Najdi forum

Hallo,

Evo me, jaz trenutno v Ukrajini, kjer čakam zadnje dokumente, vpis novega rojstnega lista, nahajam pa se ob Azovskem morju, kjer sva posvojila, zdaj že sina, starega dve leti :).

Kaj naj napišem? Glede denarja je tako, vsaka stvar je toliko, kolikor si sam pripravljen plačati. Pri hotelih in letalskih prevozih se da precej prihraniti. Leti iz Brnika pa do Kijeva in potem tja kjer je otrok, lahko si privoščiš letalski prevoz ali pa vlak, če si pa z avtom, je pa poln tank pol ceneje, kakor v Sloveniji – le ceste so katastrofalne. Potrplenje pa je božja mast, povprečna hitrost med 60 in 80 km na uro pa se izogneš luknjam in jamam.

Skratka, nama je uspelo – končna cena pa je cena, kakor bi se poročila, oziroma, ko sva se sva približno, oziroma bo približno enako.

Verjamem pa vsem tistim, ki so za Ukrajino porabili tudi 20 ali 30 tisoč €. Let iz Brnika ni poceni, mož je enkrat letel iz Benetk v Kijev, kjer je bila karta mislim da 40€. Hotel pa je lahko med 15 € – 150 € ali več.

V samem Kijevu sva najela apartma, ki se ga dobi za 45€ v strogem centru, tam pa se zadržuješ samo toliko kolikor je potrebno ali pa Hotel Bakkara je dokaj poceni, na reki Dnipro – ladja predelana v hotel.

Pozdrav z Ukrajine,

Era

Saj ne vem, kaj naj vse napišem? Veliko je vsega. Vsekakor imamva malega sinčka, zaenkrat je še majhen, toda bo zrasel :). Nahajam se še vedno v Ukrajini, kjer je otežen dostop v nekaterih krajih do interneta, oziroma je stalni problem. Danes sem že odgovorila, pa me ven meče. morda bodo znotraj programa kaj uredili, če so opazili.

Vsekakor za dober teden se vračamo skupaj v Slovenijo :).

Finance so pa takole, primerjavo lahko dam eno poroko – toliko pride posvojitev.

Prelep zimski, tudi sončni pozdrav, tu se tempereture gibljejo med – 15 pa vse do – 25. Nahajam pa se blizu Azovskega morja, na meji z Rusijo.

Era

Mi smo končno doma. Živi, zdravi, veseli in zadovoljni …. :).

Zdaj pa pridejo na vrsto zadnji dokumenti, katere je potrebno urediti tukaj na domačih tleh.

Če kogar koli kaj zanima, naj sporoči, oziroma napiše vprašanja, katera se porajajo.

Morda samo nasvet, če si resnično želite, stopite in pojdite na pot – kakšno bo pa sama pot, jo pa vsak po svoje doživlja, ni pa lahka, toda tudi ne tako težka, da je ne bi zmogli…. .

Lp.

Samo eno : Ali torej res ni možnosti za samske osebe da posvojijo??

Vama pa ČESTITKE !!!
Kako vam gre , kako se vsi počutite ?

Era čestitke! :))))

Petra36, samsa oseba lahko posvoji v Rusiji. Je tudi pri nas tak primer. 🙂 kar korajžno.

V Ukrajini za samske osebe zaenkrat, oziroma kolikor vem ni možno. Med staršema in otrokom pa ne sme biti več kakor 45 let razlike, zato ne bi bilo slabo, če pari to nekako upoštevajo, razen če se vzame večjeka otroka – vedno pa ne sme presegati 45 let.

Mi smo drugače v redu, je čas prilagajanja, tako z ene kakor z druge strani. Se imamo pa že zelo, zelo radi – toliko poljubčkov na dan dobim, da jih tudi prešteti več ne morem :).

Prelep pozdrav iz Ljubljane.

Er.

Čestitamo!
In zdaj je pred vami najtežje in čudovito obdobje. Ko boste kdaj pomislili, da lepše res ne more biti, vedite, še veliko neponovljivih trenutkov vas čaka – vedno znova in znova …
Srečno vsem skupaj!

Čestitke tudi iz moje strani!

Tudi midva z možem zbirava informacije o posvojitvah. Do zdaj sva imela sicer 10 postopkov IVF, vendar pa psihično ne gre več. Na našem CSD-ju sva prijavljena dve leti in pol, pa nisva imela razen prvega razgovora še ničesar. Kot kaže, se bo res potrebno obrniti v tujino.
Glede Rusije so vedno omenjene zelo velike številke, zanima me pa vseeno, koliko približno pride celotna posvojitev v Ukrajini, saj je od najine poroke že 11 let in si ne predstavljam, za kakšen znesek bi lahko šlo.
Bi bila pa oba res vesela tudi za kakšno dodatno informacijo, ki se bo pojavila med samim zbiranjem potrdil…saj mislim, da je veliko lažje, če imaš res nekoga, na kogar se lahko obrneš in dobiš konkretne informacije iz lastnih izkušenj.

Vidim, da ste doma dober mesec. Kako vajin sinček? Verjamem, da zdaj ni toliko časa, kot prej, vendar pa se že zelo veselim tvojega odgovora.

Ojla,

Mi smo super, čedalje bolje nam gre. Je pa hudo, ko je tukaj vsega na pretek, tam pa na vseh področjih malo… .

Najin sinko pa je še majhen, tako da … .

Sva pa izredno srečna, veliko veselje nama, oziroma nam povzroča.

Kar se cene tiče, sem že nekaj malega napisala, računaj pa kar krepko čez 10.000 € navzgor, vse pa je odvisno od poti, kolikokrat in kako? Verjamem, ko sem prebrala članek v Jani pred časom, da ju je prišla posvojitev (tu je všteto vse) okoli 30.000 €.

Rusija je na neki način dražja, tam se točno pove, koliko pripravite in potem se pride 2x ali 3x, odvisno kako se dogovorite, tako da je + pot in bivanje. Ukrajina je nekoliko cenejša, lahko pa je več poti in več obiskov.

Če se bosta odločila mi sporočita naslov, gsm in vaju pokličem.

Pri zbiranju dokumentov, kaj potrebujeta in kam se obrniti itd., ter da se izognete pastem, da se dokumentov ne podvaja, tudi cenovno, še posebno pri zdravniških pregledih, ki so samoplačniške narave.

Kaj naj še napišem? Morda samo to, kljub mnogim težavam s katerimi sva se soočala, bi danes ponovno stopila na to pot, četudi bi vedala vnaprej, da ni ravno vse tako enostavno.

Tako hitro kot sem se ruščine naučila se še nobenega jezika nisem, v nekaterih situacijah mi enostavno drugega ni preostalo. so bili tudi trenutki, ko sem “padla” (čustveno, psihološko), tako težko mi je bilo.

Drugače pa vama želim samo pogum in ne oklevajta predolgo ;).

Er.

Še to…. .

Vsem staršem, ki ste posvojili in ki imate enega, dva ali tri otroke že doma,

Vam Iskreno čestitam, ter želim mnogo lepih in nepozabnih trenutkov.

Er.

HVALA, HVALA ZA ODGOVOR!!!

Sicer se bo verjetno pojavilo še veliko vprašanj. Zanima naju tudi, koliko časa sta približno potrebovala, da sta zbrala vsa potrdila in koliko je potem trajalo, da sta dobila vabilo na prvi razgovor oz. obisk – skratka, koliko časa približno je pri vaju dveh preteklo od oddaje vloge, pa do posvojitve in vrnitve z vajinim sinkom v Slovenijo?

Me pa zanima, ali sta vidva kaj izrazila željo po spolu, ker baje tega ne vidijo radi.

Sicer pa bi jaz prosila za mobi številko, da ne gre na vaše stroške.

Hvala še enkrat za vse informacije in čas, ki si ga namenila pisanju. Pozdravček!

Pišite nama lahko na @: [email protected]

V Sloveniji, Ljubljana se dokaj hitro dobijo vsa potrdila, žal pa je zelo, zelo potrebno paziti zaradi datumov, ker je potem potrebno ponovno zbrati potrdilo in s tem stroški rastejo, še posebno so drage zdravstvene storitve in to ni samo par €, en pregled mislim, da pride za enega čez 100€ in to se nabere. Le krvni testi so cenejši. Tako, da je potrebno biti previden. Škoda je ponovljati preglede, ker drugič samo podpis, oziroma spremebno datuma plačujete.

Tako sva potrebovala, da sva zbrala in tudi podvojila dokumente, nekatere celo potrojila, CSD poročilo smo celo 5x popravili, pa je šlo pol leta naokoli.

Relacija od njihove odobritve na sodišču do CSDja je trajala tri mesece, nato je bil prvi datum in razgovor. Od prvega razgovora pa do prihoda s otrokom je trajalo točno štiri mesece.

Računajta čas “nosečnosti”.

Je pa primer, ko se je uredilo od prvega razgovora do prihoda z otrokom domov v enem mesecu.

Za Rusijo pa zberete dokumente, ki jih je nekoliko več, cena je med 25 in 35 tisoč €, otroka vam pripravijo in to je to.

No, zgodbe so zanimive in vsaka je nekoliko drugačna ;).

Lp, Er.

napačen mail sem zgoraj napisala ⁄ poslala.

Pišeta nam lahko na:

[email protected]

Er.

Hm, tole glede cen mi ni čisto jasno. Pišete, da ste dali za vse skupaj okrog 30.000 €. To je precej več kot v Rusiji. MIdva sva dala pred dvema letoma in pol okoli 21-22. 000.
Ne vem, ali je kdo dosegel to navedeno vsoto. Meni se zdi veliko, pa sem do zdaj mislila, da je Rusija najdražja.

LP

So slikarji, ki spremenijo sonce v rumen madež, in so tudi tisti, ki s pomočjo svoje umetnosti in inteligence spremenijo rumen madež v sonce.

Tudi midva leta 2009 22.000, tako da mi res ni jasna cifra 25-35.000

Eva**

Hm, ne vem, kje ste opazili, da sem napisala, da smo dali med 25 in 30.000 €. Takšno vsoto so mi posredovali na sodišču (v sredinni decembra 2009), ko je beseda nanesla na Rusijo. Pa tudi v začetku leta je bil članek v Jani, kjer piše, da jih je stalo okoli 30.000€.

Midva pa nisva toliko dala in končne vsote niti nisem napisala, sem pa zgoraj, v enem mojem pisanju, omenila približno koliko.

Včasih je potrebno pravilno ali dobro prebrati. Je pa tudi res, da smo večkrat preveč skopi s podatki.

Er.

Hm, berem Jano, pa se ne spomnim članka in tudi znesek 30.000 je za Rusijo vsekakor preveč.

Tudi tisti stavek “da otroka pripravijo” je malo nenavaden in se sliši tako, kot bi izbiral nek avto. Res je, da otroka izberejo oni in vsi smo veseli, da je tako. NIkoli si nisem mogla predstavljati, da bi pred mene postavili 10 otrok ali več ali celo kataloge in mi rekli, naj si izberem … To je najbolj grozen scenarij, ki si ga lahko zamislim.

Par, ki je posvojil iz Ukrajine in je bil članek objavljen v Jani, je bil zelo realen, kar se tiče Ukrajine. Poznam ju, pogovarjali smo se o postopku posvojitve, tudi o njunih otrocih. Vsekakor je bilo precej manj rožnato kot v Rusiji, pa že tam znajo komplicirati (kar se tiče dokumentov…).

LP

So slikarji, ki spremenijo sonce v rumen madež, in so tudi tisti, ki s pomočjo svoje umetnosti in inteligence spremenijo rumen madež v sonce.

Ko berem vaše pošte, vidim, da ste čisto zmešali podatke. Midva sva iz Ukrajine posvojila l.2009 tri otroke. Tam sva preživela 2 meseca in pol. S tem so povezani tudi najini stroški, ki so dosegli 30.000 €. To je znesek, ki sva ga porabila za celotno posvojitev.

Ja, ravno o tem sem govorila.

So slikarji, ki spremenijo sonce v rumen madež, in so tudi tisti, ki s pomočjo svoje umetnosti in inteligence spremenijo rumen madež v sonce.

New Report

Close