Najdi forum

Ne, status študenta s pp na fakulteti nima, ker ne želi, da bi kdorkoli vedel, saj se je 2x poskušal šolati redno, vendar mu na prvem faksu statusa sploh niso hoteli vložiti/priznati, naslednje leto na drugi pa je dobil odločbo čez pol leta (veljala je pa do konca šolskega leta in ne študijskega) in so bile potem same komplikacije, ker so vse bolj obrnili na stigmatizacijo, kot na prilagoditve – on bolj potrebuje prilagoditve glede vaj in predavanj, kot pa ocenjevanja. Večinoma so nam govorili, da predavanja niso obvezna, vendar je on izedno slušni tip, skoraj vse si zapomni – sedaj gre na vsa predavanja, ki so 2-3x tedensko 3,5 ure in ima povprečno oceno 9,2, tako da je to rešeno – z izrednim študijem je tako avtomatično dobil zmanjšano število ur vaj in predavanj.
Staro mnenje so zavrnili, ker velja do spremembe ravni izobraževanja (iz gimnazije na višjo/visoko), čeprav se avtizem ne bo “pozdravil” s spremembo izobraževalne ustanove.
Hvala za odgovor, bom povprašala še na linku, ki ste mi ga poslali.


Bober 54,
povprašajte še na omenjenem linku. Sicer pa, če prav razumem, sam ne bi želel imeti statusa?

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Sem vprašala, sedaj čakam na odgovor.
Ne, statusa ne želi imeti, ker je imel precej slabih izkušenj in zanj ne prinaša nič pozitivnega – tako mi je razložil. Mislim, da je že nekako “utrujen” od tega, da posluša česa ne zmore, kje potrebuje pomoč, se pogovarja z različnimi psihologi, psihiatri, itd. Sedaj pač sam vidi, kje so njegove pomankljivosti/močna področja in se poskuša prilagoditi kakor sam ve in zna – smo veseli, da nekako “vozi” in napreduje, ker pred 2 letoma je še iz stanovanja nerad šel.

Pozdravljeni,
mene pa zanima, če mi kdo lahko na kratko pove bistvene novosti Zakona o usmerjanju v primerjavi s starim. Pa še to – kdaj dejansko začne veljati – po zakonski podlagi naj bi začel veljati poleti 2011, nekje je zaslediti priporočila da 1.9.2012, pa spet da z novim letom 2013. Prosim, če ima kdo točne podatke.

hvala za odgovor in lep pozdrav, Maja

Majček zmajček,

glede na to, da se kar veliko govori, da bodo spremembe, rajši počakajmo. Nov zakon sicer bolj opredeljujeje fizično pomoč, zmanjšuje število komisij…

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljeni,

študenti pedagoške fakultete delamo seminarsko Usmerjanje oseb s PP pa me zanima, če je kdo pripravljen deliti svojo izkušnjo. Zanimajo nas prdevsem spodnja vprašanja.

1.) B.- kdaj je otrok pridobil diagnozo; kakšen je bil proces, česa se spominjajo starši?kaj so ocenjevali?

c.) kako /kje je bila komisija za usmerjanje; iz koliko članov je bila sestavljena; kako je potekalo usmerjanje ?

d.) kako starši gledajo na proces usmerjanja; kaj je bilo dobro, kaj ni bilo dobro; c ima uradno v družini osebo z ovirami?

D1) Koliko besede so imeli starši v tem procesu?

e.) kaj se je zgodilo po usmerjanju; kakšna je dejanska podpora za otroka?

Hvala za vsak prispevek!

New Report

Close