Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže ŠTUDIJ: FIZIOTERAPIJA – EVROPSKO SREDIŠČE MARIBOR (MURSKA SOBOTA)

ŠTUDIJ: FIZIOTERAPIJA – EVROPSKO SREDIŠČE MARIBOR (MURSKA SOBOTA)

Dragi moji – vsi, ki nam bodočim študentom lahko pomagate pri pridobivanju informacij, prosim, oglasite se!! Rada bi odgovor na svoje vprašanje, pa tudi Xxxxx, srčna in tudijaz so postavili vprašanja, katerih odgovor bi tudi mene zelo zanimal.
HVALA!
Anamala

Pozdravljeni, mene pa zanima kako je z informativnimi dnevi v ms za fizioterapijo? Se sploh izvajajo? 🙂

Pozdravljeni! sem študentka fizioterapije na esm. študij vsekakor ni lahek, od študenta zahteva veliko individualnega dela. predavanja imamo od koncih tedna, največkrat petek in sobota, včasih tudi četrtek, od 16-20 ob sobotah pa od 9-13. vaje imamo vsaj enkrat na mesec po 3-4 dni skupaj, odvisno od predmeta. potekajo prav tako v popoldanskem času od 16-20, včasih še malo dlje. ker nimamo zelo veliko vaj je potrebno veliko dela doma. sama nisem zaposlena, zato se, kadar nimam vaj oz predavanj, večino časa učim. imam tudi veliko sošolcev, ki so redno zaposleni, tako da se da študirati tudi ob delu. tisti ki so iz lj ali iz še bolj oddaljenih krajev večinoma prenočijo v dijaškem domu v ms. kar se tiče predavanj in vaj, potekajo večinoma v ms, nekaj malega predavanj smo imeli tudi v mb. predavanja sicer niso obvezna, vaje pa so. kar je meni všeč je predvsem to, da lahko predavanja spremljamo v živo preko spleta, prav tako pa si lahko posnetke ogledamo tudi kasneje.

Lp

Kot so že predhodniki napisali, študij ni lahek (kot primer lahko povem, da je pri dosti predmetih kolokvijih trajal tudi po 1 uro in pol na osebo)! Če pa moramo plačati šolnino, še ne pomeni, da si “kupimo šolo”- daleč od tega.

Polek študija se da delati preko študentskega servisa, dosti zagnanih študentov višjih letnikov tudi dela v različnih ustanovah kot fizioterapevti. Zato ne govoriti o študentih ECM s slabšalnicami, saj tisti ki hočejo in imajo voljo do fizioterapije, posvetijo večino svojega časa za študij. Je pa res, da se povsod najdejo kakšni zabušanti ki še sami ne vejo kaj delajo na študiju.

Če se splača dati 3900€ na leto? Kak komu. Jaz osebno pravim, da se, ampak samo, če študij vzameš resno, prosti čas nameniš učenju in izpopolnjevanju imaš na koncu res nekaj od tega! Namreč, ker so predavanja ob vikendih, te lahko hitro zanese in pozabiš na učenje in šolo, zato moreš res biti motiviran in predan študiju, da se sproti učiš.

Lep pozdrav bodočim študentnom fizioterapije ECM in kolegom fizioterapevtom iz Ljubljanje!

Pozdravljeni še enkrat!
Prav mučim se že, da bi priklicala ali uspela dobiti odgovor z meila ZF LJ, ignoranca, ki ne pozna meja. Verjetno zaradi tega, ker sem se takoj predstavila kot (možna) študentka fizioterapije v MS. Hotela pa sem jih vprašati, KATERE POGOJE BI MORALA IZPOLNITI, DA SE V 2. LETNIK LAHKO VPIŠEM IZ MS V LJ NA REDEN ŠTUDIJ. Mi zna odgovoriti kdo od vas?
Hvala!

LP Anamala

Pozdravljeni,

sem dipl.antičnih in humanističnih študij (smer grščina), inštruktor aerobike, pilatesa, veditelj fitnesa in sem že 3 leta sama svoj šef 🙂 … Imam se namen vpisati na študij fizioterapije v MS, ampak priznam, da malo še oklevam, ker sem iz Lj in me skrbi, kako bom uskladila vse obveznosti … Vrjamem pa, da se vse da če se hoče in če imaš voljo …. tako da bom zelo vesela, če se mi javi kdo, ki je prav tako iz Lj in se ima namen vpisati letos v 1. letnik fizioterapije. 🙂

[email protected]

Lp

Pozdravljeni!
Mene pa zanima ali se je mozno vpisati v tretjem roku na fizioterapijo v mariboru? In kje izves ali je se kaj prostih mest?

Pozdravljeni! Bi mi prosim lahko kdo razožil kaj pomeni, da je ESM brez koncesije? A mogoče to pomeni to, da z to diplomo ne moraš dobiti zaposlitve v zdravstvu samo v privat ustanovah, ki nimajo nikakršne veze z ZZZS?

ESM ima koncesijo, se pravi, JE akreditiran. Po koncani fakulteti se lahko zaposlis kjer koli zelis. Sem na Esm prvo leto, smer fizioterapija in sem zelo zadovoljna.
Lp

Pozdravljeni,

težko je objektivno oceniti kateri študij je kvalitetnješi, tisti v lj ali v ms.. to bi kvečjemu lahko primerjal nekdo, ki bi končal oba faksa, je pa logično , da vsak hvali svojo šolo. sama študiram v ms in lahko potrdim izjave predhodnikov, da študij nikakor ni lahek. študij v ms je izredni, zato imamo v primerjavi z ljubljano manj vaj. kar pa ne pomeni, da imamo tudi manj znanja. koliko časa in truda bo nekdo vložil v študij je stvar posameznika. naš študij zahteva veliko dala doma, veliko je stvari, ki jih je potrebno po vajah še temeljito preštudirati. za študij uporabljamo pri večini predmetov literaturo zdravstvene fakultete , zato mislim, da razlik v znanju ne bi smelo biti. je pa vsekakor stvar posameznika, koliko bo neko snov naštudiral. vsekakor se najde nakaj zabušantov, ki pa jih ima verjetno zdravstvena fakulteta prav tako.

če je mogoče kdo mislil, da si bo s šolnino kupil šolo, se je zmotil.. profesorji naše znanje preverjajo teoretično in praktično in zahtevajo natančno znanje, kar je tudi prav.. tudi študija v ms ne gre jemati z levo roko.. navsezdnje je/bo od našega znanja odvisno zdravje pacientov.

Lep pozdrav in uspešen študij!

[left]Predhodnica je lepo napisala. Naj pa še dodam da je fizioterapija poklic, pri katerem je diploma, ki jo študent pridobi na ECM ali pa na ljubljanskem faksu samo osnova za nadaljnjo delo. Fizioterapevti se izobražujemo in izpopolnjujemo celo življenje podobno kot zdravniki. Udeležujemo se strokovnih izobraževanj/”specializacij” s področja ortopedske medicine (Cyriax, Kaltenborn, …) , nevrologije (koncept Bobath in PNF) in tudi drugih področij.[/left]

Hočem povedati, da dajte premisliti preden se vpišete, če je to res to kar si želite, ker študij ni lahek in se z diplomo niti slučajno ne konča

Lep pozdrav vsem 🙂

Pozdravljeni,
je mogoče med vami kdo, ki se je vpisal/a na FT na ESM za prihajajoče leto 2015/16 ? :))

Lp, J

Zanima me koliko točk je bilo potrebnih za vpis na ESM leta v šolskem letu 2014/2015.

že v naprej se vam zahvaljujem.

Lp, jaz sem se vpisal 🙂

Ja 🙂

Ali je študij fizioterapije kaj za plačati mislim tako na ESM kot v LJUBLJANI?

Hvala za odgovore

Kako pa je letos z fizioterapijo v MS in Mariboru?

Zdravo, mene pa zanima, ce je omejitev tock in ce ja kaksna na fiziotetapiji v MS,
Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Samoplačniški študiji nimajo omejitev.

Pozdravljeni!

Sem študentka fizioterapije na ECM v Ljubljani. Delila bom svoje izkušnje, ki bodo mogoče komu prišle prav. Prvi letnik ima res nekaj lažjih predmetov,ki se jih da narediti z minimalnim naporom. So pa tudi težji kot na primer funkcionalna anatomija, kjer se zahteva znanje in razumevanje. Načeloma prvi letnik naredijo vsi. Drugi letnik vsebuje veliko več zahtevnih predmetov, kar je nekaterim povzročalo preglavice in jih naredi veliko manj kot pa prvega. Je tudi veliko več vaj in mentorji so res odlični ter imajo veliko znanja. Potrebno je veliko več učenja. V 3 letniku pa se stvari malo umirijo,ker ni toliko predmetov kot v drugem. Vsako leto so nekateri predmeti obvezni in jih je potrebno narediti, če želiš nadaljevati. Kakšen predmet, ki ni pogojen si lahko pustis za naslednje leto. Če padeš se plača 1/3 šolnine. Praksa se v prvem letniku opravlja v 1 ustanovi, v drugem v dveh in v 3. letniku v treh. Šola ima pogodbo z ustanovami, zato se samo vpišeš preko ankete kamor želiš. Imaš možnost plačila od 1 do 8 obrokov. Imaš 4 roke za vsak izpit in si zato lahko lepo prilagodiš tudi, če delaš.

New Report

Close