Najdi forum

Če si napovedala malega, moraš malega tudi igrat….Dvomim pa (oz. sem stoprocentov ziher) da če si napovedala malega, da ne moreš igrat s kartami za malega tudi velikega, razen v primeru, da igrate štirje (se prav ima vsak v roki po pet kart) in imaš v roki celotno lestvico (torej po enga poba, damo, kralja, desetko in asa)….Sam je boljš igrat malega, ker šteje 10 točk, kot velikega, ki šteje 9 točk…..Prevzame ti lahko edino z adutnim velikim, če pa je hotel igrat devet (brezadutnega) pa ne more…..Ti pa prav tako ne spremeniš napovedi, ker ti on ni prevzel igre…..Mislim, da ti bo sedaj malo bolj jasno…..Če pa imaš še kakšno vprašanje v zvezi z igro, pa me lahko dodaš za prijatelja na facebooku, pa vdarma debato na to temo….Vpiši Roman Duh in me dodaj……Lp

xyz123456, zgleda da mi imamo malo drugacna pravila, za malega imamo 7, za 9 brez avdutov 9, z avduti pa 12!!
torej po vase bi bilo tak, z nasim stetjem: ce igram jaz malega in rufam, mi sosednji igralec prevzame igro z 9, lahko potem jaz, igram se samo 12???
drgac pa Roman Duhov ste eni 3je, tak da nevem kerega dodat?
lp

Točno tako…..Kot ste napisala, v primeru da se mali šteje 7, lahko prevzamete z 9, naslednji pa z 12…ali 18/24 (steir/obersteir)…….Dodate me lahko za prijatelja……Slika z očali in kozjo bradico….Lp

Opomba keko1032, tisti ki rufa mora prve tri karte videt in nato rufa..zakaj bi drugače delilec moral čakati na preostali dve karti da mu doda če jih tako ali tako ne vidi….v glavnem tisti ki je na vrti in rufa mora prve tri karte pogledat nato pa dobi še dve karti..:)

Naj poveš še jaz povem kako igramo mi. Igra v 4.
Delilec pomeša karte, predhodnik bodisi kakorkoli razpolovi kupček kart tako, da se potem zgornji kupček kart pomakne navzgor, zgornji pa navzdol. Po tem se karte razdelijo prvi krog dobi vsak 3 karte, naslednji krog pa š vsak 2 karti. Delilčev naslednjik, gledano v smeri ure, mora izbrati adut na podlagi prvih treh kart.
Igramo v parih. Tisti ki sedi nasproti je soigralec. In pa ostala 2 sta skupaj.
Zmaga tisti par ki zbere prvi 25 ali več točk.
Poznamo igre: ŠNOPS, ki prinese 6 točk, MALI prinese 7 TOČK, VELIKI prinese 9 točk, IGRA 12 (12 točk). če nasprotnika pred začetkom igre reče kontra, se število točk podvoji.

V primeru če dobimo vse adute, kar se zgodi redko igramo igro 24, kar pomeni, da smo dosegli 24 točk. Če imamo vseh pet kart enake barve igramo igro 18, in smo zbrali 18 točk.

Igra MALI:Pri tej igri adut nima vloge. Karte pri tej igri se za razliko od vseh ostalih igrer polagajo na mizo vsaj pri sebi v kolono in ostanejo odprte na mizi do konca. Pri tej igri ne sme imeti nobeden on nasprotnikov manjše karte enake barve kot ti. Torej začnemo vedno s fantom, nato sledi dama enake barve, ker manjše karte ne more imeti nobeden drug igralec. Važno pri tem je da vsi igralci obvezno “barvajo”da položijo na mizo karto enake barve kot je zahtevana. Pri tej igri pomembno vlogo igra sotekmovalec, ki se mora znebiti čimprej kart z najmanjšo vrednostjo, da tako pomaga soigralcu, ki je začel igro igrati (Npr. Igralec v 1. krogu položi na mizo pik fanta, v drugem krogu pik damo, ker sedaj soigralec nima barvati, “mora” (če hoče da pomaga soigralcu položiti najprej fanta katere koli barve če ga le ima. Tako lahko igralec nato položi damo iste barve kot je soigralec fanta. Če uspešno pride do konca dobi 7 točk, če pa ima kateri nasprotni igralec manjšo karto od igralca ali celo soigralec, ker se ni mogel znebiti zaradi barvanja pišeta 7 točk nasprotnika.

Igra VELIKI.
Pri tej igri adut nima vloge. Igra se igra tako, da nobeden ne sme ineti karte večje kot igralec ki je začel igro. Torej igralec začne z AS-om, nato nadaljuje z drugim AS-om nato z desetko in tako naprej. Soigralec mu pri tem pomaga, tako da se znebi kart, ki bi lahko ovirale igralca igre. Nasprotnika pa glih kontra. Pokušata dobiti igralca z večjo karto. Tako npr. če je igralec igre na koncu imel pikovo damo, kateri koli igralec pa recimo večjo karto torej 10-ko ali as je premagal igralca in piše skupaj s soigralcem 9 točk.

Igra 12 je identična igri VELIKI, s tem, da pri tej igri veljajo še aduti. Igralec začne najprej z ASOM aduta, ko aduti zmanjkajo pa naprej kot pri igri Veliki.

Upam, da je dovolj razumljivo. Težko je napisati.

Pozabil sem še napisati pravila igre za igro ŠNOPS.
Igralec ki igra igro, mora v največ treh krogih zbrati 66 pik. Igra se igra kot navadna. Torej veljajo aduti, in obvezno je barvati. Tukaj soigralec pomaga igralcu igre s tem, da vrže čimvečje karte, da bosta dosegla vsaj 66 točk. Pri tem pišeta 6 točk.

Mi smo pa igrali tako, kot je bilo že zgoraj opisano, da je prvi rufal katerega koli kralja, ki ga sam ni imel in tisti je potem igral z njim v paru. Lahko pa si rufanega kralja dobil sam v naslednji delitvi in si bil potem sam proti ostalim. Vmes si pa lahko napovedoval kombinacije B K v adutu 40, ostale tri kombinacije B K 20. Takoj, ko si imel 66 točk, si lahko končal igro.

Kaj zdej vsi pametujete beno ni hotel nič slabega jaz še zmerom mislim da je imel prav!!!!!1!!

Bdndnndmdnc hdhdnk

Hdhd

Zanima me, če lahko najprej pogledam talon ali moram najprej založiti (ob morebitni menjavi seveda)
adejo. Maribor!

Najprej založiti.

Bom jes napisal, k vidm, da nimate pojma, kaj je to “šnops” oz. v originalnem izvoru : SECHSUNDSECHZIG

Bom napisal za 4 igralce….po 2 igralca igrata skupaj, sedita pa eden drugemu naproti, tako da en drugemu kart ne vidita….
1. Igra se z 20-imi kartami (po 4-je asi, kralji, dame, fantje in desetke)

2. Ko delilec hoče razdelit karte vsakemu igralcu v smeri urinega kazalca, mora najprej dat svojem desnem nasprotniku, da karte “seka”, torej postavi vse karte, narobe obrnjene predenj, in ta jih lahko poljubno prestavi, vendar ne sme pa videti, za katere karte gre.

3. Nato tisti ki je karte premešal, razdeli karte vsakemu igralcu po 5, vendar ne zapored, ampak, dobi karte najprej njegov levi igralec in to 3 karte.

4. Za tem razdeli po 3 karte še vsakem igralcu, vljučno z njim samim.

5. Pravilo je tako, da mora prvi igralec “rufat”, to je na slepo izbrati barvo kart (karo, pik, križ ali srce), na podlagi le 3-eh kart, ki jih ima pred sabo, potem lahko šele dobi ostali 2 karti. Izbrana barva se imenuje “ADUT”. Potem se ostalih 6 kart razdeli med ostale 3 igralce, vključno z delilcem, ki dobi karte zadnji.

6. Igra se lahko prične …

7. Če se nobeden od igralcev ne odloči, da bo “kej igral” (o napovedih malo kasneje), lahko igra steče. Začne jo tisti, ki je rufal. Pravilo je, da morajo vsi igralci “barvati”, kar pomeni, da če na mizo pade npr. pik (pik ni adut v tem primeru), morajo vsi vreči na kup pika, če pa ga nimajo, pa “OBVEZNO” aduta. Če pa tudi aduta nimajo, potem pa lahko vržejo katero koli karto, ki jo posedujejo. PRAVILA BARVANJA pa so v vsakem primeru “OBVEZNA” in se jih mora upoštevati…..

8. Kolikor vem jaz, poznamo dve točkovni tabeli….in sicer 9run in 21run (run pomeni runter, oz. po slovensko navzdol). Posameznega kroga je konec, ko se pride do ničle ali pod njo. Več o tem spodaj.

DODATNE IGRE, KI SE LAHKO ODIGRAJO MED PARTIJO ŠNOPSA (od najmanj vrednih do največ – točkovno gledano) SO :

6 TOČK šteje igra ŠNOPS, oz. VELIKI BREZADUTNI
10 TOĆK šteje MALI
12 TOČK šteje VELIKI ADUTNI oz “BAUER”
18 TOČK šteje VELIKI/ MALI ADUTNI

Vsaka igra, katera se začne z napovedjo zgoraj omenjenih iger, ima naslednja pravila, ki se morajo “OBVEZNO” upoštevati. Ta pravila glasijo takole :

1. Igro vedno začne igralec, ki je napovedal največ vredno igro….
2. Obvezno je barvanje. Če se pa ugotovi, da igralec namerno ni barval, je igra zanj izgubljena, kar pomeni, da točkovno vrednost te igre pišeta ostala dva igralca. V tem primeru, lahko tudi igralec v paru, ki je napovedal določeno igro, igro tudi dobi, pa čeprav ni bilo rečeno, da bo igro izpeljal do konca.
3. NI PRAVILO….ampak zelo priporočljivo pa je, da si igralci karte, ki so bile že odigrane, zapomnejo. Tako lahko brez težav vedo, ali jim bo napoved v nadaljnem teku igre uspela ali ne. Druge metode ni.

Nimate prav, šnops se igra s kozarci.

Pravila:

-ponavadi so napisana na etiketi.

Odgovor na objavo uporabnika
ßeno , 27.11.2004 ob 21:07

Mislim, da so pravila nekako takšna za igro v 4:
– igra se z 20 kartami (4 x as, kralj, dama, poba, 10). Vsak dobi 5 kart.
– kdor je na vrsti, ima prednost pri “klicu” igre, ali bo igral 3, 2 ali 1. Najnižja igra je 3, višja 2 itd. Napoveš lahko tudi “valata”, kar pomeni, da boš pobral vse karte, ko jih boš metal ven eno za drugo.
– izbiraš glede na to, koliko kart iste barve (od štirih) imaš. Več kart iste barve pomeni možnost za višjo igro in boljši rezultat.
– ostali lahko igro višajo, torej če prvi igra samo 3, lahko naslednji poviša na 2 in s tem prevzame igro.
– ko “dobiš” igro, kličeš barvo (ki je imaš največ) in navadno kralja te barve, če ga sam nimaš.
– kdor ima klicanega kralja ustrezne barve, igra s tabo v paru in vsaj na začetku ve to le on.
– klicana barva je “adut” oz. prevladujoča barva.
– kdor je na potezi, pride ven s karto. Igra se barvo na barvo (obvezno), če te nimaš, daš prevladujočo barvo, če tudi te nimaš, katerokoli barvo in “višino” karte glede na to, komu hočeš pomagati.
– vse karte pobere tisti, ki je dal najvišjo karto (= najvšjo karto izbrane barve oz. njavišjo karto prevladujoče karte). Nato le-ta pride ven z novo karto.
– ko si na potezi za pridet ven, lahko pokažeš par iste barve (dama+kralj) in to šteje 20 oz. 40, če sta v prevladujoči barvi. Ko krati pokažeš, eno obdržiš, drugo pustiš v igri.
– višina kart: največ je as, nato kralj, dama, poba, 10 (v prevladujoči barvi) in nato enako zaporedje vseh drugih barv, ki so podrejene klicani barvi, a enakovredne med sabo.
– cilj je dobiti čim več visokih kart v paru, za katerega na začetku še ne vemo, a se da sklepati (tudi napačno) skozi igro, kdo je s tabo.
– če par pobere vse karte, je to “valat”, ki šteje več kot kilcana igra “1”.
– če pri klicu igre nihče ne igra niti najnižje igre 3, se igra “klopa”. V tem primeru ni prevladujoče karte. Meče se barvo na barvo in cilj je dobiti čim manj visokih kart. Zgubi tisti, ki ima največ.

Toliko o osnovni ideji. Je že dolgo, kar sem nazadnje igral. Čisto lahko, da kaj ni povsem točno, manjka tudi kaka podrobnost o tem, kako se šteje, kako se igra v tri, itd.

Igra izvira iz nemškega prostora.

 

1111111111111111111111

ups to ni mojee

(0)

haaaaaaaaaaaaaaaaaah, to več ne vela poteku rok uporabe. LOL

glede starih oreščkov

New Report

Close