Najdi forum

Tudi jaz bi prosila za vaje, na email: joze.tanja AFNA.siol.net.

hvala.

tanja

Pozdravljeni, tudi jaz bi prosila za vaje oziroma naloge za koncentracijo otroka.
Hvala

Lp

Pozdrvljeni,

Tudi jaz bi rabil vaje za koncntracijo otroka (3 in pol letnega).

Prosim na mail: [email protected]

Hvala

Pozdravljeni,

vem da pišem pozno, ampak ali bi lahko tudi meni poslali te vaje? Moj mail: [email protected]. Hvala 🙂

Veliko obvestil prihaja v zvezi z vajami. Če bi bil kdo pripravljen jih poslati tudi na moj mail, bi jih lahko objavila na foromu.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Lepo bi prosila za kakšne vaje za koncentracijo za otroka.[/quot. Nam lahko pošljete šalijeve vaje na naš mail: [email protected]

Hvala, lp Olga J.

Spoštovani,
so mnenja, kaj pomeni težava s koncentracijo med strokovnjaki različna? Za našega petletnika logopedinja namreč pravi, da ima težave s koncentracijo, sicer naj ne bi bile zaskrbljujoče, pa vendar … sama namreč opažam ravno nasprotno, da je sposoben dolge usmerjene pozornosti pa naj bo to pri družabni igri, sestavljanju kock, domišljijski igri ali knjigi. Logopedinja pa pravi, da ima dobre dneve, ko deluje izvstno in slabe, ko ne sodeluje pri vaji, ki mu jo določi, in mu potem izbere drugo vajo. Torej, tudi ona se strinja, da gre včasih za pomanjkanje interesa. Zanima pa me slednje … se pri petletniku vztraja, da kakšno aktivnost izvede, čeprav nima interesa? Vse se vedno ne da obrniti na zabavno …

Hvala in lep pozdrav

Hvala za odgovor!

Ravno zaradi tega odgovora gospe Francke sem zastavila to vprašanje. Pri sinu namreč odlagamo vpis v šolo, ker je rojen konec leta in je bil ta problem edini izpostavljen s strani pedagoginje (ne logopedinje, sem narobe napisala), tudi pravi da ni zaskrbljujoče, ampak meni pomanjkanje pozornosti enostavno ne gre skupaj z mojim sinom. Vseeno po je dejstvo, da včasih noče sodelovati problem. Je to pogosto v prvem razredu? Kako to rešujejo učitelji?

Lp

Pozdravljeni,
dve leti sva pedagoginja in specialna pedagoginja delali na projektu pozoren si, v okviru katerega sva raziskovali področje aktivne pozornosti (koncentracije) pri otrocih. Pozornost je veščina, ki je ne moremo pridobiti čez noč, vendar nam redno, sistematično izvajanje vaj za spodbujanje aktivne pozornosti prinese izboljšanje in opazen napredek. Predpogoj za učenje branja, pisanja, računanja in usvajanja snovi v učnem procesu je prav to, da se zna otrok v danem trenutku osredotočiti na tisti dražljaj, ki je za njega najbolj pomemben. Končni izdelek raziskave je škatla s 100 vajami za spodbujanje slušne in vidne pozornosti. Več o raziskavi in didaktični škatli si lahko preberete na http://www.pozoren.si, kjer je tudi nekaj konkretnih primerov vaj.
Lep pozdrav

Pozdrav,lahko se jaz prosim za vaje?hvala in lep dan!
[email protected]

Proaim za Šalijeve caje za kincentracijo na:
[email protected]

New Report

Close