Najdi forum

Šum na srčku

Pozdravljeni.

Če aortna zaklopka dobro deluje, zaradi napake zaradi katere ste bili operirani kot otrok, ne bi smeli imeti več težav.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

pozdravljeni

mene pa zanima če ti kardiolog napiše na izvid da posebih omejitev s strani srca niso potrebne? za katere vrste obremenitev gre?

hvala za odgovor in Lp

Spoštovani,

to enostavno pomeni, da je stanje srca takšno, da ne potrebujete nobenih omejitev in lahko obremenjujete kolikor želite.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni !

Moj sin je bil v pretekolisti operrian na srcu zaradi 2mm luknjice. Sedaj je z njim vse v redu. Zelo se rad ukvarja s športom, bili smo na obremenilem testu in je bilo vse kot mora bite( lahko potrkam). Zdravnik je ob zadnjem pregledu povedal da posebih omejitev nima.
Včeraj pa me je sinek vprašal če bo lahko posal vrhunski športnik in mu nisem znala odgovoriti

prosim za vašo menje

LP

Pozdravljeni

mam eno vprasanje, namrec moj sin ie bil operiran na srcu razlog je bil 2mm Vsd v katerega je prolabiral koronarni listic( prolaps mitrarne zaklopke) defekt je zaprt in po operacijo je bil prolaps se prisoten dokler se moj sinek ni redno zacel ukvarjati s sportom zadnjih 5 let prolapsa vec ni in srce normalno deluje , primerni toni, aortne regurgitacije ni, primeren tlak. Zanima me ali je prav sport pripomorel k temu da prolapsa vec ni

Lp

Spoštovani,

v tem ne vidim povezave.

LP,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

pozdravljeni

mam eno vprasanje , prejsni mesec sem dobil iziv ker sem imel manjso prirojeno srcno napako tu je izivd

Operrian je bil v starosti 6 let zaradi interventrikularnega septalnega defekta v katerega je prolabiral desni koronarni listic aortne zaklopke. defekt je zaprt, aortna zaklopka normalno deluje, ni aortne regurgitacije , toni in tlak povsem normalni.

po operaciji eno 2 leti se je bila aortna zaklopka oslabljena in je bila minimalna regurgitacija , sedaj je minilo ze 10 let od operacije in sem dobil ta izvid ki je zgoraj napisan.

zanima me ali srce normalno deluje in ce bo potrebna se ena operacija srca v prihodnosti ?

lp

Spoštovani,

Glede na izvid, ki ga navajate, je bila srčna napaka v celoti odpravljena.

S tem sem odgovoril tudi na vaši vprašanji, mar ne?

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

ja ste, hvala sem pomirjen, torej nebo potrebne še ene operacije 🙂

LP

pozdravljeni še 1x

zanima me še to če enkrat aortna zaklopka normlano deluje,ni regurgitacije in ne pušča ali obstaja možnost da se ponovno okvari(začne puščati)

hvala za odgovor in LP

Spoštovani,

Zaklopke vseh ljudi, tako vaše, kot moje, se starajo in postopoma propadajo. Želim vam, da s tem nikoli ne boste imeli težav. Zagotoviti pa vam tega ne morem, se vam ne zdi?

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni !

mislim da sem vas že to vprašanje vprašal,vendar je prišlo do napake v foromu zato bom še enkrat napisal.
tukaj je izid:
Stanje po zaptrju subaortnega defekta intervetnrikularnega septuma v katerega je prolabiral koronarni listič aortne zaklopke.
Defekt je zaprt,funkcija aortne zaklopke je normalna,regurgitacije ni,blaga hipertrofija levega ventrikla z dobro sistolno funkcijo(bilio za pričakovati saj sem športnik),ostale strukture so normalne.

Lani opravil obremeneitveni test in pri tem bil povsem brez težav,ugotovljena je bila ustrezna aerobna zmogljivost,ni bilo znakov za ishemijo miokarda,primeren tlak in toni.Poraba kisika je bila 50ml/kg/min.Pri makismalni obremenitvi bil brez težav.

zaključek: stanje je dobro, posebnih omejitev s strani srca niso potrebne.

Na podlagi izvida me zanima naslednje: – Kakšno je moje srce v primerjavi z mojimi vrstniki ?
ali sem še vedno srčni bolnik ?
in kakšne omejitve imam v športu(nastopam tude na tekmovanjih, pri tem ne čutim težav) ?

Lp

Spoštovani,

Vse kar ste navedli kaže na to, da je z vami po operaciji vse v najlepšem redu. V bistvu splih ne razumem, kaj me želite vprašati. Če imate konkretna vprašanja glede sodelovanja na tekmovanjih, jih preko interneta, seveda, ne boste rešili. Forum ne more in ne sme biti nadomestek za poglobljen pogovor s svojim zdravnikom oz. svojim kardiologom.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni
Pri mojem sincku so na dan odpusta iz porodnisnice slisali sum na srcku. Takoj sva bila premescena na pediatricni oddelek kjer ga je pregledal kardiolog. Naredil EKG in UZ. diagnoza je bila odprt botalijev vod ali nekaj takega. Zanima me, kako resna stvar je to in kaksne so moznosti da se to se samo zapre, da ne bo potrebno operacije?
Hvala
Lp

Spoštovani,

Botallov vod je žila, ki v fetalnem življenju povezuje pljučno arterijo in aorto, po rojstvu, v prvih nekaj dneh, pa se zapre. Zaenkrat, torej, nič hudega. Če pa se tudi kasneje Botallov vod ne bo zaprl, boste kasneje napoteni v našo ambulanto, kjer bomo presodili ali lahko pustimo stvar takšno kot je, ali pa bo potrebno zapiranje. O tem pa več takrat, če bo sploh aktualno.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni.
Rada bi vas vprasala glede odprtine v preddvorih. Glede persistentnega foramna ovale. Ce se ti kot otroku to ne zaraste, je vedno potrebna operacija?
Ali je ta napaka kdaj hemodinamsko pomembna in kako se to vidi?
Ali se to z leti povecuje?
Hvala!

Spoštovani,

perzistenten foramen ovale ali odprto ovalno okence ni srčna napaka. Ovalno okence je odprto pri četrtini ljudi. Kardiološke indikacije za zapiranje ni. Obstajajo sicer redka medicinsko relevantna stanja, ob katerih je smiselno zapiranje ovalnega okenca, ampak to je povsem druga zgodba in o tem na tem mestu ni smiselno govoriti.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Najlepsa vam hvala za odgovor. Glede na cudne informacije, ki sem jih dobila, me zanima ali vam lahko posljem zasebno sporocilo? Vem, da se vi ukvarjate z napakami ploda ampak bi vam bila zelo hvalezna.

Ok

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni !

vceraj sem opravil kardioloski pregled v pediatricni kliniki v ljubljani , zaradi 2mm subaortnega defekta. Zdravnik je povedal da je luknjica popolnoma zapeta in da je stanje vec kot dobro. na koncu mi je povedal da posebnih omejitev s strani srca niso potrebna ? za katero vrsto obremenitev gre ? moram pa povedati da sem aktiven sportnik , pa me vseeno zanima za katere vrste obremenitev gre ?

New Report

Close