Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Stara sovenska ženska imena

Stara sovenska ženska imena

ne, pa ni 🙂

Kako ste lahhko otroku dali inme Nace. Ful grdo grše je le še lojze. Neža pa mi deluje za eno staro tečno farško babo. Omg ubogi otroci.

Začuda , da ste si gospa nadeli izredno starinski nick name HILDICA!!!???
S svojimi komentarji, ki so zapovrh še neutemeljeni kažeš na svojo ozkoglednost, nerazgledanost in intelektualno manj razvitost. Zagotovo pa boš ena izmed “modernejših” staršev, ki pobebijo svoje rojence z podobnimi kot so Tai, Baj, Noel itd :))))) imeni, ki ne sodijo v slovenski kulturni in socialni prostor, saj zraven tipičnih slovenskih in ćefurskih priiimkov delujejo- primitivno!!!

Vsake oči imajo svojega malarja;) Meni niso všeč ne Janezi in ne LeeYani, in edino kar mi preostane je, da dam svojemu otroku ime, ki je nama s partnerjem všeč, v ostale se pa čim manj vtikam.

Mi imamo pa za punčko izbrano Jerco ali Nežo, če bo fantek pa Filip ali David. Doma pa imamo že Lucijo.
Drugače so mi pa všeč Elizabeta, Rebeka, Sara, Maruša, Ana, Meta, …

Sovražim pa sodobna, grozno zveneča tuja imena razni Taji, Gaji, Tanaje,…mi kar pritisk dvigne!

Hm, Pia je pa čisto slovensko ime, a ne? 🙂 Sori, preden ti kaj dvigne pritisk, raje preštej do 10. Pač kar komu paše – pa če je še tako neumno (po mnenju drugih). Aja, pa moji otroci nimajo kakšnih “čudnih” , nenavadnih imen, pač pa takšna, kot so nama z možem bila všeč. Če so drugim, mi pa res dol visi.

zarad tebe sem lahko tud marjanca pa to tebe čisto nič ne briga!!! Ime mi je patricija in to je okrajšava!

Pa če ti tolk dol visi bi ti moralo tud za moje ime!!!!

:-)) Brez skrbi – za tvoje ime mi pa res dol visi. Skrbi me samo za tvoje zdravje – ker se tako razburjaš za vsako, še tako nepomembno stvar. Daj, umiri se raje, da ne boš eksplodirala. :-))
Aja, mimogrede – tudi Patricija je v isti kategoriji kot Pia – hudo slovensko! :-))))

Moje mnenje pa je , da imamo slovenci dovolj lepih imen, tako da nam ni treba dajati teh čudnih, ker nikoli ne vem ali nekdo kliče otroka lai psa…

kar nas ne ubije, nas naredi močnejše!

Točno tako! Zato pa nikoli ne vem, koga kliče soseda iz bloka: Špeeeeelaaaa! No, ko doda še: Muc, muc muc…., mi je jasno… 🙂
Preveč se obremenjujete s temi imeni, resno. Otroci v vtrcu nimajo takšnih težav, vsaj ne, dokler ne naletijo na zafrustrirane odrasle, ki mislijo, da vedo, kako bi moralo biti! 🙂

Res je starši smo tisti ki damo otroku ime in na nas je da se pravilno odločimo, nimam nič proti posebnim imenom samo zanima me koliko je v tujini naših imen ?? Recimo primer je žensko ime , Živa meni je lepo saj je to bila navsezadnje staroslovanska boginja, samo da ima ta deklica priimek Mrcina je pa to malo čudna kombinacija ( slučajno poznam primer).

kar nas ne ubije, nas naredi močnejše!

Kati (Katarina)

Kati (Katarina)

…prejšnji mesec dobili hčerko z imenom Slavica.

je Sara. Sicer bom verjetno imela punčko samo to ime odpade ker ima že sestra Saro. Drugače so mi pa všeč tudi Nuša, Špela, Ela…še iščem.

LP
Mateja

Lucija, Vesna, Kristina, Karolina, Uršula, Katarina, Magdalena …

Če bi imela deklico bi ji dala ime Silvija ali pa Ana. Imamo pa fantka Martina 🙂

Tinkara!!! :))))))))))

Ma ti si se že rodil – a posran-a in uscan-a

Nevijo je enkratno ime. Toliko.!!!

New Report

Close