Najdi forum

Ah… sem že mislila, da se ne bom vmešala…
sicer se bom od prvotne teme oddaljila, saj sem svoje mnenja razgalila (upam da je beseda (še) primerna), že spodaj na istoimensko temo…

Prosim pa vas, da poučite nepoučeno… Na katerem koncilju so sprejeli potrebnost cerkvene poroke, oziroma od kdaj se je potrebno poročati? Od leta nič? Ali pa, od kdaj je potrebna poroka za, če prav razumem, človekov celostni razvoj?

kar se tiče čudežev.. za razliko od vseh čudežnih otrok, ki sami skrbijo zase in za svoje otroke, so meni starši vedno vse potisnili (se opravičujem) v rit!!!
tako smo po ne-vem kolikoletnem (od kar pomnim) šparanju kupili stanovanje na prejšnjem razpisu stanovanjskega sklada… Gre za enosobno stanovanje, neprofitno, ki je stalo reči piši (Ljubljana) 18 mil. No in leto kasneje sem postala ponosna lastnica….
In sedaj naj govorim kaj vse mi je v življenju uspelo? Ja z zaledjem ni težko! Mi lahko kdo pojasni kako naj bi to prišparala sama (menim, da bi zelo zanimalo moje starše)…. Kot mi je na en prejšen post odgovorila gospodična, da je imela otroka, bila brez izobrazbe, nihče ji ni pomagal… Poleg tega, da je skrbela za otroka (se zavedamo koliko stane), pa si je s svojim delom prišparkla v DVEH (v mojem primeru to pomeni 750.000 na mesec) letih še za stanovanje (več kot očitno ne more biti iz nobenega mesta v Slo, kjer živi večino prebivalcev, ter se spopada z stanovanjskimi težavami) Gospe in gospodje DA to je pa ČUDEŽ!!!

Ok. Skratka, ti torej locis cerkveno porocene na tiste zares cerkveno porocene in na tiste, ki so to naredili samo zaradi imagea. Ampak neporocene ali civilno porocene meces pa vse v isti kos. Kako pa ves, kateri od koruznikov so ostali neporoceni zato, ker jim ni do tega, da bi jim drzava ali cerkev dajala blagoslov za cisto osebno odlocitev, ne pa zato, ker ne cutijo en do drugega trdne zaveze?

SG

Ko smo ravno že pri skrbi za lastne penzione, slovenstvo in delanju otrok na zalogo, morda še tole:

1. Slovensrvu si dolgoročno zadal smrtni udarec verjetno tudi sam, ko si se opredelil za pristop k EU. Taka združba po vsej verjetnosti pomeni dolgoročno izginotje malih narodov.

2. Ker je ena od značilnosti EU tudi svoboden pretok delovne sile, me za lasten penzion ne skrbi. Če zanj ne bodo delali Slovenci, bo pa kdo drug.

3. Bolj bi me skrbelo, če bi bilo več slovenskih otrok oz. tudi mojih in sicer to, kje bi sploh delali, ker se tudi naša podjetja vse bolj razgledujejo pa vzhodu, kam preseliti proizvodnjo. Ah ja, seveda, papež je rekel: “Ora et labora”. Najbolje, da si to vbijemo v glavo ali pa kar v ustavo zapišemo, anede?

Očitno ne razumeš. Saj ni bistvo v tem, da smo pravi katoličani ali duhovniki, redovniki ali zakonci v pravem in živečem cerkvenem zakonu boljši od tistih, ki Boga ne priznajo, ali pa od tistih, ki imajo civilni zakon ali sploh nimajo zakonske zveze. Vsi smo iz krvi in mesa in vsi grešimo, celo svetniki so grešniki. Zakonska zveza je dana od Boga (ne od države; država je to skušala prevzeti, pa ji očitno ne gre dobro od rok) in on želi, da moškega in žensko, ki imata pač interes za skupno življenje, potrdi Njegov duhovnik. Pri nas je to v večini katoliški duhovnik. Takrat dasta drug drugemu obljube in prejemeta od Njega tudi blagoslove in milosti. Ker Boga priznavata, mu dovolita, da jima pomaga prebroditi težave na skupni poti. V tem smo na boljšem, ker Boga priznavamo.

Saj, če nočeš ali ti je to zastarelo, pač te nobeden ne sili v cerkev ali v pravi zakon. Jaz samo pravim, kako pač to deluje. Bog ima tudi rad ljudi, ki niso verni ali niso poročeni pred oltarjem, samo da jim manj milosti in blagoslova. Da jim pač toliko, kolikor je potrebno, vendar v večini manj kot bi si želeli. Bog ima pač raje tiste, ki ga slavijo in se mu obračajo s prošnjami. Tako priznavajo, da obstaja.

Saj tudi ti imaš raje tiste, ki s s teboj v dobrih odnosih, kot pa tiste, ki te sovražijo in proti tebi grdo dovorijo.

Bog te blagoslovi.

Starši so ti kupili stanovanje, torej najemnina odpade. Na mesec dobiš 375.000,00 SIT pa jamraš? S precej manj denarja marsikatera številčna družin preživi mesec. Nekaj je narobe s teboj. Seveda to je potrošniška družba, v kateri mora vsak dobiti vse, kar si poželi, potem pa zmanjka denarja na primer za otroke.

Ne razumem ali se ne znam izražat?!!!

nč ne dobim na mesec.. sm študentka!!! delam priložnostno – tako imam toliko na mesec kolikor zaslužim, ko se učim pač manj… nimam otrok… ne še..

kaj a jamram? Samo zanima me kako lahko npr. družina z eno plačo kupi hišo, brez pomoči – ja, naj ponovim, da bo lažje razumeti moj vidik… brez zaledja ni težko…
Se opravičujem ampak, a sploh razumete kaj pišem?!
Naj zopet ponovim, da bo lažje… če bi želela za stanovanje prišparat v dveh letih, bi to (v mojem primeru) zneslo 750.000 na mesec – naj preračunam v evre da bo lažje? Kar se mi zdi čudež!

Otrok še nimam saj se želim prej visoko izobrazit, da jim bom lahko nudila vse… in s tem ne mislim le denarja, ampak predvsem znanje in informacije, razumevanje sveta iz večih področij, ne pa da bom le butasto opletala z jezikom tja v tri dni (brez vsake podlage seveda)… ter bila prepričana v butaste, stereotipne resnice…

Prav zanima me koliko otrok imate? Sicer to ni moja stvar ampak vseeno…

Prosim, vsaj preberite do konca, preden spet nekaj opletate…

Zdi se kot da imate težave s samozavestjo, vse jemljete kot osebni napad, na vas…Vas morda v osebnem življenju ne spoštujejo in poslušajo dovolj, da se tukaj vsem vsiljujete, ter nekaj trobite še predno preberete??
Povsem prav se mi zdi, da poveste svoje mnenje, izraziti pa se ga da, po mojem mnenju, na več načinov…

Verjemite, z mano ni nič narobe… lahko to trdite zase?

@benaflek: “kristjane” tvoje vrste muci predvsem hud napuh (ki je eden od sedmih naglavnih grehov), poleg tega pa hudo nepoznavanje krscanskega nauka.

O delitvi ljudi na tiste, ki vpijejo “Gospod, Gospod” in tiste, ki zivijo v skladu z bozjo voljo, je imel pa ze Kristus kar precej za povedati – preberite si se kdaj kaksen evangelij, ne se zanasat le na Rodetove pridige.

Skratka, prav zaradi takih “kristjanov” ima katoliska cerkev, pa ne samo na Slovenskem, v zadnjih letih tako hud osip.

SG

še tale link si preberi od A do Ž, doštudiraj, pa izkušnje si naberi, ker jih še nimaš. Druge pa pusti na miru, ker ne veš v kakšnih težavah se nahajajo.

Oglej si tudi ponovitev “tednika”

mouse

če ni aktiven lik, ga popravi sama

Kljub temu, da se visoko izobražuješ imaš očitno probleme z razlago. Pa kljub temu, si študentka in že imaš lastno stanovanje, predvidevam, da v Ljubljani in jamraš…In jaz potem nekaj opletam…

Ti pa si kokoš mina*! Sedajle si dokazala, da ne znaš brat, oz. bereš in vidiš v napisanem samo tisto, kar tebi odgovarja, da se lahko pričkaš dalje.

Blagor ubogim na duhu! Amen.

Joj a po tvoje nepripadniki krščanstva ne morejo biti srečni in so ljudje brez vrednot al kaj?

benaflek,

joj joj, napisal si:

“Bog ima tudi rad ljudi, ki niso verni ali niso poročeni pred oltarjem, samo “da” jim manj milosti in blagoslova. “DA” jim pač toliko kolikor je potrebno, vendar v večini manj kot bi si želeli.”

Oprosti, veliko sem že prebrala, tole, kar si ti napisal, pa nisem nikjer zasledila. :-)), sem pač zgrešila.

Nadalje pišeš:

“Bog ima pač raje tiste, ki ga slavijo in se mu obračajo s prošnjami, tako priznavajo, da obstaja.”

Ti in tvoja zagovornica zagovarjata marsikaj. Veš, jaz sem njenih postov kar veliko prebrala, prav zaradi nje sem se pojavila tukaj, zaradi njene nestrpnosti do drugih.
Ugotavljam, da mino* BOG nima rad, kljub temu, da ga časti moli in prosi, jo ON zavrača. Le zakaj?? Naj se sama izpraša, zakaj še nima živžava v hiši?? Veš, tole, kar ona počne, Bogu zagotovo ni všeč., drugače jo bi ON že zdavnaj usliššal.

Na forumu POl.čvek, sem ji tudi jaz nekaj napisala, v postu, ki ga je odprla, “copypasta”, to kar ona počne do drugih mamic, ki se znajdejo v takih težavah ni lepo. Njej, ni potrebno uporabljati nobenih zaščitnih sredstev, otrok, pa vseeno ni, to je sama napisala. Napisala tudi, da bo s prošnjo in molitvijo in tudi s pomočjo dobrih ljudi, do tega prišla. Mogoče??
Ampak, Bog, jo predolgo zavrača. Mogoče, ji boš pa ti kaj boljšega svetoval, si kar dobro razgledan, na vseh področjih. Prvič prebiram tvoje pisanje. Kadar se pojavim tukaj, preberem samo znane nicke, danes pa sem tudi tvoje. Sem še jaz pristavila svoj lonček.:-))

Lep BOŽIČNI VEČER tudi tebi in SREČNO!

Draga Prababi, prav nič se nisem zlagal, vse to je res. Če bi prebrala moje pisanje v celoti, bi lahko razumela, da nisem pisal o tem, kako Bog ene ljubi bolj kot druge, temveč o tem, kako Bog ljubi vse ljudi enako – neskončno. Ampak kot prababica si pač že malo v letih in ne moreš prebrati in dojeti vsega. Ti sploh ne zamerim. Problem je v tem, da eni sprejemamo njegov obstoj in njegovo ljubezen in milosti (pa tudi preizkušnje in da pač vsega ne dobimo oziroma po več letih), drugi pač ne – niti mu ne priznavajo obstoja. S tem se oni sami zaprejo (ne Bog, ker se nobenemu ne vsiljuje) za njegove milosti. Problem je torej v njih ne v Bogu. Bog je vsem ljudem dal svobodno voljo in se lahko odločijo za kaj takega, vendar je potem v življenju težje. Ponavadi je razlog za splav slabo finančno stanje, krivdo za to pa prevzame nerojeni otrok.

Primer Mine je samo dokaz, da Bog obstaja in je udeležen pri spočetju človeškega življenja. Pravi, da sta z možem v zdrava in sta bila tudi na zdravljenju za neplodnost, kjer lahko z do minute natančno določijo ovulacijo in tudi postavijo seme na pravo mesto, a otroka vseeno ni bilo. Če bi Boga ne bilo in bi za spočetje bil dovolj samo zdrava moški in ženska, potem bi otrok moral biti vedno spočet. Mina in njen mož sta tudi opomin tistim, ki z podarjenim življenjem ravnajo neodgovorno, ko si zmišljujejo ali bodo imela enaga ali dva otroka in kdaj. Od tistih parov, ki iščejo pomoč zaradi neplodnosti, je 3/4, samo 1/4 je tistih, ki eden ali oba partnerja nista spolno zdrava. Za točne podatke vprašajte na ginekološko, ampak včasih je tako bilo.

Tu odgovarjam tudi San Giorgiu, ki me je obtožil napuha (tudi vse kristjane) in da ne berem Evangelija. Do sedaj sem vse pisal v luči Jezusove prilike o izgubljenem sinu ne pa v kakšni nestrpnosti. Jaz vas imam vse rad, tudi če mi nasprotujete. Za tiste, ki ne berejo Evangelija sem jo prekopiral iz Svetega Pisma na internetu (http://www.biblija.net). Tu so opisane 2 vrsti ljudi: zvesti in tisti, ki Ga ne priznavajo in mislijo, da se z življenjem lahko sami spopadejo. Bistvo prilike je, da se Bog zelo razveseli ljudi, ki se spokorijo in se vrnejo k Njemu. Gostijo predstavlja izliv Milosti, Blagoslovov in Božjo pomoč v težavah. Izkoristite to in predajte svoje težave Jezusu, da ne bo nepotrebnih smrti nerojenih otrok. Ti so naša prihodnost in upanje.

***** Prilika o izgubljenem sinu Luka [15,11-32]

11 In rekel je: »Neki človek je imel dva sina. 12 Mlajši med njima je rekel očetu: ›Oče, daj mi delež premoženja, ki mi pripada!‹ In razdelil jima je imetje. 13 Čez nekaj dni je mlajši sin spravil vse stvari skupaj in odpotoval v daljno deželo. Tam je z razuzdanim življenjem pognal svoje premoženje. 14 Ko je vse zapravil, je v tisti deželi nastala huda lakota in začel je trpeti pomanjkanje. 15 Šel je in se pridružil nekemu meščanu tiste dežele, ki ga je poslal na svoje posestvo past svinje. 16 Želel se je nasititi z rožiči, ki so jih jedle svinje, pa mu jih nihče ni dal. 17 Šel je vase in dejal: ›Koliko najemnikov mojega očeta ima kruha v obilju, jaz pa tukaj umiram od lakote. 18 Vstal bom in šel k očetu in mu rekel: Oče, grešil sem zoper nebo in pred teboj. 19 Nisem več vreden, da bi se imenoval tvoj sin. Vzemi me za enega od svojih najemnikov.‹ 20 In vstal je ter šel k očetu. Ko je bil še daleč, ga je oče zagledal in se ga usmilil; pritekel je, ga objel in poljubil. 21 Sin mu je rekel: ›Oče, grešil sem zoper nebo in pred teboj. Nisem več vreden, da bi se imenoval tvoj sin.‹ 22 Oče pa je naročil svojim služabnikom: ›Brž prinesite najboljše oblačilo in ga oblecite! Dajte mu prstan na roko in sandale na noge! 23 Pripeljite pitano tele in ga zakoljite ter jejmo in se veselimo! 24 Ta moj sin je bil namreč mrtev in je oživel; bil je izgubljen in je najden.‹ In začeli so se veseliti.
25 Njegov starejši sin pa je bil na polju. Ko se je domov grede približal hiši, je zaslišal godbo in ples. 26 Poklical je enega izmed služabnikov in ga vprašal: ›Kaj je to?‹ 27 Ta mu je rekel: ›Tvoj brat je prišel in oče je zaklal pitano tele, ker je dobil zdravega nazaj.‹ 28 Razjezil se je in ni hotel vstopiti. Njegov oče je prišel ven in ga pregovarjal. 29 On pa je očetu odgovoril: ›Glej, toliko let ti služim in nikoli nisem prestopil tvojega ukaza, pa mi nisi še nikoli dal kozliča, da bi se poveselil s svojimi prijatelji. 30 Ko pa je prišel ta tvoj sin, ki je z vlačugami uničil tvoje premoženje, si mu zaklal pitano tele.‹ 31 On pa je rekel: ›Otrok, ti si vedno pri meni in vse, kar je moje, je tvoje. 32 Poveseliti in vzradostiti pa se je bilo treba, ker je bil ta, tvoj brat, mrtev in je oživel, ker je bil izgubljen in je najden.‹«

“Ampak kot prababica si pač že malo v letih in ne moreš prebrati in dojeti vsega. Ti sploh ne zamerim. “

Saj si že skoraj kot Bog. Odpuščati res znaš…

Saj ne morem verjet kaj pišeš…

Po eni strani ti kar zavidam, ker tako dojemaš svet…
No, če pa dobro razmislim, ti niti ne…

Se pravi, ker so žrtve cerkve, potem pa Bog ne obstaja in ne deli milosti in blagoslovov ter splave se lahko dela. Zanimivi argumenti.

Tudi, če Cerkev dela kakšna slaba dela, Božji zakoni in Božji nauk ostane neomadežan. Tudi, če kakšen duhovnik ni čist in je naredil kakšno kriminalno delo in se ni spovedal ali odslužil kazen (je nevreden), je Božja beseda, ki jo oznanja čista, veljavna in polna moči.

Za naše dobro si raje vzemimo zgled tiste ljudi, ki jim je Cerkev pomagala, oz. tiste, ki so s pomočjo Cerkve izkoristili svoje darove in talente in niso tarnali. Teh pa je malo morje in cel internet ne bi bil dovolj, da se jih popiše. Tu so tudi naši pisatelji in pesniki (klasiki, ki nekaj veljajo), zaradi katerih imamo svoj jezik, ki so bili v večini duhovniki.

So pa tudi žrtve cerkve (duhovniki, redovniki in redovnice, katoliški laiki), ki so bili ubiti ali v ječi zaradi oznanjevanja Božje besede, teh pa je celo v Sloveniji ogromno in se o njih ne sme govoriti. Teh je več kakor je žrtev zagrešila Cerkev v celem svetu.

Po zadnjem popisu, ko ni bilo nujno izpovedati svojega verskega prepričanja, je sicer res število padlo z 81% na nekaj čez 60%. Ampak število aktvivnih kristjanov vztrajno raste. Ne boste verjeli, ampak tudi stari partijci hodijo v cerkev. Število odraslih ljudi, ki sprejemajo Sv.krst, vztrajno raste. Aleluja.

Pa tudi svojcih umrlih, ki se ne opredeljujo kot kristjani ali ne hodijo v cerkev in ne prejemajo zakramentov, prosijo (celo zahtevajo) od duhovnikov cerkveni pogreb. Pa tudi na smrtni postelji prosijo za spoved in prejem bolniškega maziljenja.

Dragi moji, to je izpoved vere v Boga. Ko gre za nohte človek pač drugače razmišlja, kot takrat ko je zdrav in mlad.

Niti približno nisem kot Bog, sem le uboga para kot vi, iz krvi in mesa, s svojimi slabostmi in dobrimi platmi. Zavidaš pa mi lahko, ker mi ob strani stoji Vsemogočni, ki mi pomaga nositi križ življenja. Njemu zaupam svoje bolečine, skrbi in težave. Prej ali slej so rešene.

Poskusite še vi. Deluje.

No, potem bi moral vedeti pa tudi tole: “Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal.”

Torej, brez nič, ni nič!

Joj, bogvaruj, tega sploh nisem rekel ali mislil, vsak človek je lahko srečen. Samo tuki je tema splav, ki ga v večini “povzroča” slabo finančno stanje ali pa ker par nima primernega stanovanja za še kakšnega člana. To je pač stanje ko par ni srečen in se znese nad otrokom. Vprašaje pa je ali so vzroki za splav odpravljeni in ali je ženska srečna, ko splav naredi.

Namen mojega pisanja ni nikakor se povzdigovati se (tudi jaz imam probleme), ampak pokazati na še eno možnost, to je Jezus, ki čaka, da bi ljudem pomagal, ko se nanj obrnejo. Ni še bilo prošnje, ki bi ne bila uslišana. Le, da je včasih treba malo počakati. Na dolgo pa pišem zato, ker me imajo za nazadnjaka, naivca, ker imam oprane možgane od Cerkve, in še mnogo drugih grozot. To kar pripovedujem sem pač Jezusovo dobroto fizično občutil na svojem telesu (2 ozdravljenji; pri obeh sem prej poiskal zdravniško pomoč), ko sem se nanj obrnil in mu izročil svoje probleme in skrbi. Tu ni bilo nobenega pripadnika Cerkvene hierarhije, samo Jezus in jaz. Prošnja med Sv.mašo pred povzdigovanjem je bila čisto preprosta, Jezus, prosim te, ozdravi me. Tako bi tudi ti pari ali ženske lahko zaupali Jezusu: Jezus, rada bi ohranila ta čudoviti dar življenja, vendar ga zaradi xx težave ne morem obdržati in ne vidim izhoda. Prosim te za pomoč. Ne zmorem sama. In podobno.

New Report

Close