Najdi forum

Stiki z očetom

Lena, saj mi je nekdo na Ločitvah lepo razčlenil svoj stroškovnik: elektriko in vodo rabiš tako ali tako, hrano kupuješ tako ali tako, obleke pa dobiš od drugih. Na koncu mu je ostal samo vrtec/šola in naročnina na Ciciban 🙂

Jaz porabim saj pri nas v prekmurju(vsaj jaz) ne “razmetavamo”z denarjem. Zminimalno plačo, ki sem jo dobivala(to je 450EUR mesečno)sem morala oz.moram razmislit kam bom dala denar.Pa sem še vedno lahko kupila kako igračo,pa kake obleke,vrtec pa še za hrano mi je moralo ostat. Zato pa moj partner katerega vsi tako kritizirate ima tako službo, da lahko plača svoja prva otroka pa da še za nas ostane(kurjava, avto,…).

Ma ves kaj. Ciciban imajo v knjiznici, v vrtec ga ne peljes ker ga lahko sama pazis sej zato imas skrbnistvo. Sola je pa itak zastonj ;)))

Ma ves kaj. Ciciban imajo v knjiznici, v vrtec ga ne peljes ker ga lahko sama pazis sej zato imas skrbnistvo. Sola je pa itak zastonj ;)))[/quote]

to bo to….:)))))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Jaz porabim saj pri nas v prekmurju(vsaj jaz) ne “razmetavamo”z denarjem. Zminimalno plačo, ki sem jo dobivala(to je 450EUR mesečno)sem morala oz.moram razmislit kam bom dala denar.Pa sem še vedno lahko kupila kako igračo,pa kake obleke,vrtec pa še za hrano mi je moralo ostat. Zato pa moj partner katerega vsi tako kritizirate ima tako službo, da lahko plača svoja prva otroka pa da še za nas ostane(kurjava, avto,…).[/quote]

Tvoj partner ne plača svoja prva otroka, temveč samo prispeva manjši delež za njuno preživljanje.
Če šteješ strošek za preživljanje otroka samo vrtec in igračke, potem verjamem, da prideš skozi s sto evri.
Kdo je kupil opremo za dojenčka? Kdo je kupil otroku pohištvo, posteljnino, brisače? Kdo ga vozi v vrtec, k zdravniku, prijateljem? Kdo mu kupuje darila? Kje dobite športno opremo zanj (kolo, skiro, tricikel, drsalke, rolarje …). Kdo mu plača šolo v naravi in morda še kak tabor? Kdo ga pelje na dopust? Kdo mu plača lutkovno predstavo? To vse je poleg vrtca, šole, hrane in oblačil prav tako strošek za otroka. Sicer si pa to lahko pogledaš zgoraj pod lepljivo.
Samo toliko: moji otroci pojedo bistveno več kot jaz (ne vsi skupaj, vsak zase).

jezna,

100€ ti je dovolj za vrtec, hrano in igrače za otroka.

Kaj pa stroški najemnine, kurjave, eklektrike…..?

Vse stroške deli z številom ljudi,
ali slučajno tvoj sinko pod mostom spi?

aja,
kar pa se tiče odvetnikov,

pri minimalnih prihodkih še vedno padeš pod brezplačno pravno pomoč!

torej, ali vzamete brezplačno pravno pomoč, ali pa nimate tako malih prihodkov.
+ stroške sodnika nosi stranka, ki v procesu izgubi!

Od mojega ex naslednja ex ga je tudi tožila za povišanje preživnine.
Sodišče je tožbo zavrnilo. pa še vse stroške je morala sama kriti (kar je še en dokaz, da morajo/mo mame dokazati, da so res taki stroški in jih sodišča ne odobrijo kar tak kakor si ena mama namisli)

Torej sta le dve poti v prvi možnosti. Tako ali drugače napraskati denar in vzeti odvetnika. Ali ni nobene možnosti plačati odvetnika in si “oplel”. Hitro. Poudariti hočem, da so pravde draga reč. Zelo draga.

Torej sta le dve poti v prvi možnosti. Tako ali drugače napraskati denar in vzeti odvetnika. Ali ni nobene možnosti plačati odvetnika in si “oplel”. Hitro. Poudariti hočem, da so pravde draga reč. Zelo draga.[/quote]

aj dej ne ga srat…pa sj je tvoja boljša polovica s tabo…..torej sta dva….bosta že spraskala skupaj……..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Če 300€ ni dovolj za dva otroka, potem svetujem očetu, da takoj preneha plačevati preživnino in naj prosi mati preživninski sklad za 76€/mesec. Pol bo pa boljše. In če bi tak človek delal v podjetju za 450€/mesec lahko samo umre. V zakonu lepo piše ….po svojih zmožnostih…vaš pohlep po €€€ pa nima meja. Ni vam dovolj zato, ker ne znate z denarjem. Ena kretenistka je v neki drugi temi napisala, da on nakupuje v Tušu (kar je seveda prikazano slabšalno, kao Tuš ponuja samo šit) ona prevzvišena pa v Mercatorju in tam imajo le suho zlato. Takim bi vzel še tisto, kar dobijo. Ker ne varčuje, temveč brezveze zapravlja.

Če 300€ ni dovolj za dva otroka, potem svetujem očetu, da takoj preneha plačevati preživnino in naj prosi mati preživninski sklad za 76€/mesec. Pol bo pa boljše. In če bi tak človek delal v podjetju za 450€/mesec lahko samo umre. V zakonu lepo piše ….po svojih zmožnostih…vaš pohlep po €€€ pa nima meja. Ni vam dovolj zato, ker ne znate z denarjem. Ena kretenistka je v neki drugi temi napisala, da on nakupuje v Tušu (kar je seveda prikazano slabšalno, kao Tuš ponuja samo šit) ona prevzvišena pa v Mercatorju in tam imajo le suho zlato. Takim bi vzel še tisto, kar dobijo. Ker ne varčuje, temveč brezveze zapravlja.[/quote]

ne zamerit….ampak, ko si delal troke pa nisi na vse to pomislil?????kondom je zelo poceni v primerjavi s preživnino……….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Torej sta le dve poti v prvi možnosti. Tako ali drugače napraskati denar in vzeti odvetnika. Ali ni nobene možnosti plačati odvetnika in si “oplel”. Hitro. Poudariti hočem, da so pravde draga reč. Zelo draga.[/quote]

aj dej ne ga srat…pa sj je tvoja boljša polovica s tabo…..torej sta dva….bosta že spraskala skupaj……..[/quote]

Da, bova in šla na počitnice , ti pa utrujaj s praznim govorjenjem dalje. Lahko noč.

aj dej ne ga srat…pa sj je tvoja boljša polovica s tabo…..torej sta dva….bosta že spraskala skupaj……..[/quote]

Da, bova in šla na počitnice , ti pa utrujaj s praznim govorjenjem dalje. Lahko noč.[/quote]

samo, da se bosta imela lepo…za otroke pa bo že mami poskrbela……..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Pol bo pa boljše. In če bi tak človek delal v podjetju za 450€/mesec lahko samo umre. .[/quote]

Če bi … pa ne.

Hehehehe Kolotek, jaz sem zapisala,d a za mojega bb dokler smo živeli skupaj ni bila dovolj dobra roba iz Mercatorja – seveda, ker sem pa jaz s svojo denarnico hodila tja!!!! Takrat je lahko igral snoba!!!! In finočo in vzviđenost!!! Ker sem ga financirala. Ko pa sem pipice zaprla in je moral sam do trgovine…ja je pa začel v Tušu kupovat!!! Se vidi,d a si manipulator non plus ultra – tud zlo jasnih sporočil nisi sposoben pravilno razumet :))

Pravilno je relativno, tko da ne bit ti prepametna. Vsekakor se mi je v tem primeru tvoja drža zagabila, saj očitno tvoje pipice niso nikogar onemogočile. To, da je nakup v Tušu “nakup manjvredne robe”, pa je tudi tvoja produkcija, saj ima Tuš kar nekaj kupcev. Tako bi npr. jaz ocenil, da nakup v Mercatorju ni finoča in vzvišenost, temveč razmetavanje denarja. Kar pa vam ženske niti ni tuje. Non plus ultra ste zaverovane vase. Zato smo radi z vami in vas imamo zelo radi…

Nisem nikoli rekla in ocenjevala kakšno se i zdi nakupovanje v kateri od trgovin. Jaz moram zelo paziti na svoje finance,d a pridem skoz. In vedno sem! Samo to,d a si pa nekdo kar naprej zmišljuje in kritizira in mu ni nič dovolj fino in dobro pa je…in ta osebek je bil MOŠKI!!!! Je res zlo vprašljivo zakaj sem plesala kot je dirigiral…to pa je moj problem. Sem mu hotela usterčt, da bi me imel rad, veš….Sem le prepozno spoznala,d a psihopatu pač ne moreš urstrečt, vase zaverovanemu egoistu tudi ne….

In prosim Kolotek nehaj me že metat nekam, ker sem jaz tista, ki ima probleme s prezapravljivim in nerealnim snobovskim bivšim, ki otroke šunta in onemogoča stike. Sem čist na istem kot vsi deklarirani člani društva Mali Princ…

Lej ob branju tvojih komentarjev mi gre ponavadi na smeh…ker sem v tem času, da sem prišla do spoznanj kolk ljubezni se da kupit mal naštudirala vedo z imenom psihologija…me pa smeh mine takoj, ko pomislim,d a maš ti tudi nekje otroke in bivšo, ker se mi le-ti smilijo.

Ker maš spomin selektivno prirejen svojim manipulacijam se itak ne spomniš, da sem te že nekajkrat opozorila na bolj kultiviran način komunikacije. Tudi zato ker iz zgoraj navedenega razloga razumem, da si ranjen in da imaš tudi ti probleme, ki jih želiš razrešiti. Vendar se mi zdi da nisi ravno na dobri poti. Sem se v zadnjih treh letih pogovarjala z nemalo moškimi, takimi, ki imajo skrbništvo, takimi z deljenim skrbništvom in takimi, ki imajo probleme s stiki. Vendar je šlo za moške s katerimi je bila komunikacija v vseh primerih normalna. Sem pa na “sceni” opazila nemalo psihopatskih egoistov, ki so si želeli maščevati bivšim. No in s temi komunikacija ni bila možna…. Tko da…vsakogar, ki pljuva in jokca kakšni ubožčki so očki pač nisem prirpavljena uvrstit v tisto redko kategorijo moških, ki jim sistem dela krivico in so jim stiki onemogočeni. Še najmanj pa sem pripravljena sodelovati v kakšni odprti pobudi v družbi takšnih.

Večkrat ponovljeno Kolotek in danes zadnjič ponavljam: Na forumu delimo izkušnje – lastne ali pa vedenje in poznavanje teme iz videnega pri sosedih ali statistike, virov in literature. Žal ni nivo komunikacije vedno sprejemljiv, ker nekateri vidijo le lastno problematiko. Pomanjkanje empatije je prisotno pri mnogih udeležencih tega foruma. Obstajajo pa tudi nekateri, ki poskušajo svetovati in pomagati vsakomur, ki tukaj naslovi vprašanje po svojih močeh, izkušnjah in vedenju. Žal v tvojem pisanju nisem zasledila nič od prejle naštetega. Ne poznamo tvojih težav in situacije (če bi jo bi morda lahko kaj pomagali in svetovali), moti pa nas (mislim, da lahko poleg sebe uporabim množino), da napadaš vse povrsti brez argumentov in razlogov in s tem smetiš teme (no nisi edini).

Žal s svojim pisanjem in obnašanjem tukaj vsaj zame ne predstavljaš osebe s katero bi se jaz želela povezovati pri reševanju svoje in skupne problematike. Pred tabo so se na tem forumu, tudi neanonimno, pojavljali moški s podobno problematiko, vendar niso bili tako nestrpni in nevljudni do drugih sodelujočih kot si ti.

Sem oče 6 letnega sina.
Z njegovo mamico sva se razšla ko je imel 4leta.
Od takrat mama uporablja sina za manipolacijo proti meni glede stikom.

Ko sva se razsla je bilo zame zelo zalostni in stresni zacetek teske poti borbe za sina in za stike.

Svojega sina imam najrajsi na tem svetu in bi za njega storil use.
Problem je nastal ko je njegova mamica ugotovila in zacela da ima zakonsko moc nad mano!
Sina je zacela uporabljti kot figuro proti ocetu za mascevanje njenih osebnih stvari.
Sprasijem vse ki imate podobne iskusnje kaj naj nardim da bi on razumela da skoduje otroku in meni. Prosim za pomoc!

New Report

Close