Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Substitol – odtegnitveni simptomi

Substitol – odtegnitveni simptomi

Iskal sem informacije o Substitolu in Subutexu, pa sem naletel na ta forum. Jeseni bo 12 let, kar se nisem dotaknil heroina, sem pa ves čas na metadonu. Na začetku sem višal in višal dozo, ker sem bil na testih clean, sem dobival metadon enkrat na teden in ko sem ga dobil takoj spil dve dozi in naslednji dan podobno, zato sem proti koncu tedna ostal brez in metadon dokupoval. V bistvu sem zlorabljal metadon in zapravil za metadon več kot bi za heroin. Ker sem pa pil tako različne doze(na začetku tedna dva do trikratne) konec tedna pa še svoje ne, je bil metabolizem čisto zmeden. Neverjetno na kako količino lahko telo navadiš. Predvidevam, da marsikdo ne bo verjel, ampak jaz sem lahko spil v 24 urah tudi po 600mg metadona. Zdej sem že več kot tri leta stabilen, življenjesem si uredil, s partnerko, ki je z mano že vseh teh 12 let in ni nikoli jemala trdih drog se super razumeva, lani sva dobila krasnega sinčka, tako da sem pred dvema mesecema končno začel nižat. Iz 200mg metadona sem znižal na 160 in počasi imam namen nadaljevat. Zanima me na kakšni dozi bi moral biti, da bi lahko prešel na substitol in ali bi sploh bil primeren zame? Rad bi se že končno rešil odvisnosti od metadona, saj življenje, ki ga živim nima več nobene veze s tistim pred leti, pa tudi, ko bo sin čez nekaj let toliko odrasel, da bo razumel dogajanje okoli sebe, bo fajn, ko mu ne bo treba razlagat, kam hodim enkrat tedensko in kaj pijem. Hvala za informacije in srečno vsem, ki se borite z odvisnostjo.

Moje iskušnje z suboxonom.dve leti sem ga vlekla na nos,pred dvemi meseci sem ga začela prailno uporabljati(pod jezik) in zniževati iz osmice po kateri sem udarjala od začetka,na polovico torej 4,čez mesec na četrtinko torej dvojkico iz dvokice pa kar na hitro na ena,v roku tedna dni.nazadnje sem uzela od dvojke manj kot pol in konec,to je bilo v ponedeljek zvečer,v torek zvečer huda fizična kriza,v sredo in danes četrtek kriza ki se jo da izdržati(bolečine,krči v nogah in rokah,energija na nuli,

sam sem bil odvisen od heroina in substitola pa tudi od benzodiazepina- apaurin helex. droge sem uzival vsaj 15 let zacel sem z travo in hitro po tem se z kokainom. kar so nam se kot otrokom trobli da se zacne z travo in alkoholom ker pa si od tega prevec potrt sem zacel na veliko uzivat kokain tako da sem kokain smrkau in ga prekuhavau z sodo da sem cist kokain lahko kadil tudi na pipi narejenin iz polliterske plastenke sola ledeni caj. ker sem (nazalost imel dosti ma dosti denarja) sem na dan skonzumiral tudi do 5 g kokaina kar mi je po dveh letih jemanja tako skodlo kot mozganom in srcu ker sem znal tudi po 5 dni ne spat mi trava alkohol in pomirjevala niso pomagala da bi si pomiril anksiozne napade sem zacel konumirat heroin in tega je moralo bit vedno vsaj 2* vec kot kokaina in mi je to reslo zivljenje saj sem od kokaina imeu aritmije srca paranoje in mi je levo oko za 5mm izkoclo iz zrkla. od takrat samo kokain nisem mogel konzumirat tako da sem si zadnjih 10 let mesal kokain heroin in helex ker ni filmsko oblozen se pravi speed bool z pomirjevali to mi je bil top. normalno sem delal kot prevoznik normalno druzil z druzino in prijatelji. enkrat pa pride vsega konec ko ti rabi vedno vec tega sem dnevno porabil tudi do 300 € da sem biu sposoben normalno prezivet dan. in takrat sem nardil najvecjo napako v zivljenju da sem probal za kak dan krizo nadomestit z SUBSTITOLOM in se vkljucil v program. da sem nadomestil dnevno dozo sem zacel z SUB 800mg 4rdece in vseeno sem skoraj vsak dan redno jemal se speedbool. To je moja zgodba na kratko hotel sem ti samo povedati da so sustituti po centrih DOSTI VECJI STRUP kot pa sam heroin in da od vseh drog ki sem jemal jemal pa sem vse kar se v evropi da dobit najvecjo odvisnost povzroca lih ta Substitol. nobena droga ne povzroca telesne odvisnosti ne trava ne kokain, edina telesna odvisnost je samo od heroina in kriza po njem je celo dvakrat do trikrat lazja kot pa kriza od substitola. In se nekaj ce se hoces odvadit probaj opustit substitol in menjat na heroin vsaj dva tedna za 200 mg substitola ti bi gram dobrega horsa biu dovol in po tem zacni na dva tri dni zmanjsevat po 0.1 heroina tako da bos po 21 dneh na 0.3 heroina nabavi si pomirjevala tablete proti bolecinam in uspavala ampak ne taka ki imajo v sebi opiate ne tramal al zaldiar itd. najbolse z posvetom z zdravnikom. IN ROKO NA SRCE ne vbrizgavaj si substitola saj ima v sebi vosek ko ga skuhas se ne opazi ko pa se ohladi se ti v zilah delajo strdki imam dobrega prijatelja ki vegetira zaradi 5 mozganskih in to samo zaradi injeciranja jebenega Substitola tako da uni ki je to zdravilo dau na trg dabog da ga grom iz vedra neba ubijo.

8700e je cena detoxa v BG

Najprej spet lep pozdrav.danes je 11 dan brez substitola,nehal sem v bistvu cez noc,nisem vec jemal in konc.dragi ljudje tega ne privoščim nikomur.prvih 5dni katastrofa.4ti dan sem od dehidracije skup pado,dobro se da je ta cas prisla mama in me odpeljala v bolnisnico,tam je bilo dobesedno 5doktorjev in 6 sester in mi niso našli žile za infuzijo,cel sem moder spopikan kot največji džanki.potem so me nekak malo spravli k sebi in sem mogo popit 2l infuzije(ugabno).dali en aupurin v zadnico in mirne duše poslali domov.v teh 11ih dneh sem shujšal 12kg,kar spiješ ali poješ gre direkt skozi.danes 11ti dan še vedno ne morem spat in noge bolijo za popi…t.sem tudi probal z zniževanjem ampak mi ni uspelo ker se predolgo vlece in je vecja kriza.hvala za pozornost in za vsa vprašanja sem odprt.hvala in LP

Pa še res je.vsaj zame po 12letih 320mg substitola.21dni in 8700e.preverjeno,sem pisal z doktorjem in je rekel,da je to največji strup za telo.rekel ja da je Substitol namenjen hitremu detoxu do najvec 20dni.

Po 200miligramih substitola namravam preiti na suboxon in nato detoxikacijo z suboxsonom Kako naj se lotim zniževanja s suboxsonom, da mi bo čim lažje, in kakšna je kriza po ssuboxonu?

Poglejte DTO je v prvih 6-ih tednih detoxikacija , vse kar je potrebno je to, da se držiš pravil, ki ti potem na polodprtem oddelku pridejo zelo prav, jaz sem dal čez cel program z dnevno bolnico vred. Zdraviti se začneš sele na polodprtem odd. In vse ima svoj smisel, tudi to napr. ne smeš gledati skozi okno, res lahko se s kom kaj dogovoriš, ampak bistvo je pa, da si postaviš mejo nebom gledal skozi okno, ali ne bom se naslanjal na steno in to je še najmanj kar lahko narediš tokom bolnišničnega zdravljenja. Ko prideš ven si sam in morali se boste odrekati konkretnim stvarem, kot so rizični prijateji, okolje, nenazadnje droga. In ce hočes abstinirati mora spremeniti vedenje, govorim iz lasnih izkusenj. DTO je super varianta, če se držiš pravil in napotkov ti mora ratat. imam pa eno vprašanje. Tudi jaz se bom iz 200 mg substitola z suboksonom spustil na 0, v koilkem času se moram spustit in v kakšnih odmerkih?

    Lepo pozdravljen ali ste dosegljivi za kak nasvet na hitro lep pozdrav

Jaz sem tudi približno 3 leta na 320mg substitola in zdaj zadnje čase sem probaval zniževat in sprva mi ni šlo ampak po parih poizkusih mi je ratalo obstat na 120mg in zdej sem si naročil suboxon in upam,da mi rata . Še to, da morate zniževat postopoma recimo en dan 200mg drugi dan 170 mg tretji dan 120 pa kakšen nalgesin in ti rata brez nekih težav oz krize. Lep pozdrav

New Report

Close