Najdi forum

Pozdravljeni

Moj sin Blaž je v 9. razredu osnovne šole. Ima Crohnovo bolezen in tudi status učenca s posebnimi potrebami. Dobil pa sem informacijo, da mu ta status velja samo za osnovno šolo in da moramo za srednjo šolo ponovno pridobiti status. Poleg tega me zanima kako je s to pedagoško pogodbo?
Upam da mi boste lahko pomagali z odgovorom.

Lep pozdrav.
Jože

moj sin je lani tak čas dobil diagnozo adhd. Marca sem začela postopek na Zavodu v LJ. Do danes še nimava odločbe. Celo tako daleč je prišlo, da so mi poslali dopis, da mora ponovno k psihologinji na pregled. Ker je sedaj v komisiji druga psihologinja kot ga je lani obravnavala.
A še pri komu traja toliko časa ta zadeva?
Jaz resno razmišljam, da dam zadevo v medije.

Vertigo,

obrnite se na najboljižji Zavod za šolstvo – torej tja, kamor ste oddali vlogo za umerjanje in jim opišite nastalo situacijo.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdrav,
sem se obrnila. Večkrat v zadnjem mesecu. In zdaj so končno imeli senat in mojemu sinu oddobrili celi dve uri dspja (za ostale prilagoditve še ne vem). Medtem ko mi je njegova psihologinja zagotavljala, da jih bi on res potreboval pet.
No, očitno sem bila preglasna in jim to očitno ni bilo všeč.
Bo res treba novinarje poklicat.


Vertigo04,

če je vaš otrok opredeljen kot dolgotrajno bolan otrok bi imel možnost dobiti 5 ur DSP. Obstaja pravilnik koliko ur DSP lahko otrok dobi.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Vem kakšne ima možnosti in vem kaj je dobil. Hočem povedati samo to, da v mojem primeru niso delali v korist otroka. Sicer naša šola ne spada pod ljubljanski zavod, sva pa dala tja vlogo, ker je imel v LJ diagnostiko in mi je psihologinja zagotovila,da bo postopek tako najhitreje končan. Ko sem njihovo odločitev sporočila šoli so me vsi debelo gledali, češ, da se na “našem” zavodu brez problema dobi pet ur, da v LJ pa res ne dajejo toliko.
Hočem povedat, da na zavodu mislijo, da so sami sebi dovolj. Mogoče bi jim moral povedat, da so tam zaradi otrok. In da njihove plače pridejo iz proračuna in da je treba za plačo tudi kaj naredit.

Vertilgo,
če ste takšnega mnenja, ste vložili pritožbo na strokovno mnenje v zakonskem roku? Lahko se tudi pritožite na odločbo.
Kako pa bi se “naš Zavod” oz. komisija na vašem zavodu odločila, pa ne veste. Najbrž podobno, ker je potrebno upoštevati pravilnike. Res pa je, da mnogi na šolah precej slabo poznajo pravilnike usmerjanja, zato je tudi veliko dezinformacij.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Ne bom podala pritožbe. Ker kolikor poznam takih pritožb je bilo potem še slabše.
Vse kar sem hotela povedati je to, da sem nezadovoljna z delom zavoda, predvsem zaradi dolgotrajnosti postopkov. In ko kaj rečeš, se ti takoj maščuje nazaj. no, še slabše, maščuje se tvojemu otroku.

vertigo04,
Postopek je dolg tudi zaradi birokrtaskih postopkov in ni vseposod enako dolg (tudi zaradi števila otrok). Ni pa prav, da to jemljete osebno..

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Upam, da vi ne jemljete tega osebno.

Me pa res zanima, kakšni birokratski postopki onemogočajo, da bi se zadeva uredila prej kot v enem letu od oddaje vloge? S tem, da je bila diagnostika končana preden sem vlogo oddala. Hočem reči, da jim ni bilo potrebno čakati mnenj različnih strokovnjakov, ki so mojega sina obravnavali. Tudi mnenje šole je bilo podano takoj. Verjamem, da moj sin ni edini primer, na tej komisiji. Morate pa razumeti, da odločbe želimo dobit kar se le da hitro predvsem zaradi šole. Vse šole niso enako fleksibilne, ko gre za motnjo adhd.

se strinjam z vami, da je postopek predolg.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Takole, da sporočim kaj se dogaja z “našim primerom.” končno sem na vpogled dobila strokovno mnenje komisije. ki je milorečeno katastrofalno. napak kar nekaj, med drugim je pod sinteza ugotovitev opisan in poimenovan en drug otrok. sem že poslala mail predsednici komisije. pa je, seveda, na dopustu.

vertigo04,
govorimo o strokovnem mnenju ali o dokumentaciji oz. mnenju posameznih strokovnjakov? Strokovno mnenje dobite bi vam moral poslati strokovni delavec Zavoda za šolstvo pred izdajo odločbe.
Glede na to, da z mnenjem niste zadovoljni napišite uradne pripombe (ro je 8 dni).

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

strokovno mnenje komisije zavoda za šolstvo (na osnovi tega se mi potem izda odloča, kolikor mi je znano). spodaj so podpisani 4 člani in več kot očitno ni nihče prebral kaj so podpisovali.

vertigo,

napišite še upradne pripombe. In če je tako “šlampasto” napisano, kot ste napisala, en izvod pošljite še vodji oddelka za usmerjanje otrok s posebnimi potrebami na e- naslov:
http://www.zrss.si/default.asp?rub=2703

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljeni!
Vsi, ki niste zadovoljni s postopkom usmerjanja vaših otrok, predlagam da oddajo svoj glas, na spodnji strani

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/2906
pod rubriko usmerjanje otrok s posebnimi potrebami, kjer se predlaga vladi, da ponovno določi rok za izdajo odločbe 6mesecev, kot je bilo že v preteklosti, da otroci dobijo čimprej pomoč.
Glasovanje traja do 26.4.2012

Lp tcebela

Pozdravljeni,
po naključju sem naletela na ta forum..sicer dolga zgodba- bom se potrudila napisat čim bolj na kratko..naša družina je v celoti “pokregana”ker moja sestra vztraja da je z njeno hčerko nekaj narobe in želi na vso silo to odločbo. Tudi moja nečakinja (10let) pravi, da tega ne rabi in da je težava le v tem, ker si mama oz. nihče ne vzame časa za njo da bi se z njo učil oz. jo vsaj “nagnal” k knjigam..Oče se tudi ne strinja s tem, vendar je sestri nekako uspelo, da ga bodo izločli oz. kljub njegvi pritožbi in nestrinjaju izdali to odločbo.
Vem, da otroka pregledajo strokovnjaki, vendar moja sestra zna res dobro lagati. marsi kje, kjer bi še manj verjeli, ji je že uspelo prepričat še hujše “profije”.. Mama sama pove, da se sestra z hčerko ne ukvarja, ker, kljub temu, da je že krepko čez 30 ponučuje domala vsak vikend, če ne ponočuje pa kafetka itn.. v šoli jih je prepričala, da se cele dneve uči z hčerko, da se trudi po najbolših močeh..Čeprav je mala sama povedala da ni res, ji nihče ni verjel, kvečjemo so jo poslali k šolski svetovalki, ki ji je pridigala, o laganju, čeprav v resnici ni lagala mala, ampak sestra..katastrofa.in ko se mala ni dala, so potem še toliko bolj razumevajoči s sestro, ker ne samo, da hčeri, kljub njenemu trudu ne gre v šoli, ampak jo očitno že pubrteta daje itn.. v glavnem mala je res izpadla hudiček sestra pa svetnica..
Finta je, ker moja sestra, žal, že vso življenje vse obveznosti prelaga na druge..najbolj seveda na najino mamo, ki pa je že v letih in se ji ne sanja več kaj preveč o ulomkih itn..tako tudi živi pri mami, ki ji, kljub temu, da sestra dela le 4 ure, lepo gospodinji kot nekakšna hišna pomočnica.Očeta od hčere je že zdavnaj zapusila.Je totalno neodgovorna, zna pa res dobro igrat,se “filnsko” razjokat..Čeprav je moja sestra, jo imam že čez glavo. Če se že sama tako obnaša in vseskozi izogiba vsem možnim obveznostim, ne rabi iz hčere delat nekaj kar ni..naj še nje ne uniči. Je pa res profi..in čudno da nihče ne posumi, ker kot pravim, obveznosti se izogiba, za svoje pravice, kakršne koli pa ve veliko bolje kot večina nas…Npr. svojega bivšega in še dve drugi osebi je fizično napadla-ampak se je izgovarjala in delno uspešno izgovorila na svoje “kao” duševne bolezni.. Ko se je ločevala pa je bila čisto prištevna in se zavedala vseh svojih pravic..Že od prvega dne zaposlitve, tj kakih 10 let, pavi, da si bo s svojimi namišljenimi boleznimi uredila predčasen pokoj..in no zdaj je že na 4 urah.
Mislim, na splošno, me njeno življenje ne zanima, naj pač živi po svoje, vendar skrbi me za nečakinjo. kaj svetujete? Z očetom deklice nimam stikov, bi pa jih navezala, če je možno da preko njega uredim, da ne odobrijo te pogodbe, ampak sestra pravi, da bi naj to šlo uredit brez njega. Pa tudi nasplošno, mu sestra na vse načine preprečuje stike z nečakinjo, prvih par let je bilo noro, ker se je res trudil, sedaj pa se je očitno sprijaznil. ne vem.Vem, da je hotel prevzeti skrbništvo, ravno zaradi sestrinih “bolezni” vendar je vedno bila “dovolj” zdrava, da skrbi za hči..aja, pa še to..mama noče sodelovat oz. nikamor it povedat resnice, da je mala prepuščena v celoti njej, sicer pa to sploh ni neka skrivnost, itak vidijo in vedo vsi (razen očitno v šoli)
Ali je bolje da pustim vse na miru in se ne vtikujem? Nočem, da me kadar koli peče vest da sem vedela pa nisem ukrepala……….

tetkaaa,

žal zakonsko nimate pravice ukrepati. Lahko pa podprete nečakinjo.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljeni!
Da ne bom dolgovezila – doma imamo že polnoletnega fanta, ki ima AS. V redni šoli nikakor ni šlo (učenje bp, vendar nasilje, skrivanje po straniščih, izpadi, jok, beg domov…). Sedaj se šola izredno, pri čemer poleg tega še dela, da si šolo lahko plača, ker mu žal finančno doma ne moremo prav veliko pomagati. Ampak nekako gre.
Letos bo zaprosil za štipendijo. Sedaj pa me zanima sledeče – namreč ne priznajo mu dodatka za posebne potrebe, ker mora priložiti odločbo o usmerjanju otrok s pp Zavoda za šolstvo, ki pa za visoko/višje šolstvo ni več pristojno (za gimnaz. izobr. je imel, vendar je veljala do spremembe ravni izobraževanja)? Gre za napako zaradi novih zakonov za štipendijo in o usmerjanju? Dodatek je sicer 50 eur, kar je kar veliko, ko se sešteva z meseci – sploh zato, ker pač “pobere” dela, ki so malo plačana in mu niso v veliko zadovoljstvo, je vesel vsakega evrčka.


Bober54,
ima status študenta s pp na fakulteti? Kaj pa če predložite staro mnenje oz. odločbo? Povprašajte še na http://www.dsis-drustvo.si/

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

New Report

Close