Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina tisti, ki se spoznate na pasje rodovnike

tisti, ki se spoznate na pasje rodovnike

vemo tako ker je pri prejnem lastniku torej v angliji dosegla 2 mesto v razredu mladih prjšni lastnik je doma v angliji če je sploh še živ točno ne vem. kaj pa v takem primeru naredim mislm če je njun lastnik umru. je greyhaund (veliki angleški hrt). a ti ta export rodovnik potem pošljejo.
opostite k mam tok za vprašat.
hvala JennyK za vse kar sem zvedla.
prosm vse da mi mal povejo kako je s tem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hvala že vnaprej!
l.p.
živa in piper

Hvala, Hrtolina, ker si potešila mojo radovednost! 😉 Uf, hrtki -kar celotna X. grupa – so mi grozno ljubi! 🙂
Žal ti kar več z odgovori, kot sem ji že navedla zgoraj ne morem pomagati. Upam, da se bo javil kdo drug in ti priskočil na pomoč! Vsekakor bi pa jaz na tvojem mestu poizkusila najprej navezati stik z bivšim lastnikom. Ne vem, morda bi poizkusila poslati mail tudi na britansko kinološko zvezo (http://www.thekennelclub.org.uk/ )… kaj pa vem, zgolj predlog.
LP in srečno

hvala!
ampak me še nekaj zanima koliko bi bila približna cena tega postopka.
hvala. l.p.
živa in piper

moja hrtica je po pravici iz irske se oproščam za napako.
živa in veseljakinja piper!
L.P.

Mene pa zanima, kaj naj naredim. Doma imam čistokrvnega Ameriškega buldoga in bi ga rada prodala seveda ima tudi rodovnik ampak ga enostavno nikjer NI,kaj naj naredim?

Česa ni?

Pozdravljeni,

mene pa zanima, če je sploh možno pridobiti rodovnik za samico, katere mati je bila kupljena pri preprodajalcu, torej ima neizsledljivo številko mikročipa?
Tudi samec je brez rodovnika..

Imam namreč samičko, ki je čistokrvna, vrhunsko leglo, zato bi zelo rada dobila dokumente za njo, ker jo imam to pomlad namen pariti s samcem, ki pa ima rodovnik.
Kako to poteka, oz. imajo mladički avtomatsko rodovnik po očetu?

Hvala za pomoč!

Maja

Če imata starša rodovnik in veljavno vzrejno dovoljenje, potem dobijo vsi mladiči rodovnike. Rodovnika ne moreš kar “dobit”. Če bi bila vaša psička iz vrhunskega legla, potem bi imela rodovnik.

Če imata samec in samica rodovnik + opravljeno vzrejno dovoljenje, dobijo (vsi) mladiči rodovnik. Tako naknadno pa ne bo šlo 😉

Kako misliš, vrhunsko leglo? In čistokrvna? Če pa ne ati, ne mama nista imela rodovnika?

Za mešanca oz. če želiš, psa nedokazljivega porekla rodovnika nikakor ne moreš dobit.
Če boš vseeno štepala legla, pa nisi nič boljša kot tisti, ki je tebe nategnil na suho. Zdi se mi tudi popolnoma neetično in neodgovorno sploh pomisliti na leglo, v kolikor ti niso poznane niti osnove.

Rodovnik je zgolj papir o prednikih…ampak rodovnik zdravja psu, mački NE prinese.

In kaj hočeš s tem povedat? Zgoraj opisana psica nima rodovnika, ker predniki niso znani. Torej?
Zdravje oz. večjo možnost za zdrave mladiče pa rodovnik prinaša posredno – ker lahko na podlagi rodovnika preveriš zdravje prednikov, ostalih legel itd., se pozanimaš o zdravstvenih testih, ki so jih opravili ter njihovih rezultatih itn.
Samo na vse to je treba mislit že zdavnaj pred nakupom živali.

Hvala za odgovore, tudi tistim – negativnim ..

Dejstvo je, da sem bila jaz dosti mlajša, ko je mama izbrala samičko in jo kupila pri preprodajalcu. Na žalost tega nismo vedeli, kaj naj – psa vzljubiš kljub nepreverjenem viru, mar ne?

In ta samička je imela leglo, za katerega lahko rečem ” vrhunsko” , testi vsi opravljeni, se strinjam z Muca Maco, da rodovnik ne prinaša nikakršnegakoli zdravja.

Kakorkoli že, samo zanimalo me je, če se da pridobiti rodovnik za mladičke samca, ki ima rodovnik in samice, ki ga nima.

( Samica je hčerkica samice, kupljene pri preprodajalcu, da se razumemo – zdravje odlično, samo enkrat pri veterinarju – zaradi manjše angine. )

Torej lahko uveljaviš rodovnik za mladiče, če je za babico in dedka ter mamico in očeta preverjen izvor?

Se opravičujem moji nevednosti Yo_, vendar nikoli nisem imela in kupila psa, ozirujoč na dokumentacijo.

Zdaj pa me je kontaktirala punca, ki si zelo želi pariti svojega samčka ( z rodovnikom ) z mojo samico in sem mladičkom želela urediti papirje.. Žal nisem taka, kot si sprva pomislil.

Lep pozdrav,
Maja

Ne moreš. Mladiči dobijo rodovnike, v kolikor imata oba starša rodovnik, opravljene zdr. teste (odvisno za katero pasmo gre), uspešno opravljen vzrejni pregled, kasneje prijaviš paritev in nato leglo.
Tako to gre. Drugače pa nikakor.

Hvala

Maja Predatoria,če imaš željo po mladičkih predlagam, da se vzreje lotiš s pametjo, t.j. da kupiš psičko z rodovnikom pri preverjenem vzreditelju, ko je dovolj stara opraviš vzrejni pregled, skrbno izbereš samca in pariš.

Tako smo naredili mi – imeli smo sicer samčka z rodovnikom, vendar je bil z Madžarske, kjer je veliko rodovnikov ponarejenih, MEOE ni imela evidence o našem psu, tako da ga pač nismo nikoli parili. Kupili smo psičko pri preverjenem vzreditelju in z njo imeli rodovniško leglo, pač z drugim samcem.
To je edina odgovorna odločitev – tudi če ti psička deluje zdrava, ne veš, če je prenašalka za kakšne bolezni, zelo pomembna je tudi kombinacija – nekateri pač niso kompatibilni … Vse to in še več lahko ugotoviš iz rodovnika + vzrejni pregled+ zdravstveni testi (svetujem tudi DNK test, ki je super za npr. dominantno-recesivno pogojeno dedovanje…).

Najlepša hvala, Maja.nepr.! 🙂

Pri vzreditelju sem kupila pasemskega psa. Psicka je iz rodovniskega legla. V pogodbi ki sem jo podpisala pri nakupu sta navedena oče ter mati. Pred nekaj dnevi sem ugotovila da nimam rodovnika. Je mozno da ga KZS se izdeluje in da ga bom dobila na dom? Dobila ga sigurno nisem, imam le potni list in pogodbo.

Kontaktiraj vzreditelja in ga vprašaj. Če si 100%, da je mladič z rodovnikom kot praviš, potem ga boš dobila. KZS “tipka” počasi :-)). Mi smo ga dobili po nekaj mesecih.

Lahko, da je rodovnik še v izdelavi. A pred nakupom nisi preverila, če je leglo prijavljeno?

New Report

Close