Najdi forum

Stiki z očetom

Vsaj v eni strani se strinjave! :))))

Vsaj v eni stvari se strinjave! :))))[/quote]

Ne, ne mislim tako. In če bi prebrala katerega izmed mojih preteklih prispevkov (ki jih ni ravno malo…), bi lahko to že davno ugotovila. Dober starš ni tisti, ki samo prispeva denar. Dober starš uporablja možgane. In dokler preživnina ni določena , je ne moreš dobiti in zahtevati. Do takrat se moraš dogovoriti, česar pa kot kaže ti ne zmoreš. In ne pozabi, da si čisto izpustila korist otroka, ker ti pred očmi samo plešejo €€€. Taka pač si. Prepusti otroka očetu in ne boš imela problemov s preživnino, mar ni tako?

kolotek, tu se strinjam s tabo.
Moj bivši je že večkrat predlagal da bo odpeljal otroka in bomo šli skupaj nakupovat,se zabavat, enostavno uživat ko je njegov otrok tu, pa nič. Ampak je spet tu bojazen matere, da bi se otrok mogoče le dobro počutil pri svojem očetu.
In kot sem že prej napisala, da nekateri obsojajo ljudi brez tega da bi jih poznali, kar se mi zdi nefer.

če je kdo mešetaril z otrokom potem je to ona.

če je kdo mešetaril z otrokom potem je to ona.[/quote]

Takrat bi se pravilen odgovor tvojega partnerja glasil: plačeval bom preživnino in videval otroka.

Kar se mojih kritik tiče takoj pojasnim. Ne obsojam ljudi, hudo pa obsojam njihove neumne ideje in njihovo nevednost. Z ljudmi nimam nič.

če je kdo mešetaril z otrokom potem je to ona.[/quote]

Takrat bi se pravilen odgovor tvojega partnerja glasil: plačeval bom preživnino in videval otroka.[/quote]

Ko sta bla zmenjena da bo videl otroka pa o njej in otroku ni bilo ne duha ne sluha, čeprav je takrat redno plačeval preživnino(to je blo par mesecev, saj mu je potem zabrusila da ne rabi od njega več denarja ona pa mu ne bo pokazala otroka). Kdo potem tu mešetari z otrokom???

Kolikokrat jo je prijavil na policiji zaradi onemogočanja stikov? Kolikokrat je poklical na CSD? Je vložil tožbo za predodelitev skrbništva? No, zdaj obstaja tudi varuh otrokovih pravic in nekaj društev, ki pomagajo očetom, ki imajo težave z izvajanjem stikov. Je poklical in jih prosil za pomoč, ali lahko kaj dokaže za nazaj? Oziroma katerega odvetnika/odvetnico mu svetujejo? Je kdaj v teh enajstih oz. dveh letih (pa kar dve taki bivši ima, pismo) naredil kakršenkoli uraden korak, da bi se stvari uredile?

Preživnina je denar za preživljanje otroka, on mu ga je pa odtegnil zaradi samovolje bivše žene.

Upam, da bo kolotek tukaj ponudil svojo pomoč, ker očitno se nekaj spozna na to področje. Pa tudi Odin ima izkušnje, žal bolj slabe.

Veš kaj ti bom rekla? Jaz nobenemu moškemu ne verjamem na lepo besedo, ko začne jamrati zaradi stikov. Ker se je še vedno izkazalo, da stokal bi, naredil pa nič. Eden je rekel, ja kaj pa naj storim, ko ima pa bivša odvetnika. Pa kaj, če ga ima. A ti ga pa ne moreš najeti? Če se bo pa izkazalo, da te je sodni sistem od policije naprej grdo izigral in si njegova nemočna žrtev, bom pa šla osebno s tabo gladovno stavkat pred parlament. Tip ni zmogel niti enega samega samcatega klica na CSD. Potem pa jamraj do penzije, samo mene tako ne boš prepričal, da si dober ati.

Bi to veljalo tudi zame? Če bo odgovor pritrdilen, bova pred parlamentom skupaj prezebala (močno dvomim…). Odvetnik je marsikomu nedosegljiv, zapomni si to. In če boš kdaj imela priložnost govoriti z mano (v kar spet močno dvomim, saj se meni zdi tako početje nesmiselno, če pa moškim ne verjameš…) imam temeljite argumente zakaj tako trdim. Sodni sistem in policija(ravno danes sem imel “predavanje”, na katerem sem jih v večjem številu utišal), sta hudo nestrokovna in nastrojena proti moškim. Le redki posamezniki imajo čas, denar, moč in potrebna znanja, da se vsaj skušajo zoperstaviti sistemu.

Takrat bi se pravilen odgovor tvojega partnerja glasil: plačeval bom preživnino in videval otroka.[/quote]

Ko sta bla zmenjena da bo videl otroka pa o njej in otroku ni bilo ne duha ne sluha, čeprav je takrat redno plačeval preživnino(to je blo par mesecev, saj mu je potem zabrusila da ne rabi od njega več denarja ona pa mu ne bo pokazala otroka). Kdo potem tu mešetari z otrokom???[/quote]

Oba!!!!! ON zato, ker pravno formalno ne uredi stanja.
ONA zato, ker izjavlja neumnosti brez primere.
Konkretno pa svetujem le preko ZS.

Bi to veljalo tudi zame? Če bo odgovor pritrdilen, bova pred parlamentom skupaj prezebala (močno dvomim…). Odvetnik je marsikomu nedosegljiv, zapomni si to. In če boš kdaj imela priložnost govoriti z mano (v kar spet močno dvomim, saj se meni zdi tako početje nesmiselno, če pa moškim ne verjameš…) imam temeljite argumente zakaj tako trdim. Sodni sistem in policija(ravno danes sem imel “predavanje”, na katerem sem jih v večjem številu utišal), sta hudo nestrokovna in nastrojena proti moškim. Le redki posamezniki imajo čas, denar, moč in potrebna znanja, da se vsaj skušajo zoperstaviti sistemu.[/quote]

To glede odvetnika mi je jasno. Ampak ne moreš se pa predati, še preden si sploh poskusil s prvo možnostjo, ki je na razpolago.


Kolikokrat je poklical na CSD?

Ko je prosil za termin da bi na CSD določila stike je bivša poklicala na CSD in povedala da ona nima časa oz.da ne namerava priti.
Kaj boš pa na to rekla?So vedno moški tiste svinje???

[/quote]

in seveda je CSD to mirno požrl……in niso dali novega datuma in niso zavedli v zapisnik………a je tako al ni?….da vemo, če lahko začnemo pluvat po tem CSD-ju……ali po očetu, ki se ni želel potruditi za stike……..
ne zamerit ….ampak men se zdi, da je temle atiju kar pasala situacija, ki jo je ex diktirala….on pa bogi revček ni vedel kaj naredit…….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Saj ne rečem, da niso napisali zapisnika. Ampak, ko ti dobiš nov datum in se ex spet ne odzove…Pa verjemi, da poklicni voznik, ki je cel teden ali v nemčiji, ali v franciji, ali v italiji,švedski…ne dobi samo tako dopusta med tednom. Najin sin je tudi moral it na operacijo v LJ in ni mogel dobit dopusta, ker je blo vse skupaj med tednom.Zdaj boš pa verjetno kritizirala kakšen oče je lahko to da ne pelje partnerice in sina na operacijo,ampak da ti takoj podam odgovor:moral je zaslužiti denar da je dvema otrokoma plačal preživnino (kar je okoli 300EUR)kar ni mali denar, saj plačuje preživnino za svoja otroka in bi jima dal še kaj več, če bi mu to drugi dovolili,kar pa bomo zdaj uredili preko sodišča in naj stane koliko hoče, čeprav je že kolotek povedal da odvetnik ni vsakemu dosegljiv!!!!

Saj ne rečem, da niso napisali zapisnika. Ampak, ko ti dobiš nov datum in se ex spet ne odzove…Pa verjemi, da poklicni voznik, ki je cel teden ali v nemčiji, ali v franciji, ali v italiji,švedski…ne dobi samo tako dopusta med tednom. Najin sin je tudi moral it na operacijo v LJ in ni mogel dobit dopusta, ker je blo vse skupaj med tednom.Zdaj boš pa verjetno kritizirala kakšen oče je lahko to da ne pelje partnerice in sina na operacijo,ampak da ti takoj podam odgovor:moral je zaslužiti denar da je dvema otrokoma plačal preživnino (kar je okoli 300EUR)kar ni mali denar, saj plačuje preživnino za svoja otroka in bi jima dal še kaj več, če bi mu to drugi dovolili,kar pa bomo zdaj uredili preko sodišča in naj stane koliko hoče, čeprav je že kolotek povedal da odvetnik ni vsakemu dosegljiv!!!![/quote]

To je blo namenjeno WildWind

Mimogrede, 300 evrov za dva otroka ni baš neka vsota, da bi se lahko hvalil naokrog, kako lepo in velikodušno vsaj finančno skrbi za svoja otroka.
Jezna, naše besede so tukaj čisto odveč. Ti pa sama pri sebi iskreno razmisli, kako v resnici stojijo stvari. Predstavljaj si sebe na njegovem mestu. Bi se tudi izgovarjala na službo?

Pa če maš 300EUR viška potem mi jih daj.Za mene je to že lepa vsota. Imam bratranca ki je s.p in plačuje za dva otroka 140EUR!!!!
Tako službo pa si je izbral ravno zaradi tega, ker z navadno službo kje je plača 500EUR ne more nakazovat tako velikodušno preživnino(kot ti praviš)!Če pa si prebrala kolotekov prispevek ki je bil namenjen TEBI si vsak ne more privoščit odvetnika.In take ženske izkoristijo vsako priložnost da izsesajo ex partnerje četudi jim ne pokažejo otroka in četudi imajo zelooo dobro plačo.Največja ironija pa je ko ena mati napiše takšen znesek ki ga porabi mesečno za otroka da jo mora sodnik opomnit da matera niti nima take plače koliko so ji izdatki(takšen znesek je napisala njegova bivša in to je ok.800EUR).Zdaj pa mi naj pove nekdo, ki ima povprečno plačo in zdravo pamet, kateri starš pa porabi toliko denarja za enega otroka???Jaz NE! imava sina ki bo star 3 leta in če porabim za njega 100EUR mesečno potem je to dosti(pa čeprav mu vsak mesec kupim kako igračo, pa plenice za ponoči, pa kakšne hlače in majco…in s tem hočem opomniti da moj otrok nikakor ne živi v pomankanju)ostali denar pa porabim za plačevanje računov in za trgovino.

Pa če maš 300EUR viška potem mi jih daj.Za mene je to že lepa vsota. Imam bratranca ki je s.p in plačuje za dva otroka 140EUR!!!!
Tako službo pa si je izbral ravno zaradi tega, ker z navadno službo kje je plača 500EUR ne more nakazovat tako velikodušno preživnino(kot ti praviš)!Če pa si prebrala kolotekov prispevek ki je bil namenjen TEBI si vsak ne more privoščit odvetnika.In take ženske izkoristijo vsako priložnost da izsesajo ex partnerje četudi jim ne pokažejo otroka in četudi imajo zelooo dobro plačo.Največja ironija pa je ko ena mati napiše takšen znesek ki ga porabi mesečno za otroka da jo mora sodnik opomnit da matera niti nima take plače koliko so ji izdatki(takšen znesek je napisala njegova bivša in to je ok.800EUR).Zdaj pa mi naj pove nekdo, ki ima povprečno plačo in zdravo pamet, kateri starš pa porabi toliko denarja za enega otroka???Jaz NE! imava sina ki bo star 3 leta in če porabim za njega 100EUR mesečno potem je to dosti(pa čeprav mu vsak mesec kupim kako igračo, pa plenice za ponoči, pa kakšne hlače in majco…in s tem hočem opomniti da moj otrok nikakor ne živi v pomankanju)ostali denar pa porabim za plačevanje računov in za trgovino.[/quote]

In zakaj se razburjaš, saj ji takšnih stroškov niso priznali in mu preživnine niso določili na podlagi njenega stroškovnika. Ona pač lahko zahteva, kar hoče, vprašanje pa je, če bo sodišče sledilo njenemu predlogu – in kot vidiš, mu ni.

Verjemi, da za otroka ne porabiš samo sto evrov na mesec, to se tebi samo zdi. Meni se je tudi zdelo, da otroci nič ne stanejo, dokler se nisem ločila in sem morala sešteti njihove stroške. 150 evrov je nizka preživnina, ker pokrije polovico zgolj in samo čisto osnovnih stroškov, brez oblačil, igrač, priboljškov, športne opreme in podobnega.

Ločevalka, sej veš, da je težko tanovim razlagat dejstva, ker jih ne vidijo. Povrhu pa jim je vsak evro, ki gre otrokom od prej , težko dat, ker ga potem doma ni. Sem prepričana,d a si bo jezna blazno hitro znala naračunat preko 1000 evrov stroškov,ko bosta šla narazen :))

No pa šalo na stran, jezna tvoj otrok očitno ne obiskuje vrtca, nisi upoštevala nobenih stroškov bivanja, niste v najemu, tudi hrane nisi upoštevala zanj, ker itak nič ne poje in je še majhen..pa gotovo dobite polno stvari od sorodnikov in prijateljev ..in pol se ti res navidezno zdi,d a stroškov ni. Tisti otroci, ki obiskujejo vrtec imajo že v predšolski dobi prav velike stroške, potem ko pa nstopi šola pa se najkasneje le-ti močno povečajo. Če ne verjameš koliko “stanejo” otroci vzami v roke eno od številk revije Moje finance (iz leta 2006 ali 2007) kjer so čisto skromno zračunali, da pride otrok do polnoletnosti preko 100.000 evrov. Tko da..bodi realna! Če nekdo ni zmožen korektnega preživljanja enega, dveh, treh ali več otok naj jih NE ima! Pa le je še tkooo zlooo dooobeeer očiii….Če ima rad otroke naj potem opravlja prostovoljno delo v kakšni otroški ali mladinski dejavnosti ali pa čuva sosedove otroke.

New Report

Close