Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija vrtoglavica in pritisk v glavi

vrtoglavica in pritisk v glavi

Pozdravljeni,

stara sem 24 let. Pred kakšnim tednom se mi je ponoči, ko sem šla na wc nenadoma zvrtelo, vendar nisem izgubila zavesti. Za tem sem imela še par dni občutek pritiska v glavi. Potem se je stanje za par dni umirilo. Danes sem se zjutraj zbudila z glavobolom, ki se je vse bolj stopnjeval. Mislim, da je šlo za migreno, saj mi je močno utripalo le v levi polovici glave. Najprej sem vzela dve tableti Panadol Extra, vendar ni pomagalo, zato sem vzela še dva nalgesina. Bolečina je ponehala, vendar pa imam že cel dan močan pritisk v glavi (posebej v zadnjem delu in na vrhu glave). Tudi ko glavo sklonim in zaprem oči se mi zvrti. Včasih mi začne hitreje biti tudi srce. Čez 2 tedna sem naročena pri zdravniku. Vse skupaj me zelo skrbi in razmišljam še samo o tem, saj sem na internetu veliko brala o možganskem tumorju. Zanima me ali je moje stanje posledica psihe ali bi lahko šlo za kakšno resnejšo težavo? Prej takšnih težav nisem imela in tudi pod pretiranim stresom nisem. Pred petim letim so mi odkrili blagi šum na srcu, vendar ni bilo nič resnega.

Drugače pa ne kadim in ne pijem, visoka sem 167 cm in težka 55kg.

Minil je že skoraj 1 mesec odkar sem vam pisala, odgovora še pa kar nisem dobila. Do sedaj se je stanje že izboljšalo. Kriv je bil stres in tudi pri zdravniku sem bila, vendar se mi zdi zelo nesramno od vas, da po enem mesecu še kar nisem dobila odgovora, glede na to, da ste večini odgovorili v roku 3 dni.

Opravičujem se za pozen odgovor. V dopisu ni podatkov, ki bi dopuščali sumiti na organsko bolezen srca ali bolezen srčnih žil in še manj na prisotnost tumorja v glavi. Najbolj se mi ponuja sum, da gre le za funkcionalne motnje krvotoka, kar zdravniki imenujemo nevrovegetativni sindrom, ki nastane zaradi čezmernih več časa trajajočih duševnih obremenitev. Poizkusili ste že razne analgetike, morda s premajhnm ugodnim rezultatom. Ni odveč poizkus delovanja zdravila, ki deliuje proti anksioznosti (na pr. Lexaurin ali podobno). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

Stara sem 52 let imam težave, že kar nekaj mesecev z pritiskom v glavo in vrat. To se mi zgodi večkrat na dan, 30 na dan ,tako da postanem čisto rdeča v obraz in vrat. Postanem vsa potna. Drugače imam prolaps mitralne zaklopke in vzemam tablete 2,5 mg Concor. Bila sem že na MR glave in ni pokazalo ničesar. Eno leto nazaj sem dala kri za TSH in ni pokazalo ničesar. To se mi dogaja in podnevi in ponoči. Nekateri so mi rekli, da bi to lahko bila mena, mislim da to ni vzrok za moje težave. Sedaj me zanima, če mi zna kdo svetovati kam se naj obrnem, kako se rešim teh težav oziroma je imel kdo podobne težave?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

. V dopisu ste navedli težave, ki so verjetno znaki kratkotrajnih porastov visokega krvnega tlaka. Priporočil bi 24- urno snemanje krvnega tlaka in srčne frekvence. V primeru, da opisana simptomatika nastopa ob porastih krvnega tlaka bi priporočil še pregled urina na kateholamine. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

Če boste utegnili, bom zelo hvaležna za odgovor. Več kot teden dni v glavi občutim pritisk. Ne gre za tipični glavobol, je pa neprijetno, ker se včasih pojavi močna bolečina – kot, da bi nekaj močno zbodlo. Zjutraj je ponavadi manj moteče, zvečer je pritisk večji. Med ležanjem težav ni. Na trenutke pritisk popolnoma popusti ali pa vsaj pozabim nanj. Vrtoglavice nimam, motenj z vidom prav tako ne. Zdravnik pravi, da je pritisk OK, kaj več pa ni mogel povedati. Svetoval je MRI. Poskušam ne brskati po spletu a je strah vseeno prisoten, ker se pojavljajo samo manj prijetni odgovori, kaj vse bi lahko bilo. Zadnje mesece se morda res soočam z nekoliko več stresnimi razmerami, a bi ne smelo biti tako hudo, da bi vplivalo na zdravje. Če lahko kakorkoli pomagate z odgovorom, bo v precejšnje olajšanje.

Prijazen pozdrav.

V dopisu navedene motnje zadevajo bolj nevrologe kot kardiologe. Pri branju dopisa nisem mogel potrditi suma, da gre za organsko spremembo v možganih, ki bi bila vzrok za težave. Bolj sumim na dogajanja, ki so posledica stresnih vplivov. Ni zadržkov za pregled pri nevrologu. Vsekakor priporočam blaga pomirjevala (napr. Persen tablete, ki so v prosti. prodaji. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

stara sem 21 let, v mesecu decembru se mi je prvič pojavila blaga vrtoglavica, včasih tudi slabost. Takoj sem odšla k osebnemu zdravniku, ki iz preiskave krvi in ščitnice ni ugotovil posebnosti oz. kakršne koli bolezni. Po tem dogodku sem nehala piti kavo, saj sem opazila, da mi je bilo včasih slabo tudi po kavi. Stanje se je po dveh tednih izboljšalo. Po tem se je vrtoglavica pojavila spet čez dober mesec in pol in minila po enem tednu. Vrtoglavica se je pojavila spet pred enim tednom, zdaj sem prenehala tudi s kajenjem.Večkrat sem opazila tudi nekakšno zbadanje pri srcu. Za menoj je triletni študij, ki je bil stresen in naporen, v teh treh letih so se mi začeli pojavljati tudi blažji migrenski glavoboli, že od srednje šole pa imam težave z bolečinami v vratu ob daljšem sedenju, ki se potem razširijo v glavo. Jemala sem samo tablete proti bolečinam (nalgesin forte, ibuprufen in imigrant sprint proti migreni) Zanima me ali bi bila lahko vrtoglavica posledica stresa in bolečine v vratnem delu?
V prihodnjem tednu nameravam spet obiskati zdravnika.

Lp in hvala.

Pri obravnavi vzrokov za vrtoglavico moramo ugotoviti ali so posledica nizkih vrednosti krvnega tlaka, počasnega ali prehitrega bitja srca. Če so navedeni vzroki izključeni pomislimo na možnost, da gre za posledice nenavadne drže vratne hrbtenice in končno na možnost stresnih vplivov. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav!
Star sem 28 let. Ze dober teden se mi pogosto vrti v glavi. Odsel sem k dezurnemu zdravniku in nameril mi je 170\115 pritiska. Poslali so me na urgenco kjer so mi vzeli kri in naredili ekg. Kri naj bi bila super ekg pa tudi. Sedaj si dnevno merim pritisk in je povsem normalen okrog 130\80. Sicer sem precej telesno aktiven kadim pa tudi ne. Problem je ker se vrtoglavica se kar ponavlja. Zelo tezko dlje casa vozim ker mi hitro postane vroce v glavo. Zdi se mi da se tezko koncentriram. Zadnje dni mi pogosto kruli po zelodcu kot bi imel notri precej zraka. Zanima me vase mnenje in kaj lahko storim.

Lp

Morda ste bili v zadnjem času preveč duševno obremenjeni. Pričakujem, da se bo stanje v kratkem zboljšalo. Pri porastih tlaka ni zdržkov, da vzamete priporočeno zdravilo. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni!
po treh letih sem dobila novo zaposlitev in po enem mesecu dela so se začele pojaljati težave! pred tednom dni me je v nočni oblila vročina, postalo mi je slabo začelo se mi je vrtet oz. zibati levo – desno , vsa sem prebledela nato so me odpeljali na zrak,stanje se je malce umirilo ampak ne dovolj da bi lahko nadeljevala z delom. bila sem dva dni doma in nato sem šla nazaj v službo in po dveh dneh se je stanje ponovilo, med malico me je obšla slabost, čutila sem da bom padla v nezavest ob pomoči sodelavcev so me obdržali budno do prihoda reševalcev ampak vseeno sem po mnenju dežunega zdravnika doživela kolaps, po celem telesu sem imela mravljince, tresenje, krči…
izvid ekg, kri so vredu, pritisk niha 120/70,130/95,90/55
po tednu dni počivanja še vednov glavi in ušesih čutim pritisk , skozi cel dan imam mravljince od vrata do polovice glave, pri hoji imam občutek padanja, pri vsakem najmanjšem naporu se mi zvrti (nap.igra z otroci, hitro obračanje)…
stara sem 28let tehtam 56kg, vsak dan grem s kolesom v službo dobra dva km v eno stran drugače se pa ne ukvarjam s športom samo tekanj za otrocim!
osebni zdravnik je mnenja da bo to samo po sebi izginilo zanima me pa tudi vaše mnenje!

že vnaprej se zahvaljujem za odgovor

lp

Strinjam se z mnenjem vašega zdravnika. Mislim, da gre za funkcionalne motnje verjetno zaradi stresnih vplivov in morda tudi zradi nizkih vrednosti krvnega tlaka. Skrbite za redno gibanje. Ne zanemarite koristi polunih sprehodov delno z živahno hojo, 4 -5 krat na teden in zdravega načina življenja. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Rad bi vam zaupal tudi svoje simptome, ki se vlečejo že mesece. Nekega dne, ko sem se zbudil ravno pred odhodom v šolo, sem začel čutiti rahel pritisk v glavi brez kakršnih koli bolečin, ki pa se vse do danes ni polegel. Včasih gre za bolj intenziven, včasih pa za manj intenziven pritisk, traja pa brez prestanka. Občasno čutim tudi mravljinčenje, slab pretok krvi po daljšem sedenju, solzenje in pekoč občutek v očeh, srbenje kože, še posebej po tuširanju, stalna prisotnost aken in manjših ranic na predelu lasišča, omotičnost po telovadbi, včasih pa se mi vid zatemni tudi ob vsakdanjih opravilih. Občasno pa začutim tudi bolečino v predelu srca, kakor da bi me nekdo uščipnil. Pri pregledu na bioresonanci, so odkrili da sem poleg cvetnega prahu občutljiv tudi na kovine, povedali pa so mi, da naj bi imel tudi dve vrsti parazitov v telesu (Ent. Ameba in Trikomonas). Med drugim bi rad povedal da sem pogosto izpostavljen stresu, za kar bi mogoče bil tudi eden izmed vzrokov za težave. Še najbolj pa bi izpostavil upad koncentracije, z leti se čedalje težje osredotočim na stvari, ki jih počnem.

Zelo bi vam bil hvaležen za kakršen koli nasvet.

Lep pozdrav.

V dopisu te navedli številne težave, ki vas pestijo že daljši čas (pritisk v glavi, ki spreminja intenziteto, mravljinčenje, občutek slabega pretoka krvi pri sedenju, pekoč občutek v očeh, omotičnost po telovadbi, občasna zatemnitev vida, bolečina pri srcu, upad koncentracije, ) in izgledajo funkcionalne narave (zaradi stresnih vplivov?). Za zdravljenje amebe in trichomonasa priporočam posvet pri infektologu, za zdravljenje aken indiciran posvet pri dermatologu in zdravljenje alergije pri alergologu.
Ker sem dobil vtis, da je večina težav posledica daljši čas delujočih stresnih vplivov, vam priporočam izogibanje stresom, zdravo, uravnoteženo prehrano, nekajenje, zadostne nočne počitke, aerobne vaje (napr. redne polurne sprehode, delno s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni !

Stara sem 42 let in imam že vrsto let povišan krvni tlak in ustrezno terapijo po kateri do sedaj ni bilo težav.
Te dni sem prebolela trbušno virozo in ko sem se že veselila, da je vsega konec, so se mi iz nenada pojavile močne vrtoglavice in slabost . Pri tem sem spremljala tudi krvni tlak, ki pa je bil zelo visok in sicer 160/97 , takoj sem vzela tableto za znižanje tlaka , na kar je tlak začel padat oziroma nihat . Naslednji dan je krvni tlak čez cel dan normalen , zame celo malo nizek, a v glavi čutim močan pritisk, še vedno občasne a mile vrtoglavice . Pred letom dni sem opravila ct glave in magnetno resonanco zaradi migren, a je bilo vse v najlepšem redu.

Zanima me, če je vse to lahko posledica viroze ? Kaj mi svetujete ?

Hvala

Mislim, da gre za prehodne težave, verjetno zaradi viroze. Po mednarodno sprejetih merilih je zgornja meja normalnega krvnega tlaka 140/90 mm Hg, optimalen tlak pa 120/8o mm Hg. Morda pa so sedanje težave posledica nihanj vrednosti tlaka v teku dneva. Pričakujem zboljšaje v nekaj dneh.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Star sem 18 let ze ene 2 tedna me boli glava predvsem zadnji del pritisk sem imel ob merjenju 134/95 imel sem kot nekaksno vrtoglavico in pa mi je bilo slabo zanima me kaj bi lahko to bil vzrok. Telesno sem aktiven in ne kadim. Zanima ne kaj bi lahko bil vzrok bolecin

Spostovani g. Cibic!

Enkrat ste mi že zelo dobro svetovali oz me pomirili v strahovih povezanih z dvigom spodnjega krvnega tlaka po porodu, ki je kar vztrajal tam do tri- štiri mesece, sedaj pa je, kot ste predvideli, zopet nazaj na 120/75.
Moj dojencek je sedaj star 7,5 mesecev. Nekje dva meseca nazaj se mi je prvic zgodilo sledece; med spanjem mi je postalo slabo (pravzaprav sem sanjala, da nekaj takega jem), ko sem odprla oci bi skoraj zares bruhala, tako hudo se mi je vrtelo. Taka zadeva se mi je ponovila tudi ta teden. Vrtoglavica je bila huda, prav crno se je delalo in otroka nikakor nisem mogla/hotela dvigniti, da mi ne bi padel iz rok. Cez par minut sem bila ok, vendar cel dan nekako pijana. Vrtelo se mi vec ni oz se mi ne. Seveda sem sla k zdravniku, kri bp (razen rahlo povisan fosfor v krvi?!), scitnica ok, nevroloske teste z zaprtimi ocmi, dotikanjem nosa, sem vse opravila brez posebnosti. Zdaj me je edino strahotno strah kaksnega tumorja ali druge hude bolezni, saj ne najdem vzroka temu pojavu.
Stara sem 40 let, prvi otrok, zanositev in nosecnost enostavna, porod elektivni carski rez. Za otroka skrbim pretezno sama, partner veliko dela in je odsoten tudi ponoci. Dojencek je zelo priden, navihan, samo veselje…tudi ponoci spi od zacetka dobro, dojive se 1x do 2x. Ponoci ne joce, ne zahteva nosenja… Tezava, ki jo se imam so zapestja, nekaksna bula na vsakem na notranji strani se je naredila, kot posledica ponavljajocih gibov s sedaj devet kilogramskim dojenckom ( menda je prav ime za to stanje – Dequervainov sindrom ali nekaj takega). Ponoci mi roke podrevenijo ( predvsem prstanec in nezinec desne roke), ko pa malo pomigam ni vec bolece – le zapestje ostaja bolece (imam poviti tudi ponoci?!). Naslednji teden imam pregled pri kirurgu.
Zdaj se mi zdi, da je tudi na desni nogi vcasih ponoci mezinec oz ta del rahlo odrevenel.
Bolijo me tudi kolena, a to pripisujem naporom, sprehodom- hodim zunaj z vozickom vsaj 2-3 ure na dan, dojenju – dosti mamic tozi o bolecinah v sklepih dokler dojijo, menda se zrahljane vezi za porod pri dojecih dlje spravljajo v prvotno stanje (?!).
Kaj bi po vasem bil vzrok temu pojavu? Bi lahko bilo krivo, da imam ob spanju na trebuhu pod njim vzglavnik, da mi podpira bolec kriz?! In si kam pritisnem, glava pa je nizje in se mi zvrti?! V glavnem, sedaj spim na hrbtu, saj se bojim ponovitve… Kaksne preiskave mi svetujete? Ali po napisanem sklepate, da niso nujne?
Zelo lepo se vam zahvaljujem za odgovor!

Rad bi vam pomagal, bom pa težko našel razlago vaših težav. Pomislil sem na možnost, da gre za motnje srčnega delovanja (zelo hitro ali zelo počasno bitje srca), ali na padec krvnega tlaka. Podobne motnje lahko nastanejo tudi pri motnjah prekrvitve v notranjem ušesu ali kot posledica nepravilne lege telesa. Napisali ste, da vam je izbrani zdravnik že izdal napotnico za kirurga.Mislim, da na tumor lahko pozabite. Morda bo potreben posvet pri ortopedu ali nevrologu. Lahko mi še pišete. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close