Najdi forum

V postelji z mamo

Joj, zdaj bo pa tudi meni počasi počil film, NevaM.
Kaj pa, če jaz pridem ven s tezo, da si ti s CR rodila, ker si se pač tako odločila, ker si navadna reva in se bojiš naravnega poroda, pa zato, da bi ohranila svoje mednožje lepo ozko in neomadeževano od poroda za vse bodoče osemenjevalce? Točno to ti malo višje očitaš nekomu v zvezi s prsmi, in to nekomu, ki v debati sploh ne sodeluje. Še enkrat si preberi, kaj vse si napisala. Tudi recimo tisto o dobri popotnici, ob kar se je spotaknila lunca.
Nanizala si toliko primitivizma, oprosti, ampak itak se je tema spustila na nivo, da človek komaj verjame.
Ne, in nimaš prav, da je dojenje VEDNO stvar odločitve. Na forumu o dojenju ti laične svetovalke znajo celo postreči z odstotkom, pri koliko ženskah dojenje pač iz čisto “od narave danih” dejavnikov ni možno. Ni jih tako malo. Glede na število porodov v LJ (recimo da jih je 15 na dan) je to ENA PORODNICA NA DAN IN POL!!!! Se pravi, v času tvoje ležalne dobe na poporodnem oddelku dve ženski nista bili sposobni dojiti svojega otročka. CR pa z dojenjem sploh nima zveze.

Aja, apropos teme: meni se drugače spanje v skupni postelji sploh ne zdi problematično, če le ustreza vsem vpletenim.

A je kakšna za silo resna tema,kjer se nebi lasale prehudo?

To, da nek sam sebi preveč pameten osebek pametuje o neki situaciji z dovolj varne razdalje (kar pomeni, da NIKOLI ni bil v njej) je brezveze za komentirat.

Mamice, ve že veste, kaj počnete, “tapametni” pa se raje včlanite npr.v Amnesty pa tam rešujte probleme drugih (če že svojih nimate…)

No, pri nas pa bova končno po dolgem času spali vsaka v svoji postelji. Sva dobili posteljo in mala se že veseli. Vem pa, da bo nekje sredi noči pricapljala k meni in obe bova mirno spali do jutra. Tudi jaz sem podobno počela kot otrok in je bilo prav lušno.

nevam, ti sploh preberes kaj napises?… kje sem pa jaz napisala razlog zakaj nisem dojila in da je to bila moja odlocitev?
pac nisem in pika. razlog ali je bil zdravstveni ali pac samo osebna odlocitev ne brigajo nikogar. samo jaz vem in kej mojih prijateljic zakaj je temu tako.

se pa popolnoma strinjam z locevalko.

Sicer sta moji dve že veliki, in ne počneta več tega, je pa mlajša hodila še kar nekaj let po ločitvi ponoči k meni (starejša mogoče samo še kako leto), ko je sanjala kaj hudega, ali pa mogoče kdaj ko se je hotela samo malo pocartat.. pač enostavno je prišla ponoči s svojim telebajskom in zlezla pod odejo (ali pa je celo še svojo odejo privlekla s sabo)… največkrat se niti zbudil nisem in sem jo šele zjutraj opazil, ali pa me je telebajsek sredi noči zbudil, ko je spuščal vse tiste njegove čudne zvoke :-).. včasih pa me je vsa v solzah zbudila in mi govorila o sanjah kot da so se v resnici zgodile.
Hmja, še dobro, da sem zgoraj prebral, da je to narobe, tako da jima bom to lahko razložil in ju opozoril, da bosta za vedno prekleti če bosta takšni do svojih otrok, ko jih bosta imeli 🙂

ati pa ne okol govort bo se kera te obtozla pedofilije

Vem ja, saj zato sem pa pazil in čisto potiho ter naskrivaj tipkal 🙂

: ))

Huuuh kako se je debata razvnela…

Ampak je pa hudo ker nekateri nič ne razumejo…na par retoričnih vprašanj in sarkastičnih pripomb sem dobila čisto “resne” odgovore….

NevaM Tebi pa čisto dobronamerno svetujem, da malo razmisliš o svojem starševstvu. Se zelo bojim, da vodi v zelo patološki razvoj Tvojega nadarjenega sinka…Žal poznam en podoben primer…tak sine mamici najkasneje do pubertete zraste močno čez glavo…da o tem na kakšne poti lahko zavije takrat sploh ne razmišljamo. Še je čas… Ne želim te obtoževati, ker verjamem, da si predana in nadvse skrbna mamica, vendar imaš še čas, da stvari obrneš v pravo smer.

No, ločevalka, tle si pa mal v temo brcnila. CR ima vezo z dojenjem, ker je težje začeti dojiti po CR kot po naravnem porodu. Pa za CR se ne odločiš, da ga boš pač imela (da boš imela bolj ozko tam spodaj), MISLIM, …, še vedno se za CR odloči ginekolog porodničar, zaenkrat še nismo “tako napredni” kot so v ZDA. Nekatere res ne morejo začeti dojiti, tudi če bi želele (jih poznam), velika večina pa lahko, pa nočejo. To je pa narobe. Pa me napadajte če hočete.

: ))

Huuuh kako se je debata razvnela…

Ampak je pa hudo ker nekateri nič ne razumejo…na par retoričnih vprašanj in sarkastičnih pripomb sem dobila čisto “resne” odgovore….

NevaM Tebi pa čisto dobronamerno svetujem, da malo razmisliš o svojem starševstvu. Se zelo bojim, da vodi v zelo patološki razvoj Tvojega nadarjenega sinka…Žal poznam en podoben primer…tak sine mamici najkasneje do pubertete zraste močno čez glavo…da o tem na kakšne poti lahko zavije takrat sploh ne razmišljamo. Še je čas… Ne želim te obtoževati, ker verjamem, da si predana in nadvse skrbna mamica, vendar imaš še čas, da stvari obrneš v pravo smer.[/quote]

Lena39, kaj ti to resno? A se ti zdi, da poznaš NevoM in njen način vzgoje, da lahko kaj takega rečeš? Si mogoče ljubosumna?

: ))

Huuuh kako se je debata razvnela…

Ampak je pa hudo ker nekateri nič ne razumejo…na par retoričnih vprašanj in sarkastičnih pripomb sem dobila čisto “resne” odgovore….

NevaM Tebi pa čisto dobronamerno svetujem, da malo razmisliš o svojem starševstvu. Se zelo bojim, da vodi v zelo patološki razvoj Tvojega nadarjenega sinka…Žal poznam en podoben primer…tak sine mamici najkasneje do pubertete zraste močno čez glavo…da o tem na kakšne poti lahko zavije takrat sploh ne razmišljamo. Še je čas… Ne želim te obtoževati, ker verjamem, da si predana in nadvse skrbna mamica, vendar imaš še čas, da stvari obrneš v pravo smer.[/quote]

Lena39, kaj ti to resno? A se ti zdi, da poznaš NevoM in njen način vzgoje, da lahko kaj takega rečeš? Si mogoče ljubosumna?[/quote]

Hmmm…to se tudi jaz sprašujem. Ne vem, če me pozna, ampak uporablja pa popolnoma iste besede kot moj bivši…????? In tudi na ta način me je že hotel diskreditirat, pa mu ni uspelo, tako da… Ja pa tudi res, da nekateri pač ne prenesejo kritike in tega, da se nekdo drug trudi za več in to tudi dosega. Ne vem kakšen bo moj otrok čez 10, 15 ali 20 let, ampak trudim se še vedno lahko, da mu dam kar največ.

Kar se tega tiče bi morda svetovala tistim, ki pametujejo in največ vedo, kakšno knjigo npr. Otroci so podoba staršev, Med popustljivostjo in strogostjo, Vzgoja dečkov, V kletki ljubezni, Zdrav otrok in ljubezen staršev…pa še kakšna se najde. Ko boste vedele, kako gre to v teoriji, boste bolje razumele tudi prakso in mene.

Kar se pa dojenja tiče…ne res ni lahko začet. Mnoge nehajo takoj, ko se začnejo težave. Jaz nisem. V prvih 4 mesecih sem se morala marsičemu odreči; ko je bil mali star 6 mesecev pa sva šla od njegovega očeta in mleka vseeno ni zmanjkalo-čeprav so se on in njegovi starši prekleto trudili, da bi prišlo do tega zaradi stresa. Drugo so zdravstvene težave (pa to ne mislim spet mastitisa, ali razmesarjenih dojk, ali prebavnih motenj malega zaradi vaše prehrane) in to je razumljivo. Če je na voljo ena varianta, da ima mali zdravo mamico ali dojko, je odločitev jasna.

za cr je bila pa nuja, ker bi mali skoraj umrl.

NevaM – v bistvu mislim, da imaš ti vzgojo s katero se oče otroka ne strinja in zato tudi noče finančno sodelovati pri “nadstardandni vzgoji”, kar je vseeno njegova pravica.

Osebno ne berem knjig o vzgoji otroka (lahko so lepe in pametne in še in še, ampak še vedno so samo teorija – simpl nakladanje), preberem sem ter tja kakšen članek, malo pobrskam po internetu. Težko je brati literaturo in teorijo, če pa niti en otrok ni enak drugemu.

Pa navsezadnje se mi zdi, da včasih ljudjepreveč verjamejo tisto kar berejo. Kar se mene tiče se otrok ne vzgaja po literaturi. Ali imaš občutek za to ali ga pa nimaš.

Dajmo brat, ker vse to znamo…. Napisala sem KAJ PA ČE… in je odgovor na Nevino razglabljanje o nedojenju zaradi povešenih prsih, ki tipu morda ne bi bile všeč….
Malo pojdi po drugih forumih, punc, ki bi bile pripravljene plačati naročen CR, je kar nekaj. In BTW, CR ni vedno odločitev porodničarja.
Tinchi, res, še enkrat pojdi prebrat Nevine poste, potem pa govori o temi. Ne vem, zakaj se je čutila tako osebno napadeno, ampak v svoji “obrambi” je mimogrede začela žalit ljudi.

Še nekrat.

Občasno (na tej besedi je poudarek) spanje otrok v postelji starša je čisto normalno, zdravo in potrebno crkljanje. Prav tako je tudi zatekanje otrok v posteljo staršev zaradi nočnih mor ali kakšne travmatske izkušnje popolnoma normalno in zdravo, ker si otrok na ta način popravi in utrdi občutek varnosti.

Ni pa normalno, da otrok v postelji starša zamenja partnerja.

Ati, to kar ti pišeš ni niti pod razno isto kot je to, kar opisuje Neva.

Carskeg reza se pri nas ne počne na željo porodnice,prav tako ne zaradi lepotnih razlogov,za carski rez se odloči zdravnik,ko ni drugega izhoda ali ko porod ni možen po naravni poti,tako da ne govorte neumnosti,kar se pa dojenja tiče,nekaterim mamicam to onemogočijo med.razlogi,nekater se za nedojenje odločijo same in tudi nedoječi otroci so enakopravni doječim ,dojenje ni pogojeno s tem kakšna bo mamica,za biti mamica je potrebno še nekaj več,predvsem ljubezn in materinska skrb za dete kot samo dojenje.Jaz sem mojega otroka dojila,pa hvala bogu nimam povešenih joškov-še ne,pa veliko jih poznam ki jih nimajo,poznam mamo ki ima 3 otroke,vse tri dojila,ampak prsi so lepe ,genetika in leta pa imata glavno besedo pri povešanju joškov in ne samo dojenje kot tako.

Občasno (na tej besedi je poudarek) spanje otrok v postelji starša je čisto normalno, zdravo in potrebno crkljanje. Prav tako je tudi zatekanje otrok v posteljo staršev zaradi nočnih mor ali kakšne travmatske izkušnje popolnoma normalno in zdravo, ker si otrok na ta način popravi in utrdi občutek varnosti.

Ni pa normalno, da otrok v postelji starša zamenja partnerja.quote]

Tole pa kar podpišem.

Še nekrat.

Občasno (na tej besedi je poudarek) spanje otrok v postelji starša je čisto normalno, zdravo in potrebno crkljanje. Prav tako je tudi zatekanje otrok v posteljo staršev zaradi nočnih mor ali kakšne travmatske izkušnje popolnoma normalno in zdravo, ker si otrok na ta način popravi in utrdi občutek varnosti.

Ni pa normalno, da otrok v postelji starša zamenja partnerja.

Ati, to kar ti pišeš ni niti pod razno isto kot je to, kar opisuje Neva.[/quote]

Daj mi prosim z svojimi besedami napiši, kaj jaz opisujem, ker očitno se sploh ne razumeva.

Ja-v bistu se prav strinjaš. Njegov oče se ne strinja z mojim načinom vzgoje. Ampak to je isti oče, ki je izbral svoje starše pred svojim otrokom. Isti oče, ki še zdaj ne misli s svojo glavo, isti oče, ki se je na csd zavzemal za stike otroka s svojimi starimi starši in ne s svojim očetom itd. Hočem ti povedat, da se ne strinja z mojo vzgojo zato, ker ne pustim glavne vloge igrat njegovim staršem. Pa to, ni bil problem samo pri meni, ampak je te iste probleme imel z vsemi bivšimi, samo jaz sem prepozno odkrila. Ta isti oče je meni, ko sem bila v 5 mesecu nosečnosti rekel, da sta njegova družina njegova starša in ne jaz in otrok. Tako da… ja se prav strinjaš.

kar se knjig tiče…pisali so jih tisti, ki imajo prakso. In, ne ne moreš otroka strpat v okvir, ampak lahko se pa naučiš o nečem, kar se morebiti lahko kasneje zgodi. Res pa mi je najboljša šola, da sina ne bom vzgojila v maminega sinka, prav njegov oče.

New Report

Close