Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Starejši so modrejši Tašča me je fizično napadla – kaj naj naredim?

Tašča me je fizično napadla – kaj naj naredim?

Oh, kako smo sovražno nastrojeni. Se ne čudim, če si skregana z vsemi v svoji bližini.
In ja, normalnemu človeku, poudarjam normalnemu (kam se šteješ ti, veš sama) so zelo pomembni odnosi v družini. Tako med starši in otroki, kot med snahami, taščami, zeti in tasti.
Saj res, kako to, da se nikoli ne oglasi noben zet in ne preklinja tasta?
Nekatere snahe ste res hudičevke. No ja, vse se vam bo nekoč vrnilo…

Najbrž govoriš iz svoje izkušnje.

Suzana 123
O snahah hudičevkah in sovražno nastrojenih ljudeh (kamor se mi zdi da tudi ti spadaš) blebetaj sama sebi, če nimaš poslušalcev .Imam taščo s katero normalno funkcioniram, pa tudi z ljudmi okoli sebe sem v normalnih odnosih in tudi to je res, da so odnosi v družini zelo pomembni. ampak ti pišeš svoje NORMALNE, poudarjam NORMALNE poste, kot da odnose med taščo in snaho kvarijo samo snahe, HALO.
in da te še delno citiram:
“Saj res, kako, da se nikoli ne oglasi noben tast in ne preklinja snahe ali zeta”

Tudid tašče se ne. Vedno in povsod samo snahe. Blebečeš pa edino ti. Če se ti zdi čisto normalno, da snahe ne marajo tašče, zakaj se potem čudiš, če starši ne marajo otrok, in brat ne mara brata? V čem pa ti vidiš razliko???

Ko vse to prebiram ne morem da se ne bi oglasila. Naj povem, da sem snaha in že več let tudi tašča. Pa povrsti, po poroki se z svojo taščo nisem najbolje razumela, pa mi je moj tast takrat lepo razložil:
Veš povsod so “tastare” grde samo pri nas je pa “tamlada” grda. Ko mi je to povedal, je rekel, sedaj pa razmisli in najdi pot. Od takrat dalje sem ji direktno povedala vse kar me je motilo in ona meni nazaj vendar nikoli nisva kuhali mule, sprejeli sva mnenje ena in druga. In ne boste verjeli z taščo imava še danes korekten odnos.
Ko pa sem sama dobila tamalde k hiši, sem pa tudi vsaki povedala, da bi rada da mi pove kaj je zanjo najbolj sprejemljivo, kakšen odnos naj gojiva. Tudi z mladimi imam kar lep odnos, čeprav ne vedno idealen vendar gre.
Tako, da menim, da se je potrebno postaviti zase, vendar v mejah, sprejeti tudi mnenje druge strani, zopet v mejah in živeti svoje življenje.

Vse dobro taščam in tamladim.

Suzana 123

Mislim da ni človeka, oziroma velike večine, ki mu lastni otrok ne bi pomenil več kot pa tašča tast, snaha….
In praviš, da se tašče ne pritužujejo HA HA HA HA HA HA.

Blazno si me nasmejala, kr še tko naprej

Ne mešaj jabolk in hrušk. Kaj ima ljubezen do otroka opraviti s prijaznostjo do sorodnikov?
Prijazen si ali pa nisi, to imaš ali nimaš v genih. Ti nimaš!
Tvoja tašča se čez tebe prav gotovo pritožuje in prav ima.
Sicer pa s tabo ne mislim več debatirat, negativcem se vedno raje na daleč ognem, od njih nikoli ne pride nič dobrega.
(nasvet: ne piši več takih postov, z njimi dokazuješ samo svoj nizki nivo)

a imaš kroglo ali kaj? tisto vedeževalsko….
ti vse predvidevaš, misliš kako je pri drugih: kdo je kakšen, kdo koga ne mara …..

poleg tega pridigaš o neki prijaznosti…heheh v genih….ti je -po tvojih postih sodeč- vsekakor nimaš, se mi zdi, da sploh ne veš, kaj to je….odgovarjaš z neko jezo- kaj ti pa manjka, da si tako jezna na vse in vsakogar?
če ste pri vas vsi oh in sploh, lepo za vas….ampak svet se ne konča na tvojem domačem pragu….

Suzana 123

TI prov gotovo veš kaj si misli moja tašča o meni, absolutno si prva liga NOSTRESUZA. Naj ti samo sporočim, da si obe s taščo poveva vse v obraz in ne potrebujeva pritoževanja po ovinkih (se pa izredno dobro razumeve).

Le ogni se me, naj ti pa samo še namignem glede mojega nivoja. Jest temu pravim, da sem na realnih tleh, če razumem, da lahko pride tudi do sporov med taščami in snahami (PREBERI PREVIDNO – jih ne podpiram ampak samo RAZUMEM), saj pride na tem svetu še veliko več sporov med ljudmi, ki so si še dosti bližje.

In samo še nekaj, klofuta tašče je zame obravnavano kot nasilje in samo PROSIM še na nekaj mi odgovori: se bi po tvoje morala žena nekega nasilneža tudi opravičiti svojemu možu, ker jo je udaril?
Je kriva ona. in če lahko povzamem še tvoje pretekle poste in te delno citiram: “In lastnega moža naj gre tožit nimam komentarja”
IN kot si drzneš ti si bom tudi jaz drznila napovedati, da tvoji tamladi ali tamlademu ne bo luštno v tvoji hiši, ker si SEVEDA poleg mene tudi ti zelo privlačna za negativno energijo.
UPAM, da je bil to moj zadnji odpis na tvoje pravljične ali bleferske poste, seveda če ti morda ne želiš drugače.
PA PA

Edino pametno povedno v tvojem postu je, da je tvoj nivo na tleh. Vsaj v eni stvari se strinjava.
Vseh ostalih traparij, kot sem že rekla, ne mislim komentirat. Ne, s tako neprijaznim človekom. Aja, pa dvojina ženskega spola ti tudi ne gre preveč od rok :-)))

SUZANA 123

OOOOOOOOOOOO a ti tvoj dobri srček ne pusti, da se ne bi tudi ti spustila na nivo primitivcev in se spet oglasila (čeprav zatrjuješ, da NIKOLI VEČ).

In še nekaj moj nivo je pač tam kjer je, za tebe na tleh, zame nekje na sredini, mogoče za katerega tudi na vrhu (nisem NOSTRESUZA, da bi vedela za kaj me ima kdo in kje, razen seveda za tebe vem, kje imaš ljudi).

Tudi jaz se ne mislim več ubadat s tabo, vedi pa le to, da je tukaj precej bolj pametnih oseb (bom kulturna in bom sebe izključila, vendar mislim , da lahko tudi tebe), katerim ne sežeš niti do kolen, ampak obnašaš pa se kot da si nad vsemi in tvoji posti naj bi po tvoje dosegali IQ 200 (moje mnenje MINUSA). Ljudje predlagajo, svetujejo, napišejo mnenja in če jih želi kdo upoštevati, jih pač upošteva, tvoji posti pa so samo eno napadanje in pametovanje o naših karakterjih nivojih in odnosih do soljudi, sej pravim take vedeževalke pa še dolgo ne bomo srečali, predlagam da odpreš firmo, boš usakmu razložila kakšen je, ne da bi ga vsaj 5 minut poznala.
Glede moje slovenščine pa pobrskaj po svojih postih in se uči, kako nepametovati drugim zaradi lastnih napak (spet sem padla v smeh, res si zabavna punca, vsa čast)!
UPAM, da je tole zadnje najino srečanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PA PA

Pa daj, umiri živčke, saj boš še počila od jeze :-)))
Očitno ti je vročina zadnjih dni tako škodila, da sploh več ne veš kaj pišeš. Lepo si napisala, ljudje svetujejo, predlagajo, napišejo mnenja, torej…. zakaj si me 13.7. ob 13.40 tako neprijazno napadla??
Aja, zdaj se spomnim, takrat je bilo še posebno vroče, ti pa nimaš klime hehe.
Vidim pa, da si tudi navajena imeti zadnjo besedo, ampak pri meni to ne bo šlo.

Suzana123

Upam, da nimaš potomcev.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

O Sadni, tebe pa poznam, upam, da doma nimaš nobene živali, si na forumu domače živali pokazal vso svojo kulturo!

OOOOOOOOOOOO JOJ. Res me je strah in sem na smrt užaljena ker naj bi tvoje obveljalo in bo tvoja beseda, oz. tvoje bebasto razmišljanje zadnje. Men je res vroče in to priznam, samo za razliko od tvojega organizma pa v meni še ni nič zavrelo ali se skisalo.

Kar imej ti zadnjo besedo, vidim pa (tudi po drugih temah), da nisem edina, ki ti nasprotuje. Veš pametnih ljudi je danes bolj malo, take kot si ti, ki se jim pravi PSB – preveč samozavestni bleferji, pa najdeš povsod, sploh pa so dobrodošle te strani, kjer si lepo skrita in ZEEELOOO PAMETNA.

PA PA

SUZANA 123

Res je bilo vroče, ampak za razliko od tvojega organizma ni v meni nič zavrelo ali se skisalo.
Vidim da si tudi v drugih temah IZREDNO priljubljena. KR še tko naprej (vedno ti ratuje človeka do solz nasmejati)

PA PA

O, si spet tu? Vidim, da znaš biti tudi žaljiva. Le tako naprej, s tem samo kažeš svoj pokvarjen značaj. Raje kaj pomagaj tašči, sigurno ima dosti dela, povabi jo kdaj na kosilo, večerjo, izkaži kakšno majhno pozornost, potrudi se,da izboljšaš odnose, boš videla, da je življenje lahko tudi lepo…(brez prepirov)

Suzana 123

Problem pri tebi vidim samo v tem, da drugim zelo rada pametuješ na osnovi lastnih napak. Glede žaljivosti sva izenačeni (nisi nič manj žaljiva – čeprav se ti s tem verjetno ne boš strinjala) in mislim da tudi glede prepirov.

Zadnjič te je zmotila moja slovenščina, ampak zakaj pa te pri sebi ne moti, da slabo bereš, kajti glede odnosov do tašče sem ti že napisala da so božanski, ravno tako do drugih ljudi, ki jih imam okoli sebe, pa tudi kosila so velikokrat pripravljena iz obeh strani – tako moje kot taščine, večerjamo pa žal ne. Bi rada pa tvojo taščo vprašala, kaj je dobila nazadnje pri tebi na krožniku – verjetno polo bontona, ki si ga priredila po svojem okusu in značaju.

PA PA

Na srečo te ne poznam…tnx god 🙂

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Na srečo te ne poznam…tnx god :)[/quote]
PODPISSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close