara sem 45 let,visoka168 in57kg.Težave so se začele lani poleti.Slabost,prebavne motnje vrtoglavica.Opravila sem ultrazvok srca,oba holterja,dopler vratnega ožilja in obremenilni test.Našli so mi občasne aritmije in ekstrasistole.Zdravnik mi je predpisal concorCOR1.25 in prenesa 4.00 polovičko.Stanje se je nekako umirilo.Na dva do tri mesece se me še vedno lotevajo slabosti. Od prejšnjega tedna je spet nemogoće.Bila sem pri zdravnici kjer smo opravili krvne preiskave.Vse je ok razen hemoglobin je154 inželezo 39. Ugotovili sva ,da mi je močno padel pritisk,zato sva se zmenili,da preneham jemati preneso.Tudi pulz je zelo nizek med 55 do 65.Pritisk pa med 108-65 včasih tudi manj.Zelo se mi vrti.Zanima me ,ali je takšen pulz normalen in ali tudi to vpliva na moje vrtoglavice in slabo počutje.Že vnaprej se iskreno zahvaljujem za odgovor .

Moram priznati, da me presenečajo vaše slabo počutje in vrtoglavice pri zadovoljivih vrednostih krnega tlaka (108/65) srčne frekvence (55-65), Hb (154) ter izvidov pregledov delovanja srca. Vejetno gre le za funkcionalne motnje, ki naj bi bile posledica motenega delovanja vegetativnega živčevja zaradi dalj časa trajajočih duševnih obremenitev. Morda bo koristen tudi posvet pri otologu. Poizkusite zdravila proti vrtoglavici (Betaserc ali podobno). Indicirani so tudi anksiolitiki (Lexaurin ali podobno). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Par dni imam neki cuden pritisk v glavi in slabino v zelodcu. Pa se tresem se. Nevem kaj narediti

pozdravljeni dr.cibic.
moje tezave z glavo se vlecejo ze par let. vsak dan imam obcutek napetosti za ocmi. ob gledanju navzdol in ob hitrem obracanju je stvar se slabsa.zdravnici se to ne zdi nic posebnega.pred 6 leti sem opravila MR glave,ki ni pokazal posebnosti. sem grozno utrujena,nenaspana,saj imam dojencka. sem v stresnem obdobju,se mi zdi da je vse skupaj se slabse kot prejsnja leta.vsa krvna slika,scitnica,jetrni testi bp.
kaj je vzrok tej napetosti za ocmi? katere preizkave lahko se opravim?
hvala vnaprej

Mislim, da so vaše težave funkcionalne narave zaradi čezmernih (duševnih? telesnih?) obremenitev. Morda ne bo odveč posvet pri psihologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close