Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže ŠTUDIJ: FIZIOTERAPIJA – EVROPSKO SREDIŠČE MARIBOR (MURSKA SOBOTA)

ŠTUDIJ: FIZIOTERAPIJA – EVROPSKO SREDIŠČE MARIBOR (MURSKA SOBOTA)

Pozdravljeni

Mene pa zanima, namreč sem iz Ljubljane in je poleg družine teško uskladiti vožnjo do MS. Pa tudi to pač si v končni fazi primoran saj v Ljubljani kolikor jaz vem sploh ni IZREDNEGA študija Fitioterapije.
Ali kdo ve kako bi drugače lahko v Ljubljani prišla do tega da se izučim za fiti. Nevem prekvalifikacije…
hvala

zdravo, mene pa zanima kdo bo šel v letu 2013/14 na fizioterapijo v MS, prvi letnik. Sporočite, hvala

Zelo nepravično,neprimerno in predvsem žaljivo, se mi zdi, da si študentje ESM sploh dovolijo primerjati njihov program s programom na ljubljanski fakulteti. Niti približno ne moremo metati študija v isti koš. Kako bi sploh lahko?! Na ljubljanski fakulteti imajo študentje fizioterapije vaje vsak dan, cel dopoldan (popoldan predavanja, včasih tudi vaje-ne klinične), več mesecev. V Murski vsak petek in soboto ter kak mesec skupaj. Kako lahko primerjate študij, ki ga nekdo lahko opravi zraven dela, s študijem, kjer študentje zaradi prenatrpanosti redko zmorejo dodatno študentsko delo? Študentje se iz Ljubljane v Mursko Soboto prepisujejo iz drugih razlogov. Vsekakor ne zaradi kvalitete študija. Ob prebiranju teh superlativov na račun mursko soboške fizioterapije, bi se včasih najraje prijela za glavo. Nočem pocenjevati ali diskriminirati študentov ESM programa, vendar vas prosim, da ne primerjate programov brez preverjenih dejstev in s tem zavajate ljudi, predvsem študente, ki razmišljajo, ali se vpisati v LJ ali v MS. Normalno je, da bo vsak rekel, da je njegov fax najtežji ampak hkrati najbojši, vendar kar je preveč je preveč. In ESM študenti se očitno lahko dokazujete samo s tem, da se enačite z ljubljanskimi študenti oziroma že večkrat prebrano, da dosegate višji nivo znanja kot ljubljanski.

Kot rečeno, Vsaka ljubljanska fakulteta je najboljša na svetu 🙂 (hec)

Nič zato, jaz sem gimanzijec in gimnazijci težko pridejo na LJ.fax, ker rabiš 94 točk (lansko leto). To pa dosegajo predvsem tisti iz frizerske, kozmetične, trgovske šole, gimnazijci pa zeloooo težko. Na gimnazijah so namreč ocene nižje kot na drugih šolah. Ker sem športnik, pa je bil boj za ocene še toliko večji.

Zato naj se vsak vpiše na tisto, kamor želi. Jaz se bom pač na AlmaMater v MB oz. MS, še posebej iz razloga ker se omogoča tudi praksa v tujini. Kdor pa doseže 94 točke, pa se bo seveda v LJ, ker je zastonj.

Glavno, da smo vsi zadovoljni na koncu: v LJ ali MB…

Pa lep pozdrav bodočim kolegom iz LJ in ne bodite no tako vzvišani 🙂

Živijo!

Sem študentka Fakultete za šport, končujem 3.letnik. Naslednje leto grem na magisterij naprej. Bi pa rada vzporedno delala študij fizioterapije v Mariboru in me zanima ali imaš res predavanja petek in soboto? kako pa je z vajami..nekje sem zasledila, da so samo nekajkrat? A mi lahko kdo več o tem pove 🙂

Jannii je bil zelo prijazen 🙂

Živijo!

Sem študentka 3.letnika na kineziologije. Vpisala bom magisterij v tej smeri, istočasno pa me zelo zanima tudi fizioterapija. Ker mi fakulteta ne dopušča izostanka med tednom, me zanima ali je res študij fizioterapije v MB samo petek in sobota? Vaje pa pridejo parkrat letno? kolikokrat natančno? Ali mi lahko kdo kaj več pove na to temo 🙂

Razlika med MS in LJ je tudi v tem, da se bodo študenti v MS od letošnjega oktobra intenzivno pripravljali na delo v tujini: praksa v Avstriji v zdaviliščih, intenzivno učenje jezika. Plače v Avstriji so 4x višje.

Ljubljanski faks pač ne prizna izpitov iz MS ali iz Dunaja, avstrijski delodajalci pa ne priznajo diplom iz LJ. Odloči se sam 🙂

almamater.si
ti vse piše pa na FB strani tudi
www.facebook.com/esm.si

Pozdravljeni, vse ki zanima študij Fizioterapije na Alma Maters v Mariboru , mu lahko samo povem , da če se vpisujete z razlogom ,ker naj bi bil lahek študij.Vam sporočam ,da se hudo motite. Učiti se boste morali redno, vsak dan po nekaj ur, če želite biti z snovjo na tekočem. Za literaturo je poskrbljeno.Kar se tiče urnikov je pa tako ,da so vsaki mesec vaje pri najmanj 1 predmetu ki trajajo 5 dni .od 16-20 ali 21 kakor so študentje zainteresirani.četrtek petek in soboto so predavanja redno.
Na kakšnem glasu pa smo študentje MS fizioterapije , pa se lahko zahvalimo Ljubljanskim .Osebno pa sem doživel , da je študent Fizioterapije v Ljubljani neumno ocenil mišično funkcijo.
Pa ne želim metati vse zdaj v isti koš. Kakor je pa na vsaki fakulteti je pa tudi v MS in LJ imaš stereotipe ki izstopajo od znanja in takšne ki iztstopajo od neznanja , poslednji ne ostanejo dolgo .Zato vam sporočam ,da je od vsakega študenta odvisno koliko truda in časa bo vložil za svoje bodoče znanje.
Pa še za konec prva generacija diplomantov bo letos stopila v svet trga dela ,naj se ocenjuje naše delo.

Vsem bodočim kolegom pa veliko uspeha v prihodnosti in pogumno pri izbiri fakultete.

NEVOŠČLJIVOST MED FIZIOTERAPEVTI
Pozdravljeni, sem študentka ki je pravkar končala študij fizioterapije v MS. Na vse te pripombe, ki letijo na nas študente, ki smo opravljali študij v Murski Soboti bi rada napisala par stvari. Prvič to,da so nekateri komentarji ki letijo na nas zelo žaljivi, neumni, nesramni, nevoščljivi in nezreli. A ste vsi tisti ki ste študirali v Lj imeli stike z vsakim študentom posebaj, da vsi veste na kakem nivoju je naše znanje? S tem ko sami sebe kujete v zvezde dokazujete da ste nezreli in imate očitno strahove, da vas bodo sedaj manj cenilil. Le zakaj!!?? Saj ti znanja, ki si ga vsak posameznik pridobi, ne da vzet s tem, ko nekdo drug študira isto smer!! Res je da imamo manj vaj, ker je študij izreden. Ampak tako je na vseh Izrednih študijih. Pa to ne pomeni da tisti ki imamo RESEN NAMEN DELATI V FIZIOTERAPIJI – ne bomo dali vse od sebe da se bomo naučili vse kar je potrebno za naš poklic!!! Jaz osebno sem se učila za težje predmete po 3 tedne ali več, pa mi še kdo naj reče da sem manj vredna kot en študent iz lj. Imam prijateljico ki je študirala v lj, ona je vsako leto delala čez leto preko študentskega servisa, čez poletje pa v fizioterapiji. Torej očitno tudi vaši študenti ne sedijo CELO LETO samo za knjigami, ko bi se naj naši očitno po r…. čohali. Jaz nisem čez leto delala nikjer, ker sem se učila! Učila pa zato, ker nimamo toliko vaj kot vi, in je zato potrebno potem sam vzet knjige v roke in delat!! Torej je na koncu izkopiček enak, če se le potrudiš dovolj. Če se naš študent odloči za to da bo delo opravljal kakovostno, bo sigurno delal na tem da se bo naučil vse kar je treba znati!! A vam na vašem faksu po tem takem znanje z čudežnimi formulami samo vlijejo v glavo?!! Vsak posameznik se bo odločil koliko znanje je potrebno za delo- in to nima veze si iz LJ FAKULTETE ALI IZ MS!! S temi bedastimi komentarji samo kažete to kako ste padli pod vpliv drugih ki vam to očitno vsiljujejo,kar je verjetno vplih politike. Drugo je pa to čisto tipično SLOVENSKO obnašanje!!! Ko ima kdo drug kar si mi želimo imeti, ali pa si mi želimo imeti EDINI da bi potem lahko želi sadove občudovanja- SE ZAČNE OBREKOVANJE, NEVOŠČLJIVOST IN VSI NEGATINI VZORCI naši osebnosti se pokažejo na plan!!
Meni osebno je smisel da v svojem življenju napredujem, se učim, in pri tem se ne oziram na druge, kaj bodo študirali, kje bodo študirali in kako bodo študirali !!! VSAK JE SVOJE SREČE KOVAČ, IN KDO DRUGEMU JAMO KOPLJE – SAM VANJO PADE!
Pa lep pozdrav vsem ki ste iz LJ ali MS ali KP in kaj jaz vem še od kod vse…

Ljubljanska fizioterapija je sanjarenje. Mariborska pa je ena najboljših v Svetu.ESM je ponos slovenske fizioterapije.

Zanima me ali bo v šolskem letu 2014/2015 možno tudi redno šolanje?

Sem dijakinja 4. letnika gimnazije. Ko razmišljam o študiju, me najbolj vleče k fizioterapiji, morda tudi delovni terapiji v kombinaciji s fizio. vendar že v startu naletim na velik problem – kako “priti not”?! nikakor mi namreč ne bo uspelo doseči 97 točk (kot je bilo potrebnih letos). Sem med dobrim in prav dobrim uspehom in verjemite, da kar fejst švicam zraven knjig in šole nikoli ne jemljem na mimogrede! Bila sem tudi na testiranju v zvezi z izbiro najbolj primernega poklica zame in izkazalo se je, da je najbolj priporočljiv poklic zame ravno poklic fizioterapevta ali delovnega terapevta (poleg nedosegljive: kirurgija, kardiologija…). Tudi sam poklic sem že imela možnost videti od blizu in počitniško malo delati ob fizioterapevtu, da bi sama ugotovila ali bi to bilo pravo zame.Kaj mi torej priporočate, kako naj se lotim vpisa, ko bo nastopil, da bi mi uspelo? Ali naj vpišem samo izrednega v MS ali dam:
1. Fizio redni v LJ
2. Delovna t. v Lj
3. Fizio izredna v MS???
Kako naj se lotim, da mi bo uspelo priti do željenega študija? Res lepo prosim za nasvet! Naj pa priznam, da finančno nisem najbolj močna (tudi družina ne).
Že vnaprej HVALA za odgovore, zelo jih bom vesela!
LP AnaMala

Zanima me kako bo z študijem fizioterapije v Mariboru v letu 2015/16 ?

…..lepo prosim, odgovorite, kdor lahko!!
AnaMala

Anamala,

sama sem že zaključila dodiplomski študij manageneta, v srednji šoli sem zaključila gimnazijo pa je bila moja edina želja priti na fizioterapijo. Maturo sem izdelala s pravdobrim uspehom in kakor praviš ni lahko. Z mojimi točkami seveda nisem mogla priti na fizioterapijo. pred petimi leti je bilo tudi okoli 94 točk za priti gor.

Za malo se mi je zdelo, ko sem izvedela, da je šla ena iz poklicne šole – ekonomski tehnik z svojimi zbranimi točkami na ta študij. Ker progam tega študija je visokošolski…Al s poklicno al pa z gimnazijo.

Priporočam ti, oz. da narediš prekvalifikacijo – poklicno maturo, tako boš definitino dosegla 97 točk, ker na gimnaziji kokr se boš trudla, boš to zelo težko dosegla. In meni je žal da nisem. Če si želiš samo to, pa če veš, da ne boš dosegla teh točk, reskiraj eno leto, naredi poklicno, zagotovo bodo petice, ker je lahko, potem pa si definitivno notri.

Lp, pa srečno

Žal v Ljubljani nimaš nobenih možnosti, nobena kombinacija vpisanih želja ti ne bo omogočila študija fizioterapije, če ne boš zbrala dovolj točk :((((

Zahvaljujem se za prijazen odgovor in izkušnjo, ki si jo delila.
Svetovala si mi prekvalifikacijo na poklicno maturo. Kako pa bi se naj tega lotila?
Hvala za odgovor že vnaprej!
LP Anamala

Pozdravljeni. Sem dijakinja 4.letnika gimnazije in sem se odločila, da se vpišem na fizioterapijo v MS. Pa me zanima drugače kako je z omejitvami itd, je študij zelo težak, se da delat zraven….Bom hvaležna vseh podatkov 🙂

Jaz bi se v letu 14/15 vpisala na fizioterapijo v ms; so predavanja v MB ali MS? Kajti delam v Ljubljani,točk za UL fizioterapija mi niti pod razno ne bo uspelo zbrati…Zanima me,ali je tu kdo ,ki ima kdo izkušnjo z študijem fizioterapije na ALMA MATER EUROPAEA, vendar da je iz Ljubljane se vozil tja,se učil večina iz posnetih predavanj,oz zapiskov…In kako je s prisotnstjo na vajah,na predavanjih? V petek potekajo popoldne,kaj pa v soboto? Koliko je vaj v šolskem letu in od katere do katere ure(dop.?)?
Prosim za kar se da veliko informacij saj 3900e res ni malo za študij,vendar si res želim pomagati ljudem in osebnostno rasti ob svojem delu,vendar nisem prepričana,da je to izvedljivo z delom prikovanim v Ljubljani.
Hvala vnaprej,

Lep pozdrav, N.

Mene pa zanima če so omejitve, kakšne so bile lani, lp

New Report

Close