Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Starejši so modrejši Tašča me je fizično napadla – kaj naj naredim?

Tašča me je fizično napadla – kaj naj naredim?

O, zumbi, zumbi, zumbica, zakaj kričiš in zakaj tako živčkaš, en klicaj bi bil čisto dovolj! Aja, danes je bilo spet bolj vroče, a ne greš letos nič na morje :-))

Sem že bila, in še bom šla, ampak kot NOSTRESUZA bi ti to lahko že vedela. Moji živčki so super, raje pa mi odgovori na zgornje vprašanje, ki se nanaša na tvoje odnose s taščo in ostalimi (so slabi a ne? Se mi je zdelo)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PA PA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oj, zumbica, vedno slabše je s tabo, mislim zdravstveno. Moji odnosi z vsemi ljudmi, so zelo dobri, ker veš, za razliko od tebe vem, da le lepa beseda lepo mesto najde. Ti se boš morala tega še naučiti, drugače boš šla zelo težko skozi to življenje.
Kot vidim, so na tebi že vidne posledice (živci)
p.s. prav dolgo pa nisi bila na morju kaj? Jaz sem že od 25. junija in vračam se natanko 31.avgusta 🙂

JA JA po postih sodeč so tvoji odnosi do okolice perfektni – vsaj okolica pravi tako. Če veš kam spada lepa beseda si jo podari (verjetno vse bolj govoriš sama s seboj, ker nimaš kandidatov za poslušanje).
Glede morja pa verjetno v lastni garsonjerici na lepem hrvaškem otoku lahko ždim kolikor hočm dolgo in se ne rabim duvati z datumi. pa tudi taščo vzamem s seboj in ji kuham. PA TI??????????????????

V lastni majhni garsonjerici sredi prelepega hrvaškega otoka pa res ne rabim razmišljati o datumih, me ne bo noben ven vrgu tudi če pridem domov 1 septembra in ne tako kot ti ko boš prišla že 31 avgusta. Vidim da se zelo rada tudi hvališ naokrog. Aja a taščo si vzela s seboj, jaz sem namreč jo in ji kuham ter jo strežem, skratka imamo se super.

Suzana 123

Žal mi je, ker si ne moreš prebrati mojih postov, ker so se zgleda izgubili ali pa so odhiteli po gobe. Uživaj v svojem nakladanju, če pa te bodo spet zasrbeli prsti in če boš spet želela rešiti svet tašč, pa mi le piši. Odgovore definitivno dobiš, če bodo le objavljeni.

Hehe, očitno se je našla prijazna roka in tvoje poste zbrisala. Objavljeni bodo spet, ko boš našla v sebi vsaj kanček prijaznosti. Potrudi se,saj bo šlo… :-)))

Da prekinem to prerekanje Suzane 123 in Zumbe, oh joj injoj! Najprej naj povem, da sem v vlogi snahe in hkrati v vlogi tašče, sicer bodoče a naš ta mlad živi pri nas že 2 leti – tako da..

In o moji vlogi snahe – ko sem prišla k hiši za ta mlado je bil moj dragi itak ljubljenček svoje mame, je bilo tudi vse in še in še. Tudi midve z mojo taščo sva se na začatku “udarile” a samo z besedami. Vsaka je povedala svoje in je bilo, sčasoma pa se je razvil čudovit odnos in mi je bila celo zaveznica. Preko nje sem pri mojem marsikaj dosegla. Da povem kaj in kako. Najhuje sva trčile, ko sem rodila in ponoči ko je ta mala jokala je prišla jo gugat v najino sobo – enkrat mi je blo dost pa sem ji povedala, da otrok ima svojega očeta in je on odgovoren za to, da če jaz grem pripravit mleko, da bo tistih pet minut popazil na otroka in ji ni potrebno hoditi k nama in vleči na ušesa. Malo je navihala nos, a je nehala hodit v najino sobo ponoči. Je pa res, da sem ji vsak večer za kratek čas dala otroka, da ga je lahko popestovala. Ko so otroc malo zrasli je tudi nekaj hotla okoli vzgoje me učit, pa sem ji lepo povedala, da je ona svoje že vzgojila, da sem vesela če kaj popazi na otroke, a jih želim sama vzgajati. Vse to se da povedati brez kričanja, brez jeze…. no in kasneje ko so otroc kaj ušpičili in so dobili čez rit so tekli k njej tožit. A ona je bila že natrenirana, da jih je vprašala zakaj so dobili čez rit, ni ji bilo dovolj, da so povedali, da so jih dobili čez rit, ampak hotla je vedet zakaj, saj je vedela, da jih kar tako ne bodo dobili – njena reakcija je bila pa taka, da je otrokom reka, da so vedeli, da to ne smejo in zakaj so naredili. Na koncu sva imele takšen odnos, da če jo je kaj bolenlo ni hotela k zdravniku – nihče je ni spravil tja, tudi sinova ne. Jaz sem sam šla do nje pa sem ji rekla, da naj se obleče in greva, pa je šla. Na žalost je umrla prezgodaj, da bi lahk videla kakšne otroke sem vzgojila. Štejem si v čast, da mi je uspelo vzgojiti otroke, ki ne kadijo, ne pijejo, ne luftajo, skratka lahko rečem dobre otroke. Ena ja že diplomirala, ta druga pa študira na eni izmed najtežjih fakultet in je zelo pridna.

In še o moji vlogi tašče – kot rečeno, naš ta mlad živi pri nas že 2 leti in eno leto živita v mansardi, kot lastnem stanovanju. Skušam se čimmanj vtikat v njuno življenje, v njuno delo. Če kaj potrebujem vprašam ali ima kaj časa, da bi mi naredil to pa to. Na to, da bi udarila ali mu reklaali mu želela kaj slabega, nikoli še pomislila nisem. Hkrati želim enako za mojo hčerko, želim, da nihče ne dvigne roke nad njo.

Lahko rečem, da roke nad menoj moja tašča nikoli ni dvignila, če pa bi, ne vem kako bi takrat odreagirala, a če bi imela zaradi nje poškodbe in posledično brazgotine na licu, vem, da bi jo tožila ne glede na to ali je partnerjeva mati ali ne. Kdo pa ji je dovolil, da tepe sinovo parterico? Tako, da napadena ne imej nobene slabe vesti glede tvoje reakcije. Svetujem ti, da jo povabiš na kavo in pecivo, zdraven naj prised tudi tvoj partner in povej ji svoje – a v mirnem tonu. Povej ji, da ima srečo, da imaš njnega sina toliko rada, da IZREDNO TOKRAT je ne boš tožila, a če bo še kdaj ti rekla, kakšno žal besedo, ali še kdaj te udarila boš pač poiskala pravno pot za to. V kolikor pa razmere bodo tako slabe, da ne bo za vzdržat s partnerjem razmišljajta o novi lokaciji prebivališča. In naj te pomirim – nista ji dolžna pojasnjevati ničesar, ker sta odrasla človeka, ki zanata mislit s svojo glavao. Še nekaj glede opazk: če se le da jih anuliraj, presliši in pojdi naprej in se ne odzovi nanje. Boš rekla enostavno za napisat, ja vem da ti bo težko to storiti, a moraš biti močna in se ugrizni v jezik. Sčasoma, ko bo uvidela, da njenemu sinu ne želiš nič slabega (namreč mame ljubijo svoje sinove) bo prenehala s svojimi izpadi. In še nekaj: NIMAŠ NOBENEGA RAZLOGA, DA SE OPRAVIČUJEŠ!! Kvečjemu ona se mora opravičiti tebi.

In še tistim, ki ne verjamete, da se lahko nekoga poškoduje s prstani: ja se lahko, če oseba , ki nosi prstane udari s hrbtno stranjo dlani, in predvidevam, da je napadena bila udarjena tako. Napadena, kaj pri zdravniku nisi rabila povedati, kako si dobila te poškodbe? In če je bil zdravnik ta pravi je to sporočil na pravi naslov naprej (podobno če koga pes ugrizne).

Glede prijaznosti, bi bila ti prva, ki bi odletela iz te teme

PA PA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Še ena tašča

BRAVO, to kar si napisala, je živa in čista resnica. Upam, da bo to Suzanca 123 prebrala in brez odvečnih, nekako že nadležnih komentarjev uživala na morju do 31. avgusta, ker je pač EDINA na tem svetu, ki si lahko (po njeni hvali in mišljenju sodeč) danes privošči tako DOOOLLLG dopust.

Vidm, da se maš fajn na morju. Tok fajn, da se vsako uro logiraš na forum Tašča me je fizično napadla LMAO

Teb ni pomoči

bye

nebo odgovora nazaj, žal…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Mogoče bom še kak dan čez haha, odvisno od vremena.:)))
Edina pa nisem, sem pa ena redkih :))), ti si tega vsekakor ne moreš privoščit :)))

Mogoče bom še kak dan čez haha, odvisno od vremena.:)))
Edina pa nisem, sem pa ena redkih :))), ti si tega vsekakor ne moreš privoščit :)))[/quote]
Ne, v svoji lastni garsonjerci, oziroma garsonjerici, ki jo imava skupaj z možičkom, sredi prelepega hrvaškega otočka, si pa res ne morem privoščiti dopusta do 31. 8. ampak si ga bom do 10. 9. HE HE HE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Je pa res da do zdaj ni bilo vredno tega povedati
Pa taščo sem tudi povabila da bo prišla malo na obisk. PA TI??????????????????????
Kaj si pa ti storila s svojo taščo med dopustom, razen da si šla k njej po solatko za dopust

Ne morem si kaj da se ne bi še jaz oglasla. Sem snaha že kar nekaj let. In s taščo se odlično razumeva! Zakaj? Ker se zavedam, da je MAMA mojega najdražjega, ker se zavedam, da brez nje tudi njega ne bi bilo, ker se zavedam, da ga je lepo vzgojila, da spoštuje ženske, ker tudi sama spoštujem njo, ker jo cenim, ker jo imam rada in ji to tudi pokažem! Zato!

Ker jo dostikrat povabim na obisk, na kavo, na pecivo, na klepet, kar tako, za družbo in ne samo takrat, ko jo potrebujem za varstvo otroka. Mislim, da ženska, ki ne prenese svoje tašče, ni na nivoju človeka. Žal, tako mislim.

In ZUMBA, iz tvojih postov veje toliko zlobe, da me kar srh spreletava.
Siti sploh sposobna koga imeti rada razen samo sebe? Aja,. praviš, da imaš garsonjerco, ja veš, mogoče je res, ampak, da bom še jaz malo zlobna, pa ti veš, da so nepremičnine na otokih dosti manj vredne, a veš, da je garsonjerca kaplja v morje proti vilam, ki jih majo drugi. In mogoče si res svojo taščo malo povabila na svoj otoček, a sem prepričana, da sam zato, da ti bo kuhala in pazla mularijo

Snaha Mojca men je prov vseen al mam kolibo ali pa vilo in mi je prov useen ali je vredna ali ni. Hvala bogu sem bila tako vzgojena, da se nisem nikoli v prvo hvalila kaj imam in koliko časa bom na dopustu, ampak sprašujem pa te – zakaj ne bi smela tudi jaz povedati človeku, ki se šopiri.
Glede zlobe pa pravim samo to, naj vsak pobrska po lastnem karakterju (Meni se tudi zdi Suzana 123 zlobna, ampak je ne poznam, zato si tega ne upam trditi). naj ti namignem samo še to, da bo tašča prišla samo uživat in nič kuhat ter varuške špilat. Aja opa skoraj bi pozabila najpomembnejše in sicer to, da imam rada ljudi okoli sebe, je pa res da sem zelo direktna oseba in povem kaj me moti (kar je danes očitno slabost) in direktnost pričakujem tudi od drugih.
In tudi tokrat priznam, kar me je resnično sram (čeprav bi lahko bilo še koga), da smo glede na temo, ki je bila predvsem “prošnja za pomoč”, prišli na provociranje in bom od sedaj naprej samo še brala zadevo, ter se bom potrudila zadržati in čim manj komentirati.
Če pa je kdo mnenja, da mu dolgujem opravičilo, pa se mu lahko tudi OPRAVIČIM (mi ni izpod časti)

PA PA

Eh ZUMBA, sicer nisi pisala meni, ampak si me omenjala. Le zakaj se jaz tebi zdim zlobna? Zato, ker pravim, da se da čisto lepo shajati tudi s taščami, ker pravim, da je življenje dosti lepše, če se z nikomer ne prepiraš, ker se vedno trudim najti v človeku tudi nekaj dobrega, ker… Zakaj torej? Ker se mi zdi nekaj neverjetnega, da snaha sovraži taščo, mamo svojega moža, partnerja…
Očitno imaš čisto zgrešene pojme o zlobi.
Kakšno je pa kaj vreme pri vas, slišim, da se je skisalo?

Čeprav sem si obljubila, da se ne bom spuščala v te debate, sem se vseeno oglasila.
Prav, sem pač zlobna (čeprav imam rada svojo taščo in ostale ljudi okoli sebe) in obljubim, da se bom poboljšala. Lahko bova debatirali o lepših stvareh, če boš seveda ti tako hotela.

PA PA

PS: Pravijo, da vreme bo

Nisi razumela mojega vprašanja. Nikjer nisem trdila, da si ti zlobna, sprašujem samo, zakaj se jaz tebi zdim zlobna?
Verjemi, da se tudi jaz ne bi spuščala v takšne debate, ki se navadno sprevžejo v prepir, ker prepiranje sovražim že od malih nog. Če se le da poskušam vsak prepir preprečit in enostavno se mi ne zdi prav, da se vedno napada tašče, ker preprosto ne verjamem, da so tašče, vsaj v veliki večini, zmaji. V vsakem človeku je nekaj dobrega, le najti je treba.
Mogoče pa se srečava na morju, tam bo boljše razpoloženje…

Če me srečaš, me pocukaj pa bova šli na kavo ali limonado!

OK :-))

New Report

Close