Najdi forum

Stiki z očetom

Če je vse plačal, kot je bilo dogovorjeno, so tožbe brezpredmetne.
Stike je potem uredil ali je vzel besede bivše za suho zlato in se jim z olajšanjem odpovedal?

Se bojim, da ti partner prikriva stvari.

Jezna sem zato, ker je poplačal vse dolgove, pa kljub temu ne sme videti otrok.
Če pa te zanima, je sprobaval urediti stike že prek CSD-ja zdaj pa gremo na sodišče.
Ti si verjetno ena takih oseb, ki ne ve koliko človeka zdela to psihično.
Pa še to, glede denarnih težav se ne pritožujem in VEM da sva za skupaj, saj si drugače ne bi začela ustvarjati lastnega doma in razmišljati o še enem otroku!!!!

Sigurna sem da mi ne prikriva stvari, saj poznam obe ženski, in jaz shranjujem oz.urejam v večini primerov papirje, ker je on poklicno odsoten ves teden

Onemogočanje stikov je grozljivka, pa tudi kaznivo dejanje, in je prav, da gre tožit.

Samo – kaj je pa premišljeval zadnjih 11 let? To mi ne gre v račun, in ne moreš me prepričat, da je fejst človek, če je lahko enajst let mirno živel dalje svoje življenje, ne da bi konkretno ukrepal, da bi lahko videl otroka.

to sta najbrž mislili tidu prvi dve, sicer se mu nebi pustili zaplodit. najbrž jih ni prisilil in najbrž nista pozabli vzet tabletke, a ne.ti pa se uči, da boš vedla kaj naredit, ko si bo zbral ta četrto mater svojih otrok.

… jaz nikoli ne bi imela takega tipa …

Kdo pa pravi da je živel mirno življenje?Ali res ne razumete, da človeka enostavno psihično izmučijo vsi ti boji, da o finančni plati ne govorim?
Da ni enostavno, da greš na skrivaj pogledat lastnega otroka v bolnišnico, ko je bolan, da se voziš po njegovi vasi, ko gre iz šole in čakaš če te slučajno prepozna?Da mu želiš nuditi(tudi jaz kot partnerica)kolikor pač hočeš in tega ne smeš?
Imam kolega ki je v isti oz. podobni zadregi s tem da ima enega otroka in ima urejeno vse preko sodišča pa mu bivša kljub temu ne pusti videt otroka.
Ne rečem, da očetje ne rabijo skrbet za svoje otroke. Naj skrbijo oziroma dolžnost jim je skrbet za svoje otroke, ne podpišem pa tega da se boriš in kljub temu te ima večina(vedno tisti ki te najmanj poznajo)za slabega.
Zakaj ne more bit moški, ki ima že dva otroka dober človek.Lahko vam povem da je odličen partner, kar pa je še najpomembnejše ZELOOOO DOBER OČKA saj ga najin sin obožuje.

Jezna,

ne se sekirat glede tega.
Tukaj gor ne boš dosegla razumevanja.
Moški smo velikorat kot oplojevalci, kar se nam lahko steje kot + ali pa kot -.

Mnoge ženske ne razumejo, da dajemo otrokom moški pogled na svet, ki ga one same ne morejo. In seveda je to velikorat vzrok za težave.

Kaj je bolj moteče, kot da pride otrok z stikov, ko se je z očetom cel dan potepal po blatu in potem se cel teden govori o tem. Ženska pa je otroku nudila cel kup sladarij, ga crkljala in hoče s tem otroka pa nikoli tega ne omeni. Otroci rabijo zenski in moški pol. Kar pa je zanimivo, da biološki očetje imajo glede na količino stikov z svojimo otroki neverjetno veliko moč. To pa seveda ženski del zelo moti… Zakaj? Nisem uspel še ugotovit. Razen mogoče fovšarija… Če bi se delalo v prid otroku, kaor se rado povdarja, potem bi jim… ne bom pisal naprej ker se bo horda preveč razuburila.

Kdo pa pravi da je živel mirno življenje?Ali res ne razumete, da človeka enostavno psihično izmučijo vsi ti boji, da o finančni plati ne govorim?
Da ni enostavno, da greš na skrivaj pogledat lastnega otroka v bolnišnico, ko je bolan, da se voziš po njegovi vasi, ko gre iz šole in čakaš če te slučajno prepozna?Da mu želiš nuditi(tudi jaz kot partnerica)kolikor pač hočeš in tega ne smeš?
Imam kolega ki je v isti oz. podobni zadregi s tem da ima enega otroka in ima urejeno vse preko sodišča pa mu bivša kljub temu ne pusti videt otroka.
Ne rečem, da očetje ne rabijo skrbet za svoje otroke. Naj skrbijo oziroma dolžnost jim je skrbet za svoje otroke, ne podpišem pa tega da se boriš in kljub temu te ima večina(vedno tisti ki te najmanj poznajo)za slabega.
Zakaj ne more bit moški, ki ima že dva otroka dober človek.Lahko vam povem da je odličen partner, kar pa je še najpomembnejše ZELOOOO DOBER OČKA saj ga najin sin obožuje.[/quote]

Kdo pa pravi da je živel mirno življenje?Ali res ne razumete, da človeka enostavno psihično izmučijo vsi ti boji, da o finančni plati ne govorim?
Da ni enostavno, da greš na skrivaj pogledat lastnega otroka v bolnišnico, ko je bolan, da se voziš po njegovi vasi, ko gre iz šole in čakaš če te slučajno prepozna?Da mu želiš nuditi(tudi jaz kot partnerica)kolikor pač hočeš in tega ne smeš?
Imam kolega ki je v isti oz. podobni zadregi s tem da ima enega otroka in ima urejeno vse preko sodišča pa mu bivša kljub temu ne pusti videt otroka.
Ne rečem, da očetje ne rabijo skrbet za svoje otroke. Naj skrbijo oziroma dolžnost jim je skrbet za svoje otroke, ne podpišem pa tega da se boriš in kljub temu te ima večina(vedno tisti ki te najmanj poznajo)za slabega.
Zakaj ne more bit moški, ki ima že dva otroka dober človek.Lahko vam povem da je odličen partner, kar pa je še najpomembnejše ZELOOOO DOBER OČKA saj ga najin sin obožuje.[/quote]

———————

Nekateri na tem forumu so nadljudje, ki se nikoli ne izčrpajo, ki si nikoli ne zaželijo miru, ki so nepretrgoma mirovniki, ki nastalvjo hrbet za pikanje nožev itd.

Ti sama veš, kako imata. To, da ima dva otroka od prej, še ne pomeni, da je luzer. Marsikatera ženska ima več otrok z večimi moškimi, pa je zato še ne proglasijo za ničvredno zgubo.

Bodite srečni, poskusite znova vzpostavit kontakte, če pa ne bo šlo, pa prepustite času čas. Ti pa se ne ukvarjaj več z njegovimi bivšimi, ker če so res babji zmaji, potem jih ti ne boš spreobrnila. Kvečemu lahko še tebe dol potegnejo.

lp

Jezna,

po eni strani praviš, da je tvolj ljubi cel teden odsoten, po drugi pa, da se vozi okrog šole, da bi videl svojega otroka….. tu mi nekaj ne štima….

urejaš vse papirje namesto njega….. če jih ne bi ti, bi še vedno “pozabljal” plačevati preživnino?
Koliko časa sta skupaj? Koliko je star vajin otrok? Koliko ti pomaga?….
Zdi se mi, da samo ttebe ta boj psihično uničuje, njemu je pa fajn, da ga je preložil na tvoje rame.

(če malo prebereš Nevine poste, boš videla, da si še treh minutk ne upa zamuditi s stikom, saj jo ex kar prijavi)
Ne vem zakaj se potem tvoj, če si tako želi stikov ne poslužuje prijave vsakokrat, ko zamen gre po otroka?
Zakaj plačuje preživnino za nazaj, če je tako dober človek?

Ti živiš z njim, ti ga kolikor toliko poznaš.Mi tukaj lahko samo ugibamo.
Pa vendar me zanima kaj boš o vajinem razmerju napisala čez dve leti. (če boš.)

Ja odsoten je saj je poklicni šofer in ne more vseh papirjev urejati sam, saj v ponedeljek gre in če ima srečo v petek pride domov.
Okrog šole pa sva se vozila ko je bil na dopustu.
Preživnino pa ureja sam saj nimam dostopa do njegovega osebnega računa in ne NE pozablja plačevat preživnine, plačeval je ni ker je takrat ko sta šla narazen z bivšo bil zelo naiven in verjel svoji bivši,saj mu je le ta rekla da mu ne namerava pokazat otroka od njega pa ne bo zahtevala nobene preživnine.
Skupaj sva dobrih osem let najin sinček pa bo star tri leta.Ko je doma pa je 100%posvečen svojemu otroku.
V bistvu pa, kot je že NevaM napisala so v tem forumu res nadljudje, ki vedo samo obsojat in nič drugega.

Jaz ga zelo dobro poznam in menim da nima noben pravice obsojati človeka samo zato ker ima tri otroke.

kljub vsemu –
če je dilžan 9.800n preživnine ob predpostavki, da je bila ves čas 130€ (pa jwe bila ziher manj in se je postopoma večala)
je bil dolžen preživnino za nazaj za cca. 6,5 let.

dobrih 6 let ni plačeval preživnine!

verjamem, da je dober do tebe.
Lahko, da se je spremenil in poskuša biti dober, še do ostalih.

a dober oče ne dolguje preživnine za več kot 6 let!

Preživnine res ni nakazoval direkt otroku, je pa imel hranilno knjižico na katero je vsak mesec nakazoval denar, ki bi ga moral otroku in za to imava tudi dokaz.
Ko pa je sodišče odredilo izvržbo pa se je denar začel nakazat materi otroka, poleg tako velike preživnine. Tako veliko preživnino pa je plačeval zato, ker je zaprosila za zvišanje preživnine.
Pa da še pojasnim:ni nama žal denarja, ki je namenjen otroku, saj sva do danes poplačala vse dolgove in preživnino plačuje sproti. Jezi me samo to, da zdaj zahteva še enkrat denar, ki ga je že dobila.Celo sodnik s katerim sva govorila in mu predložila dokaze meni da je to nesmiselno dejanje.
Če pa bo treba poravnat še kake obresti pa tudi misliva plačat, vendar bova šla v nadaljnji boj in zahtevala stike z otrokom.

Pa še to: če ima ona še dva nadaljnja otroka (katera navaja v vsaki pritožbi, čeprav ima z mojim partnerjem samo enega)potem mora moj partner preživljat tudi tista dva?

če je dobila vse kar ji pripada, bo zgubila tožbo in še sama plačala stroške sodišča.

to pa da je tvoj denar nakazovakl na hranilno knjižico namesto materi,
od tega denarja, ki je bil na hranilni knjižici, mati tega otroka ni mogla nahraniti ali obleči…

Saj pravim, če imata vse poštimano kar na sodišče.
Saj so kazni zato, če se brez razloga preprečujejo stiki.

Na prvi stavek imam pripombo z pomislekom tudi sam. če bi bili stiki pravno formalno urejeni (kaže, da se jih drugače ne da), potem ima oče pravico do stikov. In če bivša te stike skuša omejevati(kar jim bo treba izbiti iz glave in riti…), jo prijavi, seveda tudi zasebno toži, če tožilstvo zavrne ovadbo (kar je prostočasna dejavnost skorumpiranih tožilcev v SLO)

k72, zadnji odstavek, ki sem ga v citatu navedel pa je skrajno nelogičen. Kaj ima dobrota človeka(kaj je sploh to??), opraviti s plačilom preživnine za nazaj? Pojasnim s primerom: sodišče dalj časa ni bilo sposobno določiti preživnine (razlog je bil nejasnost kriterijev in še kaj…) in ko jo je določilo, je seveda izdalo odločbo, ki zajema tudi plačilo za nazaj. In kaj ima to opraviti z dobroto človeka? Dajte prosim malo bolj razmisliti, preden napišete tako izjavo.

“plačeval je ni ker je takrat ko sta šla narazen z bivšo bil zelo naiven in verjel svoji bivši,saj mu je le ta rekla da mu ne namerava pokazat otroka od njega pa ne bo zahtevala nobene preživnine.”

Jezna, tvoj partner in njegova bivša sta tako rekoč mešetarila z otrokom. Grozno.

kolotek,
a misliš, da dokler preživnina ni določena, otrok od lufta živi?
Dober starš bo prispeval nekja, pa se naj tisto potem obračunana!

jezna

a to da si on želi še enega otoka je tebi 100% garancija da bosta ostala skupaj?? Stopi na realna tla,ne sanjaj. Imam 2.5 let staro punčko, moj ex ima od prej še enega otroka ( 8 let ), dokler se s to žensko nisva naključno srečali in šli na kavo, sem bila 100% prepričana, da je bila resnično ona kriva za razpad njune zveze, potem pa mi je postalo vse jasno. Iste napake kot je počel pri njej, je sčasoma začel delati pri meni. Nedorasel moški pri 40tih.
In 100% bo nekje v bližnji prihodnosti zaplodil še enega. Kapo dol takim ubogim bebcem!

Kdo pa lahko danes govori o 100% garanciji?Dandanes ni več nič 100%!! Tako v službi, v življenju,…ni več nič 100%! Vsak ,ki se v kaj poda se podaja z nekakšnim rizikom!Meni je žal da je tvoj začel delat enake napake kot pri bivši, kar pa ne pomeni, da so vsi moški taki!!
najin sin bo tudi kmalu star 3leta.In naj ti povem, da resno razmišljava o še enem otroku!

… nikoli ni bilo nič 100%. oz. tkole … 100% je samo to, da bomo umrli. :)))

New Report

Close