Najdi forum

Šum na srčku

Jure, kaj ni jasno? Kardiolog, ki te je gledal, ti je povedal vse! Vse je ok, lahko živiš brez skrbi in omejitev. Vsaj jaz to tako razumem…

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni !

dajte prosim vas razložite mi ta izvid

Stanje po zaprtju subaortnega defekta interventrukilarnega septuma s prolapsom desnega koronarnega lističa aortne zaklopke.
SCCL:Defekt je zaprt.Funkcija aortne zaklopke je normalna.Aortne regurgitaije ni.Nakazana je koncentrična hipertrofija levega ventrikla(sem aktiven športnik).Normalna velikost in funkcija levega ventrikla.Normalna velikost in funkcija desnega ventrikla.
ZAKLJUČEK: Stanje je dobro,ugotavljam da je dobro kirurško opravlena napaka.Funkcija aortne zaklopke je dobra.
Posebnih omejitev s strani srca niso potrebne

Na podlagi izvida me zanima kaj pomeni koncentrična hipertrofija levega ventrikla ? sem aktiven športnik pa me zanima ali je to slabo za mene ?
Tude me zanima ali imam kakšne omejitve glede športa na podlagi tega izvida ?

LP in prosim za čimprejšni odgovor
hvala

Marko, tudi vam odgovarjam enako kot Juretu! Kaj tu ni jasno?

Izvid je nazoren, verjamem, da je bila takšna tudi razlaga kardiologa. Menda ne pričakujete, da bom lahko na podlagi povsem jasnega izvida, ki ste mi ga poslali, zaključil kaj drugega, kot je zaključil kolega oz. kolegica, ki vas je pregledal in izdal izvid?

Če pa ste še vedno v dvomu, boste dvom rešili samo v pogovoru s kardiologom, ki vas pozna!

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

pozdravljeni
zanima me kakšna je predvidena zivljenjska doba posameznika ki je uspešno prestal operacijo v otroštvu zaradi prirojene srčne napake VSD ?

lp in hvala za odgovor

Odvisno, seveda, od vrste napake in operacije, ampak, načelima normalna.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)
Objava čaka odobritev

New Report

Close