Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Trzanje prsta, mravljinčenje… kaj se dogaja?

Trzanje prsta, mravljinčenje… kaj se dogaja?

Hrbtenica, mravljinci, mar ni to povezano? Kaj pa, če bi šli k kašnemu priznanemu kiropraktiku (v tujini je to priznana veda)?
Tam imajo eno tako posebno mizo, da hrbtenico “zravnajo” ipd.

Pozdravljeni,

mene pa zanima, kaj bi pomenil občutek “težkih rok in nog”. Imam občutek, kot da so moje roke pri premikanju dosti težje, kot so sicer. Občutek ne traja vedno, včasih dlje časa, včasih hitro mine. To se mi zdaj dogaja cca. 14 dni. Pred tem teh simptomov ni bilo, me je pa zelo bolel vrat, kar pa se je izboljšalo. Je lahko to dvoje kako povezano? Izjemno me skrbi, da imam MS.

Zelo redko sem občutila mravljince v levi roki, ampak načeloma pa je samo ta čudaški občutek težkih okončin. Mi lahko kako svetujete, prosim?

Pozdravljeni… Moje vprasanje bo malce cudno, vendar ne vem kam naj se obrnem. Januarja letos sem si dala narediti tattoo na zg. del hrbta (manjsi napis). Ze med samim celjenjem sem na trenutke cutila, kot da v eni tocki utripa, kar sem pripisovala celjenju. Tattoo se je po dveh tednih lepo zacelil, brez kaksnih tezav, ampak trzljaj je pa se vedno prisoten. Je mozno, da se je pri izdelavi kaj poskodoval zivec? Sem kontaktirala studio, kjer pravijo da je nemogoce, ker se dela tattoo v zgornjih plasteh koze, ampak ko malo berem tuje forume, sem zasledila, da stvar ni tako neobicajna in da je mozno da se zadane zivcni koncic, ter da lahko traja tudi kako leto ali se vec. Naj povem, da stvar ne boli, je pa zelo neprijetno. Trza mi vsak dan, zlasti v sluzbi, kjer imam tudi nekoliko prisilno drzo, v mirovAnju redko. Obcutek je tak, kot da bi utripnila elektrika na tej tocki, ki je vedno na istem mestu. Nimam drugih tezav, samo koza na tem predelu je bolj obcutljiva na dotik, cutim vsak siv na oblacilih, las… nevem ali je mogoce obcutljivo ze od tega, ker konstantno tipam ta predel… Sedaj sem zacela mazati z perskindolom, ker vem da je vnet zivec dobro greti ter skusam cim manj tipati predel. Bi kak pregled pokazal, ce bi bilo kaj poskodovano? Se stvar sploh lahko “pozdravi” sama od sebe, mogoce s kako masazo, telovadbo? Trzanja bi se zal ze privadila, bolj me skrbi ali lahko stvar cez leta postane kaj bolj resnega, kot kaka MS ali ALS? Prosim za vas odgovor, hvala! Tjasa

Pozdravljeni,
s tetoviranjem izkušanj iz ambulante nimam, se pa lahko zbode v kožne živčne končiče, kar pa se pozdravi in ne pušča posledic. Najbolj pomaga čas! Hlajenje, B vitamin morda stvar ublažijo. Vsekakor iz tega ne morejo nastati bolezni, katerih vas je strah!

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

pozdravljeni mogoce moja tezava ne spada na to temo ampak kjub temu bom zastavila vpr. Sem dekle stara 14 let. problem za katerega ne vem zakaj gre je ta, da na desni roki ne morem vseh prstov lepo iztegniti. Poskodb nisem imela.

Pozdravljeni,
pojdite k zdravniku pokazat, kako roka izgleda. Po pregledu se da narediti načrt zdravljenja.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Zdrabo Miha!

Ze mnogo let je minilo od tvoje objave pa vseeno upam da se kdaj zaides na tale.forum in poves kaksno je stanje sedaj.
Sama se v istem dreku..ze 8 mes imam tezave predvsem z nogo-mravjinci po nartu navzdol,cuden obcutek kot da koza ni moja, da ne cutim prav ko si potegnem s prsti po nartu. Prav tako mi trzajo misice po celem tesesu,najvec pa po mecih.. veliko me tudi prebolijo misice na nogah. Skratka, naredila mr glave, opravila krvne preiskave, uz vratnih zil, bila pri nevrologu 2krat… sedaj cakam se rrg hrbta, emg in kontrolo pri nevrologu. Mene je groza..skrbi me vsak dan kaj pomenijo ti cudni znaki.. tudi leva roka je “cudna”,kot bi obcutila neko nemoc na momente,cez stopalo me kdaj spreleti elektrika,enako cez roko… noben nic ne odkrije,jaz pa nisem ok.
Upam da se javis oziroma kdo drug s podobnimi tezavami.

Lp,ursa

najdite si tudi psihiatra, ker vidim, da ste malce preveč zaskrbljeni, skorajda že obsedeni s temi “problemi”.

Objava čaka odobritev

New Report

Close