Najdi forum

Naju je pol manj prišlo v Ukrajini, čas pa je približno enak. Vse skupaj.

Letalskega prevoza nisva uporabljala, razen ko je mož enkrat pod nujno moral službeno v tujino.

Zadnji mesec dni sva bivala na jugo vzhodu Ukrajine, blizu Azovskega morja (v tem času je bilo zamrznjeno) in meje z Rusijo.

Era, ČESTITKE!!!!!!!!!!!!!

Neprecenljivo, a ne?

Ali lahko iz Ukrajine posvojijo tudi neporočeni pari? Hvala …

Četudi lahko posvojijo neporočeni pari, imata dosti več možnosti, če sta poročena. Tak je bolj ali manj povsod. Najbolj primerni pari, so poročeni.

Era, mene pa zanima, kaj to sta šla z vlakom al z avtom? Pa kak je otrok prenesel tak dolgo potovanje?

Sedaj se moram še jaz oglasiti. Midva sva iz Ukrajine tudi posvojila tri otroke, tri leta nazaj. Stroški so bili pod 10 000, če računam čisto vse prevoze, bivanje, stroške pri nas ipd. Res je, da sva imela srečo s prevajalcem, ki očitno ni bil “mahnjen” na denar, ni bilo še vmes nobenega advokata. Vem, da so par, ki je dosegel vsoto 30 000 kar molzli vsepovprek. Če je prevajalec plačan po dnevih, ne po posvojitvi, je razumljivo. Midva sva imela veliko podporo na konzulatu, pri prevajalki in še bratrancu od moža, vsi so izvajali sprotno kontrolo in bedeli nad nama kot dobri angeli. Morda naju zato niso upali, ne vem. Sva pa midva tudi jasno pokazala, da na najini “stiski” nihče ne bo bogatel.

Rusija je bolj predvidljiva, zanesljiva, gotova. V Ukraiji mi je zelo všeč to, da enako kot v nosečnosti ne veš, kaj boš dobil – ne moreš izbirati otroka kot v trgovini. In zelo mi je všeč bivanje tam – da spleteš vez z otrokom že tam in mi nismo imeli nobenih težav z odhodom domov, bili so že močno najini. Nič jokanja ponoči ipd.

Vsem želim vso srečo, ob treh otrocih sem bolj malo na forumu.

A kak par namerava letos začeti z posvojitvijo iz ukrajine?

Pozdravljeni,

ja bi z veseljem tudi midva, vendar je ta postopek zastrašujoč, otroci pa čakajo v revščini. Tako radi bi komu nudili topel dom, čeprav imamo doma dva svoja – smo vsi z veseljem za to…..

Če nam lahko kdo pomaga oz. pomaga otroku nas naj PROSIM kontaktira,

lep pozdrav!

Nadis

Pozdravljeni,

ja bi z veseljem tudi midva, vendar je ta postopek zastrašujoč, otroci pa čakajo v revščini. Tako radi bi komu nudili topel dom, čeprav imamo doma dva svoja – smo vsi z veseljem za to…..

Če nam lahko kdo pomaga oz. pomaga otroku nas naj PROSIM kontaktira,

lep pozdrav!

Nadis

Ej , se vedno velja da so posvojitve samo za pare in ne samske ?! :-((

Pozdravljeni, a bi kdo pomagal in povedal na katerega človeka se lahko obrnemo glede posvojitve, oziroma kam naj gremo tukaj v Sloveniji in tam, v Ukrajini?

Hvala)))))))))))

Morda prevajalka, mislim da je Natalija Berčič.

Pozdravljeni zanima me kako lahko posvojim pastorko Yuliyo ,ki je iz Ukraine.Namreč z njeno mamo sva se poročila tri leta in pol nazaj ima stalno bivanje in Yuliya isto…Če ima kdo take izkušnje prosim,da me kontaktira na email [email protected]
že v naprej se vam zahvaljujem in lep pozdrav…

New Report

Close