Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Stara sovenska ženska imena

Stara sovenska ženska imena

Hehe Jasna, ni bilo mišljeno polemično, samo … tako iskreno me zabava, da je joj :)))))))))))

Mi,če bomo imeli punčko bo….. KARLA!
Zelo redko ime in posebno.
Pa tudi malo starejše..kot npr.JASNA!
lp

ooooooo, mi tudi Alja. Sicer še ni kakšnega posebnega sluha o nosečnosti, ampak bi tudi imeli Karlo.

nova
Uredništvo priporoča

Jera, Meta, Neža, Špela, Manca, Katra, Karla – to ime ima prijateljičina hči, od začetka mi je bilo nekoliko čudno, sedaj mi je fajn,ker ni pogosto.

Karla mi zveni zelo trdo, kot npr. Frida, Ava, Meta, Berta, …
Sicer pa – vsak ima svoj okus. Še dobro, da imamo pravico si spremeniti osebno ime 🙂

He, povsod pa ni tako. Pa tudi se mi ne zdi prav, da je sprememba imena tako lahka, kot je to v Sloveniji.

He, povsod pa ni tako. Pa tudi se mi ne zdi prav, da je sprememba imena tako lahka, kot je to v Sloveniji.[/quote]

Meni se zdi pa kar prav, da si lahko brez težav spremeniš ime. Tudi sama sem imela zaradi tipičnega slovenskega imena v dobi odraščanja strašne težave in me je bilo prav sram se komu predstaviti. Sicer je to obdobje minilo, z imenom sem se sprijaznila in ga nisem spreminjala, še vedno pa vsake toliko časa vprašam starše, zakaj sta mi dala tako grozno slovensko ime. Iz tega razloga se mi zdi kar fajn, da si lahko ljudje spremenijo ime. Sploh v današnjih časih, ko so v modi takšna imena, da ne veš, ali nekdo kliče otroka, psa, kuščarja ali kravo.

Če no pupa bo Klara, Minka, Ana, mogoče pa Marija. No eno od teh.

Mi smo se odločali med Manco in Julijo, na koncu je prišla Manca.

Mi imamo pa doma Nežo, Meto in Vito. Fantek je pa Nace.

štefana, Karolina,…
Malo sem pogledala po prednikih

Jaz imam Mojco, pridružila se bo Manca. Lp

Meni je všeč Rahela, ki je tudi staro ime, a zelo redko.

lp.

francka, Micka, Tončka, Betka…Prekrasna SLOVENSKA IMENA! Hči ti bo zeloooo hvaležna!!!!

Zanimiva debata.
Kaj pa Jedrt?

Nekatere so to debato dojele s posmehom. Blagor ubogim.

Moj namen ni otroka označiti z imenom, ki nikakor ne sodi v ta čas, kljub temu pa je veliko lepih (ok, to je relativno: tista, ki svojo hči poimenuje TIA, KIM, AleXeya, ji Metka, Mojca, Marija,… zagotovo ni všeč, meni pa se ravno imena, ki ničesar ne povedo, niti tega od kod človek prihaja, zdijo milosti vredna – pardon, tisti ki otroka tako imenujejo se mi zdijo brez občutka za lastno vrednost).

…ampak se tem otrokom (raznim Liamom, Noelom,…) ne posmehujem. Pač.

Ja, Jedrt sodi v kategorijo zgodovinske vrednosti. Moj prijatelj je tako poimenoval hči, zato je jaz ne bom, mi je pa ime ne ravno všeč, ampak čisto dopadljivo. Ima pomen, tradicijo, smisel.

Hvala vsem, ki ste bile konstruktivne.

Mi bomo imeli pa eno od teh: Neža, Cecilija, Liza, Lena, Zala, Otilija, Ema, Roza, Katka.. Vsa stara slovenska, lepo zveneča.
Katarina, Barbara, Marija, Uršula, Rezka… so tudi lepa, stara slovenska.

Hvala, angelca, tako nekako razmišljam tudi jaz.

Ela, Klara, Karolina

Moja prabaka se zvala Franceska, sjajna zena je bila 🙂

New Report

Close